Cztery ściany grzechu

Jest to kontynuacja losów Amy i Nathana. Para po traumatycznych przeżyciach stara się wrócić do normalnego życia. Planują także swój ślub. Wydawało by się, że teraz będzie już spokój, miłość i pielęgnowanie ich związku. Nic bardziej mylnego. Autorka w tej części również nie pozwala nam się nudzić, ani odetchnąć. Ponownie wiele się dzieje.

W apartamencie Amy, który przeszedł remont zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Wszystko wskazuje na to, że kobieta zaczyna popadać w obłęd. Ale czy to na pewno wina traumatycznych przeżyć, czy jednak ktoś chce jej zaszkodzić? Czy Nathan zdoła uratować narzeczoną? A może jest już zmęczony jej histeriami?

Pierwsza połowa książki była dość spokojna. Opierała się głównie na walce o powrót do normalności. Nathan odwalał kawał dobrej roboty. Mimo własnego poczucia winy starał się być wsparciem dla Amy. Taki złoty chłopak 😍
Amy za to, mimo przeżyć pozostaje silną kobietą, godną podziwu bo nie poddaje się tak łatwo. Jej wola życia jest ogromna. Mimo strachu kobieta stara się żyć normalnie.

Po połowie akcja tak nabrała rozpędu, że nie byłam w stanie odłożyć książki na bok. Co tu się odwaliło? Nie raz wstrzymałam oddech i nie dowierzałam w pecha bohaterki. W efekcie skończyłam książkę szybciej niż zamierzałam 😅 Według mnie w tym tomie było jeszcze więcej emocji i niewiadomych. W pewnym momencie drżałam ze strachu ale i wściekłości na Nathana. Autorka tak manewruje emocjami, że często miewałam skrajne emocje, od uwielbienia, przez przerażenie po chęć mordu któregoś z bohaterów 😅 ale ja to bardzo lubię.

Zakończenie daje nadzieję na tom 3. Aż się boję co tam autorka wymyśli 😅

W apartamencie Amy, który...

Tytuł : Cztery ściany grzechu ( tom II )
Autor : Karolina Wilchowska
Wydawnictwo WasPos
Data premiery : 25 styczeń 2023

Opis książki :
Amy po traumie związanej z wydarzeniami w lesie Everglades próbuje ułożyć sobie życie od nowa. Wraz z ukochanym wracają do pracy, szykują się do wymarzonego ślubu. Jednak w czterech ścianach ich apartamentu zaczynają dziać się dziwne, niewytłumaczalne rzeczy. Kto zakłóca wymarzony spokój? Jaki związek ma z tym psychopata tkwiący w szpitalu?

"Bo tylko razem mogliśmy zwalczyć całe to zło, prawda? Oddzielnie byliśmy słabi, wątli jak źdźbła trawy na wietrze. Jednak we dwoje, mając w sobie wsparcie, mogliśmy zatriumfować nad tą farsą, jaką znowu zgotowało nam życie."

"Cztery ściany grzechu" to kontynuacja losów Amy i Nathana bohaterów książki "Apartament grzechu".
Amy po traumatycznych wydarzeniach z pomocą narzeczonego stara się wrócić do normalnego życia. Chodzi do pracy, planuje ślub z Nathanem, ale wspomnienia porwania powracają w koszmarach, które nie pozwalają jej cieszyć się bliskością ukochanego.
Kiedy w końcu mogłoby się wydawać, że wszystko zaczyna się układać, Amy słyszy wołający ją głos, tak bardzo przypominający jej głos porywacza dobiegający z salonu.
Czyżby Amy przyszło znowu zmierzyć się z okrutnym porywaczem?
Autorka w tej jak i poprzedniej części daje nam pokaz całej palety emocji. Nie ma czasu na nudę, z każdą czytaną stroną historia wciąga jeszcze bardziej.
Emocjonujące sceny, tajemnice, rozkwitający romans między Amy a Nathanem, gorące sceny erotyczne i do tego psychiczny porywacz, który pragnie zemsty. Wśród białych ścian szpitala psychiatrycznego, miał czas aby dokładnie obmyślić plan zemsty.

"Nieważne, co przeżyłam, najważniejsze, że słyszałam go, czułam, gdy mnie obejmuje, mówiąc, że wszystko się skoczyło."

Czy uda mu się go zrealizować?
Czy Amy i Nathan dożyją upragnionego ślubu oraz szczęścia i spokoju?
Jak zakończy się ta historia?
Na wszystkie nurtujące pytania znajdziecie odpowiedzi w książce. Gorąco polecam 🔥🥵 " Apartament grzechu " i " Cztery ściany grzechu".
Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w bt! Do zobaczenia w kolejnych!

Tytuł : Cztery ściany grzechu ( tom II )
Autor : Karolina Wilchowska
Wydawnictwo WasPos
Data premiery : 25 styczeń 2023

Opis książki :

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

Po tym jak Amy zostaje uratowana z rąk mordercy próbuje wrócić do normalnego życia. Wraz z narzeczonym zaczyna od remontu apartamentu, gdyż nie czuje się w nim bezpiecznie a wspomnienia wydarzeń, które miały w nim miejsce powodują że czuje dyskomfort przebywając w tych czterech ścianach. Zarówno Amy jak i Nathan wracają do pracy i próbują o wszystkim zapomnieć. W całości zatracają się w przygotowania do ślubu i w sobie nawzajem. I w momencie gdy Amy przełamała swój strach i udaje jej się wrócić do w miarę normalnego życia w ich apartamencie zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Kobieta słyszy nocami czyjś głos dochodzący z głębi mieszkania a w dzień ma wrażenie że ktoś cały czas ją śledzi.
I wtedy spełniają się najgorsze przypuszczenia Zarówno Amy jak i Nathana a koszmar powraca.

Pierwsza część była mega ale śmiało mogę powiedzieć to samo o tej książę. Ciągła akcja, która trzyma w napięciu to jest to co ja lubię. W tej części Nathan również będzie musiał zadbać o bezpieczeństwo narzeczonej, którą kocha nad życie i zrobi wszystko aby była bezpieczna. Również nie zabraknie dużej dawki erotyzmu między tą dwójka, która rozpali czytelnika do czerwoności 🥵🥵😉🔥
Także jeżeli nie czytaliście jeszcze tych świetnych książkę ja od siebie zachęcam do nadrobienia zaległości 😉😊

🔥🔥🔥OPINIA BOOKTOUR 🔥🔥🔥

Wolicie książki dłuższe czy krótsze ? Ciężko stwierdzić ile stron powinna mieć książka “idealna”. Wszystko zależy od zawartej w niej historii, od pomysłu autora. Czasem po 500 stronach mamy niedosyt, a nie raz wiele krótsza okaże się wyjątkowo treściwa i satysfakcjonująca.

Ostatnio krótka książka mnie zawiodła. Jednak biorąc do ręki “Cztery ściany grzechu” wiedziałam, że tu nie mam się o co martwić. Poprzedni tom też nie był długi ale na każdej stronie sporo się działo, historia porywała bez reszty i miała w sobie to “coś”. Ciekawiło mnie co autorka wymyśliła tym razem, jak zaplanowała pociągnąć losy znanych już bohaterów z “Apartamentu grzechu”.

Amy ma traume. Nic w tym dziwnego. Porwana przez psychopatę kanibala, zgwałcona, ledwo uszła z życiem. Takich doświadczeń prędko się nie zapomina. Chciała sprzedać apartament, zbyt dużo złych wspomnień z nim jest związanych. Jednak kto go kupi ? Wraz z Natem postanowili wyremontować go tak, że będzie nie do poznania. Czy to wystarczy ?

Czas na nowy start, czas by zostawić przeszłość za sobą, patrzeć przed siebie. Nasza para rozpoczyna przygotowania do ślubu i powinni skupić się na tym, beztrosko wybierać suknie, serwetki itp. Ale koszmary, a nawet… halucynacje, psują wszystko co starają się odbudować przyszli nowożeńcy. Jakby tego było mało, pomiędzy tych dwoje wkradają się pewne wątpliwości. Nate ma wyrzuty sumienia. Amy boi się odrzucenia ze strony jego rodziny i boryka się z konsekwencjami jakie są częste po doświadczeniu gwałtu. Wszystko to kładzie się cieniem na ich relacji. Czy uda im się to naprawić ?

Jason Steward, szaleniec który zgotował koszmar Amy, jest w szpitalu psychiatrycznym. Czeka na wyrok, więc nasza bohaterka powinna czuć się bezpiecznie. Ale czy aby napewno ?

Autorka pokazuje tu, że skromne 225 stron książki to może być niesamowicie emocjonująca historia. Zarówno to co dzieje się pomiędzy Natem i Amy jak i zagrożenie jakie okazuje się, że na nich czyha, to wręcz emocjonalny rollercoaster. Akcja nie zwalnia nawet na chwilę. Mamy strach, mamy wyjątkowo namiętne sceny bo preferencje seksualne bohaterów są…grzeszne i mamy świetny wątek kryminalny, który trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Karolina Wilchowska nie zbagatelizowała traumy Amy po gwałcie, świetnie podeszła do tematu, zarówno jej przeżyć po tym, jak i po innych wydarzeniach z poprzedniej części. Jestem pod wrażeniem tego jak wiele się dzieje na tak nielicznych wręcz stronach. Historia jest dopracowana, przemyślana, niczego tu nie ma za dużo ani za mało. Dlatego uważam, że warto zwrócić na nią uwagę, spędzić z nią czas i dać się jej porwać.

A może już macie ją za sobą ? Autorka nie próżnuje, w tym roku już nie jedna jej premiera za nami i kolejna się zbliża. Miejcie ją na oku. Nie będziecie żałować.

Dziękuję zarówno autorce jak i Wydawnictwu Waspos za egzemplarz do recenzji i przepraszam, że tak późno ją dodaje.

RECENZJA PATRONACKA

„Cztery ściany grzechu” jest kontynuacją serii „Apartament grzechu”. Mamy ciężki powrót do rzeczywistości po bardzo przykrych wydarzeniach, które spotkały Amy. Kobieta na tyle nie chce tego pamiętać, że postanawia całkowicie wyremontować swoje mieszkanie, aby chociaż odrobinę usunąć przykre wydarzenia, które miały miejsce w jej mieszkaniu. Amy wraz z narzeczonym planuje ślub. Dziewczyna próbuje żyć normalnie chociaż przez cały czas jak jest w pracy nie musi o tym myśleć, ale koszmary nawiedzają ją w każdą noc. Koszmary które w pewnych momentach mieszają się z jawą. Narzeczony Amy jest policjantem. Mężczyzna wszystko robi, aby jego ukochana odzyskała równowagę i spokój. Końcówka to prawdziwa fala emocji, które cię zaskoczą.
Powieść jest doskonałym połączeniem kilku gatunków. Na pierwszy plan wysuwa się romans między Amy a Nathanem. Książka, jest przeplatana różnymi innymi gatunkami przez co nie ma się ochoty odłożyć jej na półkę i przerwać czytanie. Powieść posiada bardzo dużo momentów które powodują gęsią skórkę i rzeczywiście czuć to przerażenie Amy. W książce nie brakuje ostrzejszych zbliżeń między Amy a Nathanem.
Autorka od początku umie stworzyć napięcie, które strona po stronie zwiększa się. Karolina potrafi świetnie prowadzić fabułę. Jestem ciekawa jak potoczą się losy głównych bohaterów. Jestem bardzo ciekawa kontynuacji historii. Ciekawią mnie również inne powieści autorki, które przygotowała dla nas. Bardzo lubię pióro Karoliny. Bardzo polecam!

RECENZJA PATRONACKA

„Cztery ściany grzechu” jest to kontynuacja książki „Apartament grzechu” którą miałam okazję recenzować jakiś czas temu.

Pióro autorki bardzo lubię, dlatego po książkę szybciutko sięgnęłam. Ciekawiły mnie losy Nathaniela i Amy, którzy pragną po traumatycznych wydarzeniach uporządkować swoje życie. Jednak nie jest im to dane do końca jakby chcieli…

Chciałabym napisać tak wiele o fabule ale nie chcę psuć Wam zabawy. Książka jest wyjątkowo chuda ale przesycona akcją i różnymi wydarzeniami. Od pierwszego rozdziału nie mogłam jej odłożyć co skończyło się tym, że pochłonęłam ją w ten sam dzień 🤪 Mam wrażenie, że ta część wciągnęła mnie bardziej!

Poznamy również nowych bohaterów w książce. Musze przyznać, ze niektórzy z nich mnie irytowali co tylko udowadnia, że autorka dobrze wykreowała postacie. Cześć z nich lubię ale znajda się tacy, których sama bym się pozbyła 😂

Motyw zemsty i całość poprowadzenia tego wątku bardzo mi się podobało. Czekam z niecierpliwością na koleją część, o czym autorka doskonale wie 🤭

Chciałabym napisać tak...

🏵"Cztery ściany grzechu" autorstwa Karoliny Wilchowskiej to połączenie romansu erotycznego i kryminału, przy którym na pewno nie będziecie się nudzić. Jest to drugi tom serii "Apartament grzechu", i ponieważ jest to kontynuacja losów bohaterów, to należy zapoznać się wcześniej z pierwszą częścią tej serii.

🏵 Amy po horrorze, który przeżyła wciąż zmaga się z traumą, ale próbuje stanąć na nogi, i zacząć nowe życie. Pomaga jej w tym Nathan, który wiernie trwa u jej boku, i pomimo różnych problemów para nie poddaje się oraz planuje ślub. Jednak w apartamencie zaczynają się dziać trudne do wytłumaczenia rzeczy, i Amy czuje, że ma to coś wspólnego z Jasonem. Jednk morderca siedzi zamknięty w szpitalu, więc kto w takim razie niepokoi Amy?

Czy Amy popada w obłęd?
Kto chce im zaszkodzić i dlaczego?
Czy Amy i Nathan w końcu uwolnią się od przeszłości?

🏵 Pierwsza część była niezwykle mroczna i przerażająca z pędzącą akcją i brutalnymi scenami. Ta część nie była aż tak mocna, ale wciąż dużo się w niej działo, i czytałam ją z zapartym tchem. Ciekawa, nieprzewidywalna i wciągająca fabuła, intrygi i tajemnice, idealna mieszanka, która was zszokuje i poruszy.
Autorka tak mieszała i zwodziła, że pomimo moich domysłów nie byłam w stanie wpaść na to, kto za tym wszystkim stoi.
Lubię jak w książce jest element zaskoczenia i do końca jestem trzymana w niepewności i w tym przypadku właśnie tak było.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z tą serią, a lubicie mocne i trzymające w napięciu książki, to polecam przeczytać.

🏵 Amy po horrorze, który przeżyła wciąż zmaga się z traumą, ale...

Amy i Nathan starają się żyć normalnie, ale kobieta mierzy się z ogromną traumą po porwaniu. Utrudnia to jej życie codzienne i wpływa na jej związek. Mimo to oboje z Nathanem pracują nad tym, aby wszystko wróciło na właściwy tor. Przy okazji szykują się również do swojego ślubu, który zbliża się nieubłaganie. Jednak problemy związane z przygotowaniami wydają się błahe wobec tego, co ponownie wydarzy się w apartamencie Amy.

Amy wciąż zmaga się z traumą po feralnych wydarzeniach w lesie Everglades. Jason Ste­ward wciąż siedzi jej w głowie i nachodzi ją w snach, co odbija się na jej życiu. Kobieta ciężko znosi zbliżenia z partnerem, mimo że stara się przełamać.
Do tego dochodzą przygotowania do ślubu i wredne komentarze ze strony rodziny Nathana. Jednak wydają się niczym w porównaniu z tym, co czai się na Amy w jej apartamencie. Mieszkanie Amy wydaje się wręcz przeklęte i mimo że jej narzeczony starał się zbudować tam przytulne dla nich gniazdko, apartament przyciąga kłopoty. Historia zatacza koło a Amy znów stanie w obliczu ogromnego zagrożenia.

Przez długi czas historia jest spokojna, bohaterowie skupiają się głównie na przełamywaniu lęków Amy i planowaniu ślubu. Mogłoby się wydawać, że bohaterka wreszcie będzie mogła zbudować normalnie życie u boku ukochanego, ale jej największy koszmar ma inne plany i mocno zagrozi jej życiu. W pewnym momencie autorka namiesza w codzienności bohaterów i wrzuci kilka mocnych zwrotów akcji.
Bohaterowie będą oczywiście mogli cieszyć się też przyjemnymi chwilami, nie zabraknie namiętności między nimi, będą gorące sceny, ale pojawią się też kłótnie i niedomówienia.

Im bliżej końca, tym sytuacja Amy staje się beznadziejna. Nie widać żadnego światełka w tunelu. Ostatnie strony mocno trzymają w napięciu, a Amy po raz kolejny musi mierzyć się ze swoimi demonami, które wychodzą na światło dzienne. Autorka ponownie pcha bohaterkę w niebezpieczne, wręcz nierealne sytuacje, nie dając jej ani chwili wytchnienia. Z jednej strony byłam zaskoczona takim obrotem spraw, a z drugiej po części się tego spodziewałam. Amy musi naprawdę mocno zapracować na swoje szczęśliwe zakończenie. Książka nie ma nawet 300 stron a sporo się w niej dzieje. Pod koniec nie ma nawet mowy, żeby chociaż na chwilę się od niej oderwać. Książka do przeczytania dosłownie w jeden wieczór.

„CZTERY ŚCIANY GRZECHU”
CYKL: Apartament grzechu (tom 2)
Autor: Karolina Wilchowska
Wydawnictwo: WasPos

„Oddzielnie byliśmy słabi, wątli jak źdźbła trawy na wietrze. Jednak we dwoje, mając w sobie wsparcie, mogliśmy zatriumfować nad tą farsą, jaką znowu zgotowało nam życie.”

W czterech ścianach zazwyczaj czujemy się bezpiecznie czy możemy liczyć na spokój kiedy to bezpieczeństwo nam zostanie zabrane?

Amy na własnej skórze przekonała się, że może być to wszystko zabrane. Pamiętny sylwester zapamięta do końca życia. Porwanie, gwałt, dramat, jaki zgotował jej psychopata. Po kilku tygodniach od uwolnienia na nowo próbuje odbudować swój świat. Powraca do pracy, planuje ślub, remontuje apartament, do którego najlepiej by nie wracała, a koszmary nie pozwalają zasnąć.
Kiedy wdaje się wszystko na dobrej drodze, w Apartamencie nr 826 zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Nie sposób ich wytłumaczyć. Co to wszystko znaczy i jaki ma związek z psychopatą tkwiącym w szpitalu? Kto próbuje zagrozić Amy i Nathanowi?

„Nathan był dla mnie wszystkim tak jak ja dla niego. Nigdy nie czułam tak silnej więzi z nikim”.

Karolina w drugiej części dała nam mieszankę romansu, kryminału i erotyki. Książka wywołuje gęsią skórkę na rękach, buduje napięcie połączone z tajemnicami w tle, wzbudza niesamowite emocje. Świetnie się czyta historię przedstawioną przez autorkę, gdzie polowi nas wprowadza w życie bohaterów, po czym akcja zaczyna przyśpieszać, gdzie napięcie nawet na chwilę nie opuszcza. Bohaterowie są świetnie wykreowani i do końca nie mogłam rozgryźć, kto naprawdę kim jest, a z każda następną kartką niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku. Autorka umiała mnie zmylić. Podobała mi się postać Amy, pomimo co przeżyła, walczy o każdy następny dzień, nie podaje się i staje się silną kobietą, również polubiłam postać Nathana, chociaż nieraz miałam nim ochotę potrząsnąć. Namiętność między nimi nie wygasła, jest odważnie i gorąco, pomimo że na początku dalej odczuwa lęk. Myślę, że wielu osobą spodoba się dawka emocji, jaką serwuje nam autorka. Jeżeli nie boisz się zajrzeć do Apartamentu nr 826 i odkryć co się dzieje w czterech ścianach, to zapraszam gorąco do sięgnięcia po książkę Karoliny Wilchowskiej „Cztery ściany grzechu”.
Dziękuję bardzo za możliwość współpracy.
Polecam :)

„CZTERY ŚCIANY GRZECHU”
CYKL: Apartament grzechu (tom 2)
Autor: Karolina Wilchowska
Wydawnictwo: WasPos

"BYŁA ZBRODNIA, JEST KARA, ALE CZY JEST SPOKÓJ W CZTERECH ŚCIANACH?"

"CZTERY ŚCIANY grzechu" - autorka znów wywarła na mnie mnóstwo sprzecznych emocji. Zachwyt mieszał się ze strachem. Sprawiał on, że bałam się przewrócić kolejną stronę, aby nic złego się nie wydarzyło. Autorka stworzyła świetną kontynuację losów Amy i Nathana, od których nie potrafiłam się oderwać.

Jest to kontynuacja pierwszego tomu "Apartament grzechu".
Czy można wrócić do normalnego życia po porwaniu, gwałcie i tym wszystkim co przeżyła Amy. Na pewno nie jest to łatwe, jednak główna bohaterka chce zacząć normalnie żyć. Tym bardziej, że planują ślub z Nathanem.

Czy w wyremontowanym apartamencie może czuć się bezpiecznie?
Dziwne rzeczy zaczynają się dziać a Emy już nie jest pewna, czy to jej podświadomość nie płata figlów?
Czy psychopata, który jest w szpitalu psychiatrycznym może ją znów porwać?

Autorka namieszała mi kompletnie, nikomu nie ufałam. Poznamy nowych bohaterów, którzy są również świetnie wykreowani jak pozostali. Z jednej strony boję się czytając jej książkę a z drugiej wygrywa chęć dowiedzenia się co będzie dalej...

Gorący romans w połączeniu z elementami thrillera wyszedł autorce świetnie. Historia o której nie da się tak łatwo zapomnieć. Teraz pozostaje mi czekać na dalsze losy bohaterów.

"BYŁA ZBRODNIA, JEST KARA, ALE CZY JEST SPOKÓJ W CZTERECH ŚCIANACH?"

Jest...

• Romans
  • Przeczytane 2023
  • Przeczytane w 2023
  • Z dedykacją <3

Dodaj cytat z książki Cztery ściany grzechu