Wszystkie Nasze Lęki

2022-03-23
2022-03-23

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

"Władza jest kobietą" to powieść stworzona przez cztery autorki. Można by pomyśleć "o, kolejna antologia", ale nie! To zdecydowanie nie jest kolejna antologia. To historia czterech przyjaciółek, która się przeplata ze sobą, a każdą z nich stworzyła inna autorka.

Mikayla, Meghan, Adeline i Nikki cztery doświadczone przez życie kobiety, które wzięły sobie za cel, że nie dadzą sobą już nigdy pomiatać. To one będą tymi, które rozdają karty i to według ich zasad będzie toczyło się życie!

Każda z dziewczyn przeżyła coś innego, co ukształtowało ją na kobietę taką jaką jest teraz, ale czy są na tyle silne aby nic, kompletnie nic nie potrafiło ich złamać? To już musicie się przekonać sami!

Pierwszy tom czegoś całkiem innego, ale zaskakująco dobrego. Jak sięgałam po tę książkę to obawiałam się jak to będzie. Więcej autorek, to tylko z antologiami mi się kojarzyło, a tutaj dziewczyny udowodniły, że da się napisać nie antologię, którą czyta się z wielką przyjemnością.
Są dwie rzeczy tylko, które chciałabym się dowiedzieć.
Która autorka stworzyła którą z bohaterek oraz kiedy poznamy ich dalsze losy :D

Cztery Autorki postanowiły połączyć swoje siły i stworzyć historię czterech przyjaciółek. Przyjaciółek, które miały za sobą trudne doświadczenia w przeszłości, ale dzięki temu są silne, niezależne oraz bardzo pewne siebie. Mikayla, Meghan, Adeline I Nikki dążą do wysoko postawionych przez siebie celów. Każda z bohaterek jest inna, polecam zapoznać się z ich historiami, bo może akurat w którejś z nich znajdzie się kawałek siebie?🤔

Całość jest stworzona z dobrym pomysłem, lekko napisana. Bohaterzy są dobrze skonstruowani. Tytuł książki był bardzo przyciągający, a wnętrze intrygujące. Czytałam o niej różne opinie, ale polecam samemu ją sobie wypracować. Bardzo spodobał mi się wstęp:
„Dlaczego kobietom władza przeważnie kojarzy się z walką o nią? Czyż nie dlatego, że praktycznie przez całe życie muszą się przepychać łokciami, aby udowodnić swoją wartość, zdobyć szacunek i stać się niezależne? Ktoś mógłby powiedzieć, że to przesada."

Zawsze dodaję cytat z danej książki, który mi się podobał, tutaj musiałabym przepisać cały Prolog – był fenomenalny, ale dodam tylko fragment:

„Dlaczego kobietom władza przeważnie kojarzy się z walką o nią? Czyż nie dlatego, że praktycznie przez całe życie muszą się przepychać łokciami, aby odwodnić swoją wartość, zdobyć szacunek i stać się niezależne? Ktoś mógłby powiedzieć, że to przesada. Kobiety to nie wojowniczki i każda powinna znać swoje miejsce. Najlepiej w domowym zaciszu, piekąc ciasteczka na szkolne przedstawienie, próbując ogarnąć gromadkę dzieci i dogodzić zapracowanemu mężowi tylko wtedy, kiedy oczywiście to on ma na to ochotę.”.

Cztery kobiety. Cztery różne charaktery. Każda ze swoimi pomysłami. Każda wyjątkowa na swój sposób. Z tego może wyjść tylko ciekawa i fajna historia.
Dlaczego sięgnęłam po tę książkę? Bardzo lubię pióro dwóch autorek tej. Chciałam sprawdzić jak poradziły sobie we 4. Szczerze? Wszystko byłoby dobrze, gdyby książka odrobinę bardziej mnie wciągnęła, a z tym był problem.
Nie potrafiłam się wbić i wczuć w tę historię, mimo że po prologu nastawiłam się na kawał dobrej lektury.
Zakończenie książki już całkowicie spowodowało, że byłam zawiedziona.
Pomysł świetny. Książka o kobietach, które nie powinny przeżyć tego, co przeżyły. Książka o sile kobiet.
Już nie będę wspominać o tym, jak jest wydana, bo tutaj niestety wydawnictwo się nie popisało.

Nie żałuję, że ją przeczytałam – nawet udało się autorkom spowodować, że często myślałam o swoim życiu. Uważam, że warto ją przeczytać.

Co skłoniło mnie do przeczytania tej książki? Zdecydowanie tytuł.
   Szczerze, po przeczytaniu mam trochę  mieszane uczucie. Niby spoko szybko się  czyta, miejscami akcja toczy się fajnym tempem, a z drugiej strony akcja nie wciągnęła mnie i czasami miałam wrażenie,  że jest bardzo naciągana. Zabrakło mi takiego konkretnego  oddzielenia losów  jednego przyjaciółki  od drugiej.
   Fajnie są  pokazane bohaterki jako silne i niezależne kobiety,  które po porażce, czy traumie to idą do przodu  i się nie poddają, dalej brną do postawionych celów. Domyślamsię, że właśnie  o to chodziło autorkom.
    W powieści występują  sceny  erotyczne, dość odważne, ale nie do końca  mi one podeszły.
   Zakończenie sama nie wiem co o nim myśleć  urwane jak odcinek serialu.
   Pomysł na książki bardzo ciekawy, wykonanie średnie.

Co skłoniło mnie do przeczytania tej książki? Zdecydowanie tytuł.

Co może się wydarzyć, kiedy siły połączą cztery twórcze kobiety? Z cała pewnością coś niesamowitego. Kreatywne umysły potrafią napędzać się wzajemnie niemalże prześcigając się w pomysłach. Z czym kojarzy się kobieta? Z siłą, delikatnością, kobiecością i drapieżnością. Dakota Arizona, K.E. December, Charlotte Mils i A. November ukazały, że jest czymś jeszcze. Jest władcza, potrafiąca zająć się sobą i manipulować innymi w taki sposób, aby otrzymać to, czego pragnie w danej chwili. „Władza jest kobietą” jest powieścią, która kusi nie tylko okładką, ale także treścią. Zazwyczaj posiadanie władzy może się kojarzyć z męskim atrybutem, to królowie, kapitanowie, dowódcy mają do powiedzenia ostatnie słowo, czy wydanie wyroku. W świecie przygotowanym przez autorki to kobiety mają ostatnie słowo. Brzmi ciekawie?
Głównymi bohaterkami powieści pod tytułem „Władza jest kobietą” autorstwa Dakoty Arizony, K.E. December, Charlotte Mils i A. November są cztery przyjaciółki. Mowa tutaj o Mikayli, Adeline, Meghan i Nikki, to miłe kobiety, które z pewnością nie zasłużyły na krzywdy, które je spotkały. Mają cele, pragnienia i marzenia, które są warte spełnienia. Życie nie rozpieszczało żadnej z nich mimo wszystko, dzięki uporowi, konsekwencji w dążeniu do celu sile charakteru znalazły się w miejscu znacznie lepszym. Meghan jest prawniczką, która robi wszystko, aby nie przegrać żadnej sprawy, tym razem sprawy się komplikują. Nie tylko na jej drodze staje interesujący i przystojny mężczyzna, ale także sprawa, którą prowadzi nie zgadza się z jej własnymi przekonaniami. Adeline wykształciła się do roli terapeutki, zajęła się tym zadaniem, ponieważ tak do końca nie poradziła sobie z własnymi problemami z przeszłości. Wypala ją pragnienie zemsty, czy pozwoli sobie na jej realizację? Nikki była agentką FBI, jest niezwykle oczytana i posiada sporą wiedzę z zakresu informatyki. Pomoc bliskiej osobie przypłaciła wyrzuceniem z pracy i problemami, komuś stała się solą w oku, czy uda jej się rozwikłać tą tajemnicę? Czy może pozwolić sobie na przyjęcie pomocy od kogoś, kogo intencje są wątpliwe? Mikayla jest świadomą swojej atrakcyjności kobietą, której małżeństwo się rozpadło z powodu niewierności. Zarówno ona, jak i mąż nie potrafili dochować wierności, związek okazał się fikcją, ona jednak nie rozpacza, ma zupełnie nowy cel. Pragnie znaleźć bogatego mężczyznę, którego owinie sobie wokół palca. Czy jej się to powiedzie?
„Władza jest kobietą” jest dość ciekawą lekturą, autorki dokonały ciekawego zabiegu, pomimo, że każda z kobiet ma swoją własną historię, w pewien sposób się ze sobą łączą. Dakota Arizona, K.E. December, Charlotte Mils i A. November stworzyły w pewien sposób małą antologię, którą czyta się niezwykle szybko, przyjemnie i z zaciekawieniem. Przygotujcie się na cztery niesamowite kobiety, pełne zalet i wad, które rozbudzą w Was emocje. Ta książka ma w sobie wiele wątków, które w pewien sposób się ze sobą splatają. Każda z kobiet niesie na swych barkach trudne doświadczenia, w swoim sercu mają bolesne rany to mają coś, czego niewiele z nas może posiadać, a mianowicie prawdziwą przyjaźń. „Władza jest kobietą” to książka, która ukazuje, że kobiety potrafią sobie radzić, są silne i należy się z nimi liczyć. Nie sposób jest nie życzyć bohaterkom jak najlepiej i nie kibicować im w drodze ku lepszemu. Czytając te historie musicie mieć też mocne nerwy, ponieważ zakończenie powieści zostawia czytelnika z pustką w głowie i potrzebą dowiedzenia się, co będzie dalej.

‼️‼️‼️ Recenzja ‼️‼️‼️
"Władza jest kobietą"
K.E. December - strona autorska
A November Autorka
Dakota Arizona - strona autorska
Charlotte Mils - Autor
Wydawnictwo SPARK

Cztery autorki które postanowiły połączyć siły i stworzyły coś co zdecydowanie wciągnie was od samego początku.
Władza jest kobieta. Tu nawet tytuł intryguje o okładce już nie wspominając.
Cztery autorki.
Cztery bohaterki.
Cztery historie.
Cztery ciężkie i bolesne początki.
I to wszystko zawarte w jednej książce. Czy to się mogło udać? Tak !!!!! Zdecydowanie TAK!!! W książce znajdziecie wszystko pikanterie, uczucia, mafię, przystojnych mężczyzn i piękne kobiety.

Bohaterki to silne, zdecydowane i konsekwentnie dążące do swoich celów, doświadczone przez los kobiety. Po mimo tego że każda jest inna i dzieli je bardzo wiele to łączy je ze sobą najsilniejsza magia jaką jest przyjaźń. Kilka słów o tych czterech babkach może zachęci was do przeczytania książki.

MIKAYLA jest młodą panią psycholog. Po burzliwym rozwodzie zostaje z niczym i postanawia z pomocą przyjaciółek, uwieść i usidlić miliardera, by zapewnić sobie przyszłość, w której niczego jej nie zabraknie. Jednak los na jej drodze stawia przystojnego ordynatora szpitala w którym dopiero co Mikayla zaczęła pracę.

MEGHAN jest najlepszym w branży adwokatem. Poza prowadzeniem własnej kancelarii zajmuje się sprawami pewnego mafioza, który pewnego dnia zleca jej bardzo ciężką dla niej emocjonalnie sprawe.
Meghan poznaje przystojnego Briana który z pozoru nie jest tym za kogo się podaje .

ADELINE najmłodsza z czterech przyjaciółek. Ma powiązania z irlandzką mafią. Będąc dzieckiem przeżyła własną śmierć. Przebłyski pamięci jakie ma z tamtego okresu nie koniecznie są prawdą w stosunku do tego co się wydarzyło w jej dzieciństwie. Na drodze dziewczyny, która dąży do zemsty staje tajniczy i przystojny mężczyzna.

NIKKI była agentka FBI i najlepsza w swoim fachu hakerska. Oskarżona o coś czego nie zrobiła za wszelka cenę, na własną rękę dąży do zdobycia dowodów swojej niewinnosci, oraz szuka osoby która postanowiła ją w to wszystko wrobić. Niespodziewanie z pomocą przychodzi jej były szef z FBI. Czy znajdzie w nim oparcie w trudnych dla niej chwilach?

Fabuła genialna. Autorki pięknie połączyły ze sobą te cztery kobiety. Jedne historie podobały mi się mniej drugie bardziej. Jestem raczej zwolenniczką kobiet niezależnych, twardzieli w sukienkach, radzących sobie w każdej sytuacji więc postacie Adeline i Meghan bardziej przypadły mi do gustu.
Nikki troszkę za bardzo skryta jak dla mnie, natomiast Mikayla która jest całkowitym przeciwieństwem tego co lubię leci na łatwiznę próbując złapać wyćwiczonym urokiem osobistym, faceta z grubym portfelem.
W książce zabrakło mi jednak humoru. Jak cztery fajne babki to i fajnie by było gdyby czasem chociaż dialogami rozbawiły do łez. Niestety w żadnej sytuacji nie poleciała mi łza śmiechu.

Autorki każdą z historii pozostawiły bez zakończenia, otwartą. Pomimo tego że nie cierpię, a nawet twierdzę że autorzy nie powinni pozostawiać swoich czytelników w niewiedzy co będzie dalej, jest to dla autorek ogromnym, ogromnym plusem bo po takich zakończeniach czekamy na więcej.
Na pewno przeczytam kontynuację i mam nadzieję że nie będę musiała długo na nią czekc.

‼️‼️‼️ Recenzja ‼️‼️‼️
"Władza jest kobietą"
K.E. December - strona autorska
A November Autorka
Dakota Arizona - strona autorska
Charlotte Mils - Autor
Wydawnictwo SPARK

Władza jest kobieta. Tu nawet tytuł intryguje o okładce już nie wspominając.
Cztery...

Dakota Arizona, K.E. December, Charlotte Mils, A. November „Władza jest kobietą” 👸🏼

„Dlaczego kobietom władza przeważnie kojarzy się z walką o nią? Czyż nie dlatego, że praktycznie przez całe życie muszą się przepychać łokciami, aby udowodnić swoją wartość, zdobyć szacunek i stać się niezależne?”

Cztery autorki, które połączyły swoje siły i stworzyły cztery niepowtarzalne i niezwykle silne bohaterki. Mikayla, Meghan, Adeline i Nikki łączy traumatyczna przeszłość i wspólne dążenie do władzy.

„Cztery przyjaciółki i cztery różne osobowości, które łączył wspólny mianownik w dążeniu do upragnionej wolności. Tym mianownikiem była władza. Absolutna i niepodważalna. Najczęściej nad mężczyznami.”

Mikayla z zawodu psycholog, która po nieudanym związku małżeńskim szuka bogatego mężczyzny, a natrafia na doktora w nowej pracy.
Meghan prowadzi sprawę jako adwokat swojego klienta, który niejedno ma za uszami i gra nieczysto w biznesie. A dzięki temu poznaje Briana.
Kiedyś Adeline została postrzelona i od tego momentu nic nie pamięta, a to wszystko wiąże się z irlandzkimi klanami.
Nikki aktualnie pracuje w charakterze cyberprzestępcy, a wcześniej była agentką FBI. Została wplątana w przekręt, z którego nie łatwo się wywinąć i próbuje za wszelką cenę wydostać się z tego bagna. W akcji pomaga jej były szef.

Jak myślicie, czy dziewczyny uchronią się przed niebezpieczenstwem czyhającym na ich losie?

„Uczucia to słabość, na którą nie mogła sobie pozwolić, bo w jej życiu mogło to oznaczać nawet śmierć.”

Ciekawa fabuła, momentami chaotyczna, ale czytało mi się w miarę dobrze. Myślę, że utworzenie zespołowego tekstu nie jest takie łatwe. Autorki wykreowały temperamentne postacie żeńskie, i za to należą się brawa.

Znacie jakieś książki, w których kobiety są zdeterminowane i pragną władzy ponad wszystko?

Cztery autorki, które połączyły swoje siły i stworzyły cztery niepowtarzalne...

Ta książka zdecydowanie wyróżnia się od reszty. Dlaczego? Przede wszystkim jest napisana przez cztery autorki i opowiada historie czterech przyjaciółek. Nie ukrywam, z początku byłam przerażona tą wizją, bo nie wiedziałam, czy autorki poradzą siebie z połączeniem tego w jakiś sensowny sposób. Jednak Dakota Arizona K.E. December , Charllote Mils oraz A. November nie zawiodły. Autorki stworzyły cztery bohaterki; Mikayla, Nikki, Adeline oraz Meghan, które są świadome własnej wartości, mają własne zdanie i pomimo problemów, mogły na siebie liczyć. Każda z nich ma własne, unikatowe cechy i historię, tak idealnie wykreowaną, że z przyjemnością się zatopiłam w ich świat.

Jedyne, do czego mogłabym się przeczepić, jest czcionka. Mnie osobiście szybko męczyła, przez co wiele razy musiałam robić sobie przerwy. Ale poza tym książka jest genialna.

Dzień dobry! Jakie plany na dziś?
U Nas piekna pogoda więc łapiemy troszkę słońca.

A wracając do książki to przed przeczytaniem ciągle miałam w głowie że ta książka może być nieco chaotyczna i będzie można dostrzec spore różnice w stylu jaki i poziomie pisania Autorek... czy tak było? Na całe szczęście nie odczułam tego tak bardzo
Każda z Autorek wykreowani własną bohaterkę które różnią się od siebie ale łączy je jedno chcą mieć władze!
Każda z Autorek napisała właśnie historie która sprytnie połączyły w całość i wyszła z tego całkiem niezła historia

Przede wszystkim podoba mi się pomysł na książkę czegoś takiego jeszcze nie czytałam wszystkie autorki mają lekki i prosty styl pisania więc szybko kończy się książka 🤷‍♀️

Bohaterowie są ciekawie wykreowani i dość wyraziści niestety nie jestem w stanie powiedzieć ktora z bohaterek jest moją ulubioną każda ma w sobie coś co przyciąga🙂 podoba mi sie w nich to że, każda z bohaterek mimo tego iż życie ich nie rozpieszczało i czasem miały nieco pod górkę nie poddają się i idą dalej twardo stąpając po ziemi i dążąc do wyznaczonych celów. To jest właśnie super moc kobiet! 💪

Książka jest bardzo wciągająca, tylko cóż była zdecydowanie za bardzo okrojona gdyby rozwinąć bardziej fabułę było by bardzo ciekawie 😁 nie mam o to pretensji gdyż biorąc pod uwagę fakt ze pisało ja aż cztery autorki I każda z nich chcialaby rozwinąć swoją historię wyszla by nam z tego niezła cegiełka 🙈

Czy polecam oczywiście że tak! całkiem przyjemna lektura na jeden wieczór, tak na jeden bo ciężko się od niej oderwać 😜

Dzień dobry! Jakie plany na dziś?
U Nas piekna pogoda więc łapiemy troszkę słońca.

Każda z Autorek wykreowani własną...

Władza daje pewność. Władza daje siłę. Posiadanie władzy jest przywilejem i niezwykle kuszącą perspektywą. Życie zmienia swój bieg a władca rozdaje karty.
W głównej mierze tyczy się to mężczyzn. Lecz tym razem jest inaczej. To kobiety rządzą.
Cztery przyjaciółki: Mikayla, Meghan, Adeline i Nikki. Doświadczone, skrzywdzone w przeszłości, poznały życie od najgorzej strony. Teraz zapraszają do ich obecnego życia, które jest zupełnie inne. Przewrotne i zaskakujące.
Jakie będą ich przygody? Czego doświadczą? Co przyszykował dla nich los?

Cztery autorki połączyły swe siły i napisały powieść. Zdecydowanie inną niż dotąd było mi dane czytać.
Cztery przyjaciółki, cztery główne bohaterki, których historie się uzupełniają. Jest to częściowo antologia, bo każda doświadcza czego innego i każda z nich ma osobnie wyodrębnioną część książki, gdzie wspólnym mianownikiem jest przyjaźń, miłość, siła, stan konta i poczucie władzy.
Na wstępie może zaznaczę, że lektura moim zdaniem powinna zostać wyraźniej podzielona na części. Po wstępie miałam wrażenie, że historie bohaterek będą się przeplatać na bieżąco. Niestety tak nie było, i w chwili, gdy jedna z kobiet docierała do końca swoich wydarzeń, przychodziła pora na kolejną. Przeskok był i przy pierwszym byłam bardzo zaskoczona. Nawet samo imię w zupełności by wystarczyło w roli nagłówka aby czytelnik nie zastanawiał się skąd raptem mowa o innych wątkach nie związanych z ostatnim przeczytanym rozdziałem.
Druga sprawa to taka, że książkę do recenzji otrzymałam jakoby w gratisie do innej powieści. Nieplanowana przeze mnie zupełnie. Tym bardziej, że nie za specjalnie lubię antologie z uwagi na to, że zbyt szybko się wszystko kończy niż na dobre się rozwinie. Sięgam po nie, fakt, ale baaardzo sporadycznie. Mimo wszystko postanowiłam dać tej pozycji szansę.
Każda z bohaterek miała swój odrębny charakter. Przeszłość i teraźniejszość. Co nie znaczy, że są sobie obce. Łączy ich doświadczenie traumatycznych wydarzeń i przyjaźń. Stoją za sobą murem i w każdej chwili pomagają. Choćby to był środek nocy. Bardzo fajnie. Tylko mam trochę niedosytu, bowiem przez ten w.w. podział, tej przyjaźni jest bardzo mało. A szkoda, bo aż się prosiło o rozbudowanie.
Spodobała mi się prawniczka Meghan. Moim zdaniem najbardziej w nich wszystkich odważna. Najbardziej przebojowa i pewna swego seksapilu. Swej władzy jaką ma nad partnerami, niekoniecznie łóżkowymi. Poza jednym typem, który mi ogromnie podnosił ciśnienie.
Adeline. Z nią mam mały problem. W moim odczuciu to King zdominował cały przydział. Zdecydowanie bardziej mi się podobały wydarzenia z jego perspektywy, niż postać kobieca. Przyćmił ją niestety, choć był moment, kiedy to ona wiodła prym i trzymała władzę. W tym przypadku liczę, że w drugiej części poznam go jeszcze bardziej. Zaintrygował mnie. No i być może Tiny będzie miała szansę bardziej się wykazać.
Mikayla, psycholog. Jej przeszłość była straszna. To, czego doświadczyła wstrząsnęło mną. Pewna siebie, emanującą siłą, podczas gdy w głębi duszy krucha niczym suchy liść. Mężczyzna jej przeznaczony okazał się równie ciekawą osobowością. Zacieram łapki i w jego przypadku jeśli chodzi o ciąg dalszy historii.
Na koniec Nikki. Kobieta związana z FBI oraz hakerstwem. Taka niepozorna z początku mi się wydawała. A jednak coraz ciekawsza w miarę przekręcania kartek. Tutaj również spodobał mi się męski osobnik. Finał wydarzeń zostawił mnie w konsternacji.
W powieści nie brakuje odważnych scen erotycznych. Gorących i rozpalających.
Jest interesująco również pod względem sensacyjnym. Jest przewrotnie. Wydarzenia trzymają w napięciu.
Kobiece postacie zdecydowanie są silne i charakterne. Mimo traumy nie poddały się. Odważne, sprytne, inteligentne i stojące za sobą murem. Dobre manipulatorki i aktorki. Chwilami miałam wrażenie, że nawet modliszki wykorzystujące mężczyzn do swoich potrzeb. Dążące do doskonałości i życia w luksusach. Do celu jakim jest pełna niezależność i stuprocentowa wolność.
Książkę przeczytałam w miarę szybko. Historie podobały mi się w większym i mniejszym stopniu. Jeśli miałabym wybierać spośród wszystkich bohaterów, to postawiłabym na Meghan i Kinga (ups, mężczyzna). To oni nadal w mojej tkwią, mimo że już trochę czasu minęło od przeczytania.
Kobiety to zdecydowanie nie taka słaba płeć. To bardzo dobrze tutaj widać. Temat na książkę jak najbardziej trafny. Wykonanie również, choć chwilami brakuje rozbudowania. Nie zostałam w pełni usatysfakcjonowana ale w planach mam kontynuację. Meghan i King ogromnie mnie wciągnęli i zaintrygowali.
Czy polecam? Myślę, że warto sięgnąć po tę pozycję. Warto dać tej lekturze szansę. Przekonać się samemu jak bardzo przypadnie do gustu.

Współpraca: Wydawnictwo Spark

• Patronat
  • Znalazły nowych właścicieli
  • Egzemplarz w prezencie od wydawnictwa
  • Lipiec

A. November Władza jest kobietą Zobacz więcej