Zaginiony arabski książę

2023-01-10
2023-01-10
Literatura polska

Synku, gdzie jesteś?

Poruszająca książka o kobiecie ,która walczy o prawo do opieki nad dziećmi. Po urodzeniu drugiego dziecka , które miało zespół Dawna spędziła z nim kilka minut ,a potem nie wie co z nim się stało. Przeżyła koszmar i okrucieństwo w walce o dzieci.

"Zaginiony arabski książę" to pełna emocji opowieść, w której może zmierzyć się z poruszającą historią - jest ona wręcz nieprawdopodobna, a jednak prawdziwa. Bohaterka opowiada o koszmarze Dar Al Reaya, jednocześnie stawiając sobie i byłemu mężowi pytanie - co zrobił z jej najmłodszym dzieckiem i czy kiedykolwiek będzie jej dane poznać prawdę. Ta poruszająca książka sprawiła, że przez kilka dni po jej przeczytaniu nie mogłam zasnąć. Opisuje realia, z jakimi zmagają się kobiety, które zdecydowały się na związek z Muzułmanami. Pokazuje jaką pozycję w tych krajach muzułmańskich zajmuje kobieta będąca żoną i matką.

Okładka jak z taniego harlekina, jak zwykle, ale mimo tego wszystkie książki Marcina Margielewskiego połykam w max 2 dni. Nie umniejszając bohaterce, która przeżyła koszmar, ale historia równie dobrze mogła być częścią np zaginionych saudyjskich księżniczek.

„Zaginiony arabski książę” książka przedstawia kolejną trudną kobiecą historię.
Opowieść snuje Emily. Kobieta z pochodzenia jest Francuzką. Swoją opowieść rozpoczyna od opowieści o swojej rodzinie i życiu we Francji. W pewnym momencie swego życia poznała przystojnego mężczyznę, w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Jej sympatia pochodzi z Bliskiego Wschodu. Na początku Emily myśli, że jej ukochany jest zwykłym chłopakiem, a potem okazuje się, że jest księciem pochodzącym z rodziny Al. Saud. Narratorka dociera do meritum swojej historii, czyli wyjazdu do Arabii Saudyjskiej i ślubu. Emily zżywa się z siostrą Badra, co w przyszłości pomoże jej w bieżącym wyjaśnianiu wątpliwości, które dotyczą jego przeszłości i aktualnych wydarzeń. Prócz pięknych chwil, z czasem nadchodzą poważne problemy. Na świat przychodzi dwoje dzieci pary. Emily zostaje obwiniona o to, że ich młodszy syn urodził się bardzo chory. Zaraz po jego urodzeniu matka widzi go tylko przez chwilę i chłopiec znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Chłopcu nie nadano nawet imienia.
Nie ukrywam, że jestem fanką twórczości Pana Margielewskiego, w którą bardzo się wciągnęłam od pierwszej książki. Autor ma niesamowitą lekkość w opisywaniu ciężkich tematów. Jest to bardzo smutna historia matki, która traci dzieci. Bardzo ciężko mi pozbierać myśli na temat tej książki, bo trudno sobie wyobrazić co czuje matka, która bezpowrotnie utraciła swoje ukochane dzieci. Generalnie ta pozycja jest godna polecenia. Choć tytuł trochę mylący to w treści mamy informację, że to był pomysł bohaterki. Wg mnie jest to trafiony tytuł, bo przyciąga, a zawartość też jest bardzo ciekawa, chociaż bardzo smutna, pełna bólu, cierpienia i tęsknoty za dziećmi. Przykład głównej bohaterki pokazuje też jak trudna bywa miłość, zwłaszcza, gdy dwoje ludzi pochodzi z dwóch zupełnie różnych kultur. Polecam.

„Zaginiony arabski książę” książka przedstawia kolejną trudną kobiecą historię.

Tytuł trochę mylący i słusznie bohaterka zwróciła na to uwagę na końcu książki.
Jednak historia ciekawa i porywająca, czasem lekka czasem trudna, fajnie, składnie opisana.

Tytuł trochę mylący i słusznie bohaterka zwróciła na to uwagę na końcu książki.

1957

Kolejna wstrząsająca i ciekawa książka ,która wyszła spod pióra Pana Marcina.
Tym razem poznajemy historię Francuski Emily,której miłość przysłoniła oczy.Zakochała się i wyszła za mąż,za saudyjskiego księcia i mimo licznych wskazówek nie przeczuwała nic złego.Po urodzeniu dwóch synów ,w tym jednego z zespołem Downa została ukarana i wygnana do swojego kraju bez prawa wjazdu do Arabii Saudyjskiej .Do dziś nie widziała się z synkami ,a o drugim ,chorym dziecku nie ma nawet żadnej informacji co się z nim stało i czy w ogóle żyje.
Pan Marcin jak zwykle przeniósł nas do arabskiego świata,pokazał nam jakie są zwyczaje i mentalność Sudyjczyków.Oprócz historii Emily poznaliśmy też dogłębnie historię rodziców jej ukochanego i jego siostry.
Książka porusza do głębi,jest niesamowicie emocjonująca ,pełna smutku,bólu i cierpienia.Pokazuje największy koszmar jaki może przytrafić się matce-odebranie dzieci.

Kolejna wstrząsająca i ciekawa książka ,która wyszła spod pióra Pana Marcina.

Przykra i poruszająca książka..
Niesamowite, że takie rzeczy dzieją się do dzisiaj i tak niedaleko nas..

Przykra i poruszająca książka..
Niesamowite, że takie rzeczy dzieją się do dzisiaj i tak niedaleko nas..

Ciekawe historia, nieźle napisana. NIe ma przeciągniętych wątków.

Ciekawe historia, nieźle napisana. NIe ma przeciągniętych wątków.

Cała ta historia ukazuje jaka jest właśnie miłość - zaślepiająca oraz jakie mogą być jej konsekwencje (choć trzeba przyznać że nasza bohaterka miała i tak sporo szczęścia). Emily udowodniła że nie ma wyjątków w tej kwestii chociaż sama się tym łudziła do samego końca. Podziwiam ją za to że po powrocie nie odpuściła i walczyła o swoje mimo braku efektu. Ta sytuacja również pokazuję że w dzisiejszym świecie nic się nie liczy po za pieniędzmi które dają duże możliwości i przede wszystkim WPŁYWY.
Cała ta historia jest smutna, chyba jak każda w tej tematyce ale jeśli nieszczęście dotyka dzieci jest to mega przybijające, zwłaszcza jeśli nie ma się na to wpływu.

Smutna historia o chłopcu, który nie pasował do wyobrażenia ojca swojego i postanowiono go usunąć, a matkę chłopca ukarać, przez odebranie dziecka bez jakiejkolwiek możliwości zobaczenia swojego dziecka.

• Literatura piękna
  • Przeczytane 2023
  • Arabsko - muzułmańsko - afrykańskie

Dodaj cytat z książki Zaginiony arabski książę