Pozwól nam Przetrwać

Paulina Nowaczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2022-09-27
2022-09-27

Okładka książki Tabu Antologia. Miłość zakazana Paulina Ampulska, Caroline Angel, Monika Cieluch, J. Harrow, Paulina Nowaczyk, Patrycja Różańska, L.J. Shen, Tijan, Angela Węcka, Anna Wychowska
Tabu Antologia... Paulina Ampulska, C...
Okładka książki Opowiem Ci bajkę... Paulina Ampulska, J. Harrow, Jacek Jaworski, Karolina Jurga, Norbert Grzegorz Kościesza, Paulina Nowaczyk, Katarzyna Pietruszyńska, Patrycja Różańska, Agnieszka Siepielska, Amelia Sowińska, Anna Wychowska
Opowiem Ci baj... Paulina Ampulska, J...

Gdy czytałam tą książkę chciałam dać jej wyższą ocenę... Bo fabuła mnie wciagnęła. I dosyć szybko ją skończyłam. Ale po przeczytaniu tego zakończenia mam takie i tu cytując: "Kurwa no nie! No poprostu kurwa no nie! Boże czy ty to widzisz!" Inaczej sie nie da podsumować tego zakończenia... A nie sorry, da sie właśnie tak: 🤦🏻‍♀. Ono wszystko przekreśliło i stąd moja ocena.

Karolina pracuje w jednej z greckich restauracji, gdzie poznaje syna właścicieli i jest nim zauroczona. Zaczyna spotykać się z Agisem, ale po pewnym czasie postanawia wrócić do Polski. Chłopak nie może się z tym pogodzić, Karolina jest jego pierwszą prawdziwą miłością i czuje się przez nią oszukany. Mija dziesięć lat, Agis prowadzi w Poznaniu restaurację, której menagerem ma zostać Karolina. Mężczyzna nie jest tym faktem uszczęśliwiony, chce trzymać ją na dystans. Ale czy to będzie możliwe? Czy jego uczucia przetrwały pomimo upływu lat? Jaką tajemnicę skrywa przed nim Karolina? By poznać wszystkie odpowiedzi koniecznie sięgnijcie po książkę.

„Pozwól nam Przetrwać” od Pauliny Nowaczyk to powieść, którą otrzymałam do recenzji z Wydawnictwa WasPos. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, a historia, którą otrzymałam porwała mnie od pierwszych stron...

„(…) a miłość dla mnie nie istniała. Wcale. I już nigdy nie będzie istnieć. Nie dało się pokochać, kiedy miało się złamane serce. Nie dało i koniec.”

Karolina Kamińska i Agis Kasapi spotkali się w Grecji.
Ona odbywała staż u jego rodziców, on nie planował oddawać jej serca, miłość przyszła nagle, jednak ona z dnia na dzień wyjechała.
Czy stwierdzenie, że nie chce robić kariery przez łóżko szefa to wystarczające wytłumaczenie?
Czy to był prawdziwy powód jej ucieczki?

„Dla mnie dziesięć lat to nie jeden dzień, to nie narysowany obrazek, który można wymazać gumką. To piętno, które na mnie odcisnęła.”

Po dziecięciu latach Agis i Karolina są innymi ludźmi z bagażem doświadczeń.
Ich spotkanie wywołuje lawinę wspomnień i budzi emocje, których sami się nie spodziewali.
Czy wspólna praca pozwoli im odnaleźć drogę do siebie?
Czy miłość, która ich połączyła dziesięć lat wcześniej znów ożyje, a może los pisze im inną historię?
Karolina i Agis walczą ze sobą i wciąż podejmują decyzje czy zawsze są one dobre?
Czy przyjdzie czas na wybaczenie?

„Człowiek uczy się całe życie, które niekoniecznie usłane jest różami. Żeby ta nauka miała sens, trzeba w nią włożyć szczyptę pokory, garść zamiłowania i paczkę miłości. Wtedy to ma sens.”

Historia, którą otrzymujemy początkowo może wydawać się bardzo klasyczna,
Ona, on, wielka miłość.
Autorka prowadzi historię dwutorowo przeplatając wydarzenia z teraźniejszości z przeszłością odkrywając coraz to nowe fakty z tej pięknej historii, a gdy już wydaje nam się, że wiemy jak zakończy się ta opowieść następuje zwrot akcji a z nim wielkie zaskoczenie.
Autorka serwuje nam zakończenie jakiego się nie spodziewa się czytelnik i emocje, które łamią serce…

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu i autorce.

Karolina...

Karolina i Agis poznali się, kiedy ona odbywała staż u jego rodziców. Uczucie, jakie między nimi wybuchło, nie potrzebowało dużo czasu. Wspólnie spędzali czas, a mężczyzna pokazywał jej uroki swojego kraju – Grecji. Dla niego to była pierwsza miłość, ona była pierwszą kobietą, która była naprawdę ważna, którą kochał. Jednak Karolina, pomimo że również darzyła go dużym uczuciem, postanowiła po stażu wrócić do Polski. Zraniła tym zarówno siebie, jak i jego. Agis chciał walczyć, jednak został odrzucony.
Mija dziesięć lat od tamtych zdarzeń. Oboje są inni, żadne nie spodziewało się, że jeszcze kiedyś się spotkają. Jednak Karolina ma tajemnicę, którą odkryła mama Agisa i zmusza ją do podjęcia pracy w Poznaniu, w ich nowej restauracji. Ma pracować z mężczyzną, którego tak naprawdę nigdy nie przestała kochać. Kiedy Agis się dowiaduje, kto będzie, managerem jest wściekły. Zamierza dać jej mocno popalić, zemścić się za złamane serce. Jak będzie wyglądało spotkanie po latach? Jaką tajemnicę skrywa Karolina? Jak potoczy się ich historia?

Przyznam szczerze, że nie wiedziałam, że na 204 stronach da się zmieścić tak tyle emocji. Książka zdecydowanie mi się podobała, a podczas czytania wywoływała wiele emocji. Szczególnie zakończenie było bardzo mocne, jeszcze długo po przeczytaniu nie mogłam uwierzyć co, tam się stało. Akcja dość sprawnie poprowadzona, momentami ze zwrotami, które potrafiły mnie zaskoczyć.
Książkę czytamy z perspektywy obu bohaterów i bardzo się z tego cieszę. Takie rozwiązanie sprawiło, że wiele potrafiłam zrozumieć. Pokazało mi uczucia, punkt widzenia zarówno Agisa, jak i Karoliny.

Bohaterzy ciekawi, dobrze wykreowani.
Karolina to jedna z niewielu bohaterek, której nie polubiłam. Nie podobało mi się, co zrobiła w młodości, nie podobała mi się jej tajemnica, a także to jak zachowywała się po ich ponownym spotkaniu. Z jednej strony kochająca, opiekuńcza, pracowita, z drugiej raniąca, uciekająca od odpowiedzialności za swoje zachowanie, nielicząca się z uczuciami kogoś, kto oddał jej serce.
Agis to mężczyzna, który mocno kochał, a jego serce zostało podeptane. Tak naprawdę nigdy się nie pozbierał, nie potrafił ponownie pokochać, a kobiety zaczął traktować przedmiotowo. To bohater, którego polubiłam, jak tylko dowiedziałam się co, takiego stało się 10 lat wcześniej i mocno mu kibicowałam, aby znowu był szczęśliwy.

„Pozwól nam przetrwać” to książka, którą czyta się bardzo szybko, która wywołuje wiele emocji, a zakończenie sprawia, że nie zapomnimy o niej szybko. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/10/pozwolnamprzetrwacwydawnictwowaspos.html

🔥Paulina Nowaczyk "Pozwól nam przetrwać" wyd. @waspos 🔥
-------------------------------------------
Karolina podczas pobytu za granicą poznała Agisa, syna właścicieli . Mimo tego, że nie chciała z nim romansować to Agis przekonał ją do szaleństwa i rozkochał ją w sobie. Ona jednak mówiła mu, że musi wrócić do Polski i tam normalnie zacząć żyć. Zostawia go i zaczyna walkę o swoje życie mimo, że bardzo go kocha.
Po dziesięciu latach Agis dostaje propozycję aby poprowadzić biznes w Polsce . Tam dowiaduje się od przyjaciela, że wkręcił w to także Karolinę. Grek nie może sobie tego wyobrazić ale postanawia się z nią spotkać. Od tamtej pory wiele się zmieniło ale nie ich uczucia. Bohaterka niestety skrywa także tajemnice, która zabrała ze sobą dziesięć lat temu z Grecji. Co takiego ukrywa ? Czy Agis będzie jednak tym jedynym ?
Kochani to było tak genialne a zarazem mega szokujące, że nie mogę dojść do siebie po przeczytaniu tej książki. Książka była cienka ale to nie miało wpływu na to jak bardzo autorka wszystko dokładnie opisała. Dała nam dwie perspektywy bohaterów plus dwa czasy. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego jak ta cała historia została przelana na papier. Jezeli lubicie takie wciągające i zapierające dech w piersi książki to jest to pozycja dla was. Agis bardzo ale to bardzo mnie do siebie przekonał. Zobaczymy czy wy też stracicie dla niego głowę. Ale nie obiecuję, że zakończenie się wszystkim spodoba. 🔥❤️

🔥Paulina Nowaczyk "Pozwól nam przetrwać" wyd. @waspos 🔥
-------------------------------------------

Czy zdarzyło się Wam podjąć decyzję, której później żałowaliście?
Ja mam niestety takie decyzje za sobą i często chciałam cofnąć czas, a niestety nie jest to możliwe.

Co powiecie na romans polsko-grecki?
Powiem Wam, że czeka czytelnika mieszanka wybuchowa miłości, pożądania, silnych charakterów, a także szybkich akcji.
I to znajdziecie w książce „Pozwól nam przetrwać” autorstwa Pauliny Nowaczyk, od wydawnictwa Waspos.
W książce poznałam Kamilę i Agisa, którzy poznali się podczas stażu jaki odbywała dziewczyna w restauracji rodziców mężczyzny. Połączyło ich uczucie i romans, który przerodził się w miłość. Jednak Kamila pomimo uczucia jakim dążyła Agisa, podjęła decyzję o powrocie do Polski.
Po dziesięciu latach kobieta odebrała telefon, z propozycją ponownej współpracy z siecią restauracji.
Jak przebiegnie ponowne spotkanie Kamili z Agisem?
Co ukrywa kobieta?

Przez książkę dosłownie przepłynęłam.
Bardzo polubiłam Kamilę i Agisa, są tacy jak my podejmują decyzje niestety czasem błędne, które mogą mieć wpływ na dalsze życie. A czy wszystko można wybaczyć? Czasem jest trudno, ale warto zaryzykować i dać drugą szansę, ponieważ za zakrętem może czaić się upragnione szczęście.

Autorka przeplata wydarzenia teraźniejsze z wydarzeniami z przeszłości, co powoduje, że czytelnik ma możliwość bardzo dobrze poznać bohaterów jak i ich motywy, którymi się kierowali.
Podobało mi się, że autorka nie stosuje zbędnych opisów tylko same konkrety.

A zakończenie… No cóż jeszcze do tego momentu nie mogę się po nim pozbierać. Autorka niezłą tu niespodziankę mi uszykowała.

Książkę „Pozwól nam przetrwać” polecam Wam z całego serca.

Czy zdarzyło się Wam podjąć decyzję, której później żałowaliście?

Co powiecie na romans polsko-grecki?
I to znajdziecie w książce „Pozwól nam przetrwać”...

Hej kochani ❤ Jak się macie? Mam nadzieję, że dobrze. Wracamy z recenzjami, choć w nieco innej, skróconej formie. Dłuższe recenzje będą się pojawiać, ale sporadycznie. Wracamy za to z nowymi chęciami i silną motywacją do recenzowania.

Mam dla Was idealną pozycję na jeden październikowy wieczór.

"Pozwól nam przetrwać" autorstwa Pauliny Nowaczyk przenosi nas 10 lat po tym, jak drogi Agisa i Karoliny się rozeszły. Przewrotny los jednak chciał, że ich losy ponownie się ze sobą splotły. Dawne uczucia odżyły , a Karolina przekonuje się, czy jest w stanie ponownie kochać Agisa.

Poznajemy tutaj dwa silne charaktery, które się ze sobą ścierają a ich płomienne uczucie zainteresuje na pewno fanki relacji love-hate! Ciekawym rozwiązaniem fabularnym jest osadzenia narracji w dwóch lokalizacjach: w Poznaniu i Krecie, które świetnie pozwala nam głębiej wejść w psychikę bohaterów. Nie jest to jednak tylko romans osadzony w gorącej Grecji Jest to głębsza, niezwykła powieść o przebaczaniu, sile miłości i ludzkich słabościach. Autorce udało się stworzyć prawdziwych bohaterów, którzy cierpią i czują, a czytelnik jest w stanie identyfikować się się z ich bolączkami.

Książka jest naprawdę cieniutka, ale miło, że są autorki, które oferują nam przemyślane historie, bez dłużyzny i rozdziałów "zapychaczy". Czyta się ją naprawdę szybko, bohaterowie są zgrabnie zbudowani, a fabuła oferuje nam mnóstwo wrażeń!

"Pozwól nam przetrwać" to powieść o dawaniu sobie drugich szans, ludzkich błędach i niezwykłej miłości, która jest w stanie pokonać przeciwności.

Jeśli jeszcze jej nie czytaliście to polecamy serdecznie! @waspos.

Za możliwość poznanie tej historii podziękowana dla Wydawnictwa Waspos.

LINK: https://czytamytu.blogspot.com/2022/10/hej-kochani-jak-sie-macie-mam-nadzieje.html

Mam dla Was idealną pozycję na jeden październikowy wieczór.

W książce lawirujemy pomiędzy Kretą a Poznaniem, między teraz a 10 lat temu. Trudne i złe decyzja, tajemnice i upór. To zniszczyło związek Agisa i Karoliny 10 lat temu. Gdy spotykają się po latach, mężczyzna wciąż czuję zawód z powodu ucieczki Karoliny, a ona ukrywa coś co może jeszcze bardziej namieszać w ich relacji.
Czułam od początku, że z jednej strony to będzie szybka i przyjemna lektura, ale również emocjonalnie zawiła.
Nie spodziewałam się zakończenia, choć intuicja podpowiadała mi, że stanie się coś zaskakującego, nie myślałam że autorka tak poprowadzi tą historię.

Smutno mi na myśl, że przez strach i upartość dziewczyny, para straciła 10 lat, wszystko mogłoby inaczej się potoczyć.

Podsumowując to była, świetna, napisana lekkim piórem historia, autorka w tej krótkiej powieści dała nam radość, strach i ból. Jeśli macie chwilę i ochotę na przyjemną historię, to ta książka jest idealna. Ciepło słonecznych dni ogrzeje was w te jesienne wieczory.

Czułam od początku, że z jednej strony to będzie...

🌺 "Pozwól nam przetrwać" to niezwykle wzruszająca i bolesna historia miłości Polki i Greka.

🌺 Karolina pracując w Grecji poznała Agisa z którym przeżyła gorący romans, lecz gdy wróciła do kraju zerwała z nim kontakt.
Teraz po dziesięciu latach spotykają się ponownie, i choć wciąż coś do siebie czują, to Agis nie może jej wybaczyć tego, że go porzuciła. Karolina jednak ukrywa sekret, który totalnie zburzy świat mężczyzny.

Co takiego ukrywa Karolina?
Dlaczego zostawiła Agisa?
Czy mężczyzna wybaczy jej to, że go zostawiła i zataiła przed nim ważną informację?

🌺 Jest to moja pierwsza przeczytana książka autorki i jednocześnie mój patronat. Okładka mnie urzekła, a opis mnie zaintrygował, i pomyślałam, że to może być naprawdę fajna książka.
Ma ona tylko 203 strony, także będzie to idealna lektura na jeden wieczór.
Historię poznajemy z perspektywy obojga bohaterów, a akcja dzieje się zarówno w przeszłości jak i teraźniejszości, i w ten sposób możemy lepiej poznajemy naszych bohaterów, zrozumieć ich wybory i motywy, którymi się kierowali.
Styl autorki jest lekki, do tego interesująca fabuła oraz pełna emocji historia. Jednak zakończenie.... nie będę spoilerować, ale jak tak można pani Paulino? Łzy lały mi się strumieniami, i na pewno ta historia na długo pozostanie w mojej pamięci.
Jeśli szukacie wzruszającej i chwytającej za serce historii zapadającej w pamięć, to koniecznie musicie przeczytać tą książkę.

Książka wzbudziła we mnie poruszenie i wylałam przy niej łzy.

Opowiem wam pewną historię...

Karolina 10 lat temu przeżyła wakacyjny romans. I to nie byle jaki, bo z Grekiem w jego kraju. Ale postanowienie, którym się kierowała, nie dała szansy sobie na miłość. Uciekła. I po tylu latach przychodzi jej pracować i codziennie widywać swoją wakacyjna miłość.. Ale Karolina skrywa sekret, którego chroniła tyle lat.

Agis łamacz damskich serc sam został zraniony. Nie pogodził się z tym, pomimo upływającego czasu a teraz pragnie uprzykrzyć życie Karolinie.

Historia, która od pierwszych stron wciąga. Mamy zranionego bohatera, Który cierpi przez miłość. W tle mamy grecką kuchnię. Książka, pomimo że ma 200 str. jest tak niesamowicie rozbudowana. Mamy rozdziały z perspektywy dwójki bohaterów plus teraźniejszość i przeszłość. Tak jak ciekawiła mnie przeszłość tak bardzo czekałam na rozwój wydarzeń w teraźniejszości, bo mimo że czyta się szybko, akcja nie pędzi. Mamy wiele emocji, które zbudziły we mnie różne odczucia. Jak uśmiech, ale i smutek, a nawet łzy. Pojawią się temat, którego zazwyczaj w książkach nie lubię, ale w tej książce to pokochałam.

Książka pokazuje, jak wiele możemy stracić przez swoją głupotę, jak wiele można przecierpieć przez swoją dumę, oraz jak wiele nas omija przez strach. Ta historia pokazuje nam, że prawdziwa miłość nie umiera. Że serce pomimo wszystko zawsze będzie biło do tej drugiej osoby. I dosłownie wszystko tu chwyciło mnie za serce. Moim zdaniem to najlepsza książka Pauliny i jestem dumna, że mogłam zostać patronatem i być częścią jej. Zakończenie, które zdarza się w książkach rzadko, a ja je tak bardzo uwielbiam. Złamało mi ono serce i chyba jestem masochistką. Chciałam wyć, krzyczeć tak bardzo chciałam, by skończyło się to inaczej ale również bardzo mi się podobał ten zbieg wydarzeń. Kochani z czystym sumieniem polecam każdemu książkę, jest lekka i przyjemna a przy tym wybudza wszystkie emocje. I tak jak piękna jest okładka, tak piękną skrywa w sobie historię.

Książka wzbudziła we mnie poruszenie i wylałam przy niej łzy.

Opowiem wam pewną historię...

• Rok 2022
  • Romans
  • Samodzielne
  • Chcę kupić
  • Domowa kolejka do przeczytania :)
  • Złe zakończenie

Dodaj cytat z książki Pozwól nam Przetrwać