Lunchbox. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy

Okładka książki Lunchbox. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska
Okładka książki Lunchbox. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy
Magdalena Jarzynka-JendrzejewskaEwa Sypnik-Pogorzelska Wydawnictwo: Wydawnictwo RM kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Wydawnictwo RM
2022-01-01
2022-01-01
poradniki zdrowie przepisy kulinaria lunchbox

Okładka książki Żywienie dziecka w pierwszym roku życia Magdalena Czyrynda-Koleda, Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Monika Stromkie-Złomaniec, Ewa Sypnik-Pogorzelska
Żywienie dziec... Magdalena Czyrynda-...
Okładka książki BLW Metoda żywieniowa. Daj dziecku wybór Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska
BLW Metoda żyw... Magdalena Jarzynka-...
Okładka książki Fit desery. Na słodko bez cukru Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska
Fit desery. Na... Magdalena Jarzynka-...
Okładka książki Jak czytać i rozumieć etykiety Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska
Jak czytać i r... Magdalena Jarzynka-...

Gotowanie nigdy nie było moją mocną stroną. Po prostu nie przepadam za przebywaniem w kuchni. Dlatego też cenię sobie wszelkie udogodnienia w postaci przepisów prostych, szybkich i najlepiej na dwa dni. I tu jestem zgodna z autorkami książki "Lunchbox. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy".

Niedługo czeka mnie powrót na etat, a chciałabym tym razem zabierać coś innego niż tylko chleb z szynką, więc tym bardziej cieszę się, że w moje ręce trafiła ta książka.

Zaczyna się od bardzo konkretnego wstępu poruszającego temat żywienia ogółem i zdrowych nawyków. Następnie autorki zawarły kilka uniwersalnych zasad co do przygotowywania posiłków do pracy i nie tylko, a także cenne wskazówki odnośnie używanych pojemników na żywność. Są też gotowe listy produktów, które warto mieć w domu i przykładowy jadłospis na tydzień (II śniadanie, lunch, przegryzka).

Przepisy zostały podzielone na kilka kategorii, a każdą z nich poprzedza przepis uniwersalny - czyli wzór na idealny posiłek na bazie produktu, o którym właśnie jest dany rozdział. Dzięki niemu możemy sami pomyśleć co mamy w domu i co możemy dodać aby całość była smaczna i pożywna.

Przepisy są łatwe w wykonaniu, szybkie i smaczne. Każdy z nich został też sfotografowany, co dla mnie jest ważne bo moje wytwory często odbiegają od tego jak powinny wyglądać. ;)

To, co szczególnie spodobało mi się w tej książce to podejście autorek do tematu robienia zakupów - najpierw w swoich kuchennych szafkach, wykorzystując to co już mamy. A następnie dokupując brakujące składniki zgodnie z sezonowością. No i kwestia gotowania od razu na kilka dni, zmieniając dodatki.

Ta książka to spora dawka inspiracji!

Przydaje się dla pracoholików, by nie pić tylko kawy w pracy :)

Przydaje się dla pracoholików, by nie pić tylko kawy w pracy :)

To, że warto jeść regularnie i zdrowo to nie jest nowością dla nikogo. Jednak jak to robić, kiedy spędza się wiele godzin poza domem? Odpowiedź jest dość prosta. Zamiast stołowania się na mieście, przygotowywać posiłki w domu i je zabierać. Pewnie pomyślicie, że mówi się łatwo, ale na to potrzeba czasu, energii, a po powrocie do domu często marzymy tylko o odpoczynku. Dziś chciałabym Wam pokazać książkę, która sprawi, że przygotowanie Lunchbox przestanie być trudne.

Na samym początku znajdziemy trochę teorii. Jest o wyborze odpowiedniego pudełka, oznaczeniach, planowaniu zakupów, planowania menu i wiele więcej. Wszystko napisane ciekawie, zachęcająco, a przy tym prosto i zrozumiale.

Dalej mamy przepisy podzielone na kategorie np. sałatki, makrony i kasze itp. Każdy przepis zawiera listę składników, sposób zrobienia, na ile porcji wystarczy oraz duże zdjęcie przedstawiające potrawę. Nie są to jakieś bardzo skomplikowane przepisy, a wręcz przeciwnie, w większości są dość proste i mało czasochłonne. Nawet taki człowiek jak ja, czyli nieuważający się za dobrego w gotowaniu, sobie z nimi poradzi.

„Lunchbox. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy” to ciekawa książka, w której znajdziemy przepisy na smaczne i proste dania do zabrania poza dom, na przykład do pracy. Moje oczekiwania spełniła i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/02/lunchboxzdroweismaczneposilkidopracywydawnictworm.html

Brakuje Wam pomysłów na posiłki do pracy? Szukacie inspiracji? Tu znajdziecie mnóstwo propozycji! Solidna dawka teorii, urozmaicone przepisy, praktyczne wskazówki…

„Lunchbox. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy” to książka, po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Jeśli interesujecie się tematyką zdrowego żywienia, nie przechodźcie obok tej publikacji obojętnie.

To smakowity kąsek dla wszystkich, którzy lubią wartościowe oraz pożyteczne książki. Zapraszam na recenzję na blogu urocznica.pl: https://urocznica.pl/recenzja-lunchbox-zdrowe-i-smaczne-posilki-do-pracy/.

To smakowity...

Lubicie gotować? Szukacie zdrowych, pysznych i szybkich przepisów? Jeśli tak, go książka dla was.

Zdrowe i zbilansowane nędznie jest bardzo ważne, tak samo jak regularność posiłków. Często jednak mamy z tym problem. Niektórzy nadal myślą, że zdrowe nie może być smaczne, albo utrzymują, że nie mają czasu na gotowanie.

Ta książka pokazuje że może być i smacznie i szybko i zdrowo. A przygotowanie mamy od samego początku. Wybranie odpowiedniego pudełka. Wiedza, wskazówki oraz oczywiście mnóstwo przepisów.

Znajdziemy tutaj przepisy na burita, wrapy, omlety i wiele więcej. Wiele z tych przepisów sobie zapisałam i nie mogę się doczekać aż je wypróbuję.

Ta książka pokazuje że może być i smacznie i szybko i...

Własny dom nie ma dla ciebie tajemnic. Wszystko wiesz, wszystko znasz, jesteś panem czterech ścian. Nie inaczej jest w kuchni, bijącym sercu każdego domu, które zaprasza, otula ciepłem i daje poczucie bezpieczeństwa. W kuchni chełpisz się znawstwem gotowania, pieczenia, przyprawiania i wyrobionym smakiem co do przyprawiania. Opowiadasz o autorskich nowych przepisach, czy metodach gotowania, jakie poznałeś. Cała biblioteczka poradników i książek kucharskich, jakie masz jest tego najlepszym dowodem. Ale – czy twoje kulinarne zdrowie nie zaczyna się i nie kończy w lodówce? Czy swoje zdrowie zamrażasz w zamrażarce obok woreczków z owocami? Czy w szufladach kuchni znajdziesz (używane) pojemniki na żywność do zabierania ze sobą?
Często wyjście z kuchni równa się zamknięciu rozdziału dnia zwanego „zdrowe jedzenie”. Za progiem rozum idzie w odstawkę. Są chipsy, paczki słodyczy, pizza zamówiona z najlepszej pizzerii w mieście i telewizor. Do tego brak ruchu, pełne brzuchy i coraz gorsze samopoczucie. To efekty, na które nie trzeba długo czekać. A wystarczy (TYLKO) zdrową kuchnię (nawykową) rozprzestrzenić poza na cały, co udowadniają autorki – Ewa Sypnik-Pogorzelska i Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska. W „Lunchbox. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy” dziewczyny podszeptują - Uruchom swoją kulinarną wyobraźnię i działaj. To tak niewiele, a skutki będą oszałamiające (organizm ci za to podziękuje).
Znajdź pojemnik, który będzie odpowiedni na twoje „noszone” lunchboxy. To może być słoik, kubek termiczny, czy pudełko z hermetyczną pokrywką – koniecznie z oznaczeniem PP5 (z książki dowiesz się dlaczego) – i ciesz się z pysznych dań nie tylko w domu. Jeśli potrzebujesz zachęty, to idź na zakupy. Nic trudnego – znajdź kolorowy pojemnik, który zmobilizuje cię do kucharzenia. Liczą się efekty – długodystansowe.
„Lunchbox...” pomoże ci szybko odkryć sens tego, co zdrowe, smaczne i szybkie. Przy okazji – oszczędne. Zaczniesz nosić jedzenie do pracy, do szkoły, czy zabierać ze sobą na dłuższe wyjazdy poza dom. Nauczysz się zdrowych zestawień poszczególnych składników, będziesz bawić się smakiem i kolorem. Będzie pysznie, szybko i tym samym ekologicznie.

Skutek uboczny? Zdrowie, lepsza kondycja, wydolność... i szerzej otworzone świadome oczy.

Autorki, Ewa i Magda pokazują na zdjęciach kolory tego, co może skrywać lunchbox. Podnosisz pokrywkę, a w środku zielona sałatka z serem feta, oliwki zaprzyjaźnione z jajkami, ser żółty bawi się z kukurydzą i zielonym groszkiem, a pomidorki koktajlowe pływają w złotej oliwie z oliwek. Możesz też odkryć omlet z serkiem, tortillę, frittatę, czy wrapa z niebanalną pastą jajeczną.
Jesteś tradycjonalistą? W „Lunchboxie...” znajdziesz pomysły na kanapki, na rollsy, czy muffinki.
Dzięki przygotowywaniu pudełek z jedzeniem staniesz się zdrowym - świadomym - ekologiem. Zaczniesz wykorzystywać to, co masz w lodówce, bo wszystko można wykorzystać. Nie będziesz marnować jedzenia. Resztki z obiadu, czy czerstwy chleb można smacznie przyrządzić na kilka sposobów. Inspiracja płynie z „Lunchboxu” Ewy i Magdy. Dodaj tylko swoje chęci – sukces gwarantowany.
Mi najbardziej zasmakowały gofry (wersja na słodko),które można przygotować na wiele smaków. Wytrawnie i słodko, z jogurtem, czy miodem. Mogą być wilgotne i chrupkie. Do tego pancakesy, które obłędnie podkręcają wyobraźnię i kreowanie nowych smaków.
A wszystko zaczyna się od „Lunchboxu” na wynos.

#agaKUSIczyta

Zdrowe i smaczne posiłki do pracy

Codziena dieta wpływa nie tylko na nasze zdrowie i wygląd, lecz też na pracę układu nerwowego, w tym funkcje poznawcze mózgu. Wyniki badań przeprowadzonych przez (HERO) ukazują, że pracownicy, którzy regularnie jedzą zdrowie posiłki, osiągają 25% większą wydajność w pracy. Nasza sprawność intelektualna zależy od właściwej urozmaiconej diety. Podatawowa zasada zdrowego odżywiania to regularne posiłki oraz odpowiednia kaloryczność diety.
Natomiast nieprawidłowe żywienie i niedobory pokarmowe mogą przyczyniać się do spadku koncentracji i powodować uczucie zmęczenia, co niekorzystne wpływa na wynik pracy zawodowej.
Przygotowując lunchboxa pamiętaj, aby dania były różnorodne, ale też nie przesadzaj z urozmaiceniem. Posiłki można przygotować od razu na dwa lub trzy dni- jeśli potrzebujesz odmiany wystarczy zmienić dodatki. Należy pamiętać by używać półproduktów dobrej jakości. I kluczową zasada: NIE MARNUJ JEDZENIA!!!

W tej książce mamy przygotowany planer lunchboxów, listę zakupów a także wskazówki. Przed zakupem lunchboxa należy zastanowić się jakiego potrzebujemy, ponieważ ich wybór na rynku jest bardzo duży. Znajdziemy pojemniki zwykle plastikowe, metalowe z przegrudkami i bez. Dostępne są też szczelne, termiczne pojniki.
Inwestując w dobry lunchbox, pamiętaj by wybrać taki, który wystarczy na długo, zatem zwróć uwagę by był lekkio łatwy w utrzymaniu czystości  ponieważ codziennie będziesz go ze sobą zabierać. Należy też zwrócić uwagę by pojemnik był  bezpieczny dla zdrowia, że nadaje się do kontaktu z żywnością i nie zawiera szkodliwych BPA i BPS. Ważnym elementem jest szczelność pudełka oraz lekkie i atrakcje akcesoria.

Idealny pojemnik ,to taki, który:
* jest łatwy w czyszczeniu
* jest szczelny
* jest odpowiedzi do podgrzewania w  mikrofalówce
* jest wykonany z dobrej jakości tworzywa sztucznego
* nadaje się do mrożenia
* można go myć w  zmywarce.
Znajdziemy tu różnorodne przepisy na sałatki, makarony i kasze, wrapy i omlety, kanapki oraz koktajle.

Ja skusiłam się na przygotowanie Pancakes bananowe, które bardzo mi smakowały. Teraz nie rozstaje się z tą książką i przygotowuję dla siebie oraz swoich najbliższych zdrowe i kolorowe posiłki.
Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu, to zacznij od małych rzeczy a lunchbox Ci to ułatwi. Twoje posiłki też będą pyszne a zarazem zdrowe i kolorowe.

Polecam !!!!

Zdrowe i smaczne posiłki do pracy

Mam do Was dzisiaj pytanie. Zabrać jedzenie do pracy czy może kupujecie w pracy? A jeżeli zabieracie z domu to co to jest najczęściej? U mnie najczęściej są to kanapki bo nie ma co ukrywać je się robi szybko. Ale jeśli mam więcej czasu to szykuję sobie na przykład dzień wcześniej różne potrawy. I tu z pomocą przychodzi nam książka Magdaleny Jarzynki - Jendrzejewskiej i Ewy Sypnik - Pogorzelskiej pod tytułem "Lunchbox. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy" od @wydawnictwo_rm Jest ta kopalnia wiedzy o tym, jak przygotowywać i komponować pełnowartościowe posiłki a autorki wiedzą co piszą bo są dietetyczkami. Przepisy tu pokazane są ze składników, które znajdziemy w każdym sklepie a potrawy są proste, kolorowe i apetyczne. Oczywiście dla mnie dużym plusem jest to, że każdy przepis opotrzony jest zdjęcie, by jeszcze bardziej nas zachęcić do testowania. U mnie na pierwszy ogień poszły muffinki wytrawne bo zazwyczaj robię je na słodko. A tu taka odmiana. Oprócz tego, że wszystkim smakowały to jeszcze na drugi dzień miałam je do pracy. Gorąco Wam polecam tą książkę.

Kochani weekend dobiega końca, jutro do pracy, więc przychodzę do Was z polecajką posiłków do pracy, szkoły, na wyjazd... Proste a praktyczne i nie wymagające spędzenia całego dnia w kuchni posiłki a co najważniejsze smaczne i to chyba najlepszy argument, aby sięgnąć po tę książkę.
Nie są to dania wymyślone ot tak , tylko są to dania skomponowane przez dwie dietetyczki, których powołaniem jest dobre i przemyślane jedzenie. Jednym słowem - te Panie wiedzą jak dobrze i zdrowo zjeść 😉.
Początek książki jest wprowadzeniem do pudełkowego jedzenia, są oznaczenia tworzyw, z których mamy lunchboxy, idealne pojemniki, wskazówki i rady, jak ułatwić sobie ich przygotowanie. Mamy też wstęp i zasady do prawidłowego jedzenia i jak jedzenie wpływa na nasze samopoczucie.
Po ogólnych wyjaśnieniach i wstępie do pudełkowego jedzenia mamy to co niedźwiadki lubią najbardziej , czyli przepisy i jest ich sporo i bardzo zróżnicowane. Salatki, kasze i makarony, michy rozmaitości, dodatki do michy, wrapy i omlety, kanapki, co zamiast kanapki i koktajle. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ja już mam kilka swoich ulubieńców...
Książka jest naprawdę pięknie wydana, przepisy nie są skomplikowane i na każdą kieszeń i co ja osobiście bardzo lubię to to, że każdy przepis jest wzbogacony o fotografię . Nie na darmo się mówi, że jemy oczami..... Gorąco polecam....

W dzisiejszych zabieganych czasach mamy coraz mniej czasu na wszystko. Odbija się to na wielu sferach naszego życia, a w szczególności na zdrowiu. Ile razy byliście świadkami, gdy w pracy wasi koledzy lub koleżanki spożywali dania na wynos lub odgrzewane w mikrofali fast foody? Jak się okazuje można w prosty sposób przygotować do pracy posiłki, które będą i zdrowe i pyszne. Udowadnia to książka „Lunchbox. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy”.

„Lunchbox. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy” to książka kucharska, którą powinien mieć na swojej półce każdy, kto chce się zdrowo odżywiać, a z uwagi na wielogodzinną pracę nie ma możliwości spożywania zbilansowanych, regularnych posiłków.

Publikacja zaczyna się wstępem, gdzie autorki opisują m.in. jakie produkty będą nam potrzebne do sporządzenia tych pyszności i jak wybierać pojemniki na lunchboxy, by było zdrowo i bezpiecznie. Dalej jest już to, co lubimy najbardziej: przepisy, przepisy, przepisy…

Przepisy zawarte w książce są proste i dostosowane do zabrania „na wynos”. Znajdziemy tu sałatki, dania z makaronu i kaszy, kanapki, różnego rodzaju dodatki (kotleciki, sosy i kilka wersji tofu – hmmm, tofu…),wrapy, omlety i wiele innych. Autorki uraczyły nas nawet przepisami na pyszne koktajle, które świetnie urozmaicą nasz popołudniowy (albo przedpołudniowy, zależy na jakie zmiany pracujemy) lunch. Do każdego przepisu dołączone jest zdjęcie, dzięki któremu już na wstępie cieknie nam ślinka (nie, teraz to muszę to ugotować!).

„Lunchbox. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy” to świetna książka kucharska i baza wielu kulinarnych inspiracji. Na pewno przyrządzę niejedno danie i zabiorę do pracy (już widzę zazdrosne miny kolegów i koleżanek ;) Polecam.

• Kulinarne przygody...🍕🍉🍟🍤🥝🍖🍩🍰😋
  • Niezapomniana
  • Mądra powieść
  • Kuchnia
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Lunchbox. Zdrowe i smaczne posiłki do pracy