Domowe kiszonki, które leczą

Okładka książki Domowe kiszonki, które leczą Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska
Okładka książki Domowe kiszonki, które leczą
Magdalena Jarzynka-JendrzejewskaEwa Sypnik-Pogorzelska Wydawnictwo: Wydawnictwo RM kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Wydawnictwo RM
2020-07-29
2020-07-29
kiszenie fermentacja zdrowie poradnik przepis ogórki buraki

Okładka książki Żywienie dziecka w pierwszym roku życia Magdalena Czyrynda-Koleda, Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Monika Stromkie-Złomaniec, Ewa Sypnik-Pogorzelska
Żywienie dziec... Magdalena Czyrynda-...
Okładka książki BLW Metoda żywieniowa. Daj dziecku wybór Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska
BLW Metoda żyw... Magdalena Jarzynka-...
Okładka książki Fit desery. Na słodko bez cukru Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska
Fit desery. Na... Magdalena Jarzynka-...
Okładka książki Jak czytać i rozumieć etykiety Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska, Ewa Sypnik-Pogorzelska
Jak czytać i r... Magdalena Jarzynka-...

Nie każdy je lubi, jedni je kochają drudzy nienawidzą, naukowo udowodniono, że poprawiają odporność, wspomagają układ hormonalny oraz układ pokarmowy.

🍏 Kiszonki to także naturalne źródło wielu witamin, szczególnie A i C.

🥒 Nie każdy wie, że kiszone warzywa i owoce to naturalne probiotyki.

🍏 Do tego kiszonki są ogromnym źródłem pierwiastków jak potas, wapń, fosfor i magnez, a proces fermentacji wspiera przyswajanie przez organizm.

Wszyscy znamy ogórki kiszone i kapustę, ale czy mieliście okazje spróbować kiszone jabłka oraz kiszoną marchewkę?

Domowe kiszonki można robić z niemal każdych warzyw i owoców tego dowiedziałam się dzięki tej książce! Zdrowe i smaczne kiszonki na cztery pory roku, dużo zdrowia i pyszności!

Przygotowanie kiszonek z pozoru nie wydaje się trudne i nie wymaga specjalnych umiejętności, jednak należy zwrócić uwagę na pewne kwestie, które zostają poruszone we wstępie.

W tej książce znajdziecie przepisy między innymi na:
✔zakwas z buraków
✔kiszona fasolka szparagowa
✔kiszona dynia
✔kiszone cebulki
✔kiszone pomidory
✔papryka kiszona

Smacznych przepisów!

🍏 Kiszonki to także naturalne źródło wielu witamin, szczególnie A i C.

🥒 Nie każdy wie, że kiszone warzywa i owoce to naturalne probiotyki.

Dla wszystkich miłośników kiszonek to pozycja może nie obowiązkowa, ale z całą pewnością warta uwagi. Ostatnio w ogóle jakoś tak się stało, że pozycje poświęcone kiszonkom są wydawane na kredowym papierze, ze świetnymi zdjęciami i mocnym podkreśleniem estetyki.

Zastanawiające, jak na książki o popierdujących ogórkach.

Zastanawiające, jak na książki o popierdujących ogórkach.

• Kuchnia
  • Nie ma na kundelku
  • Kuchnia
  • Kulinarne
  • Wypatrzone w empiku
  • MAM

Dodaj cytat z książki Domowe kiszonki, które leczą