Grzechy Marcusa

Okładka książki Grzechy Marcusa Katarzyna Pieczykolan
Okładka książki Grzechy Marcusa
Katarzyna Pieczykolan Wydawnictwo: Wydawnictwo Romantyczne Cykl: Diamentowe kobiety (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Diamentowe kobiety (tom 1)
Wydawnictwo Romantyczne
2023-01-16
2023-01-16

Książka bardzo mnie wciągnęłam. Dużo już czytałam tego typu książek z reguły często można wyłapać podobne wątki i przewidzieć co niektóre wydarzenia, Grzechy Markusa zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie sam fakt że tak wyskoko postawina osoba w rodzinie mafijnej jest niepełnosprawna. Kasiazka przeczytana jednym tchem i czuje nie dostyt. To pierwszy tom czekam na kolejne z niecierpliwością mam nadzieję że powstaną bo tak się nie może zakończyć ta historia :)

RECENZJA PATRONACKA

"Grzech Marcusa" to pierwsza część cyklu "Diamentowe kobiety" @kasiaautorka

Agnes to młoda piękna kobieta, która została zmuszona do oddania się w ręce rodziny Montessi, aby ocalić swoją swoją rodzinę. Od tej pory zadanie dziewczyny będzie spełniać oczekiwania Marcusa, który jest bezwzględnym i pozbawionym skrupułów mężczyzną, który jest przyszłym szefem mafii. Zadanie może wydawać się trudne, ponieważ Agnes wkroczyła do jego świata bez żadnego przygotowania. Przerażona nie potrafi poradzić sobie z sytuacja w której się znalazła. Pomimo prób ucieczki nie udaje jej się uwolnić z rąk Marcusa. Jest bardzo źle traktowana przez mężczyznę. Jednak nie spodziewała się jednego, że wzbudzi u mężczyzny fascynację, a tym bardziej że przypomni mu dlaczego zrezygnował z miłości.

Czy rodzące uczucie między nimi się rozwinie?
Czy miłości przezwycięży bolesną przeszłość?

"Grzech Marcusa" to emocjonalna powieść, w której nie zabraknie przerażenia, fascynacji, cierpienia, pożądania, nienawiści i miłości. Czyta się szybko i przyjemnie, a jeśli chcesz przeczytać książę, która cię zaszokuje i przyspieszy bicie serca to ta książka jest właśnie dla ciebie.

RECENZJA PATRONACKA

"Grzech Marcusa" to pierwsza część cyklu "Diamentowe kobiety" @kasiaautorka

Nie spodobała mi się strasznie się ciągnęła nużąca momentami

Nie spodobała mi się strasznie się ciągnęła nużąca momentami

W prawdzie fabuła była trochę naciągana i znalazło się tam parę absurdów to jednak dobrze mi się to czytało. Nie rozumiem aż tak niskich ocen bo miewałam styczność z o wiele gorszymi "dziełami".
Zabrakło mi tu emocji, woli walki gł. bohaterki i rodzącego się uczucia. Mimo, iż urwano pewne wątki, choćby nie wyjaśniono przyczyn jej porwania co raczyj było dośc istotne a ona sama niezbyt się tym faktem przejęła (mimo, iż została poturbowana i musiała walczyć o życie),kolejne akapity zachęcały do dalszego czytania.
Podsumowując nie było źle mimo odrealnionych treści i bohaterów.

Brak redakcji, brak sensu, brak doświadczenia i researchu autorki. Ludzie nie pchajcie się do wydawania, póki nie podszlifujecie warsztatu!

„Grzechy Marcusa” to książka, która od pierwszej strony wciągnęła mnie w swoją historię. Nie ukrywam, że jak otrzymałam propozycję patronacką, to zastanawiałam się czy ją przyjąć tym bardziej, że w ostatnim czasie książki mafijne są dla mnie czymś w rodzaju przesytu. Jednak kiedy zagłębiłam się w tekst zdecydowałam, że wzięcie jej pod swoje skrzydła będzie dobrym ruchem tym bardziej, że pewne sytuacje okazały się bardzo zaskakujące. Raczej w tego typu książkach rzadko można spotkać bohatera z taką „przypadłością” tym bardziej kiedy jest się na takiej pozycji.

W historii poznajemy Agnes - dziewczynę, która po ukończeniu odpowiedniego wieku zmuszona została trafić do rodziny Montessich aby spłacić długi ojca. Prawda jest jednak zupełnie inna ale Agnes nie ma o tym jeszcze pojęcia.

Marcus Montessi to mężczyzna, który mimo swojego zachowania, czasami wręcz brutalnego i totalnie nieodpowiedniego miał w sobie nutę tajemniczości, która przyciągała do siebie na tyle, że nie sposób było oderwać się od lektury przed poznaniem wszystkich jego skrywanych tajemnic.

Agnes wkroczyła do jego świata zupełnie nieprzygotowana na to co ją czeka. Nie miała pojęcia jak będzie wyglądało jej życie, ile czasu będzie musiała spędzić z nieznajomym i czy kiedyś odejdzie od nich w jednym kawałku. Nie spodziewała się również, że mężczyzna który miał być dla niej oprawcą okaże się kimś tak bardzo fascynującym a chęć poznania go ugnie wszystkie jej mury.

Czy między tą dwójką zrodzą się uczucia, które zmienią coś w ich „relacji”?

Sięgając po pierwszy tom z serii Diamentowe dziewczyny nie wiedziałam nawet, że okaże się on dla mnie tak wciągającą i ekscytującą lekturą, której czytanie skończyłam nad ranem. Nie byłam w stanie oderwać się od zapisanych stronic. Przewracałam je w iście ekspresowym tempie i pochłaniałam jak w transie.

Agnes wychowana została przez ojca, który przez zaciągnięty i niespłacony dług sprowadza na nią wielkie kłopoty. By go chronić niechętnie podpisuje umowę z Peterem Montessim i zdaje się na łaskę jego synów. Ostatecznie zostaje kobietą najstarszego z synów Marcusa, który jest spadkobiercą jednej z działającej w mieście mafii. Mężczyzna nie traktuje jej zbyt dobrze i wykorzystuje do spełnienia własnych zachcianek. Przerażona dziewczyna wie, że nie ma innego wyjścia, jednak próbuje się buntować i sprawić, by niewola nie była dla niej aż tak koszmarna.

Czy Agnes odnajdzie się w brutalnym i bezwzględnym świecie gangsterów? Dlaczego trafiła akurat tutaj i jaka jest prawda, którą wszyscy tak bardzo przed nią ukrywają? Czy Montessi zmieni swój stosunek do dziewczyny i ochroni ją przed czyhającym niebezpieczeństwem? Jak rozwinie się dalsza ich relacja?

Zafascynowała mnie ta nieprzewidywalna historia, która totalnie skradła moje serce. Uwielbiam takie klimaty w powieściach, gdzie brutalna przemoc, nienawiść i sprawianie cierpienia to chleb powszedni, a to wszystko poprzeplatane jest niezdrową fascynacją, pożądaniem i uczuciem, które może z czasem zmienić się w miłość. Nie przerażają mnie takie nieszablonowe książki, które sprawiają że mam mega odlot i zapominam o problemach dnia codziennego.

Ten romans mafijny poprzeplatany erotyką i sensacją jest zupełnie inny niż tradycyjne dzieła dostępne na półkach. Bardziej przyrównać mogę tą lekturę z draniami Agnieszki Bojar, chociaż nad stylem pani Kasia musi jeszcze troszkę popracować. Mimo tego uważam, że pierwsza część ma przeogromny potencjał i jeśli autorka rozbuduje bardziej postaci oraz sprawi że wyostrzą im się charaktery, to kolejne tomy będą nie dobre a genialne. Nie brakuje tu zaskakujących wątków, dynamicznej akcji i pikantnych scen przepełnionych namiętnością. Fabuła jest ciekawa, miejscami mroczna i bardzo tajemnicza.

Często byłam przepełniona takimi emocjami, że nie mogłam się skupić. Napięcie trzymało mnie praktycznie od pierwszych stron i jeszcze chwile byłam w takim stanie po dotarciu do finału. Najgorsze, że książka urwała się w intrygującym momencie, a ja wręcz umieram z ciekawości co będzie dalej. Moją głowę przepełniał ogrom pytań, a fantazja pracowała na najwyższych obrotach.

Miałam frajdę obserwować jak nieco zagubiona acz charakterna Agnes zmienia się i przeobraża w pewniejszą osobą. Muszę przyznać, że dzięki Marcusowi stała się bardziej zadziorna i dostrzegła w sobie wewnętrzną siłę.
Co do najstarszego Montessima to uważam, że jest świetnie wykreowany. Na zewnątrz zimny i bezwzględny zabijaka, siejący postrach wśród wszystkich, a wewnątrz ukrywający wrażliwą osobowość, poobijany i zraniony.

Od teraz zostaję fanką pisarki i przyrzekam, iż przeczytam wszystkie powieści jakie zostały przez nią wydane. Jestem pewna, że przeżyję z nimi niezapomniane chwile. Na pewno się o tym dowiecie, gdyż podzielę się z wami swoją opinią.
Zachęcam was do sięgnięcia po to dzieło i zapewniam, że nuda wam nie grozi.

Ja polecam i trochę się dziwię niektórym opiniom, które dają tak niskie oceny "Grzechom Marcusa". Jestem tym faktem nieco zaskoczona, ale najwyraźniej mój gust zdecydowanie różni się od tych osób. Mam nadzieję, że dacie szansę lekturze i podzielicie się ze mną swoimi wrażeniami.

Agnes wychowana została przez ojca, który przez zaciągnięty i...

Pierwszy raz czytałam taki gatunek i chyba będę czytać częściej takie rzeczy bo to było coś cudownego.
Wszystko było pięknie opisane, aż w niektórych momentach nie mogłam zabrać tchu, byłam ciekawa co będzie dalej, więc mega na plus. Jestem mega dumna z Kasi.
Jeśli ktoś lubi romans połączony z lekką erotyką to mega polecam! Nie pożałujecie ❤️

❤️Recenzja❤️

"Nie chce już obietnic. Teraz złóż mi przysięgę."

Agnes za sprawą ciekawości ściągnie na siebie kłopoty. Jej ojciec zamieni jej życie w koszmar... Będzie musiała zrobić wszystko, aby przetrwać. Sekrety będą miały wielką moc, ale to w rękach Marcusa, będzie jej los.
Czy życie może być jeszcze bardziej okrutne? Co ją czeka? Czy przetrwa?

"Grzechy Marcusa" to mocna książka, która uświadomi wam, że ludzkie granice można wielokrotnie przekroczyć.

Mam mieszane uczucia co do tej książki, z jednej strony mi się podobała, ale z drugiej... Było wiele niedociągnięć zarówno po stronie autorki, jak i wydawnictwa. Zacznijmy od tego, że korekta i redakcja dały ciała, co sprawiło, że błędy momentami raziły mnie w oczy, gdzie nigdy się na nich nie skupiam, bo dla mnie jest ważna treść, ale tutaj... Niestety nie dało się przejść obojętnie. Ale są też w tej książce pozytywy. Autorka stworzyła taką akcję, która wielokrotnie potrafi zaskoczyć czytelnika. Sceny zbliżeń pomiędzy bohaterami mogłyby być lepiej dopracowane, ale za to ilość tajemnic i sekretów sprawiała, że ciekawość brała górę i nie pozwalała odłożyć książki z rąk.
Postać Marcusa również została świetnie wykreowana i mogę powiedzieć, że mimo jego mrocznej natury polubiłam go. Jestem ciekawa, co będzie dalej, bo epilog zapowiada, że będzie ciąg dalszy.

Autorka ma lekkie pióro, ale musi jeszcze trochę nad nim popracować i zadbać o lepszy research książki.

❤️Recenzja❤️

"Nie chce już obietnic. Teraz złóż mi przysięgę."

Czy życie może być jeszcze bardziej okrutne? Co ją czeka? Czy przetrwa?

"Grzechy Marcusa" to...

Zaliczyliście w tym roku jakieś DNF?

Ja niestety lub w tym przypadku stety, zaliczyłam. Podchodziłam 2 razy do tej książki i po prostu musiałam spasować...

Aby uratować życie najbliższych, Agnes jest zmuszona do oddania się w ręce rodziny Montessi. Podpisuje umowę i od tamtej chwili jej zadaniem bedzie spełnianie oczekiwań Marcusa Montessiego, czyli najstarszego z braci. Nie ma pojęcia, co się z tym wiąże i dodatkowo dziewczyna wzbudziła w nim fascynację, która jednocześnie przypomina mu o tym, dlaczego zrezygnował z miłości.

Książka zapowiadała się w miarę dobrze, w końcu motyw Pięknej i Bestii, jednak już od samego początku coś mi nie pasowało i z każdą kolejną przewróconą kartką to się pogłębiało.

Nie chodzi już o całą stylistykę czy redakcję, bo błędy się zdarzają, ale o samą treść i co tym prezentowała, albo raczej nie prezentowała.

Nie będę się rozpisywać o innych rzeczach, ale nie nazwanie gwałtu po imieniu czy nawet koloryzowanie go, był dla mnie momentem, w którym po prostu zamknęłam książkę i podziękowałam.

Chyba na jakiś czas odpuszczę sobie książek ze współczesną Piękną i Bestią. Szczególnie jeśli motyw ten jest osadzony w mafijnym świecie.

Zaliczyliście w tym roku jakieś DNF?

• Mafia
  • Romans