Fit desery. Na słodko bez cukru

Okładka książki Fit desery. Na słodko bez cukru Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska
Okładka książki Fit desery. Na słodko bez cukru
Magdalena Jarzynka-JendrzejewskaEwa Sypnik-Pogorzelska Wydawnictwo: Wydawnictwo RM poradniki
poradniki
Wydawnictwo RM
2024-01-17
2024-01-17

Okładka książki Żywienie dziecka w pierwszym roku życia Magdalena Czyrynda-Koleda, Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Monika Stromkie-Złomaniec, Ewa Sypnik-Pogorzelska
Żywienie dziec... Magdalena Czyrynda-...
Okładka książki BLW Metoda żywieniowa. Daj dziecku wybór Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska
BLW Metoda żyw... Magdalena Jarzynka-...
Okładka książki Jak czytać i rozumieć etykiety Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska
Jak czytać i r... Magdalena Jarzynka-...
Okładka książki Domowe kiszonki, które leczą Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska
Domowe kiszonk... Magdalena Jarzynka-...

Większość z nas stara się dbać o siebie i swoje zdrowie. A z drugiej strony lubimy słodkości mimo iż niekoniecznie nam służą. I tutaj z pomocą przychodzi nam wydawnictwo RM oraz dwie dietetyczki Magdalena Jarzynka- Jendrzejewska oraz Ewa Sypnik- Pogorzelska oraz ich książka "Fit desery. Na słodko bez cukru" Autorki na samym początku opowiadają nam o smaku słodkim oraz substancjach słodzących zastępujących cukier. Następnie mamy bazę rewelacyjnych przepisów na słodkości bez cukru. Czy one mogą smakować dobrze? Oczywiście, że tak. Są tu przepisy na lody, koktajle, musy, puddingi owoce w czekoladzie, naleśniki, omlety, gofry, ciasta i ciasteczka. Każdy z nich zawiera składniki ogólnodostępne a przepisy są dla każdego. Oprócz dokładnego przepisu mamy apetyczne zdjęcia zachęcające do testowania. Ja sama bardzo często zamieniam cukier na przykład na erytrytol by zmniejszyć spożywanie białego cukru. Jako pierwszy przepis wypróbowałam ciasteczka czekoladowe, które mimo iż bez cukru bardzo smakowały moim łasuchom. Polecam, świetna książka.

Czy jest tu ktoś kto nie lubi słodkości? Ja jestem ich wielką fanką!

Niestety w tym momencie muszę się ograniczać, więc chętnie próbuję tych w nieco zdrowszej wersji.

Niedawno w moje ręce trafiła książka "Fit desery", która zawiera przepisy na wiele pyszności z wykorzystaniem właśnie zdrowszych produktów zamiast cukru. Zostały one podzielone na 13 rozdziałów (spis treści znajdziecie na kolejnych zdjęciach). Jest również krótki wstęp, z którego dowiemy się np. jak czytać składy produktów i pod jakimi innymi nazwami może ukrywać się cukier dodany a także czym zastąpić cukier i słodziki w zdrowszej wersji.

Przepisy tutaj zawarte są w mojej ocenie proste do przygotowania. Składają się w większości z zaledwie kilku kroków i wymagają niewielu, ogólnodostępnych składników. Część przepisów ma dołączone fotografie.

Przyznaję jednak z bólem, że niestety nie ma tutaj ani jednego przepisu, którego mogłabym użyć w 100%, ze względu na dietę eliminacyjną. Jeśli jest wegański to ma masło orzechowe, kakao czy pomarańcze w składzie.

Nie ma to jednak znaczenia w przypadku większości mojej rodziny (zgodnie uznali, że muffiny borówkowe są przepyszne!) i mam nadzieję, że za jakiś czas sama również będę mogła spróbować tych pyszności bez wyjątków. Na ten moment pozostaje mi wplatać tutaj zamienniki.

Czy jest tu ktoś kto nie lubi słodkości? Ja jestem ich wielką fanką!

Na półkach: , , , , , ,

Kulinaria, to tematyka, którą lubię. A, że sama dużo czasu spędzam w kuchni, w sam raz dla mnie jest lektura, pt."Fit desery. Na słodko bez cukru"🥝🍉🍪🍦
Modne w obecnych czasach jest zdrowe odżywianie, ale dla miłośników słodkości musi być jakaś alternatywa. Stąd ta bardzo dobra książka.
Na dodatek ładnie wydana, z wyrazistą tematyczną okładką.
We wstępie autorki Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska i Ewa Sypnik-Pogorzelska przedstawiają definicję słodkiego smaku oraz występujących substancji słodzących, zastępujących cukier.
Podzielona jest na różnego rodzaju desery, tj: lody, koktajle, musy, puddingi i budynie, crumble, naleśniki, ciasteczka, gofry, muffiny, ciasta, batoniki, żelki.
Każdy przepis zawiera: ilość składników i porcji, dokładny opis wykonania. Większość opatrzona jest apetycznym, kolorowym zdjęciem.
Przepisy zaliczyłabym do łatwych, nie za drogich, smacznych i zdrowych🥞🧇🥮
Książka idealna dla początkujących, jak i doświadczonych w kuchni osób.
Każdy znajdzie coś dla siebie, polecam🍓🍌🧁
Wydawnictwu RM dziękuję za egzemplarz recenzencki🧡📖📙

Na dodatek ładnie wydana, z wyrazistą tematyczną okładką.
We wstępie autorki Magdalena...

Na słodko i bez cukru

Lubicie słodkości? Chcielibyście nauczyć się piec pyszności? A przy tym aby było to zdrowe i bez cukru? Jeśli tak, to książka dla was.

Lody, sorbety, koktajle, musy, puddingi, owoce w czekoladzie, naleśniki, gofry, ciasteczka i ciasta. Znajdziemy tutaj szeroki wybór słodkości które dzięki tej książce może przyrządzić w zdrowszej wersji bez cukru i go z prosty sposób.

Znajdziemy tutaj apetyczne fotografie oraz proste przygotowania przepisów. Całość jest naprawdę świetna, w sam raz dla fanów gotowania i dla tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wypiekami.

Na słodko i bez cukru

Jaki jest najprzyjemniejszy smak - oczywiście słodki!
Czy można jeść zdrowo nie rezygnując z deserów? Oczywiście, należy wybierać takie słodycze, które są zdrowe. Cukier powinien jednak stanowić nie więcej niż 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Wiadomo, że jego nadmiar jest niebezpieczny dla zdrowia

W tej książce znajdziecie przepisy na zdrowe desery bez białego cukru. Autorki książki to dyplomowane dietetyczki, przygotowały ofertę zdrowych deserów. W "Fit desery" znajdują się przepisy na lody, koktajle, musy, gofry, naleśniki, omlety czy ciasta. Zdrowa wersja słodyczy to przede wszystkim ograniczenie ilości cukru i zastąpienie go zdrowymi zamiennikami.

Do każdego przepisu (składniki + wykonanie) dołączone jest całostronicowe zdjęcie. Polecam!

Jaki jest najprzyjemniejszy smak - oczywiście słodki!

W tej książce znajdziecie przepisy na zdrowe desery bez białego...

• Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce
  • Polscy autorzy
  • Tematyka kulinarna, książki kucharskie
  • Książki przeczytane w 2024r.
  • Kulinarne
  • Wydawnictwo RM