Operacja Płatki Śniegu

Okładka książki Operacja Płatki Śniegu Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Okładka książki Operacja Płatki Śniegu
Jørn Lier HorstHans Jørgen Sandnes Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Biuro Detektywistyczne nr 2 (tom 26) literatura dziecięca
40 str. 40 min.
literatura dziecięca
Biuro Detektywistyczne nr 2 (tom 26)
Media Rodzina
2022-10-26
2022-10-26
40 min.
Katarzyna Tunkiel

Okładka książki Operacja Król Kempingu Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Król ... Jørn Lier Horst, Ha...
Okładka książki Operacja gra pozorów Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja gra p... Jørn Lier Horst, Ha...
Okładka książki Ofiary Thomas Enger, Jørn Lier Horst
Ofiary Thomas Enger, Jørn ...
Okładka książki Operacja Burzowa Chmura Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Burzo... Jørn Lier Horst, Ha...

Okładka książki Kocia Szajka i fałszerze pierników Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Kocia Szajka i... Malwina Hajduk, Aga...
Okładka książki Operacja Jednorożec Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Operacja Jedno... Jørn Lier Horst, Ha...
Okładka książki Leśne przedszkole Stefanie Höfler, Claudia Weikert
Leśne przedszkole Stefanie Höfler, Cl...
Okładka książki Inka i Filip wkraczają do akcji Joanna Jagiełło, Tomek Kozłowski
Inka i Filip w... Joanna Jagiełło, To...

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Jorn Lier Horst to norweski były policjant oraz szef wydziału śledczego z blisko 20-letnim stażem. Obecnie jest pełnoetatowym pisarzem - od lat pisze powieści kryminalne przeznaczone dla starszych i młodszych czytelników.

Tym razem trójka naszych bohaterów; dziewczynka Tiril, chłopiec Oliver i pies Otto, podążają tropem zaginionych (bardzo wartościowych) eksponatów.

Książka, to nie lada gratka dla wszystkich młodych miłośników zagadek! Na kartach opowieści znajdują się łamigłówki do rozwikłania, a każda z nich przybliża czytelnika do rozwiązania kryminalnej sprawy. To wszystko sprawia, że mali czytelnicy sami stają się niejako bohaterami opowiadania.

Wciągająca fabuła i znakomita zabawa.

Polecamy!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Sprawa nr 208 : „Płatki Śniegu❄️ ”, autor: Jorn Lier Horst, ilustrator: Hans Jorgen Sandnes, Wydawnictwo: Media Rodzina
Biuro Detektywistyczne nr 2: śledcza Tiril Olsen, śledczy Olivier Tangstad i najlepszy pies tropiący Otto.
W Evelstad trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie sklepy są specjalnie udekorowane i co krok można natknąć się na Mikołaja, bałwanka lub choinkę. Z głośników słychać wesołe świąteczne piosenki, ale najwspanialsze jest to, że całe Elvestad jest oprószone śniegiem❄️ .
Lubicie białe Boże Narodzenie? Zastanawialiście się kiedyś, skąd się bierze śnieg❄️ ?
Życie płatka śniegu❄️ rozpoczyna się wysoko w chmurach. Gdy temperatura powietrza spada poniżej 0°C, cząsteczki pary wodnej skupiają się blisko siebie tworząc kryształki lodu. W każdym płatku❄️ mogą znajdować się dziesiątki lodowych kryształków.
Podobno łatwiej znaleźć czterolistną koniczynkę niż dwa identyczne płatki śniegu❄️. Tiril i ja też tak uważamy.
Mali detektywi oglądają w Internecie galerię szklanych płatków śniegu ❄️ wykonanych przez słynną artystkę sztuki szklarskiej Ane Rimstad. Jej oryginalne prace mają być wyeksponowane w Salonie Szkła na ul. Wielkiej, a sama artystka przybędzie do Elvestad na otwarcie wystawy już za kilka godzin.
Wczesnym rankiem zrozpaczony właściciel salonu zgłasza na policję kradzież szklanych gwiazd❄️wartych tysiące koron. Złodziej lub złodziejka musieli się włamać w nocy …
To idealna sprawa dla Biura Detektywistycznego nr 2.
Tiril , Olivier i Otto zaczynają od sprawdzenia, czy na miejscu zdarzenia złodzieje nie pozostawili śladów, odcisków palców, znaków.
Którędy weszli? Czy czegoś nie zgubili? Czy o czymś nie zapomnieli?
Kiedy goni nas czas, można czegoś nie dostrzec lub zbagatelizować, ale mali detektywi niczego nie przeoczą.
Czy uda się im coś odczytać z zamokniętej porzuconej karteczki? Po co im mapa Nordbyen?
A Wy małe Czytelniczki i mali Czytelnicy jesteście czujni, uważni i spostrzegawczy?
Na każdej stronie książki czekają na Was zagadki, pytania, tajemnice, a na końcu „Zlecenia Ottona”.
Błyszczące gwiazdy ❄️, piernikowe serca, girlandy, choinki, bałwany, obrazy ze św. Mikołajem, no i prezenty - idą święta.
A jeśli mowa o prezentach, czy ktoś z Was chciałby w mikołajki lub wigilijny wieczór otworzyć paczuszkę z 26 tomem serii Operacja? Jak zawsze podczas czytania bawiłam się świetnie, został mi jeszcze do odszukania sklep z piernikami. Świątecznie polecam ❄️. Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina

Zima zbliża się wielkimi krokami i liczymy, że sypnie śniegiem choć na trochę. Pozostając zatem w klimacie zimowo-świątecznym pokażemy wam książkę, która jest nie tylko super przygodą, ale i zachęca czytelnika do aktywnego udziału. Zatem lupy w ręce i zaczynamy.

Tirli, Olivier i Otto to członkowie Biura Detektywistycznego nr 2. Po raz kolejny czeka ich ważne zadanie. Z Salony Szkła zniknęły drogocenne płatki śniegu. Czasu jest bardzo mało. Wkrótce w salonie pojawi się autorka tego dzieła. Nie ma czasu do stracenia. Detektywi od razu przystępują do działania. Krok po kroku, ślad za śladem składają kolejne elementy tej układanki. Gdy już są bardzo blisko, okazuje się, że złodziej był szybszy. Czy Tirli, Olivier i Ottozdążą na czas?

Ta niezwykle wciągająca książka detektywistyczna spodoba się młodszym czytelnikom. Znajdą oni tutaj świetną historię, której sami będą częścią. Na każdej rozkładówce znajduje się pytanie. Aby na nie odpowiedzieć, trzeba uważnie słuchać i dokładnie przyglądać się ilustracjom. Taka forma zaciekawi niejedno dziecko.

Ilustracje niemal wypełniają każdą stronę i zachęcają do wnikliwej analizy. W nich ukryte są ślady, które mogą przydać się na dalszych etapach śledztwa.

Pamiętacie serię opowiadającą o przygodach Tiril, Olivera i Ottona, czyli Biura Detektywistycznego nr 2? Jakiś czas temu pokazywałam Wam bardzo wciągającą ,Operację Jednorożec" a dziś mam dla Was fenomenalną nowość "Operacja Płatki Śniegu", która ukazała sie niedawno dzięki @mediarodzina.wydawnictwo.

Książeczka idealnie wpasuje się w zimowo-świąteczny czas. W miasteczku otwiera się świąteczna ulica, a w jednym ze sklepów będą wystawione drogocenne płatki śniegu. - dzieła sztuki. Okazuje się jednak, że w Salonie Szkła doszło do włamania!

Skradziono płatki śniegu!

Tak rozpoczyna się bardzo wciągająca powieść detektywistyczna dla dzieci, która dzięki pytaniom i zagadkom na każdej stronie w bardzo fajny sposób angażuje młodych czytelników do wspólnego analizowania sprawy. Uważam to za świetny pomysł na zaciekawienie dzieci i muszę przyznać, że sama uwielbiam rozwiązywać te zagadki. :)

a wy?

PS. Wiecie, że @mediarodzina.wydawnictwo świętują w tym roku swoje 30 urodziny? Są zaledwie rok ode mnie młodsi! To wiele wyjaśnia, że nadajemy na tych samych falach i od lat się uwielbiamy :)

Wydawca: @mediarodzina.wydawnictwo
Seria: Biuro Detektywistyczne nr 2
Data premiery: 26.10.2022
Wiek: 6-8

#kids #booksforkids #bookstagram #bookstagrampl #kidbookstagram #książki #ksiazkidladzieci #książkidladzieci #ksiazeczkidladzieci #dladzieci #instadziecko #instamama #kids #dlamaluszków #dlamaluchów #pierwszaksiążka #polecam #polecajka #czytamdziecku #czytamcodziennie #mediarodzina #operacjaplatkisniegu

Książeczka idealnie wpasuje się w zimowo-świąteczny czas. W miasteczku...

„Operacja płatki śniegu” to tytuł książki i zarazem zagadki do rozwiązania przez dwójkę przyjaciół Tiril i Olivera oraz psa Otta. Dzieciaki przez przypadek wpadają na miejsce zbrodni. Ukradziono bardzo cenne płatki śniegu, które miały być ozdobą Salonu szkła. Dzieci tropiąc ślady, znajdując dowody udają się do domu złodzieja. Dzięki swoim umiejętnościom rozwiązują zagadkę i odnajdują zaginione płatki śniegu.

Konstrukcja książki jest genialna! Po każdej rozkładówce jest pytanie zagadka. Czasami odpowiedź znajduje się na tej stronie czasami trzeba się cofnąć aby odszukać wskazówki. Do każdego zadania na kolejnej stronie jest odpowiedź. Świetna zabawa angażująca małego czytelnika i sprawdzającą czytanie czy też słuchanie książki ze zrozumieniem.

Jesteśmy naprawdę zachwyceni, często ją czytamy i chyba musimy kupić poprzednie.

IG: co_my_dzis

Lubicie rozwiązywać zagadki dziećmi? Jeśli tak to ma coś dla Was.

Niedawno dotarła do mnie kolejna część o przygodach biura dektywywistycznego nr 2 od wydawnictwa @mediarodzina.wydawnictwo:
Operacja: płatek śniegu- Jørn Lier Horst

Decydując się na tą pożycie, musicie wiedzieć, że to coś więcej niż książka. Ta historia która nie tylko opowiada o pewnych wydarzeniach, ale też zacheca czytelnika do aktywnego udział w przygodzie.
U nas dzieci już znają bohaterów z poprzednich części, ale jeśli to wasza pierwsza styczność z młodymi detektywami, nie macie się co martwić. Na pierwszych stronach poznajemy głównych bohaterów, a także sprawę, jaką mają do rozwiązania w tej części.
Dalej jest coraz lepiej. Poznajemy ciąg dalszy historii, kolejne fakty i wskazówki, a po każdej stronie czytelnicy mogą poczuć się jak prawdziwi detektywi. Po kaDym fragmencie historia znajdują się bowiem zagadki, które dzieci mogą spróbować rozwiązać. Ale spokojnie nie są ta zagadki bez rozwiązania. Po przekręceniu na kolejną część historii, znajdzie się rozwiązanie.

Tym razem sprawa nie jest prosta. Wszyscy chcieli by cieszyć się zimą i nadchodzącymi świętami, ale złodzieje nie odpoczywają. Dochodzi do włamania. Ciągle padający śnieg zaciera ślady, a skradzione rzeczy nie należały do najtańszych. Ale spostrzegawczy detektywi potrafią dostrzec najdrobniejsze ślady.

To bardzo ciekawe przygody. Dzięki młodemu wiekowi bohaterów, dzieci mogą się z nimi identyfikować i dzięki temu mieć więcej radości z czytania i rozwiązywania zagadek.
Lubicie takie książki?
Jeśli tak zapraszam do czytania🥰

IG: co_my_dzis

Lubicie rozwiązywać zagadki dziećmi? Jeśli tak to ma coś dla Was.

Operacja: płatek śniegu- Jørn Lier Horst

Jørn Lier Horst Hans Jørgen Sandnes "Operacja Płatki śniegu", przygody bohaterów Biura Detektywistycznego nr 2,

Ciągle nie mogę się nadziwić różnorodności pojawiających sie na rynku książek dziecięcych i młodzieżowych. "Wakacje z duchami" czy "Pan Samochodzik" choć fajne, nie dały mi aż tylu możliwości poznania i rozwiązywania detektywistycznych łamigłówek, jakie niesie ze sobą współczesna literatura dla dzieci.

Kolejna już część przygód Tiril i Olivera ma miejsce tuż przed świętami. Z Salonu Szkła, który ma za kilka godzin odwiedzić słynna artystka ginie pięć unikatowych szklanych płatków śniegu. Kto mógł się na nie połakomić?

Dziecięcy detektywi ponownie będa mieli pełne ręce roboty, a płynący nieubłaganie szybko czas przybycia na wystawę Ann Rimstad specjalizującej się w sztuce szklarskiej, może tylko pokrzyżować im plany szybkiego odnalezienia złodzieja oraz skradzionych przedmiotów.

Fajna jest ta seria książek angażująca mocno młodszego czytelnika w toczącą się akcję, umożliwiająca mały detektywistyczny wkład w rozwiązanie zagadki, wymagająca od dziecka uważności podczas słuchania oraz oglądania ilustracji. To pomiędzy zdaniami i w obrazach znajdują się liczne tropy, wskazówki czy pozostawione przez złodzieja ślady, zwiększając możliwość interaktywnego, również z rodzicem, udziału w odgadnięciu kto jest winny.

Dla jeszcze bardziej dociekliwych na końcu znajdują się dodatkowe zadania, dzięki którym dziecko może zabawić się w detektywa sprawdzając swoją spostrzegawczość.

Zapraszam na kolejne spotkanie z Biurem Detektywistycznym nr 2, tym razem w zimowo świątecznej odsłonie.

Jeśli nie znacie jeszcze tej serii książek to gorąco Wam polecam, to świetne angażujące czytelnika sprawy detektywistyczne, pełne pytań, zagadek, zakamarków, ukrytych motywów i tropów. Podczas lektury jesteśmy zaangażowani w śledztwo prowadzone przez Tiril i Olivera, którzy nie spoczną, aż nie doprowadzą sprawy do końca.

Otwarcie świątecznej ulicy, to pokusa dla niejednego złodzieja i długo nie trzeba było czekać. Tym razem mamy do czynienia z kradzieżą drogocennych, szklanych płatków śniegu z Salonu Szkła. Na rozwiązanie tej zagadki młodzi detektywi mają tylko niecałe trzy godziny
Każda strona to zadanie lub zagadka dla czytelnika, który również bierze udział w śledztwie.
A gdy już sprawa zostanie rozwiązana, czekają na Was dodatkowe zlecenia, które znajdują się na ostatnich stronach książki.

• Dla szkrabów
  • Nikodem
  • Literatura kryminalna i detektywistyczna, grozy, sensacyjna i przygodowa
  • Bajka
  • Tiril i Olivier