The Serpent and the Wings of Night

Okładka książki The Serpent and the Wings of Night Carissa Broadbent
Okładka książki The Serpent and the Wings of Night
Carissa Broadbent Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Królestwo Nyaxii (tom 1) fantasy, science fiction
Królestwo Nyaxii (tom 1)
The Serpent and the Wings of Night
Kindle Edition
2022-08-30
2022-08-30
1957779004
wampiry vampires enemies to lovers

Wampiry ze skrzydłami i do tego władające magią… To nie do końca mnie przekonało. Dlatego właśnie rzadko sięgam po książki z wampirami w rolach głównych, ponieważ jestem zdecydowanie fanką klasycznej wizji tych nadprzyrodzonych postaci. W Żmii i skrzydłach nocy nieszczególnie dało się odczuć, że mamy do czynienia z wampirami, prędzej powiedziałabym, że to demony. Nie jestem też fanką książek, których motywem przewodnim są turnieje i próby, którym poddawani są bohaterowie. Ogólnie mało co w tej książce mnie przyciągało, ale na szczęście miała coś w sobie, że jej nie porzuciłam, doczytałam do końca i mogę stwierdzić, że nawet się mi podobała. Być może to świetna lektorka, albo fajna postać Raihna. Ciekawa też była relacja Orayi i jej przybranego ojca wampira. Było w niej kilka ciekawych zwrotów akcji, przez co historia nie przynudzała, a przynajmniej jej pierwsza część. Sama Oraya nie przekonała mnie do siebie, była jak typowa bohaterka tego typu historii, przede wszystkim – co powinno zaskakiwać – jakimś cudem była w stanie walczyć z potężnymi wampirami, choć była tylko człowiekiem. A jednak – pokonała wszystkich. Co ciekawe, bo rzadko się zdarza, relacja między nią a Raihnem nie było z typu enemies to lovers, powiedziałabym, że to raczej było slow burn. Z kolei Raihnem nie był złym zabijakiem w typie bad boya, jego naprawdę można polubić i to było w tej historii na plus. Trochę straciła ta książka w moich oczach w drugiej części, gdy przekształciła się w typowe romantasy, a autorka niepotrzebnie skupiła się na scenach seksu, jakby wszystko tylko dążyło to tej chwili, a całość zrobiła się zbytnio przegadana. Miałam też wrażenie, że autorka nagina prawa działające w wymyślonym przez nią świecie do własnych potrzeb i nie ma tam szczególnych reguł. Jest za to kilka nieścisłości, jak choćby to, że Raihn zaczął do Orayi mówić "żmijko" i nie bardzo rozumiem dlaczego, skąd wiedział, że Vincent ją tak nazywa? Czy polecam tę książkę? Z braku laku tak, ale nie mogę powiedzieć, żeby szczególnie porwała moje serce.

Romans z wampiro-anioło-wiedźmami a na deser arystokratyczna wojna o panowanie. Jestem pełna podziwu dla autorki za wepchnięcie w fabułę wszelkich mozliwych aspektów fantasy. Na tych paruset stronach zmieściła się historia wojny klanów, mścicielki, mortal kombat, kopciuszka, love story i parę innych. Znajdziecie tu wszystko!

Na półkach: , , , , , , , , ,

Chyba pierwsza książka, którą czytałam TRZY razy w tak krótkim odstępie czasu. Najpierw przeczytałam w oryginale, później słuchałam audiobooka na Legimi (średni),aż w końcu zamówiłam fizyczną książkę, żeby móc zaznaczać ulubione fragmenty ♥

Nie jest idealna, ALE to najlepiej zbudowany romans w fantasy jaki ostatnio czytałam. Dlaczego? Bo był wiarygodny i budowany od samego początku, bez instalove którego nie cierpię (jak np w Fourth Wing) i jest tu prawdziwe enemies to lovers.

Co mi się jeszcze podobało:
-ciekawie skonstruowany świat wampirów z elementem boskości
-świetna główna bohaterka
-ciekawa fabuła z krwawym turniejem i ostrą rywalizacją
-zakończenie mnie zmiażdżyło

Trzymała mnie do ostatniej strony ♥

Przyjemna, ale liczyłam na więcej.
Nie przekonuje mnie wątek konkursu, motywacji do jego organizacji, wyglada jak stworzony tylko jako tło do poprowadzenia historii, szczególnie ze postaci biorące udział w konkursie są ledwie naszkicowane. Brakowało mi logiki, zasad działania świata, polityki, religii. Romans nie przeszkadzał, ale brakowało tego czegoś, iskry między bohaterami większej niż „wow, nie chcesz mnie zjeść!”

Przyjemna, ale liczyłam na więcej.

Ta książka obudziła we mnie na nowo miłość do wampirów. Jakoś dziesięć lat temu były one moimi ulubionymi nadnaturalnymi istotami i teraz pokochałam je na nowo. Przy okazji, jeśli znacie jakieś romantasy z wampirami to chętnie przyjmę waszą polecajkę.
Książka bardzo mi się podobała. Obawiałam się tego motywu turnieju, bo nie jestem fanką np. „Igrzysk Śmierci”, ale bardzo pozytywnie się zaskoczyłam. Ta historia wzbudziła we mnie takie emocje, że aż płakałam, a raczej wyłam na momentach, które nie były nawet smutne. A na smutnych to już w ogóle tworzyłam własne Morze Bałtyckie. Relacja głównych bohaterów bardzo mi się podobała i to jak ją budowali. Scena w grocie totalnie mnie zniszczyła i żyję dla niej. Końcówka bardzo mnie zaskoczyła i cieszę się, że była taka nieszablonowa. Czekam ze zniecierpliwieniem na drugi tom.

Uwielbiam. Nie mogę doczekać się kontynuacji tak bardzo, że aż boli!

Uwielbiam. Nie mogę doczekać się kontynuacji tak bardzo, że aż boli!

"jestem w miłości :D:D:D"

A już tak bardziej na serio, to jest to naprawdę dobre romantasy. Ciekawa, świeża fabuła. Może bez zaskoczeń fabularnych bo to nie jest nic skomplikowanego, ale wciąga i angażuje. Uwagę natomiast muszę zwrócić na fakt, że jest niechlujnie przetłumaczona i zredagowana. Zupełnie tak jakby ważniejsze dla wydawcy były barwione brzegi, a nie dostarczenie czytelnikom porządnego wydania, za które płacą niemałe pieniądze.

"jestem w miłości :D:D:D"

Świetna książka

Świetna książka

Nic tak bardzo mylnego.
Już kilka tygodni temu, przeczytałam tą książkę a wciąż nie mogę o niej zapomnieć. Na początku zaintrygował mnie świat wampirów. Było tego dużo ale na końcu jest ściąga o której dowiedziałam się po przeczytaniu :D Bohaterka która jest człowiekiem zwanym "żmiją" musi radzić sobie z trudnościami jakimi jest otaczający ją świat. Nie polubiłam jej, a do pierwszego zbliżenia musiałam czekać przez trzy czwarte książki... Chodź było to dość przewidywalne to jednak książka miała coś w sobie, że chciało się więcej i więcej! Dlatego czekam na drugi tom ❤️
Czy warto było czekać? Zdecydowanie🤭

Nic tak bardzo mylnego.

Wspaniała i cudowna historia o walce. O siebie. O rodzinę. O miłość. O przetrwanie. Nietuzinkowa bohaterka, która prze naprzód i się nie poddaje. Bohater, który został tak mocno skrzywdzony, a jednak potrafi kochać całym sobą. Jedna z moich ulubionych! 🥰