Prawo pożądania

Lipstick Books
2022-06-01
2022-06-01
Erotyk niebezpieczeństwo tajemnica

„Jesteśmy panami swego losu, a jednak niezupełnie możemy robić to, na co mamy ochotę.”

Twórczość pani Anny Kasiuk i jej styl pisarski poznałam po raz pierwszy przy okazji lektury „I będę Cię kochać aż do śmierci.” Wówczas była to powieść o charakterze obyczajowym z elementami romansu. Tym razem sięgnęłam po jej kolejną odsłonę, jaką jest tytuł „Prawo pożądania”, który już sam w sobie jest zapowiedzią gorącej historii. Autorka ma za sobą głównie powieści obyczajowe, w które wplata różne inne wątki literackie, dlatego teraz byłam ciekawa jej wersji powieści erotycznej.

Mathilde Macrone to dwudziestopięcioletnia mecenas, która pomimo młodego wieku już zyskała sobie uznanie w kręgach prawniczych udowadniając nie raz swoją profesjonalność i skuteczność. W życiu prywatnym ma za sobą nieudane małżeństwo z Massime, a teraz od trzech lat jest związana z Michaelem w tzw. „białym małżeństwie” i jest przekonana, że taki układ jej odpowiada. Dopiero, gdy w jej kancelarii pojawia się Jean Dubois, ojciec paryskiego, przestępczego podziemia, zwany Bestią z Paryża, pojawiają się wątpliwości i pożądanie. Zdaje sobie sprawę, że bliższa znajomość z nim oznacza kłopoty, zwłaszcza dla jej kariery, dlatego próbuje nie ulegać jego urokowi i pożądaniu. Jednak, tak jak można było się tego spodziewać, nie jest w stanie całkowicie się go zignorować. Z jednej strony wie, kim jest jej klient, ale z drugiej strony uświadamia sobie swoje pragnienia. Toczy walkę sama ze sobą i rozbudzonym ogniem namiętności.

„Życie jest za krótkie, by tkwić w kieracie oczekiwań.
One stanowią ograniczenie.”

Istotna informacja dotyczy wydania książki, gdyż ukazała się ona wyłącznie, jako ebook, więc nie każdy z pewnością po nią sięgnie. Ja jednak nie mam nic przeciwko elektronicznym wersjom powieści, mimo że też lubię papierowe wersje. Okładka nie jest zachwycająca, wręcz zniechęcająca, ale zaintrygował mnie opis, jaki znalazłam na stronie lubimyczytac.pl.

Fabuła wypełniona jest w większej części spotkaniami i rozmowami między głównymi bohaterami. Narracja daje możliwość poznawania zarówno odczuć Mathildy, jak i Jeana, gdyż prowadzona jest w trzeciej osobie, ale nie wszystko jest nam ujawniane. Przede wszystkim trudno jest dowiedzieć się, czym kieruje się Jean i czy do końca jest wobec kochanki uczciwy i szczery. Postać Mathildy została ukazana tak, że nie ma ona przed nami tajemnic i więcej wiemy o jej uczuciach i dylematach. Sprawy Jeana wychodzą stopniowo na jaw, tak jak jego charakter i działania. Pomiędzy opisami ich relacji pojawia się wątek związany z wykonywanym zawodem głównej bohaterki i sprawą, którą zlecił jej Dubois. Jednak ten element stanowi jedynie tło dla tego, co dzieje się między nimi, tak jak tłem jest miejsce akcji, która osadzona jest w Paryżu.

„Prawo pożądania” to powieść napisana z rozmachem i odważnie, bez zbędnych słów i opisów, ale bez wulgaryzmów czy brutalności i wyuzdania. Pani Anna Kasiuk zwraca uwagę na seks, jako ważny element życia dwojga osób. Wykorzystała wątek erotyczny, by ukazać tę stronę życia, jako jeden z elementów łączący dwoje ludzi. Umiejętnie daje poczuć towarzyszące emocje i rozgrywające się sceny. Zestawia ze sobą związek oparty na harmonii, stabilizacji i wzajemnym szacunku, ale bez seksu, z relacją pełną namiętności, intensywności i pożądania, którym trudno się oprzeć. Tym samym stawia przed nami pytanie o to, co jest ważne w związku: spokój, poczucie bezpieczeństwa, czy też namiętność, seks i odrobina szaleństwa. Z drugiej strony pokazuje, czym jest układ bazujący tylko i wyłącznie na pożądaniu i kierowaniu się jedynie fizycznymi potrzebami.

W książce dzieje się bardzo dużo, fabuła rozwija się niezwykle intrygująco i byłam ciekawa jak to wszystko się skończy. Autorka dosyć mocno pokomplikowała to, co na początku wydawało się zwykłym erotycznym romansem, wplatając w niego wątki mafijne. Podążając za kolejnymi wydarzeniami oczekiwałam jakiegoś mocnego zaskakującego i emocjonalnego finału, którego się nie doczekałam. Wszystko nagle się urywa, pozostawiając czytelnika z niedokończoną opowieścią, więc mam nadzieję, że pani Anna Kasiuk nie zostawi tak tej historii i napisze jej kontynuację. Szkoda, że na okładce ani w opisie nie ma nic, co wskazywałoby na serię.

Egzemplarz książki otrzymałam od portalu Sztukater

Prawo pożądania to bardzo ciekawy erotyk pokazujący wiele mankamentów życiowych.
Mathilde jest młodziutką prawniczką która nie koniecznie wygrywa jak w życiu zawodowym.
Jej życie osobiste nie kwapi się zwycięstwem na każdym polu.
Ale kiedy w życiu jest wszystko idealne ??
Mathilde mimo młodego wieku ma już spory bagaż życiowy rozwód który zawsze zostawia coś w przyszłości.

Na pierwszy rzut oka idealna kobieta z idealnie poukładanym życiem, lecz jej białe małżeństwo nie wskazuje na to.

W pewnym momencie na jej drodze pojawia się Bestia.
Przychodzi do naszej prawniczki i namiesza nie miłosiernie.

Bestia niebezpieczny starszy mężczyzna z Paryża - Jean!
Ona przestrzega prawa a on ma swoje własne prawo którym się kieruje.

Czy ona będzie potrafiła żyć na krawędzi ?
Czy związek z bandytą będzie miał pozytywne skutki ?
Czy te dwa prawa są wstanie sobie nie przeszkadzać ?
Do jakich poświęceń dojdzie dla miłości ?
Co oznacza miłość ? Czy warta jest aż tyle ? ?

Tego dowiedzie się w tym nie banalnym romansie.
To nie schematyczna pozycja po której można wiedzieć co się stanie dalej.
Gratuluje autorce tak dobrze wykreowanych bohaterów i tej relacji miedzy nimi, która trzyma w napięciu.

Jej życie osobiste nie kwapi się zwycięstwem na każdym polu.
Ale kiedy w życiu jest wszystko idealne ??

Mathilde to piękna i młoda a przy tym ambitna, odnosząca sukcesy mecenas. Z pozoru jej życie układa się pomyślnie, wszystko się jednak zmienia, gdy u progu jej kancelarii pojawia się on, Jean Dubois, Bestia z Paryża, który chce, aby kobieta broniła jego przyjaciela w sądzie. Zwyczajne spotkanie biznesowe rozpoczyna serię wydarzeń, które odmienią życie Mathi. Czy wzajemne pożądanie, które rozpali bohaterów nie spopieli ich doszczętnie?

Czas spędzony przy tej lekturze minął mi niezwykle szybko. Autorka ma przyjemny styl, co sprawia, że książkę pochłania się „na raz”. Akcja powieści toczy się w środowisku adwokackim, między spotkaniami z klientami, kolejnymi sprawami, w który zgrabnie zostały wpleciony sceny erotyczne oraz świat, w którym obracał się Jean.

Bardzo podobała mi się kreacja głównych bohaterów. Mathilde mimo młodego wieku ma za sobą już rozwód, jej obecny partner z pozoru daje jej wszystko czego ta potrzebuje, jednak ich życie łóżkowe nie należy do udanych choć kobieta zdaje się być pogodzona z takim stanem rzeczy, przez wzgląd na uczucie do partnera. Jednak, gdy w jej życiu pojawia się Jean, namiętność i pociąg seksualny jaki między nimi się pojawia, okazuje się silniejszy od postanowień kobiety, a działania mężczyzny nie ułatwiają trzymania się od niego z daleka. Sama Bestia to bardzo silna postać. Uparcie dąży do celu, nie zważa na przeciwności i nie przebiera w środkach, aby osiągnąć to czego pragnie. Nie ma skrupułów, to bezwzględny człowiek, a obecnie chce tylko młodej mecenas.

Jean otwiera przed kobietą drzwi do świata, w którym cielesne rozkosze osiągają szczyty, mają różne oblicza a sama Mathilde odnajduje w nim swoją seksualność Jednak czy kobieta, która tak ciężko pracowała na swoją pozycję zrezygnuje z niej i pozwoli, aby jej osobę wiązano z mordercą, człowiekiem bogatym jednak związanym z paryskim półświatkiem? Czy sama namiętność i pożądanie to wszystko czego Mathi oczekuje od życia?

Ta pozycja nie jest zwykłym romansem, to erotyk, który rozpali ogień również w czytelniku, a autorka umiejętnie pokazuje w nim różne oblicza związku i partnerstwa. Czy główna bohaterka odkryje czego tak naprawdę pragnie? Czy Bestia z Paryża będzie potrafiła jej to dać? Przekonajcie się sami.

Bardzo dziękuję Wydawnictwu Lipstick Books za współpracę.

"Patrzyła na niego w sposób, jakiego zawsze pożądał. Z podziwem i przestrachem. W jej spojrzeniu błąkało się coś jeszcze i chyba właśnie ten błysk determinacji i pewności siebie tak przyciągał Jeana do pięknej prawniczki."

Mathilde pomimo swojego młodego wieku jest uznaną prawniczką. Jest piękna, utalentowana. Na pierwszy rzut oka ma wszystko o czym można marzyć. Jednak w życiu uczuciowym nie ma szczęścia. Rozstała się z mężem a z obecnym partnerem łączy ją tzw "białe małżeństwo".
Pewnego dnia, w progu jej kancelarii staje Jean, zwany Bestią z Paryża. To dużo starszy, niebezpieczny mężczyzna. Ona stoi po stronie prawa, on przestrzega jedynie własnych zasad. Bierze to co chce, a Mathilde jest kobietą, która go niezwykle fascynuje, pociąga. Pragnie jej!

Czy młoda, ambitna prawniczka zwiąże się z przestępcą? Czy pożądanie będzie silniejsze niż zasady moralne? Co jest w życiu ważniejsze? Miłość czy pożądanie? Czy jedno uczucie może istnieć bez tego drugiego? Jak długo można funkcjonować w takim układzie?

"Prawo pożądania" to trzymający w napięciu erotyk. Jednak sceny między bohaterami, choć gorące, to delikatne, subtelne, pobudzające wyobraźnię. Mroczna atmosfera dodatkowo trzyma w napięciu co sprawia, że ciężko choć na chwilę odłożyć książkę.

Polecam ☺️

Kochani niedawno była premiera najnowszego ebooka Anna Kasiuk i powiem jedno- sztos🔥🔥 nawet jak nie lubicie literatury erotycznej to sięgnijcie po tą pozycję. Doskonała opowieść napisana z klasą, cudowną, mroczną atmosferą i bez żadnej wulgarności. Jak dla mnie czytelnicza delicja i mój ulubiony erotyk (Lukrecji i Następna będziesz ty jeszcze nie czytałam🤗) Gorąco polecam i zapewniam, że się nie zawiedziecie🔥 Już się nie mogę doczekać drugiej części 😍 .jedyny minus to postawa Wydawcy za minimalną promocję i za to, że nie zobaczymy wersji papierowej🤬 Ale wierzę, że jeszcze zmieni zdanie, bo to nie jest zwykły erotyk jakich cała masa na rynku wydawniczym. To prawdziwa perełka . Gdyby jednak nie zmienił zdania i pozostał jedynie eBook to warto zainwestować w tę powieść.

Mathilde młoda utalentowana prawniczka ma wszystko : super karierę , jest piękna kobietą a jednak nie ma szczęścia do związków. Po kilku latach małżeństwa odkrywa zaskakująca prawdę o ukochanym.

Jean to starszy niebezpieczny mężczyzna, który jest w stanie zrobić wszystko dla swojej kobiety. Czy na pewno? Co go połączy z piękną i zdolną dziewczyną?

Historia, którą przedstawia w bardzo wysublimowany i gorący sposób Anna Kasiuk, to nie jest żadna infantylna opowieść. Bowiem porusza ważne kwestie, które są nadal chowane pod dywan. Czy białe małżeństwo to dobry sposób na ukrycie pewnych dysfunkcji? Czy w takim układzie długo można funkcjonować ? Co jest w życiu ważniejsze miłość , stabilizacja czy pożądanie ? Czy pożądanie jest elementem miłości ? Do czego może to doprowadzić?

Prawo Pożądania to niezwykle długo trzymający w napięciu erotyk , jakiego polski rynek wydawniczy dawno nie widział. Pełen pokręconych miłości, zawiłości meskodamskich i niebezpieczeństwa umiejscowiony w ulubionym mieście pisarki, Paryżu. A Opisy scen erotycznych w wykonaniu autorki to małe majstersztyki , które pobudzają wszelkie zmysły. Subtelne, delikatne a czasem gwałtowne i trzymające w napięciu do końca .

Gorrąco polecam i zapraszam do tego lekko mrocznego świata pełnego wszelkich wrażeń.

Historia, którą ...

• Romans
  • Egzemplarz w prezencie od wydawnictwa
  • #obsesja
  • Romans mafijny