Śluby milczenia

Okładka książki Śluby milczenia Karolina Skiendziel
Okładka książki Śluby milczenia
Karolina Skiendziel Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Śluby milczenia (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Śluby milczenia (tom 1)
Novae Res
2022-10-06
2022-10-06

Ciekawa, lekka historia do przeczytania w jeden wieczór. Pełna erotyzmu i brutalności. Do tego bardzo wciągająca. Polecam.

Na początek zaznaczam, że obyczaje i romanse to nie jest mój ulubiony gatunek literacki, książkę dostałam w prezencie. Historia przesycona przekleństwami i przemocą, która została przedstawiona powierzchownie i ukazująca kobiety bardzo przedmiotowo. Brakuje w niej emocji, lakoniczna i wulgarna. Do tego błędy redakcyjne, pisząc w pierwszej osobie raczej trudno opisać jaki wyraz twarzy miała inna postać, a do tego następnie bohaterka pyta się o ten wyraz twarzy. W jednym miejscu pomylone zostało imię bohatera, ktorego naprawdę być nie mogło (Michał czy Mikołaj). Średni debiut, proste pióro, mało odkrywcze. Sam pomysł na fabułę ciekawy, lecz wykonanie do mnie nie trafiło.

Książka napisana bez emocji. Płytkie postaci, irracjonalne zachowania (np. uratował mnie od gwałtu przystojniak...) sztuczne dialogi. Dosadne, wręcz wulgarne sceny erotyczne, za dużo opisów wszystkiego - ubrań, perfum, fryzur itp. Najbardziej jednak zirytowało mnie podejście do przemocy seksualnej (spłycenie tematu, obrażające pokrzywdzone kobiety)i handlu dziećmi... Nie polecam.

🏵 "Śluby milczenia" autorstwa Karoliny Skiendziel to romans mafijny i jednocześnie debiut autorki.

🏵 Olga spotyka się z Michałem, który jest szafem mafii. Kobieta zajmuje się pracą papierkową, a mianowicie pierze brudne pieniądze wystawiając lewe faktury. Dzień przed wylotem na wakacje Olga zostaje sama w biurze, a Michał musi w tym czasie coś załatwić. Wtedy właśnie współpracownik i zaufana osoba Michała gwałci dziewczynę, i zdesperowana Olga strzela do niego zabijając go na miejscu. Obawiając się, że ukochany nie uwierzy, że działała w obronie własnej kobieta ucieka, i z pomocą przyjaciółki postanawia się ukryć. Klaudia wywozi ją do klasztoru do Berlina, gdzie dostaje schronienie. Z czasem przekonuje się, że wpadła z deszczu pod rynnę.

Co takiego Olga odkryje w klasztorze?
Czy Michał ją odnajdzie?
Co ukrywa przed nią Klaudia?

🏵 Jest to naprawdę ciekawa książka z elementami sensacji, kryminału i romansu, która dzięki dynamicznej i trzymającej w napięciu akcji dostarczyła mi wiele emocji. Autorka porusza w niej temat handlu żywym towarem, przemocy, przemytu narkotyków i przyznam, że nie jest to typowy schematyczny romans mafijny, dlatego byłam tym mile zaskoczona. Lubię jak dużo się dzieje w książce, i tu na pewno nie będziecie się nudzić. Po zakończeniu można się spodziewać kontynuacji, i mam nadzieję, że nie będę na nią długo czekać.
Jeśli lubicie wciągające książki o tematyce mafijnej, z pikantnymi scenami i ciekawymi bohaterami to dajcie szansę tej książce.

"Śluby milczenia" wygrałam w rozdaniu i bardzo cieszę się, że ta książka wpadła w moje ręce. Jeszcze nie czytałam nic spod pióra Karoliny Skiendziel, ale myślę, że będę miała na uwadze kolejne książki napisane przez tą autorkę.

Olga jest dziewczyną szefa mafii. Pierze jego brudne pieniądze i wystawia lewe faktury. Po pewnej dużej transakcji para ma zamiar wyjechać na wakacje, by świętować urodziny dziewczyny. Michał przed wyjazdem załatwia ostatnie sprawy, natomiast Olga zostaje w biurze, podczas gdy pracownicy świętują udany dill. Czekając na swojego faceta, jego najlepszy kumpel upija się i gwałci dziewczynę. Ta broniąc się zabija go, strzelając do niego.

Spanikowana i pewna, że Michał nie uwierzy jej, co się wydarzyło ucieka. Pomaga jej w tym jedyna przyjaciółka. Kobiety jadą do Berlina, do klasztoru. Olga wpada z deszczu pod rynnę. By ją chronili musi wyłudzać pieniądze na klasztor. Dopiero po czasie kobieta, zauważa, że wszystko było ukartowane, a ona nie ma już nikogo, komu można ufać.

"Śluby milczenia" to lekka książka na jeden wieczór, pełna erotyzmu i brutalności. Bardzo mnie wciągnęła. Pojawiło się trochę błędów, typowe literówki i zdarzyło się, że imię bohatera zostało pomylone w dwóch przypadkach, jeśli dobrze pamiętam. Ale nie przeszkadzało to w czytaniu i polecam za całokształt.

Olga dziewczyna szefa mafii, do tego przemyca narkotyki oraz broń. Jej codziennosc zostanie zaburzona gdy jej chłopak Michał wyjeżdża. A ona sama nie dość że została zgwałcona to jeszcze zabiła człowieka 🤭 Spanikowała lecz to było jej chwilowe załamanie i decyduje się na wyjazd do Niemiec do tajemniczego zakonu. Ale czy napewno uciekła, i czy pojawienie się w tym miejscu aby napewno nie jest przypadkowe 🤔
Bohaterka miała „jaja” jej odwaga i determinacja była pełna podziwu, i nauczyła się jednego że może liczyć tylko na siebie, bo nawet najbliżsi przyjaciele zdradzają.
I teraz pytanie na które czekałam, czy uda jej się uciec przed mafią???

Na koniec dodam swoje trzy grosze, bardzo się cieszę że trafiłam na tą książkę, bardzo różniła się od innych szablonowych serii mafijnych. Czeka was tu dużo niespodzianek☺️ Debiut autorki jest fenomenalny, fabuła jest świetna, akcja dynamiczna i trzymająca w napięciu, ale tez nie zabraknie chwili wzruszeń. Nawet sceny erotycznie nie są wyuzdane. Brzmi idealnie prawda🤭
Zakonczenie wciska mnie w fotel i już doglądam części drugiej 🤩

„– Koń­czy­my ten cyrk.”
Olga jest dziewczyną szefa mafii, mafijne porachunki i nielegalne interesy to dla niej codzienność. Jej chłopak dzień przed wyjazdem na Dominikanę, gdzie mają jechać tylko we dwoje, wyjeżdża, żeby załatwić ważną sprawę. Dziewczyna nie przeczuwa, że to będzie początek jej koszmaru, który okażę się drogą pełną mroku, iż zostaje zgwałcona przez najlepszego przyjaciela, jej ukochanego, którego później zabija...
„Nie mieli prawa mnie w ten spo­sób po­trak­to­wać, prze­cież nie je­stem pierw­szą lep­szą. Byłam dziew­czy­ną ich szefa!” Kobieta zdaję sobie sprawę, że w tym świecie nie może liczyć na wsparcie nawet własnego partnera, zamiast chować głowę w piasek, ucieka do Niemiec dzięki pomocy najlepszej przyjaciółki. Schronienie znalazła w zakonie, lecz w życiu nie ma nic za darmo prawda....
„Nie wie­rzy­łam w to, co wła­śnie usły­sza­łam. Byłam tylko zwy­kłą ma­rio­net­ką.”
Bardzo podziwiałam główną bohaterkę, za jej odwagę i determinację, bo z mafii nie jest wcale prosto uciec, bywa też, że się po prostu nie da. Olga może liczyć według mnie, powiedzmy sobie szczerze na samą siebie, ponieważ prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a najbliżsi potrafią w życiu wbić nóż w plecy.
Jeśli chodzi o Michała, powiem szczerze, że był totalnym draniem, dlatego, że sposób, w jaki traktował swoją kobietę, był nieszczery, z uwagi na to, że na początku zachowywał się wobec niej dobrze, niczym czuły i troskliwy mężczyzna, ale kiedy jego kumpel zrobił jej krzywdę, kompletnie stracił w moich oczach wszelką sympatię...
„– Olga, ko­cha­nie! Tę­sk­ni­łem”
Podobały mi się Śluby Milczenia, miła odszkodowania od szablonowych romansów mafijnych, iż od pierwszych stron czułam adrenalinę i dreszczyk emocji, a to często zapowiada jazdę bez trzymanki. Gratuluję autorce debiutu i mam nadzieję, że wyjdą kolejne książki spod jej pióra.

„– Koń­czy­my ten cyrk.”

Książka która mnie zaskoczyła. Mroczny świat mafii, czy z tego świata można uciec? O tym przekona się bohaterka książki Olga. Olga to dziewczyna szefa mafii. Zajmują się przemytem narkotyków, nielegalnej broni. Nieoczekiwanie gdy Michał jedzie załatwić pewną sprawę. W tym właśnie czasie dziewczyna zostaje zaatakowana przez przyjaciela Michała. Broni się jak tylko może, choć nie uniknęła gwałtu to strzela z broni i zabija Kosę. To było straszne dla niej przeżycie. Szybko ucieka do swojej przyjaciółki Klaudii. Ale czy przyjaciółka pomoże czy będzie jeszcze gorzej niż było? Trafia do klasztoru. Ale to nie jest taki zwykły klasztor. Co kryją mury klasztoru? Co tam się będzie działo. Czym się tam zajmują, tego nie zdradzę. W tej historii jest dużo niespodzianek. Bohaterka z chwilą ucieczki zmieni swoje życie ale czy na lepsze, czy gorsze? Klasztor w Berlinie skrywa tajemnicę. A bohaterka stanie się kimś innym. Zakonnice pod przykrywką wyłudzają pieniądze i nie tylko. Ale przeszłość i tak nie da o sobie zapomnieć. Debiut całkiem dobry. Na swój sposób lektura wciąga. Książka trzyma w swoich szponach i nie chce puścić aż się jej nie przeczyta. Fabuła ciekawa. Akcja szybka. Dużo wątków. Jest seks, jest ostro. Są zbrodnie. Jest przemoc. Handel żywym towarem. Mroczny i brutalny świat. To świat mafii który ma swoje prawa. W tej książce klasztor odgrywa dużą rolę. Przygody bohaterów są niebezpieczne. Dzieje się dużo. Autorka pisze fajnie i intersująco. Czekam z niecierpliwością na kolejną część. Bo historia kończy się w takim momencie, że już chciałabym poznać co dalej. Ciekawa była ta książka, czytało mi się bardzo dobrze. Polecam.

"Śluby milczenia " to moja pierwsza książka tej autorki. Tak mnie wciągnęła, że przeczytałam ją w jeden dzień. Uwielbiam motyw mafii, oraz romasu. Myślę, że kolejne książki będą również udane🖤

Pozostaje mi tylko czekać na kolejne książki od Karoliny ❤️

Pozostaje mi tylko czekać na kolejne książki od Karoliny ❤️

Z całego serca polecam tą książkę jest bardzo ciekawa pełna wrażeń,oraz lekko kryminalna,sama nie byłam fanką czytania a ta książka mnie zainspirowała do przeczytania

• Serie
  • Brak Legimi A
  • Nowe serie
  • Znalazły nowych właścicieli

Dodaj cytat z książki Śluby milczenia