Zhakowany

Okładka książki Zhakowany Jolanta Sad
Okładka książki Zhakowany
Jolanta Sad Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: White (tom 1) literatura obyczajowa, romans
White (tom 1)
Wydawnictwo WasPos
2022-09-27
2022-09-27

Okładka książki Lets fall in love Justyna Dziura, Patty Goodman, P.D. Hutton, Marta Kaczmarczyk, Anett Lievre, Emily May, Adriana Rak, Jolanta Sad, Darcy Trigovise
Lets fall in love Justyna Dziura, Pat...

Fajna książka , czytało się szybko i tez wciąga jak poprzednia seria. Czekam na następna .

Jolanta Sad powraca z powieścią „Zhakowany”, która otwiera serię White. Po poznaniu rodziny Blacków, bardzo liczyłam na to, że autorka nie tak prędko pozwoli czytelnikom tak po prostu zapomnieć o Alovery i moim ukochanym górskim miasteczku Carlise! Niezmiernie miło mi było znów odciąć się od rzeczywistości i beztrosko wsiąść do tego pędzącego pociągu, by poznać kolejnych bohaterów, a przede wszystkim jednego z nich – Lucasa, który pojawił się w „Balladzie”, ostatnim tomie serii Black. Przyznaję, że ten tajemniczy haker już wtedy mnie zaciekawił i założę się, że nie byłam jedyną czytelniczką, która zwróciła na niego swoją uwagę.

Valeria tkwi w małżeństwie, w które wkradła się rutyna, a jej mąż– Adam, który powinien ją wspierać i uszczęśliwiać, z każdym dniem się od niej oddala. Mimo że ten związek przypomina bardziej relacje dwojga znajomych niż młode małżeństwo, kobieta wciąż w nim tkwi bardziej z wdzięczności i powinności niż z miłości. W sercu Valeria skrywa kogoś, od kogo uciekła osiem lat temu, wyjeżdżając bez słowa z Carlise. Kiedy los postanawia przeciąć ponownie ich drogi, czy kobieta znowu ucieknie od jedynego mężczyzny, którego pragnęła od dawna?
Lucas Hunter to dwudziestoczteroletni szef firmy Inferno, produkującej gry komputerowe. Jest niezwykle utalentowanym i realizującym swoje plany mężczyzną. Kiedy po latach spotyka Valerie – swoją pierwszą miłość, postanawia, że tym razem bez względu na wszystko musi ją odzyskać. Autorka świetnie oddała nagromadzoną w mężczyźnie tęsknotę i wielkie pragnienie, by w końcu sięgnąć po miłość, która wciąż wypełniała jego serce.

Jolanta Sad zaserwowała czytelnikom prawdziwą ucztę, która zadowoli każdą fanatyczkę romansu. Autorce udało się w bardzo dobry sposób przelać na papier emocje, które towarzyszą utraconej miłości, a później desperackiej próbie jej odzyskania. Nie zabrakło mi również tego, co w romansie lubię najbardziej, czyli słodyczy. Z przyjemnością obserwowałam rozwój relacji Valerie i Lucasa – muszę przyznać, że podobnie jak bohaterce i mi czasem przyspieszył puls „na widok” tego genialnego mężczyzny. Emocji w tej powieści nie brakuje, a historię określiłabym jako słodką i porywającą, z nutą niepewności.

„Zhakowany” to przyjemna lektura, którą bardzo szybko się czyta i da się wkroczyć w wykreowany przez autorkę świat, co jest zasługą jej lekkiego stylu, uwielbiam. Ta książka to idealna pozycja na zimowe wieczory, gdy pogoda na zewnątrz nie zachęca do wyjścia i gdy potrzebujemy czegoś na rozgrzanie – większość osób poleca herbatę, który ale ja zamiast niej proponuję gorący romans prosto spod pióra Jolanty Sad! Jestem pewna, że każdy, kto po niego sięgnie,da się ponieść tej historii i wpadnie prosto w hakerskie sidła.

Fakt, że od początku twórczości autorki podziwiam jej pióro, jest dobrze znany. I tym razem się nie zawiodłam. Pierwszy tom serii White to zdecydowanie coś na co warto się skusić!

Valeria White opuszcza rodzinne strony nagle. Bez wyjaśnień. Bez wyraźnej przyczyny. W Alover nie ma nic. Dlatego gdy poznaje Adama, a ten ofiaruje jej swoją pomoc bez wahania ją przyjmuje. Wychodzi za niego za mąż myśląc, że to co czuje to coś więcej, niż wdzięczność. Od tej pory żona idealna, która chodzi jak trybik dobrze naoliwionej machiny trwa tak osiem lat. Tylko czy jest szczęśliwa?

Lucas Hanter - haker, twórca gier, a nawet lider firmy. W młodym wieku osiągnął tak wiele, że niejeden mógłby mu pozazdrościć. Mimo, iż nie zawsze działał legalnie. Wydawałoby się że ma wszystko, ale..
W rodzinnym mieście zostawił cząstkę siebie.. od lat brakuje mu kogoś o kim nie zdołał zapomnieć do dnia dzisiejszego.

Jeden event sprawia, że tych dwoje się spotyka. Zaskoczenie i ...
To co do siebie czuli tak naprawdę nigdy nie zgasło. Nawet po latach.

Valeria i Lucas darzyli się pierwszą prawdziwą miłością. Niestety nigdy nie było im dane zbliżyć się do siebie bardziej. Ona spokojna i ułożona, on pełen energii przyjaciel jej brata.
Co sprawiło, że Valeria zdecydowała się porzucić uczucie i nagle wyjechać osiem lat wcześniej?
Czy jest dla nich szansa? Czy miłość potrafi przezwyciężyć każdą przeszkodę?

Zacznę od tego, że Lukasa polubiłam już od pierwszych kart tej historii. Mimo młodego wieku i dość intensywnego życia mocno stąpa po ziemi. Dokładnie wie czego chce i konsekwentnie do tego zmierza.
Valeria przez ostatnie lata straciła "to coś" żyjąc według narzuconego przez męża szablonu. Pojawienie się Lucasa wprowadza w jej życie chaos ale uświadamia jej też że przez cały ten czas nie żyła a wyłącznie istniała.
Ta historia zupełnie mnie porwała. Z wypiekami na twarzy chłonęłam ich chemię. Już nie mogę się doczekać kolejnych części tej serii.

Uwielbiam serie Black, dlatego z przyjemnością sięgnęłam po pierwszy tom serii White. Rodzinkę White poznaliśmy w tomie drugim serii Black, choć Valerie jest postacią, której nie znaliśmy o tyle Lucas pojawił się w serii Black. Czy ta seria będzie tak samo dobra? A może lepsza? To pokaże nam czas, a książek może być jeszcze pięć bo tylu mamy braci White

Valerii uciekła przed laty z rodzinnej miejscowości do wielkiego miasta. Coś sprawiło, że wyjechała i nie wróciła. Z braćmi komunikuje sie od czasu do czasu. W mieście ma swoje życie u boku męża Adama ale nie jest szczęśliwa. Kiedy przy organizacji konferencji jednym z uczestników jest Lukas przeszłość do niej wraca. Czy powie mu czemu uciekła odcinając się od rodziny i znajomych? Czy odważy się zmienić swoje życie?

Lukas to młody mężczyzna, który dzięki swojej pracy i determinacji stworzył swoją firmę. Jego gry komputerowe sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Ale do szczęścia mu brakuje czegoś, czego nie potrafi zdefiniować. Kiedy na konferencji widzi Valerie za wszelką cenę chce się dowiedzieć czemu uciekła bez słowa z ich rodzinnej miejscowości. W dodatku wie, że nie jest szczęśliwa. Czy odkryje prawdę?

Fabuła nie jest może jakaś wyrafinowana. Spotkanie po latach Val i Lukasa pociągnie za sobą szereg konsekwencji. Życie Valerie zmieni się bezpowrotnie. Rozwód, utrata pracy, niepewność i uczucie, które wraca po latach. Valerie jednak do końca nie potrafi się otworzyć. Kocha Lukasa, ale obawia się związku z młodszym o osiem lat mężczyzną. W dodatku boi się reakcji braci. Czy odważy się zaufać Lukasowi i sobie? Czy ich uczucie ma szansę?

Postacie są świetnie wykreowane. Książka ma lekki i przyjemny styl. Czyta się ja szybko. Pojawia się epizod z bohaterami z poprzedniej serii, jest sporo zabawnych scenek, spor dramatyzmu, który miesza się z erotyzmem. Historia jest pełna emocji, głównie za sprawa naszej dwójki, która przeżywa wszystko to, co było w przeszłości. Poznajemy ich historię i przyczyne dlaczego Val opuściła bez słowa rodzinę i przyjaciół. Powód? Zupełnie się takiego nie spodziewałam. Zakończenie emocjonalne i ciekawie napisane. Pełne emocji, niedowierzania i zaskakujące. Epilog zabawny i być może poznaliśmy bohaterów kolejnej części.... Polecam

Valerii uciekła...

▪️Tytuł: Zhakowany. Tom 1
▪️Seria: White
▪️Autor: Jolanta Sad @jolanta_sad
▪️Wydawnictwo: WasPos @waspos
▪️Premiera: 27.09.2022 r.
(Współpraca reklamowa @waspos)
▪️▪️▪️

Jolanta Sad powraca z serią White, w której będziecie mogli na powrót poznać wyjątkowy klimat książek autorki, ale również dostać namiastkę wydarzeń związanych z Joe White, który może skradł serce, którejś z czytelniczej w serii Black, gdy starał się o serce Anny. W tej części historia poświęcona jest jego siostrze mężczyzny – Valerii, właścicielce blond włosów, z pogubionym i niespełnionym sercem uwięzionej w relacji nie wyglądającej jak idealne małżeństwo.

Valeria jest kobietą po 30-stce, ze stałą pracą i mężczyzną u boku. Niestety Adam, jej mąż niby znajduje się obok ale jest nieobecny i zupełnie jakby ślepy na jej cierpienie i potrzeby. Nie zauważa problemów z jakimi boryka się w pracy, w której narażona jest na molestowanie oraz szantaż. A na dodatek jej głowy od lat nie opuszczają wspomnienia, które jako jedyne dodają jej sił. Wspomnienia o młodszym o 8 lat Lucasie który po wielu latach rozłąki, przypadkowym spotkaniu nadal budzi w niej taki sam żar jak przed laty.

"Valerie się czegoś bała. I skoro zdołał to zauważyć, teraz na pewno jej nie zostawi. Nie po to los znów ich ze sobą zetknął, żeby zachowywali się jak obcy ludzie. Będzie walczył o Val, aż ona dostrzeże, że nie ma innej możliwości poza tą, że są sobie przeznaczeni”.

Valerie została przedstawiona jako kobieta jakby przytłoczona życiem, czująca się w potrzasku. Pomimo bycia nieszczęśliwą nadal pozostawała w niespełniającej jej relacji. Wiedziała, że szczęście może dać jej jedynie mężczyzna który jest dla niej zakazany ze względu na różnicę wieku. Jakby pogodziła się z tym, że już nigdy nie zazna szczęścia, płomiennego romansu i pełnej rodziny bez Lucasa. Natomiast los na nowo zetknął bohaterów pozwalając na przypadkowe spotkanie na którym oboje z Lucasem odczuwają na nowo całą gamę uczuć jakie łączyły ich przed laty. Czy teraz gdy boje są dorośli a w szczególności Lucas jest już dojrzałym mężczyzną, iż życie nabierze sensu i pójdzie wspólnym torem?

Lucas do teraz wzbudza u nas lekkie motylki w brzuchu. Jest mężczyzną delikatnym zarazem pewnym siebie, świadomym swojej wartości, walczy i dba o to co pokochało jego serce lata temu. I chociaż za młodu nie sięgnął po miłość swojego życia pozostając na maślanych oczach i każdym możliwych próbach spędzenia wolnego czasu przed laty dziś gdy jest zdrowo po 20-stce nie zamierza pozwolić Val zniszczyć sobie życia. Jego postać w książce buduję iskry w relacji między nim a Val, ich zbliżenia są przepełnione tęsknotą i czystym pożądaniem, którego nigdy dotąd nie odczuli. Uwierzcie nam na słowo, autorce udało się tak doskonale przedstawić ich relacje że mogłyśmy równo z nimi odczuwać każdą z przedstawianych emocji wczuwając się w klimat książki.

"Czuł ten sam przyjemny dreszczyk, kiedy wiedział, że zbliżają się niespokojne chwile, nad którymi będzie musiał zapanować i nadać życiu odpowiedni bieg. Nie mógł się doczekać kolejnych dni, bo wiedział, że gdy już wkroczy do akcji, małżeństwo Val nie potrwa długo. Zrobi to dla siebie. Egoistyczne? Gówno go to interesuje”.

Podobnie jak poprzednie powieści autorki, ta cześć również jest raczej szczupłą treścią, która posiada w sobie esencję tego co najlepsze 😍 Pierwszy raz miałyśmy okazję czytać książkę, w której to kobieta jest starsza od mężczyzny i musimy przyznać, że było to równie dobre jak w innej konfiguracji. Historia zhakowanego okazała się być bardzo uroczą historią udowadniającą, że miłość zawsze zwycięży, nawet pomimo rozdroży los zawsze zetknie ze sobą dwie przeznaczone sobie połówki pozwalając na szczęście <3 Z lekkim niedosytem, że na kolejną część serii będziemy musiały jeszcze zaczekać ogromnie polecamy wam Zhakowanego i klimat jaki serwuje Jolanta Sad ❤️ Myślałyśmy, że nic nie przebije serii Black, jednak okazało się, że można napisać coś równie dobrego o zupełnie innych okolicznościach ❤️

@jolanta_sad oraz @waspos bardzo dziękujemy za możliwość objęcia książki patronatem medialnym dając się pochłonąć doszczętnie historii Val i Lucasa 💙

Książka dostępna na:

▪️Tytuł: Zhakowany. Tom 1
▪️Seria: White
▪️Autor: Jolanta Sad @jolanta_sad
▪️Wydawnictwo: WasPos @waspos
▪️Premiera: 27.09.2022 r.
(Współpraca reklamowa @waspos)
▪️▪️▪️

Czy ucieczka jest dobrym rozwiązaniem? Czy rezygnując ze swoich pragnień i marzeń możemy być szczęśliwi?
Valerie White uciekła od przeszłości 8 lat temu. Wyjechała z niczym i rozpoczeła życie z dala od osób, które kochała. Wyszła za mąż i wiodła wydawać by się mogło spokojne i szczęśliwie życie. Jednak czy bycie z osobą z wdzięczności jest właściwe? Czy zabijając w sobie pragnienia, pasję i marzenia możemy czuć się spełnionym i szczęśliwymi. Według mnie nie. Valerie jednak utknęła w związku, który dawał jej poczucie względnego bezpieczenstwa i dostosowała się do potrzeb i oczekiwań swojego męża ponieważ uważała ze tak jest dla niej najlepiej. Nie przewidziała jednak ze postępując w ten sposób, każdy kolejny dzień jej życia będzie kawałek po kawałku odbierał jej sama siebie.
Przed przeznaczeniam nie da się jednak uciec, a życie często w najmniej oczekiwanym momencie stawia na naszej kogoś kto może wywołać w naszym życiu totalna rewolucję. Tak jest z Valerie, której los na drodze stawia Lucasa - mężczyznę, który skradł kiedyś jej serce.
To już nie jest ten sam chłopak którego znała przed laty. Teraz to pewny siebie, swoich potrzeb i umiejętności mężczyzna, który spełnia sie zawodowo i odnosi sukcesy.
Ich spotkanie wywoła całą lawinę wydarzeń, które wpłyną na życie obojga i spowodują, że nic nigdy już nie będzie takie samo.
Czy dawne uczucie między tym dwojgiem odżyje? Jak spotkanie Lucasa wpłynie na małżeństwo Valerie? Czy dziewczyna odważy się w końcu zawalczyć o swoje szczęście? Tego dowiecie się sięgając po książke. Ja powiem Wam że warto, to książka w której nie brakuje emocji, z wciągającą fabuła i ciekawie wykreowanymi bohaterami, których losy śledzilam z przyjemnością.
To też historia pokazująca jak duży wpływ na nasze życie mogą mieć nasze kompleksy i niskie poczucie własnej wartości. Valerie to cudowna kobieta jednak zagubiona. Myślę że gdyby bardziej wierzyła w siebie jej życie mogłoby potoczyć się inaczej.
Strach, zbyt częste stawianie potrzeb innych ponad swoje własne sprawiły, że się pogubiła w życiu.
Jednak na zmiany nigdy nie jest za późno, a o własne szczęście trzeba walczyć i nigdy nie rezygnować z siebie, swoich potrzeb i marzeń.
Gorąco polecam Wam tą historie. Dla mnie to było pierwsze spotkanie z piórem autorki, ale już wiem że nie ostatnie i z przyjemnością sięgnę po wcześniejsze książki Jolanty Sad.
Za współpracę i egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu @waspos

Kto z was zna twórczość @jolanta_sad ? Ja miałam okazję poznać czytając serię Black 😍 Autorka ma tak lekkie i przyjemne pióro, że aż chce się sięgać po następne książki. Jak tylko zobaczyłam, że wychodzi kolejną powieść, to wiedziałam, że muszę ją przeczytać. "Zhakowany" rozpoczyna nową serię "White" i opowiada o Lucasie i Valerie.

Czy ucieczka przed czymś na czym bardzo zaczęło nam zależeć, to jedyne możliwe rozwiązanie? Valeria postanowiła uciec i się poddać. Na swojej drodze spotkała mężczyznę, który jej pomógł i został jej mężem. Lucas od najmłodszych lat miał pełno pomysłów, w bardzo młodym wieku osiągnął sukces, a to dzięki kobiecie, która w niego wierzyła. Pewnego dnia dochodzi do niespodziewanego spotkania Val i Luca. Ich drogi znów się połączą. Co tym razem zrobi Valeria? Ucieknie poraz drugi czy zdecyduje się na wielkie zmiany w swoim życiu?

Ja wiem, że jest to ten rodzaj powieści, w której wiadomo jakie będzie zakończenie, ale czy mi to przeszkadzało w czytaniu? Nie! Wręcz przeciwnie! Z wielką przyjemnością sięgnęłam po "Zhakowany". I bawiłam się świetnie. Autorka zaserwowała nam tu wachlarz pełen emocji. Byłam bardzo ciekawa historii Lucasa i Valerie, a najbardziej ich przeszłości. Zastanawiało mnie to co ich łączyło i co miało wpływ na podjęcie decyzji o ucieczce przez Val. Dosyć szybko się o tym dowiadujemy, a to dlatego, że akcja "Zhakowanego" toczy się ekspresowo. Nie ma tu czasu na nudę.
Pierwszy raz miałam okazję czytać książkę z tak dużą różnicą wieku między bohaterami, i to w dodatku gdy kobieta jest starsza od faceta i to o 8 lat. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani! Lucas jak na swój młody wiek, był bardzo dojrzały, wiedział czego pragnie i do tego dążył. Valeria w trakcie małżeństwa stała się kobietą mniej pewną siebie. W książce poruszanych jest wiele tematów i problemów, aby dowiedzieć się więcej polecam wam sięgnąć po tę książkę!

Współpraca reklamowa z @waspos

Czy ucieczka przed czymś na czym bardzo...

Mieliście tak kiedyś, że zgłosiliście się do książki, bo spodobał Wam się opis, a później zapomnieliście o czym miała być? No właśnie tak miałam w tym wypadku, a że nie chciałam psuć sobie zabawy nie czytałam kolejny raz opisu tylko z góry założyłam że będzie to jakiś kryminał (po tytule). Jakież było moje zdziwienie w trakcie poznawania losów bohaterów kiedy okazała się być zgoła innym gatunkiem! Z autorką też spotykam się pierwszy raz więc nie miałam pojęcia co pisze.
I co my tu mamy? Moim zdaniem komedię romantyczną, bo i się uśmiałam i wzruszyłam. A gorące sceny są naprawdę gorące.

Autorka ma talent to widać od pierwszych stron. Szybko "połknęłam" książkę, świetnie się przy tym bawiąc i na pewno chętnie sięgnę po inne jej książki. Tymczasem czekam na kolejne części serii White.

Czas na opinię o powieści Jolanty Sad „Zhakowany”. Autorka napisała, że ten cykl miał w ogóle nie powstać ale w mojej ocenie on jest dopełnieniem serii Black.

Valeria White przed laty uciekła z rodzinnego Carlise nie mówiąc nikomu dlaczego to robi.
Zostawia za sobą przeszłość i rozpoczyna życie od nowa w Alover.
Jednak czy przeszłość tak łatwo da o sobie zapomnieć?
Co spowodowało, że dziewczyna w pośpiechu opuszcza dom i postanawia odciąć się od przeszłości?
Czy życie w Alover przyniesie jej szczęście?
Czy życie u boku Adama to jest to czego młoda kobieta oczekiwała od życia?

Lucas kocha siostrę swojego najlepszego przyjaciela.
Jednak czy miłość do młodszej kobiety do tego mężatki ma szansę się rozwinąć?
Czy kariera jest w stanie zastąpić mu miłość?
Jedno przypadkowe spotkanie i machina rusza niosąc za sobą niezapomniane wrażenia.
Czy faktycznie stara miłość nie rdzewieje?

Jolanta Sad pięknie kreuje losy naszych bohaterów, spotykamy tu również znanych nam i lubianych Blacków. To nie tylko opowieść o miłości, ponieważ znajdziemy tu również opowieść o braku wsparcia najbliższej osoby, braku wiary w siebie, kompleksach, sile rodziny i przyjaźni, oraz miłości przy różnicy wieku. Ta książka otula jak ciepły kocyk w szare i zimne jesienne dni.
Za możliwość przeczytania dziękuję autorce i wydawnictwu.

Zostawia za sobą przeszłość i rozpoczyna życie od nowa w Alover.
Jednak czy przeszłość tak łatwo da o sobie zapomnieć?
Co...

Pierwsza część nowej serii spełniła moje oczekiwania w stu procentach 👏
Wciągająca od pierwszych stron, ciekawa fabuła, świetnie wykreowani bohaterowie. Szczególne oklaski za Lucasa ! O takim mężczyźnie to można czytać codziennie. Młody, zdolny, pełny ambicji, bystry, odpowiedzialny i przede wszystkim z wielkim sercem. Co się stanie gdy na jego drodze stanie dawna miłość ? I to w dodatku z ,,kulą u nogi,,(czyli mężem 😂). Czy związek z różnicą wieku, może się sprawdzić ?
Dwójka głównych bohaterów, każde z innym bagażem doświadczeń i uczuciem skrywanym głęboko w sercu.
Nie napiszę nic więcej, spoilery w tym przypadku odbiorą Wam dreszczyk podekscytowania, który czułam zagłębiając się w tą historię.
Zaradna jest na TAK ! I czeka na dalszy ciąg serii 😁
Po więcej recenzji i fajne zdjęcia zapraszam na mój instagram.

Pierwsza część nowej serii spełniła moje oczekiwania w stu procentach 👏

• Przeczytane - 2022