Siedmiu mężów Evelyn Hugo

Czwarta Strona
2022-11-09
2022-11-09
Agnieszka Kalus
wspomnienia małżeństwo miłość aktorka celebryci Hollywood kariera romans rozstanie rywalizacja skandal sława tajemnica uczucie
Inne

Sięgnęłam po tę pozycję bo potrzebowałam czegoś żeby na nowo zakochać się w czytaniu. Znaleźć czas i siłę, żeby znów czytać, a nie wybierać mniej wymagający sposób rozrywki jak film czy serial.
W tym roku bardzo brakuje mi chęci do czytania. Dawno też żadna książka mnie nie zachwyciła. Jako że Malibu Płonie TRJ bardzo mi się podobało, padło na inną książkę osoby autorskiej.

I jaki to był dobry wybór!
Poczułam że znowu chce czytać, historia Evelyn wyciągnęła mnie, wzruszyła. Pomysł na przedstawienie świata aktorów od tej drugiej strony. Pokazanie że bycie celebrytą, aktorem to bardzo dużo wyrzeczeń i ten świat nie jest taki piękny i kolorowy jakby się mogło wydawać po prostu w punkt.

Po przeczytaniu drugiej pozycji TJR jestem przekonana że sięgnę po kolejne i mam nadzieję, że będą równie wspaniałe.

Płynęłam czytając tą książkę, bardzo przemyślana i ciekawa.

Płynęłam czytając tą książkę, bardzo przemyślana i ciekawa.

To była jednocześnie trudna, ale chyba jedna z bardziej przełomowych książek w moim życiu. Nie wiem, czy będę o niej długo rozmyślać, ale na pewno sprawiła, że jeszcze bardziej upewniłam się w tym, że moja zmiana myślenia w niektórych kwestiach jest właściwą decyzją. Oczywiście, nie zamierzam naśladować Evelyn, gdyż niektórych jej decyzji nie pochwalam. Natomiast ta książka dała mi większą pewność siebie i swoich decyzji, za co jestem jej bardzo wdzięczna.

Taylor Jenkins Reid wyrasta w moim rankingu na jedną z lepszych autorek. Mimo że przeczytałam dopiero dwie jej książki to obydwie bardzo mi się podobały i zacieram ręce na kolejne. Autorka genialnie oddała ducha amerykańskiego przemysłu filmowego, charakter wielkiej gwiazdy kina, a jednocześnie ukazała zwykłe problemy i emocje. Do tego drobna intryga kryminalna i zaskakujący plot twist na końcu. Podoba mi się, że bohaterowie u Jenkins Reid nigdy nie są czarno-biali. Mają swoje za uszami i nie wybiela ich na siłę. Dobra lektura.

jedna z najlepszych książek, jaką przeczytałam w tym roku.
historia Evelyn jest pełna emocji i czasami bolesna, ale wciąż bardzo piękna i niesamowita.

jedna z najlepszych książek, jaką przeczytałam w tym roku.

Jeżeli szukacie książki, która pozwoli wam zobrazować sobie mniej więcej życie Hollywoodzkich gwiazd, przy okazji wywołując wiele skrajnych emocji, albo jesteście fanami Marilyn Monroe i jej historii, to jest to książka zdecydowanie dla was. Jednak, pamiętajcie nic nie jest idealne i znajdziemy też minus tej lektury.

Książka porusza wiele ważnych tematów takich jak postrzeganie LGBT w społeczeństwie, seksualizacja aktorów, czy nawet brudnych przekrętów, które dzieją się na backstage-u, a to tylko kilka wybranych. W książce skupiamy się głównie na jednym z nich, tym związanym ze społecznością LGBT, ja nie mówię jest to ważny temat, jednak jak na książkę, która ma ponad 500 stron można było powiedzieć więcej i przekazać więcej, rozwijając też inne tematy. Np. bardzo mnie zszokował fakt jak wątek aborcji został potraktowany (czyli bardzo po macoszemu),mamy o nim raptem dwie strony I ANI SŁOWA WIĘCEJ przez resztę książki. Nawet przy drugiej ciąży bohaterki, jakby było to wyparte z jej pamięci, więc gdyby nie fakt jak ta niechciana ciąża wpłynęła na jej relacje miłosną, nie dostalibyśmy nawet tych dwóch stron o tym.

I chociaż sobie teraz trochę ponarzekałam to to są jedyne rzeczy, do których mogę się przyczepić w tej pozycji. Na pewno książka zmusza do refleksji i do krytycznego myślenia względem bohaterek, które poznajemy (nie ukrywam ja jestem w stosunku do nich BARDZO krytyczna),ale zastanawiamy się też nad swoimi wyborami i tym co jest dla nas w życiu najważniejsze.

Książka porusza wiele ważnych tematów takich jak...

Z początku przypominała „Diabeł ubiera się u Prady”, ale całe szczęście skręciła w zupełnie nowym kierunku.

Przeczytałam w 2 tygodnie, „Siedmiu mężów…” wciąga tak samo jak hollywoodzki świat intryg i iluzji. Język prosty, postacie pełne charakteru (szczególnie główna bohaterka) a ich historie zawiłe jak samo życie.

Na minus to, że klimat tamtych lat mógł być lepiej zarysowany. Autorka mogła bardziej opisać tło historyczne, choćby w paru zdaniach czy dodać smaczki dot. miejsc, w których bywała Evelyn. Bo mimo, że akcja działa się ponad 50 lat temu, miałam wrażenie, jakby to był jednak XXI wiek.

No i te opisy rodem z Wattpada - kto był w co ubrany, w najmniej przydatnych momentach.
Ale ogólnie jestem zadowolona - zapewniła mi moc rozrywki i utrzymywała uwagę do samego końca.

Na minus to, że klimat tamtych lat mógł być lepiej...

Jak ktoś lubi romanse to książka powinna się spodobać ;ja tak średnio, ale doceniam ją za barwny scenariusz i ciekawe postacie, że aż sprawdzałam czy główna postać jest fikcyjna. Stworzenie alternatywnego świata filmu udało się autorce bardzo przekonująco. Jednak wątki miłosne trochę mnie nużyły …

Fabuła książki tak mnie wciągnęła, że szukałam informacji, czyją biografią jest ta książka. Szalone życie! Słuchałam audiobooka, ale polecam papierowe wydanie, bo ciężko zorientować się które kwestie wypowiada Eveline, a które Monique. Do tego artykuły z gazet również wprowadzają małe zamieszanie.

Niezwykle wciągająca powieść o wspaniałej, hollywoodzkiej aktorce Evelyn Hugo. Aktorka u schyłku swojego życia, wybiera początkującą dziennikarkę Monique, do napisania swojej biografii. Zaznacza, że tylko jej opowie historię swojego życia. Zaczyna się opowieść...
Każda kolejna część książki, to kolejny mąż Eveline i związana z nim historia. Czy któregoś z nich kochała? Czy z jej biografią wiąże się jakaś tajemnica? Dlaczego wybrała właśnie Monique?
Mimo 530 stron, powieść czyta się świetnie. Polecam