Miś Pracuś. Pomoc drogowa

Okładka książki Miś Pracuś. Pomoc drogowa Benji Davies
Okładka książki Miś Pracuś. Pomoc drogowa
Benji Davies Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga Seria: Miś Pracuś interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
10 str. 10 min.
2022-09-12
2022-09-12
10 min.
Patrycja Wojtkowiak-Skóra

Oceniam na siódemkę za bardzo ładne ilustracje, ciekawe i niewymuszone, dość maluchoodporne elementy ruchome oraz interesującą dla dzieci tematykę. Najsłabiej wypada wierszyk, czasami trochę niepasujący do ilustracji moim zdaniem.

Miś Pracuś Pomoc drogowa" Benji Davies to książka twardostronicowa idealna dla maluszków, dla których szanowanie książek to pojęcie nieznane 😀 każda kartka zawiera elementy ruchome, które oprócz kolorowych ilustracji najbardziej zaciekawią nasze dzieci. Moje maluchy rzuciły się na tą książkę i zaczęły przekręcać, wyciągać i poruszać elementami ruchomymi 😊 Książeczka zawiera mało tekstu, a mały czytelnik dzięki niej pozna pracę mechanika 😊

Kto z was kocha serię " Miś pracuś" ręka w górę. 🙆‍♀️🙆‍♀️
My podnosimy dwie ręce, bo uwielbiamy te książeczki. Już raz recenzowałyśmy u siebie na profilu tę serię i byłyśmy zachwycone, a dzisiaj przychodzimy do was z kolejnymi nowościami od Wydawnictwa Wilga oraz Benji Davies. Tym razem na naszym profilu zagoszczą książeczki "Miś pracuś. Pomoc drogowa" oraz "Miś pracuś. Park rozrywki".

"Miś Pracuś, Miś Pracuś, zjeżdżamy do wody"

Miś pracuj tym razem wybrał się razem z przyjaciółmi do parku rozrywki. W tym oto parku przeżywa wspaniałe przygody.
W drugiej książeczce natomiast poznacie Misia Pracusia jako mechanika, który holuje zepsute auta, jest pomocą drogową.

Na początek musimy wam powiedzieć, że każda z książek z serii "Miś Pracuś" ma ruchome elementy. Przesuwają się one do góry, w dół i na boki. Dodatkowo, żeby dziecko zrozumiało o co chodzi, mają zaznaczone miejsca, w postaci takich kółeczek i narysowane strzałki. Tak jak poprzednio tak i teraz uważamy, że jest WSPANIAŁY pomysł. Nasza Julka była zachwycona i za każdym razem bawi się z tymi opowieściami doskonale, przesuwając paluszkiem poszczególne elementy. Dziecko dzięki temu uczy się sprawności, spostrzegawczości, trenuje swoją motorykę, poprawia precyzję wykonywania zadań, doskonali sprawność manualną. Ponadto kształtuje funkcje poznawcze, takie jak zapamiętywanie, czy koncentrowanie się.

Sama opowieść w obu książeczkach to krótka historyjka, z prostymi rymowankami, taka, żeby dziecko zapamiętało ją, a jednocześnie się nie zanudziło, każda oczywiście zwiazana z motywem przewodnim książeczki. Opowieść zawiera proste słowa, które z łatwością wasze dziecko przyswoi. Język jest prosty oraz lekko i nie ma cieżkich słów, które zaskoczą malucha.
Historyjka sama w sobie uczy podstawowych emocji, czy potrzeby uczenia pomocy innym, bądź po prostu ukazania dobrej zabawy, albo wywołania na ustach małego czytelnika uśmiechu.

Wiecie za co kochamy książeczki dla dzieci. Za emocje wzrokowe podczas czytania. My uwielbiamy patrzeć na te wspaniałe obrazki. One po prostu rzucają się w oczy i zachęcają do czytania. W książeczkach o "Misiu pracusiu" są to wielobarwne obrazki ze wspaniałymi detalami. Widać, że są dopracowane w najmniejszym stopniu. A ciepło i sympatyka ilustracji pozwala zatracic się w tej historyjce.
Są to książeczki bardzo przyjemne dla oka.

Jeżeli chcecie kupić dla swojego malucha książeczkę, którą nie tylko się czyta, ale również wykonuje zadania ruchowe, to jest pozycja dla was. My polecamy całą serię, gdyż jest cudowna. Miłego dnia :)

Kto z was kocha serię " Miś pracuś" ręka w górę. 🙆‍♀️🙆‍♀️

"Miś pracuś" to seria książeczek dla najmłodszych, którą doskonale znamy i z chęcią do niej wracamy, a to za sprawą ruchomych elementów, które mojemu dziecku nigdy się nie nudzą, pomimo tego, że do niemowlaków ona już nie należy 😂

Seria z Misiem Pracusiem ma w swoim dorobku już dość sporą ilość książek. A ostatnimi czasy dołączyły do niej dwa kolejne tytuły :

🌟Miś Pracuś Pomoc drogowa
🌟Miś Pracuś Park rozrywki

Książeczki dedykowane są dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z poznawaniem świata, poznawaniem książek, oraz z samym ćwiczeniem rączek, bowiem tutaj bedą mieli spore pole do manewru. Każda ze stron zawiera w sobie ruchome elementy, co więcej każde są innego rodzaju, więc nie ma lekko 😉 maluszek trochę się napracuje, ale wierzcie mi, sprawi mu to niezwykłą radochę. Tym bardziej, że przy każdym ruchu odkryje nowe, kolorowe obrazki! I tu od razu muszę nadmienić, że ilustracje są niezwykle przyjemne dla oka - nie tylko dziecka. Ja sama z przyjemnością oglądam te książeczki - cała masa kolorów, przesłodcy bohaterowie i mnóstwo rzeczy - nudy na obrazkach z pewnością nie uraczycie! Może tekst nie jest zbyt rozbudowany, ale myślę, że dla takiego roczniaka czy dwulatka wystarczający. Choć i tak wydaje mi się, że największą frajdę tych książek stanowią przesuwane elementy. Mamy tu też kartonowe strony przez co dziecko może nawet samo się z książeczkami zaznajomić bez obawy, że pokaleczy sobie paluszki bądź zniszczy książeczkę.

My "Misia Pracusia" lubimy i oczywiście polecamy 🙂

🌟Miś Pracuś...

Do kolekcji książeczek z serii „Miś Pracuś” dołączają dwa nowe tytuły - „Park rozrywki” oraz „Pomoc drogowa”. Uważam, że książeczki z serii „Miś Pracuś” to fajna propozycja dla maluszków. Ciekawe, kolorowe ilustracje, krótki wierszowany tekst oraz ruchome elementy skutecznie przyciągają uwagę dzieci. Podoba mi się też to, że te ruchome elementy są różnorodne – na jednej stronie się wysuwają, na innej przesuwają, a na kolejnej się obracają. To urozmaicenie podoba się również małym czytelnikom, a specjalne oznaczenia ułatwiają im samodzielne poruszanie tych elementów. Dzięki grubym kartonowym stronom dzieci mogą samodzielne oglądać książeczki bez obaw o szybkie zniszczenie.

Po raz już kolejny Miś Pracuś pokazuje najmłodszym dzieciom świat.
W książęce „Miś Pracuś. Pomoc Drogowa”, zwiedzimy warsztat samochodowy, a następnie wyruszymy w drogę by naprawić auto i odholować je. Na końcu dnia poczujemy się zadowoleni z wykonanej pracy.
Książeczka oprócz przepięknych ilustracji, posiada również ruchome elementy. Gdy przesuniemy palcem w wskazanym miejscu ukaże nam się inny obrazek. Wysunie się on, albo zmienieni położenie na danej stronie. Oprócz zabawy w oglądanie i przesuwanie ruchomych elementów, możemy wraz z dziećmi porozmawiać o tym jak wygląda praca mechanika.
Książeczka wykonane są z sztywnego materiału, dzięki czemu są one wytrwałe i łatwe w utrzymaniu w małych rączkach, a zaokrąglone krawędzie są bezpieczne dla małych dzieci. Książeczka nie posiada za dużo teksty. Jest bowiem przeznaczone dla maluszków, które jeszcze nie skupią się na dłuższych wierszykach. Ich atutem jest bez wątpienia ilustracje wykonane przez Benji Davies i ruchome elementy.
Jeśli macie w domu malutkie dzieci, to na pewno na Waszych regałach powinny znaleźć te z serii o Misiu Pracusiu.

Po raz już kolejny Miś Pracuś pokazuje najmłodszym dzieciom świat.

Pozycja w sam raz dla malucha: tyci tekstu, ruchome elementy, wszystko spójne i logiczne.

• Dla szkrabów
  • Dziecionkowe