Kacper

Gabriela Gargaś Wydawnictwo: Skarpa Warszawska literatura obyczajowa, romans
Skarpa Warszawska
2022-09-07
2022-09-07

Książka z początku wydawała się lekką lekturą. Kobieta po rozwodzie poznaje nowego mężczyznę i świetnie się z nim bawi. Ale nie. Musiało im się skomplikować życie.

Mamy tu dwie bohaterki i jednego pana, Kacpra.

Pierwsza, wspomniana wyżej, to Ksenia. Jej mąż odszedł do młodszej, bezczelnej pannicy. Dorosła córka wyszła z domu i nie wróciła. Matka wierzy, że ona wciąż żyje.

Drugą kobietą jest Żaneta, samotnie wychowująca syna, którego uwielbia nad życie. I okazuje się, że tego życia zostało jej niewiele. Postanawia zatem odnaleźć ojca dziecka, który był chwilówką na jedną noc.

Kacper jej nawet nie pamięta, za to teraz pragnie ułożyć sobie życie z Ksenią. Jest zawodowym żołnierzem, często wyjeżdża na misje w dżungli. Jego jednostka stacjonuje we Francji, więc rzadko ma okazję przylecieć do Polski ( w powieści i tak częściej niż w rzeczywistości).

Ksenia musi być bardzo wyrozumiała, by znosić miesiące samotności dla kilku wspólnych dni czy tygodni z Kacprem. A teraz jeszcze pojawiła się jego przeszłość.

Mamy tu jeden wielki dramat, a gdy Ksenia prosi o chwilę na spokojne przemyślenie tematu znowu na scenie pojawia się jej niewierny mąż i czegoś od niej chce.

W sumie znając twórczość autorki mogłam się domyśleć, że bohaterom nie będzie łatwo. Życie, które plącze ścieżki i podstawia nogę planom na przyszłość. Ogrom emocji, które przeżywamy z nimi. Okropnie mi było żal Żanety. To młoda kobieta, która kocha życie i nagle dostaje straszną diagnozę.

Przed całą trójką stoi wyzwanie. Każdy musi jakoś ułożyć sobie życie.

Czy wygra miłość czy poczucie obowiązku?
Czy Kacprowi uda się to wszystko pogodzić i żyć szczęśliwie? I jak połączyć niebezpieczną pracę wymagającą ciągłych wyjazdów z rozwijającym się związkiem?

Pomimo smutnych tematów książkę czyta się lekko. Są wzruszające momenty i trudne wybory.

Okładka raczej odstraszy miłośników obyczajówek, ale nijak ma się do treści. To nie jest erotyk, choć trafiają się sceny miłosne.

Mamy tu dwie bohaterki i jednego pana, Kacpra.

Pani Gargaś twórczość bardzo lubię,piórem potrafi pisać wspaniałym.
Historia wzruszająca Kseni i Kacpra pokochałam bohaterów.
To moja ukochana książka pisarki cudowna❤️❤️

Pani Gargaś twórczość bardzo lubię,piórem potrafi pisać wspaniałym.
Historia wzruszająca Kseni i Kacpra pokochałam bohaterów.
To moja ukochana książka pisarki cudowna❤️❤️

Na tą książkę wpadłam przypadkiem scrollujac profil autorki. Postać żołnierza służb specjalnych zapalił mi lampkę w głowie i po kilku dniach książka była w moich rękach.
Byłam przekonana, ze to bedzie romans. Opowieść o nowym życiu po rozwodzie. Odwrócony motyw różnicy wieku. Taka lekka książka o cudownym uczuciu.
Pomyliłam się. Bardzo. Ta historia to coś więcej niż romans... To wzruszająca historia losów kilku osób, które los połączył w bardzo nietypowy sposób. Pełna skrajnych emocji i trudnych wyborów. Nie byłam gotowa na to co zrobi z moim sercem ale wiecie co? BYŁO WARTO! Jestem zachwycona. Autorka stworzyła cudownych bohaterów - ludzkich i nieidealnych. Nie oszczędza ich, bo takie jest życie...by na koniec dać sercu spokój.

Pomyliłam się. Bardzo. Ta historia to coś więcej niż...

RECENZJA♡
Autor:@gabriela_gargas
Tytuł "Kacper"
@zkobiecejstrony
Gabriela Gargaś,to autorka,której książki Bardzo lubię. Są takie życiowe, pełne uczuć, namiętności, miłości i pasji.Sugerując się okładką byłam pewna, że to erotyk,ależ się zdziwiłam bo okazało się, że to powieść obyczajowa z dramatem w tle.
Ksenia to kobieta ,która w życiu nie ma łatwo, nastoletnia córka uciekła z domu i słuch po niej zaginął, a mąż po dwudziestu latach zakochał się w innej, młodszej i od niej odchodzi .
Kobieta wyjeżdża po rozwodzie w Bieszczady aby trochę odetchnąć ,natyka się na Kacpra- to żołnierz jednostki specjalnej jego codziennością jest przedzieranie się przez dżunglę i odbijanie Zakładników..
Różni ich w sumie wszystko ,a połączy miłość. Życie to niestety nie bajka ,ponieważ każdy z nich ma już bagaż życiowych doświadczeń ,A WIĘC co wyniknie z połączenia tych dwojga ? jakie jeszcze tajemnice pozostaną odkryte ,i czy Miłość potrafi wszystko wybaczyć???

No więc tak jak wspominałam nie jest to piękny, słodki romans a opowieść o życiowych dramatach ,bo mamy tu kilkoro bohaterów nie tylko Ksenię i Kacpra, mamy tu również Żanetę kobietę która samotnie wychowuje dziecko i pewnego dnia dostaje od życia solidnego kopniaka w postaci diagnozy poważnej choroby .Mamy tutaj piękną Lilę ,która zakochuje się i lokuje swoją uczucia nie w tym gościu co trzeba i mamy tu również Olgę dziewczynę, która uciekła od rodziców .Dlaczego uciekła i co To spowodowało i czy w ogóle wróci oraz czy jest szansa na poskładanie tych wszystkich porozwalanych puzzli w ich życiu ??Po przeczytaniu całej tej powieści powiem wam tylko tyle, że była momentami bardzo wzruszająca, A momentami bardzo ciężko się czytało o losach niektórych bohaterów. Jak zakończyła się cała ta historia i jak potoczyły się losy wszystkich bohaterów zostawiam Wam do odkrycia.

Mnie osobiście brakowało większej chemii między bohaterami,i solidniejszego epilogu,aleeee to tylko taki mały minus.

RECENZJA♡
Autor:@gabriela_gargas
Tytuł "Kacper"
@zkobiecejstrony
Ksenia to kobieta ,która w życiu nie ma łatwo, nastoletnia córka...

Rozłożyła mnie na łopatki. Chusteczki poszły w ruch. Polecam!

Rozłożyła mnie na łopatki. Chusteczki poszły w ruch. Polecam!

Bardzo ładna, wzruszająca książka o uczuciach... dobrze się czytało, polecam
Ksenia jest na życiowym zakręcie, jej córka zaginęła, możliwe jest że popełniła samobójstwo, mąż zdradził i odszedł do młodszej. Wspiera ją przyjaciółka, która też szuka szczęścia i miłości. W życiu rozwódki pojawia się przystojny Kacper. Wszystko zaczyna się układać ale jak to w życiu nie może być zbyt pięknie...

Bardzo ładna, wzruszająca książka o uczuciach... dobrze się czytało, polecam

Ksenia po ciężkich przeżyciach wyjeżdża, aby zmienić otoczenie. Wiemy, że nie miała łatwego życia zaginęła jej córka jednak ona cały czas ma nadzieje na jej powrót i czuje, że ona żyje. W nowym miejscu poznaje Kacpra żołnierza jednostki specjalnej. Ona kobieta, która uważała, że nie ma szans na szczęście spotyka mężczyznę o wiele młodszego od siebie. Nie wierzy w jego prawdziwą miłość, ale z czasem przekonuje się do tego uczucia i uczuć chłopaka. Jednak przeszłość chłopaka daje o sobie znać czy Ksenia ją udźwignie czy ucieknie... Czy te uczucie ma szanse na przetrwanie? Książka mi się podobała, ale te zakończenie...

Całkiem dobra książka opowiadająca o życiowych wyborach i błędach. O dawaniu drugiej szansy. O miłości matek do dzieci. O bólu rozstania i wierze w przyszłość. Polecam.

Lekka, dobrze się czyta.

Lekka, dobrze się czyta.

Mąż porzucił Ksenię dla młodszej. Ich córka zaginęła 2 lata wcześniej. Kacper po 9 latach dowiedział się, że ma syna a matka jego syna umiera. Na końcu Ksenia mieszka z Kacprem i jego synem a jej córka powraca.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Przeczytane 2022