Wałęsa. Gra o wszystko

Krzysztof Brożek Wydawnictwo: Czarna Owca biografia, autobiografia, pamiętnik
Czarna Owca
2022-11-23
2022-11-23

Okładka książki Upadek. Historia prałata Henryka Jankowskiego Krzysztof Brożek, Monika Góra
Upadek. Histor... Krzysztof Brożek, M...
Okładka książki Dzieje medycyny w Polsce. Tom 2. Lata 1914-1944 Adam Białas, Józef Borówka, Krzysztof Brożek, Wojciech Noszczyk, Jerzy Supady
Dzieje medycyn... Adam Białas, Józef ...
Okładka książki Zarys dziejów chirurgii polskiej Józef Bogusz, Krzysztof Brożek, Zdzisław Gajda, Wojciech Noszczyk
Zarys dziejów ... Józef Bogusz, Krzys...

Po książkę "Wałęsa. Gra o wszystko" sięgnęłam trochę z ciekawości, a trochę z sentymentu, ponieważ żona Lecha Wałęsy, Danuta, pochodzi z moich stron rodzinnych. Nie tyle interesowała mnie polityczna strona tej biografii, co strona obyczajowa. Byłam ciekawa, jakie życie rodzinne prowadził i nadal prowadzi były prezydent Polski. Znalazłam kilka ciekawostek, o których nigdy wcześniej nie słyszałam.
Uważam, że po tej lekturze nie można jednoznacznie ocenić osoby Lecha Wałęsy, ponieważ nie wszystkie karty zostały wyłożone. Niektóre wydarzenia nie są opisane dosadnie, gdyż kilka rozdziałów później dowiadujemy się czegoś innego o danej scenie.
Bardzo podoba mi się wstęp do tej książki. Zawiera wypowiedzi Lecha Wałęsy, mniej lub bardziej znane

Z pewnością każdy zna Lecha Wałęse i nie trzeba go nikomu przedstawiać.
Sięgnęłam po tę książkę z czystej ciekawości i nie żałuję.
Jest to biografia, nad którą autor pracował 10 lat.
Dopracowana, szczegółowa, przepełniona po brzegi ciekawymi faktami z życia polityka.
Dzięki tej książce poznasz szczegóły i ciekawostki z życia prezydenta.
Przywódca solidarności zapisał się na kartach historii dzięki swoim działaniom.
Człowiek legenda, który pomimo prostego podchodzenia dokonał wielkich rzeczy.
Książka jest napisana ciekawie... dużo w niej dokładnych informacji z życia Lecha Wałęsy.
Analiza istotnych dokumentów, a także rozmowy z ludźmi, którzy byli zawsze obok niego.
Wspomnienia te bardziej znane i te, o których się nie mówiło.
Zdjęcia... obalone mity, które zawsze krążyły wokół jego osoby.
Autor nie ocenia, nie neguje...podaje uzyskane wiadomości do naszej dyspozycji, żebyśmy mogli sami wyrobić sobie opinię na temat człowieka, który miał tyle samo zwolenników co przeciwników.
Człowiek, ktory nie wpisywał się w żadne schematy... był indywidualistą, charakterystycznym człowiekiem, który zmienił bieg historii.
Myślę, że warto poznać jego historię.

Z pewnością każdy zna Lecha Wałęse i nie trzeba go nikomu przedstawiać.
Sięgnęłam po tę książkę z czystej ciekawości i nie żałuję.
Jest to biografia, nad którą autor pracował 10 lat.
Dzięki tej książce poznasz szczegóły i ciekawostki z życia prezydenta.
Przywódca solidarności zapisał się na...

Doskonała książka nad którą Brożek pracował 10 lat. Fakty, rozmowy, dokumenty, bez pokusy osobistych refleksji i przemyśleń, bo to czytelnik ma pomyśleć. Skarbnica wiedzy z okresu lat 70., 80. i 90., która składa się na naszą, polską historię. Utwierdziła mnie w moich przekonaniach, że polityka i władza, to obrzydlistwo jakich mało, a pomnikowe postaci niekoniecznie są bez skazy.

Wałęsa człowiek który "obalił" reżim komunistyczny będąc jednocześnie kameleonem który zmienia barwy w trakcie gdy niebezpieczeństwo puka do jego drzwi.Szczegolowa biografia Lecha Wałęsy w której zawarte jest wszystko ,w najdrobniejszych szczegółach od lat młodości aż do czasów strajków w stoczni Gdańskiej po współpracę z Agenturą SB.Do prezydenta Polski.Biografia tak szczera i obszerna że nawet sam Lech Wałęsa o niej nie wspomina.( Boi się prawdy ❓) Tak to chyba się przedstawia.Rzecz godna przeczytania i co najważniejsze nie nuży podczas czytania . Pełna faktów życiowych ale także politycznych.Tak powinna być pisana każda biografia, bez upiększeń oraz wybielania grzechów z przeszłości.

Książka napisana jest naprawdę bardzo przystępnym językiem. Podoba mi się fakt, że autor nie podaje tutaj swojej oceny, tylko odwołuje się do relacji innych, informacji z dokumentów - tym samym daje nam możliwość samodzielnego wyrobienia sobie zdania na dany temat.
Niektóre pojawiające się w książce historie śmieszą (te bardziej współczesne),ale o wiele uczą.
Moim zdaniem świetnym pomysłem jest zabieg zastosowany na początku książki: podana jest długa lista różnych sformułowań, z których mamy wybrać dwa, które naszym zdaniem najlepiej pasują do Lecha Wałęsy - w trakcie czytania, możemy zobaczyć, czy nasze typy pozostaną takie same, czy zmieni się nasz sposób postrzegania byłego prezydenta.

“I ja mu wtedy mówię, a weź siódmego dnia odpocznij”.

Moim...

Każdy wie kim jest Lech Wałęsa, wielkiego człowiek, historyczna postać, osoba która zmieniła masz kraj.

Przez lata było wiele pytań, mitów, kłamstw, wątpliwości. Tak, jak to zwykle bywa. W tej dużej, grupę książkę Autor postarał się odpowiedzieć na nie wszystkie, obalić mity, odkryć prawdę, przedstawić prawdziwa historię, wywiady, ciekawostki i fakty. Zajęło to bardzo dużo czasu i wysiłku i właśnie dzięki temu mamy tu książkę pełne wiedzy, bardzo dokładnie przygotowana.

Poznamy tutaj rozmowy autora z wieloma znajomymi Wałęsy, ale także z nim samym, mnóstwo wspomnień, historii, opowieści i faktów. Wszystko to jest zebrane w tej jednej wyjątkowej książce.

Jest to zdecydowanie świetna pozycja dla fanów historii, ciekawych świata, tego co się dzieje dookoła nas. Przygotowana z wielkim zaangażowaniem. Polecam.

prawdziwy hero

prawdziwy hero

ok

ok

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lech Wałęsa jest politykiem każdemu bardzo dobrze znanym. Jest człowiekiem barwnym, kontrowersyjnym, bezkompromisowym. A przede wszystkim jest człowiekiem i politykiem, który w polskiej historii odznaczył się charyzmą, dzięki której można powiedzieć, że jest „architektem naszej historii”. Jest człowiekiem legendą.
Krzysztof Brożek oddaje w nasze ręce książkę, będącą świadectwem czynów przywódcy Solidarności. Lech Wałęsa wywodzi się z chłopskiej rodziny. Był prostym robotnikiem, elektrykiem gdańskiej stoczni. To nie jego zawód, lecz działalność polityczna przyczyniła się do tego, że dziś Lech Wałęsa jest człowiekiem, który zmienił bieg naszej historii. Nie zamierzam w tej recenzji wyjawiać swoich politycznych sympatii. Jednak to, co warto podkreślić, Wałęsa jest bohaterem – przez jednych chwalonym, a przez oponentów krytykowanym. Jakby nie patrzeć to właśnie działalność przewodniczącego Solidarności wpisała się na kartach naszej historii.
Książka „Wałęsa. Gra o wszystko” to owoc dziesięcioletniej pracy Krzysztofa Brożka. Autor w swej książce jest daleki od oceniania. Odłożył na bok swoje polityczne opinie, z obiektywizmem i profesjonalizmem kreśli nam obraz człowieka legendy. Historyk ukazuje cienie i blaski z życia Lecha Wałęsy. Nie ucieka również od tego, co było niewygodne. To sprawia, że książka ta jest wiarygodna, w stu procentach pozbawiona cech laurki. Dzięki temu otrzymujemy pełny i prawdziwy obraz Lecha Wałęsy, człowieka, który jak każdy z nas nie jest pozbawiony wad. Jednak co warto podkreślić jego działalność polityczna nie pozbawiła nas szans, aby uwolnić się spod pręgierza…
Książka bogata jest nie tylko w wiele fotografii, lecz przede wszystkim poparta jest rozmowami autora z ludźmi z bliskiego otoczenia Lecha Wałesy. Krzysztof Brożek przeanalizował niezliczone stosy dokumentów i niepublikowanych wspomnień. Tutaj osoby będące blisko Prezydenta oraz sam Lech Wałęsa ukazują to, co dotychczas było nam nie znane. Dzięki temu możemy spojrzeć na historię w innym świetle. I nie ważne, jaki blask tej historii widzi każdy z nas, to jest ona warta poznania. A przekazana jest ona z należytą dbałością o każdy jej detal.
Książkę „Wałęsa. Gra o wszystko” polecam nie tylko historykom czy znawcom polityki, lecz każdemu, kto interesuje się tym, co wokół nas. Ta publikacja do ciekawe spojrzenie na historię oraz jego architekta - Lecha Wałęsę. Książka napisana przez Krzysztofa Brożka to prawdziwa kopalnia wiedzy, którą warto poznać.
We wstępie autor prosi nas, abyśmy wybrali dwa motta, które według nas pasują do Lecha Wałęsy. Pośród zaprezentowanych w książce propozycji trudno jest wybrać tylko dwie – wszak bohater jego książki jest postacią barwną.
„Wałęsa. Gra o wszystko” to kawał historii. To książka, w której widać ogrom pracy Krzysztofa Brożka, który z należytą dbałością o szczegóły i starannością w przekazie ukazuje nam obraz Lecha Wałęsy – człowieka legendy. Zdecydowanie polecam.
Książka „Wałęsa. Gra o wszystko” ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca

Krzysztof Brożek oddaje w nasze ręce książkę, będącą...

• Biografia
  • Prezydenci Polski
  • Brak Legimi A
  • Legimi fakt
  • Współczesna Polska od 1989 r.

Dodaj cytat z książki Wałęsa. Gra o wszystko