Lalka

Empik Go
2018-01-01
2018-01-01
#lalka #Bolesławprus

Czy często sięgacie po klasykę? Czy lubicie czytać lektury szkolne?
Niestety bardzo rzadko sięgam po klasykę polską i zagraniczną. Będąc uczennicą, nienawidziłam czytać szkolnych lektur. Wolałam sama sobie wybierać książki do czytania. Będąc już osobą dorosłą, żałuję, że nie zawsze czytałam lektury obowiązkowe, tylko brałam do ręki ich streszczenia. Pamiętam, jak pisałam rozprawkę z "Lalki" Bolesława Prusa.
Biorąc udział w całorocznym czytelniczym maratonie #czytamróżnorodniezjoanną postanowiłam ponownie wrócić do "Lalki" Prusa. Niestety w swojej prywatnej biblioteczce nie posiadam tej powieści, dlatego skorzystałam z jednej z aplikacji (EmpikGo) i wysłuchałam audiobooka. "Lalkę" czyta Filip Kosior. Ma bardzo ciekawy głos, który idealnie nadaje się do tej lektury.
Słuchałam pond 30 godzin, ale było warto. Po czasie inaczej odbieram tę lekturę. Teraz ją rozumiem. Patrze, na nią z innego punktu. Już nie jest nudną szkolną lekturą, a stała się znakomitym klasykiem.
Czy miłość Wokulskiego do panny Łęckiej jest możliwa? Czy nasz wspaniały przedsiębiorca w końcu dozna prawdziwego szczęścia? Czy raczej z premedytacją będzie dążył do własnego upadku?
Panna Izabela Łęcka pochodzi z wyższych sfer i ma lekko wysokie mniemanie o sobie. Czy dostrzeże prawdziwą miłość?
Podobała mi się postawa Rzeckiego. Bardzo dobry i zacny człowiek. Prawdziwy i jedyny przyjaciel Wokulskiego. Czy Wokulski doceni Rzeckiego?
Książka opowiada o bardzo trudnych i bolesnych czasach. Znajdziecie tutaj mnóstwo problemów, z którymi będą musieli zmierzyć się nasi bohaterowie. Razem z Wokulskim przemierzycie wiele krain. Przeżyjecie mnóstwo przygód. Czy w końcu ten bohater osiądzie w jednym miejscu? Czy znajdzie swoje miejsce na ziemi nim nie będzie za późno?
W powieści znajdziecie niespełnioną miłość i przyjaźń do grobowej deski, a wszystko to dzieje się w XIX wieku.
Polecam. Warto odświeżyć sobie tę lekturę.

Czy często sięgacie po klasykę? Czy lubicie czytać lektury szkolne?

• Klasyka📖
  • Audiobooki 2023