Pako. Gangsta Paradise

Okładka książki Pako. Gangsta Paradise Agnieszka Lingas-Łoniewska
Okładka książki Pako. Gangsta Paradise
Agnieszka Lingas-Łoniewska Wydawnictwo: JakBook Cykl: Gangsta Paradise (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Gangsta Paradise (tom 3)
JakBook
2022-10-31
2022-10-14

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

Pierwszy tom tej trylogii wyciągał i w jakiś sposób trzymał w napięciu, a na pewno sprawiał że chciałam przeczytać kolejne części. Po przeczytaniu drugiego tomu miałam mieszane uczucia , ale bohater trzeciego tomu w dwóch poprzednich był przedstawiany w ciekawy sposób j naiwnie stwierdziłam że nie da się tego zepsuć. No niestety autorka dała radę. Niby akcja się toczy ale tak naprawdę nie zagłębiem się w nią wszystko jest gdzieś daleko . Wątki traktowane po macoszemu . A ilość autoreklamy przechodzi wszelkie pojęcie. Zastanawiam się czy zostali jeszcze jacyś bohaterowie książek Pani Agnieszki o których w tej książce nie wspomniała. Co do zakończenia, mam wrażenie że termin gonił , pomysłu nie było i coś trzeba było napisac. Tak bezsensownego i sztampowego zakończenia dawno nie czytałam

❤️

❤️

SUPER O NASZYCH RODZIMYCH BIZNESMENACH W GARNITURACH

SUPER O NASZYCH RODZIMYCH BIZNESMENACH W GARNITURACH

Kolejna książka autorki o "gangsterach" z lodowatym sercem, które może roztopić tylko prawdziwa miłość :)
Przyjemna lekka lektura....

Przyjemna lekka lektura....

Mamy tutaj podobny schemat jak w poprzednich częściach. Fajnie było widzieć co u wcześniejszych bohaterów oraz tych z innych książek autorki. Dostaniecie tutaj gangsterskie porachunki, walkę o dobro, miłość. A przy tym humor, pokochałam Katana całym serduszkiem 🥹

Warto było sięgnąć po tę serię. Zachęcam!

Warto było sięgnąć po tę serię. Zachęcam!

Trzecia i niestety ostatnia część Gangsta Paradise. Historia Pako i Kai pochłonęła mnie całkowicie. Myślę, że jest to najlepsza część z całej trylogii, pewnie ze względu na to, że dochodzi w niej do ostatecznego starcia między ekipą Reno a ich wrogami. Książka porusza bardzo ważny temat niestety bardzo często spotykany w mafijnych kręgach, mianowicie handel ludźmi. Przez to jest ona niezwykle poruszająca, intrygująca i trzymająca w napięciu do samego końca.

Emocjonujsca

Emocjonujsca

Książki pani Agnieszki są ostatnio moim nowym odkryciem i z ogromną chęcią się nimi zaczytuje. Tak dobrze napisane, tak ciekawie, że trudno się od nich oderwać. Zwłaszcza, jeśli są to serie ;) A Pako zdążyłam już poznać przy okazji czytania kilku poprzednich pozycji autorki, więc tym chętniej poznałam jego historię.

Bardzo dobra książka, końcówka trzymała mnie nawet w dość mocnym napięciu. Nawet jeśli były jakieś drobne niedociągnięcia fabularne (takie niezbyt logiczne) to zdecydowanie da się na to przymknąć oko, bo cała reszta jest po prostu super.

Polecam!

Bardzo dobra książka, końcówka trzymała mnie nawet w...

Powiem szczerze, że po przeczytaniu Reno i Katana bardzo czekałam na Pako i niestety się zawiodłam. Pako miał być bohaterem zabawnym, a niestety wyszło to śmiesznie. Teksty jakich użyła autorka były tendencyjne wręcz niepoważne. Pako nie przypominał mężczyzny, a zagubionego chłopca, który mało co rozumie otaczający go świat. Jeszcze gorzej wypadła Kaja. Dziewczyna, której siostra była zawodową prostytutką, nie pojmowała tego, na czym opiera się życie. Zastanawiam się, czy naprawdę istnieją ludzie tak nieświadomi jak ona, bo jeżeli tak to nie wróżę im wielkiej przyszłości. Kaja momentami była już tak irytująca, że miałam ochotę zamknąć książkę i nigdy więcej do niej nie wracać. Kompletnie nie pojmowałam i do tej pory nie pojmuję jej sposobu myślenia. W końcu jako siostra osoby otaczającej się w ciemnych kręgach powinna zdawać sobie sprawę z jakiegokolwiek zagrożenia, jakie niesie za sobą wejście w świat jej przyszłego męża, a jednak Kai nie przyszło do głowy, że dużo starszy mężczyzna, producent muzyczny może nie mieć dobrych wobec niej zamiarów. Podsumowując Pako to książka niewymagająca – jakoś poleci, ale ilość głupawych tekstów wypowiadanych przez głównych bohaterów przypomina mi serię autorki „Kolacja z Tiffany’m”.

❤️Opinia❤️

Tytuł: Gangsta paradise. Pako
Seria: Gangsta paradise
Autor: @lingasloniewska.pisarka
Wydawnictwo: @wydawnictwo_jakbook

❤️Moja ocena❤️
⭐️4,5/5

On jest gangsterem, menadżerem klubu Prozac i lubi dobrą zabawę.
Ona jest młodziutką i początkującą piosenkarką, dla której siostra chce jak najlepiej.
Czy ślub Kai, z producentem muzycznym to dobry pomysł?
Czy Pako uda się uchronić ją przed tym, co spotkało jego siostrę?

„Byłem gangusem, ale miałem swój honor. I cały ofiarowałem właśnie jej.”

❤️Moja opinia❤️

Kaja to nastoletnia, początkująca piosenkarka niemająca znajomości ani pieniędzy, które są jej potrzebne do wybicia się w świecie muzycznym. Ta dziewiętnastoletnia dziewczyna, której siostra chce, aby żyło się jej lepiej, ma rozpocząć przygotowania do ślubu z mężczyzną starszym od niej, który zapewnia ją, że pomoże jej zrobić karierę.
Pako poznaje, gdy organizuje swój wieczór panieński.

Pako jest gangsterem i menadżerem klubu Prozac. Ma siostrę, którą wspiera po przeżytym przez nią w przeszłości koszmarze i tylko z nią z rodziny utrzymuje kontakty, z rodzicami nie chce w ogóle mieć nic do czynienia. Do tej pory nie znalazła się jeszcze żadna kobieta, która zawróciłaby mu w głowie na tyle iż porzuciłby swój nocny i zabawowy tryb życia, ale to akurat ma się zmienić za sprawą pewnej rudowłosej, którą będzie próbował ostrzec przed niebezpieczeństwem.

„Pako” to trzeci tom serii Gangsta paradise, której autorką jest Agnieszka Lingas-Łoniewska.
Wysoko postawiony i niebezpieczny gangster. Młodziutka niewinna dziewczyna, która co prawda wiedziała, jak funkcjonuje świat i wiedziała o tym, iż w bliskim jej otoczeniu istnieje mafia, ale jednak nie miała z nią bezpośredniej styczności. Do czasu.
Jej siostra, która chciała dla niej jak najlepiej i chciała dla niej zabezpieczenia, miała raczej nie godną pochwały profesję i wiedziała, że nie uda jej się zapewnić Kai spełnienia marzeń, ale chyba jednak nie do końca przemyślała swoje działania, których konsekwencje mogły doprowadzić do tragedii.
Pako zna przyszłego męża Kai, Jerzego, lecz ta znajomość wcale do przyjemnych nie należy.
Czas na wyrównanie rachunków z przeszłości, która dla siostry Pako jest bolesnym wspomnieniem.
Książkę czyta się szybko, styl autorki jest lekki, dzięki czemu przebrnięcie przez historię Pako i Kai jest zdecydowanie przyjemne.
Akcja, trudna i bolesna dla niektórych przeszłość, oraz wątek, który poruszyła autorka, a mianowicie handel ludźmi, który jeśli wierzyć statystykom jest niestety bardzo powszechny w Europie, a organizacje przestępcze czerpią na tym procederze ogromne profity. To wszystko w połączeniu z relacją głównych bohaterów, między którymi czuć pożądanie sprawia, iż od lektury nie można się oderwać. I choć moim zdaniem najlepszą częścią tej serii jest Katan, Pako również wysoko plasuje się na mojej skali. Ten lubiący nocny tryb życia, dobrą zabawę i zmieniający kobiety częściej niż rękawiczki, przystojny mężczyzna to gangster, który chce uchronić niewinną dziewczynę przed krzywdą, która byłaby dla niej koszmarem, ale również wyrównać rachunki z przeszłości, a to, że pojawiają się tu uczucia, które swoją drogą przez dość długi czas wypiera, sprawia, iż to zadanie jest dla niego tym ważniejsze.
Nie zabraknie tu również bohaterów dwóch poprzednich tomów, czyli Reno i Katana oraz ich kobiet, dzięki czemu możemy dowiedzieć się co u nich słychać.
Całe to mroczne Wrocławskie trio jest warte uwagi, dlatego tych, którzy jeszcze nie czytali tej serii, gorąco do tego zachęcam.
Choć romansów mafijnych jest teraz na rynku mnóstwo, mnie się jeszcze ten gatunek nie przejadł i częściej to właśnie po takie książki sięgam i raczej nie szybko się to zmieni.

#gangstaparadisepako #gangstaparadise #3 #agnieszkalingasłoniewska #wydawnictwojakbook #instagramczyta #polskoebookstagramy #bookstagram #ksiazka_i_dobre_wino #mojaopinia #romansowelove

❤️Opinia❤️

Tytuł: Gangsta paradise. Pako
Seria: Gangsta paradise
Autor: @lingasloniewska.pisarka
Wydawnictwo: @wydawnictwo_jakbook

❤️Moja ocena❤️
⭐️4,5/5

On jest gangsterem, menadżerem klubu Prozac i lubi dobrą zabawę.
Czy ślub Kai, z producentem muzycznym to dobry pomysł?
Czy Pako...

Dodaj cytat z książki Pako. Gangsta Paradise