Niedobrani

Anne Marie Wydawnictwo: Dlaczemu literatura obyczajowa, romans
Dlaczemu
2022-11-23
2022-11-23

"Niedobrani" to losy czwórki przyjaciół, którzy poznali się na studiach, wspólnie realizując projekt.
Młodzi wyjeżdżają na weekendy do domku nad jeziorem, gdzie wspólnie spędzają czas. To tam, w niespodziewanych okolicznościach, dwoje z bohaterów zdaje sobie sprawę, że czują coś do siebie i nie potrafią i nie chcą dłużej tego ukrywać, tylko jest jeden problem. W dziewczynie zakochany jest nie tylko jeden z przyjaciół...

Fabuła książki fajna, lekka, miło się czyta. Smutne zakończenie jest jednocześnie nawiązaniem do następnej części historii przyjaciół.

"Niedobrani" to opowieść o paczce czwórki studentów, w zasadzie przyjaciół, którzy są zupełnie różni, a połączyły ich właśnie studia. Mówi się, że takie relacje mogą zostać z nami na długo, co w przypadku, kiedy każda osoba jest zupełnie inna, a w grę zaczynają wchodzić pewne uczucia?

Anita, Patrycja, Artur i Robert, po kilku latach znajomości, choć połączeni zupełnie przypadkowo i tak bardzo niedobrani, nie potrafią już sobie wyobrazić czasu spędzanego bez siebie.
Każde z nich, wywodzi się z innego środowiska, każde przeżyło coś, co odznaczyło się na ich teraźniejszości i ukierunkowało ich zachowania.

Anita to kobieta niezwykle ambitna. Otoczona ogromną opieką ze strony ojca, pracuje w jego firmie.

Robert to chłopak, którego wychowali dziadkowie, ponieważ rodziców stracił w bardzo młodym wieku.

Patrycja to dziewczyna, dla której wszystko wydaje się proste, a dobra zabawa jest sposobem na życie.

Artur. Opiekuje się chorą mamą, studiuje i pracuje na cały etat, aby jak najbardziej wspomóc jej leczenie.

"Niedobrani" to książka, która wciąga od samego początku. Tak, jak wspomniałam, Ania ma świetny styl, dzięki któremu ta historia przepływa po stronach z prądem, ciągnąc czytelnika za sobą.
Kiedy nasi bohaterowie, postanawiają wybierać się co weekend nad jezioro, okazuje się to przełomowym momentem, w którym poznają się jeszcze lepiej.
No właśnie, niezwykle ciekawie jest odkrywać wszystko razem z nimi.
Nie da się ich nie polubić, a taka sytuacja, przy czterech osobach to już ogromny sukces. Uwielbiam poznawać perspektywę każdego z bohaterów. Czuję wtedy z nimi większą więź i mam możliwość poznania konkretnej sytuacji z każdego punktu widzenia. Znakomite jest tu to, że wszystko jest konkretne. Nie ma zbędnych zapychaczy, które mogłyby tylko spowolnić akcję i odwrócić uwagę od najważniejszego, czyli relacji i emocji postaci.

Mogłoby się wydawać, że będzie to lekka historia, owiana wakacyjnymi wyjazdami, imprezami. Cóż, pewnie, o to tu chodzi, jednak nie jest tak łatwo, jak można się spodziewać.
Książka porusza ciężkie tematy, zmaganie się z problemami, na które możemy natrafić każdego dnia, ale udowadnia, że łatwiej jest przez nie przebrnąć ze wsparciem bliskich.

Całość pięknie uczy, czy przypomina o tym, że podstawą KAŻDEJ relacji jest szczerość. Bez niej łatwo można stracić czyjeś zaufanie i doprowadzić do sytuacji, które mogą wiele skomplikować.
Nie ma po co tłamsić w sobie emocji, decydować za kogoś innego.
Ludzkie relacje, przyjaźń czy miłość, wymagają poświęceń i rozmów, w innym wypadku bardzo łatwo je złamać.

Anita, Robert, Artur i Patrycja to tak naprawdę czwórka obcych sobie osób. Kazdy z nich pochodzi z innego środowiska. Anita jest ambitna i rozwija kariere w firmie ojca. Robert stracil mlodo rodzicow, wychowali go dziadkowie, chlopak obecnie prowadzi restauracje. Artur, zeby pomoc chorej mamie, musi pogodzic studia z pracą. Patrycja do wszystkiego podchodzi na luzie i lubi sie dobrze zabawic. Jednak mają przygotować wspólnie projekt na studia. Spędzają że sobą coraz więcej czasu, dzięki czemu ich zwykla znajomość zaczyna przeradzać się w przyjaźń. Każdy weekendowy wyjazd nad jezioro sprawia, że dowiadują się o sobie coraz więcej, ale i tak każde z nich skrywa jakieś tajemnice. I to właśnie ten ostatni wyjazd je odkryje...
Co się wydarzy nad jeziorem?
Czy przyjaźń tej czwórki przetrwa?

Autorka znowu mnie zaskoczyła swoim lekkim piórem. Książkę czytalo mi się naprawdę bardzo przyjemnie i szybko. Stworzyła świetnych bohaterów, a dzięki temu, że były opisy z perspektywy każdego z nich, można ich lepiej poznać i naprawdę polubić. Polecam tą świetna historię, a ja czekam na jej ciag dalszy 😊

🌻105/2023 #recenzja 🌻
Tytuł: Niedobrani
Autor: anne marie🔥
Wydawnictwo:@dlaczemu
Data wydania: 2022-11-23

“Chwycił obie moje ręce i przycisnął do ściany. (...) Moje serce biło tak szybko, jakby miało zamiar przebić się przez żebra oraz skórę i uciec z mojego ciała. ”

Moja recenzja:
Czwórka obcych sobie osób - Anita, Robert, Artur i Patrycja - pochodzą z różnych środowisk, ale za sprawą wspólnego projektu na studiach muszą spędzić ze sobą mnóstwo czasu. A im więcej razem przebywają, tym bardziej zacieśniają się więzi między nimi i rodzi przyjaźń.
W czasie wspólnych weekendów nad jeziorem wychodzą na jaw głęboko skrywane tajemnice, a każde z nich je ma, więc wszystko się sypie. Czy uda się im poskładać te relacje na nowo? Czy wszystko zostanie po staremu?

Anne Marie pięknie pokazała młodość i życie studenckie zapakowane w wakacyjny klimat. Mogłoby się wydawać, że będzie to lekką historią, a to uwierzcie mi, tak nie jest.
Każde z nich jest inne, pochodzi z różnych rodzin i skrywa w sercu tajemnice, które można powiedzieć, że ukształtowały ich podejście do życia. Interesujące jest to jak ukazany został wątek nieprzyjemnych doświadczeń z przeszłości i tego jak bohaterowie sobie z nimi radzili - na własną rękę, bez wsparcia osób im bliskich.
Książka porusza też problem depresji - jej wpływu na osobę chorą i bliskich.
Historia opisana jest z perspektywy każdego z bohaterów, a mając aż czterech narratorów czytelnik jest w stanie poznać głębiej ich pobudki, emocje i przemyślenia.
Mogłoby się wydawać, że to lekka powieść na letni wieczór, ale powiem wam, że nie. Niesie ze sobą przesłanie, że o przyjaźń trzeba walczyć i ją pielęgnować, a bez szczerości i wsparcia nie ma ani przyjaźni, ani udanych związków.
To moje drugie spotkanie z piórem autorki w czasie jednego book tour’u i uważam je za bardzo miłe. Dużo się dzieje w tej historii i jest mnóstwo zawirowań i emocji. Zachęcam was serdecznie do sięgnięcia po tą pozycję, jest warta uwagi ;-) Ja z przyjemnością przeczytam ciąg dalszy historii i poznam dalsze losy tej czwórki.

#czytamksiążki #booklover #bookstagram #książka #czytampolskichautorów #czytaniejestfajne #czytelniczka #kochamczytać #bookshelf #instabook #książkoholiczka #recenzjaksiążkowa #romans #mojaopinia #booktour #biegacz #czytambolubie #polishbook #polecajka #czytanietopasja

🌻105/2023 #recenzja 🌻
Tytuł: Niedobrani
Autor: anne marie🔥
Wydawnictwo:@dlaczemu
Data wydania: 2022-11-23

Moja recenzja:

@anne_marie_autor

🌺Jak na krótką historię nie spodziewałam się, że będzie w niej tyle zwrotów akcji i emocji. Poprzez zaskakujące zakończenie nie moge doczekac sie kolejnej części.
Myślę że ta pozycja jest idealna na jeden wieczór.

🌺Czwórka studentów i najlepszych przyjaciół Anita, Patrycja, Artur i Robert pochodzą z zupełnie innych światów i każdy z nich skrywa sekret.

🌺Anita jest ambitna, inteligentna i rozwija karierę w firmie ojca.
🌺Artur musi godzić pracę ze studiami żeby pomóc chorej mamie.
🌺Patrycja ma lekkie podejście do życia i lubi dobrą zabawę.
🌺Robert to młody mężczyzna który w dzieciństwie stracił rodziców i zaopiekowali się nim dziadkowie, którzy otworzyli restauracje a teraz prowadzi ją Robert.
Moja opinia 10/10

@anne_marie_autor

Myślę że ta pozycja jest idealna na jeden wieczór.

Paczka znajomych, których połączyła wspólna praca w ramach losowego dobrania do pięcioletniego projektu zaliczeniowego postanawia kolejny raz spędzić czas nad jeziorem. Tym razem jednak będzie inaczej. Na jaw bowiem wyjdą głęboko skrywane sekrety, które mogą ich poróżnić...
Co zrobi Patrycja? Jakie kroki podejmie Robert? Na co zdecyduje się Artur? Jak te wszystkie rewelacje wpłyną na Anitę?

Anne Marie ma świetny, lekki i przyjemny styl. Przez jej książki dosłownie się płynie. Byłam tym bardziej zaintrygowana pierwszym tomem serii, na okładce której widnieje ogień i puzzle.
Przede wszystkim zostałam zakończona problematyką, jaka tu została zawarta. Mamy bowiem czworo przyjaciół. Każdy z nich jest indywidualną jednością, ze swoim osobliwym charakterem i statusem społecznym. Każdy z nich ma swoje życie, które niesie mniejsze, bądź większe problemy młodych ludzi. To było ciężkie do udźwignięcia.
Autorka na swoim profilu zdradziła kilka motywów, jakie znajdziemy w lekturze. Wakacyjny klimat, przyjaźń, new adult oraz depresję. I tu możemy zacząć się zastanawiać jak lekkość i beztroska młodych ludzi w okresie wakacyjnym ma związek z depresją? A no ma i to ogromny. Nie będę wam niczego zdradzać, ale takiego obrotu sprawy się nie spodziewałam. To był mocne i wyraziste. Totalnie wstrząsające.
Różnie zaskakujące okazały się tajemnice młodych ludzi. Ich relacje mimo wszystko nie były proste. Okazały się być złożone i wymuszające na czytelniku aktywny udział we wszystkich rozmyślaniach naszych bohaterów.
Każdy z bohaterów miał szansę na opowiedzenie historii swoimi zadaniami. Takie naprzemienne rozdziały oczyma każdego z bohaterów to był strzał w dziesiątkę. Bardzo dobrze zrobiło fabule.
Aczkolwiek uważam, że książka powinna zostać rozbudowana. Niespełna 170 stron dla czwórki przyjaciół to zdecydowanie za mało. Zbyt szybko wątki przeskakiwały. A szkoda, bo historii miała potencjał. Ale mimo wszystko mam w planach sięgnąć po kontynuację. Pierwszy tom zakończył się w takim momencie, że zostałam w szoku i niedowierzaniu. Jeju, cały czas rozmyślam o tym, co teraz się wydarzy.
Zachęcam do czytania. Mimo wszystko uważam, że książka jest warta przeczytania.

Polecam

Współpraca reklamowa: Dlaczemu
#recenzja

W ten kwietniowy ciepły wieczór, kiedy wiosna rozkwita spędzam czas wraz z powieścią Anne Marie „Niedobrani”. Pomimo, że autorka ma na swoim koncie już kilka powieści to moje pierwsze spotkanie z jej twórczością.

„Nie mamy wpływu na przeszłość, ale możemy wykreować wspólną przyszłość.”

Czterech studentów połączonych na studniach do pracy nad jednym projektem.
Każde z nich inne, każde ma swoją przeszłość jednak razem stworzą piękną przyjaźń, która przez wydarzenia znad jeziora…
Robert i Artur pokochają tę sama kobietę, czy w imię tej przyjaźni jeden z nich będzie w stanie zrezygnować z tego uczucia, które zagościło w jego sercu?
Patrycja chce zdobyć serce Artura jednak ten jest oporny na jej starania, czy w końcu ulegnie?
Co wyniknie ze spotkania Anity z Przemkiem przypadkowo poznanym mężczyzną?
Czy rodząca się miłość i przyjaźń z pozostałymi członkami paczki ma szansę na przetrwanie?

„Niedobrani” to taka lekka niewymagająca głębszego zastanowienia powieść, która daje wytchnienie po ciężkim dniu pracy.
Autorka spokojnie opowiada swoją historię by zakończyć ją w kulminacyjnym momencie.
Bohaterowie mają uświadomić czytelnikowi znaczenie wspólnej rozmowy, tego by nie odkładać jej na później, bo można sporo stracić.
W powieści przewija się też temat depresji i tego, jakie spustoszenie może ona siać w organizmie człowieka.
Język autorki całkiem przyjemny w odbiorze, co powoduje, że przez książkę się płynie.
Rozdziały podzielone na bohaterów, co pozwala na ich lepsze poznanie i spojrzenie z różnej perspektywy.
Ze względu na zakończenie czekam na kontynuację.

„Nie mamy wpływu na przeszłość, ale możemy wykreować wspólną przyszłość.”

Czterech studentów połączonych na studniach do pracy nad jednym projektem.
Każde z...

🔥Recenzja patronacka🔥

"Zro­bi­łeś już wy­star­cza­ją­co, by za­słu­żyć na moją mi­łość i nikt inny nie jest jej wart tak jak ty."

Współpraca reklamowa z @_dlaczemu @anne_marie_autor

Często przyjaciele są osobami, które pomogą nam w trudnych sytuacjach, ale najpierw trzeba takie osoby odnaleźć w swoim życiu.

Cztery osoby, które się nie znają. Są tak różni, ale połączy ich wspólny projekt na studiach. Artur, Patrycja, Robert oraz Anita. Każdy z nich ma inny charakter. Można ich porównać do ognia i wody. Niektórzy są otwarci na nowe znajomości oraz bardziej szalenie, ale w grupie znajdą się ci spokojniejsi, oraz bardziej odpowiedzialni. Czy oprócz projektu, Połączy ich coś jeszcze?

Wspólne wyjazdy mogą być początkiem czegoś naprawdę pięknego... Ale czy na pewno?

"Niedobrani" to historia, która porusza trudne i odważne tematy. Każdy z nas musi mierzyć się z przeciwnościami losu. Co, kiedy na swojej drodze spotka depresję, miłość oraz walkę o zaufanie?
Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i cieszę się, że zostałam obdarzona zaufaniem i mogłam zostać patronką tej książki.

Największym plusem tej książki jest to, że pozbawiona jest ona długich i niepotrzebnych opisów, których wręcz nie lubię. Pióro autorki jest bardzo lekkie i sprawia, że książkę pochłania się bardzo szybko. Wymiana zdań pomiędzy bohaterami jest niczym najciekawszy film. Z zaciekawieniem śledzi się ich losy oraz to, co za chwilę się wydarzy. Będą momenty zaskoczenia, śmiechu, smutku, ale też rozczarowania. Pojawi się zazdrość i nie tylko. Resztę smaczków musicie odkryć sami, ale powiem wam tylko jedno, że przy tej książce nuda wam nie grozi, a wręcz przeciwnie, ogrom emocji.
Zakończenie wręcz krzyczy o ciąg dalszy, którego nie mogę się doczekać. Polecam wam sięgnąć po tę książkę i przekonać się jak wygląda studenckie życie.

🔥Recenzja patronacka🔥

Współpraca reklamowa z @_dlaczemu @anne_marie_autor

Cztery osoby, które się nie znają. Są tak różni, ale połączy...

Anita, Patrycja, Artur i Robert studiują razem, choć więcej ich dzieli niż łączy wywiązuje się pomiędzy nimi przyjaźń. Postanawiają wspólnie spędzić weekendy wakacyjne nad jeziorem. Robert po cichu się kocha w Anicie, a Patrycja wzięła na swój miłosny celownik Artura. Niestety nad jeziorem dochodzi do niespodziewanej sytuacji, która może zachwiać przyjaźnią tej czwórki.

Co wydarzyło się nad jeziorem? I jaki to będzie miało wpływ na przyjaciół?

Autorka w lekki sposób opowiada nam historię czwórki przyjaciół, którzy pomimo swojej różności i różnych statusów społecznych zaprzyjaźniają się, ale gdzie dwie kobiety i dwóch mężczyzn można się liczyć z tym że dojdą do głosu głębsze uczucia. Bardzo dobrze zostały ukazane emocje bohaterów oraz poruszony został temat depresji. Został poruszony również temat poczucia własnej wartości.
Jeśli szukasz książki, która potrafi zaskoczyć a zakończenie sprawia, że czekasz już na kolejną część to polecam "Niedobrani".

Co...

,, Powinnam być na niego wściekła, ale w tym momencie chwytałam się jego głosu jak tratwy ratunkowej. Mimo wszystkiego co robię wczoraj powiedzieliśmy wiedziałam... po prostu wiedziałam, że nie da mi zrobić krzywdy”.

Witajcie kochani. Dziś przychodzę do Was z recenzją książki ,,Niedobrani” autorstwa Anne Marie, którą miałam zaszczyt objąć patronatem medialnym.

Poznajemy tutaj czworo osób, które zaprzyjaźniają się na studiach z racji pewnego projektu, który muszą razem wykonać- Robert, Anita, Artur, Patrycja. Każdy z bohaterów pochodzi z innego środowiska oraz ma inny charakter. Pewnego dnia postanawiają wyjechać. Spędzają razem 4 weekendy w domku nad jeziorem, gdzie ich dotąd skrywane tajemnice ujrzą światło dzienne. Jakie? Czy pojawienie wyjawieniu prawdy ich relacje przetrwają? Tego musicie się dowiedzieć sięgając po książkę.

Książka na czasie, ponieważ znajdziemy tutaj historie z życia codziennego. Przyznaję, że mnie wciągnęła i przyjemnie spędziłam z nią czas. Autorka ma bardzo lekkie pióro. Poruszyła też tutaj tematy trudne. Bardzo ciekawie wykreowani bohaterowie. Podobały mi się także dialogi pomiędzy przyjaciółmi, były bardzo ciekawe. Bardzo przypadły mi do gustu również przekazane tutaj emocje. Z całego serca Wam polecam. Dziękuję autorce oraz wydawnictwu DlaCzemu za zaufanie oraz możliwość objęcia powieści patronatem medialnym.

Poznajemy...

• E-booki