Miłość na własność

Okładka książki Miłość na własność Sandra Robins
Okładka książki Miłość na własność
Sandra Robins Wydawnictwo: Amare Cykl: Miłość na sprzedaż (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Miłość na sprzedaż (tom 3)
Amare
2022-02-25
2022-02-25
9788382197419

Książka jest jednà wielką zagadką-pełna takemnic i najmniej oczywistych faktów z życia bohaterki.Rozdziały z różnych przedziałów czasowych-zarówno teraźniejszości jak i przeszłości daje nam pełny obraz przeżyć i upadku Sue.Poznanie wszystkich niechcianych momentów z jej życia pozwala lepiej zrozumieć bohaterkę i jej chłodne podejście do życia,zwłaszcza mężczyzn.Nie potrafi pokochać,ponieważ nie zamknęła rozdziały pt.przeszłość.Odrzucenie najbliższych jej osób niesie ze sobą ogrom cierpienia i samotności.Razem z nią przeżywałam ból istnienia i niepewność w podjęciu ważnych dla niej decyzji.
Warto czasem odpuścić i zapomnieć dotknięte krzywdy,ponieważ przyszłość jest ważniejsza niż urazy skrywane głęboko w sercu.
Ciekawa postacią był Seweryn,który potrafił cierpliwie czekać i zrozumieć problemy Sue.

Ta historia jest przepełniona samotnością i krzywdą ciągnąca się przez lata.Jedna zła decyzja niesie ze sobą wiele złych wspomnień.

Trzymałam kciuki za bohaterkę i jej przemiane,by popatrzyła na osoby,którym zależy na niej.Dostrzegła w nich miłość i ją odwzajemniła.Czy Sue to jej udało?Tego dowiecie się sięgając po tą książkę.
Polecam,bo emocji nie brakuje do samego końca powieści.

Trzecia część serii ' Miłość na sprzedaż ' jest poświęcona Sue, odważnej i pewnej siebie kobiety, która od lat zarządza ekskluzywnym domem publicznym.
Jej przeszłość przepełniona jest bólem i cierpieniem. Dodajmy do tego zdradę i nieodwzajemnioną miłość, a taka osoba nie chce już nigdy więcej zostać zranioną, więc trzyma mężczyzn z dala od siebie. Uważa, że nie potrafi już kochać i sama również na miłość nie zasługuje. W dodatku Sue skrywa tajemnicę, którą chcę chronić za wszelką cenę.

Tutaj dowiadujemy się dużo o głównej bohaterce. W poprzednich częściach była tylko bohaterem drugoplanowym. W tej mamy ją na pierwszym miejscu

Polubiłam pióro Sandry Robins. Jej styl jest lekki i wciągający. Książkę czyta się błyskawicznie. Ten tom jest idealnym dopełnieniem wcześniejszych historii. Losy Sue w tej części są prowadzone dwutorowo. Poznajemy jej decyzje za młodu, które kształtują ją w teraźniejszości. Lektura opowiada o dramatach rodzinnych, upadkach i nowych początkach.
Cześć ta jest skupiona bardziej na emocjach niż na scenach erotycznych. Jest również bardziej dojrzała. Wywołuje również sporo emocji. Nie płakałam jednak odczuwałam smutek.

Na półkach: , , , , , ,

"Nic nie jest na własność, a tym bardziej miłość."

Mam bardzo duży problem z tą historią i bohaterami. Nie lubiłam Sue i miałam obawy sięgając po jej historię. Nie chodziło o jej profesję a raczej to, co wybrzmiewało o jej przeszłości. W tej części poznajemy tę przeszłość a całość rozłożona jest mocno w czasie i opowiada historię na przestrzeni aż 25 lat. Nie podobały mi się te skoki w czasie i nie podobała mi się Sue oraz jej postępowanie. George nie był o wiele lepszy a niemal uchodził za przykład idealnego gentelmena. Jedyną pozytywną postacią był Seweryn, którego było mi po prostu bardzo szkoda. Zdecydowanie zasługiwał na to, aby być dla kogoś numerem jeden a nie tracić lata na nieodwzajemnione uczucia. On i Liza są tutaj tak dużym kontrastem dla Sue i Georga, że aż dziw kto z kim tworzy związek. Czy taki "czworokąt" może funkcjonować w zgodzie? Ja sobie tego nie wyobrażam ale może faktycznie każdy z bohaterów zasłużył na swój happy end? ...

"Nic nie jest na własność, a tym bardziej miłość."

"Miłość na własność" to kolejna część serii "Miłość na sprzedaż".
Sue zarządza domem publicznym pod nazwą Rezydencja. Swoja praca i zaangażowaniem zyskała szacunek i uznanie dziewczyn pracujacych w tym miejscu.
Mężczyzn trzyma na dystans. Wie, że dawne znajomości nie wróżyły nic dobrego i nie chce popełnić tego samego błędu ponownie. Poświęca się pracy myśląc, że juz nic dobrego nie spotka ją w życiu. Wszystko się zmienia kiedy pojawia się nowy klient. Sue od poczatku traktuje go tylko i wyłącznie jak przyjaciela.
Seweryn dostaje od żony wiadomość, że chce rozwodu. Upija i się i tak trafia do domu publicznego. To tam spotyka Sue. Co wyniknie ze znajomości rozpoczetej od przyjaźni i to w takim miejscu? Czy Sue otrząśnie się z przeszłości?
Ta część jest idealnym dopełnieniem dwoch poprzednich części. Historia jest naprawdę ciekawa. Juz w pierwszej części polubiłam główną bohaterkę a w kolejnych mocno jej kibicowałam i wspolnie z nią przeżywałam wszystkie emocje. Bardzo podobala mi się ta książka. Styl pisarski autorki sprawia że chce się siedzieć, czytać a odłożyć książkę dopiero po ostatniej stronie. Polecam!

"Miłość na własność" to kolejna część serii "Miłość na sprzedaż".

To już trzeci tom serii -Miłość na sprzedaż, cieszę się że ta historia się tak rozbudowała. Czekałam na historie Sue, od pierwszej części jej postać wzbudzała moje zainteresowanie. Jak tylko rozpoczęłam tą lekturę, ciężko było mi się od niej oderwać. Chciałam posklejać wszystkie wątki poprzednich tomów. Oj, przyznaje było bardzo ciekawie…. Zachęcam do przeczytania całości serii, myśle że tylko wtedy ukaże Wam się jej cały urok. Bardzo polubiłam styl Sandry Robins, ta seria będzie jedną z moich ulubionych jeśli chodzi o literaturę kobiecą. Mam nadzieje na kolejne książki autorki.

Jak już zdążyliście z pewnością zauważyć, ostatnio bardzo dużo czytam książek polskich autorów. Tym razem padło na "Miłość na własność", której paradoksalnie pierwotnie nie planowałam czytać, ale ostatecznie trafiła w moje ręce i przeczytałam - nawet dość szybko. Nie było to trudne, gdyż nie jest to duża objętościowo pozycja, ma mniej niż 300 stron, a w dodatku Wydawnictwo Amare ma mniejszy format niż większość.
Nie mogę niestety powiedzieć, że z szybkością czytania szło w parze zafascynowanie lekturą - aż tak nie było. Z jednej strony styl Sandry Robins był całkiem okej, nie był toporny, a z drugiej strony moim zdaniem za dużo było opisów, a za mało dialogów. Nie były to bynajmniej opisy z gatunku tych nużących, opisujących krok po kroku robienie, dajmy na to, herbaty, ale bardzo były one w celu przyspieszenia fabuły. No właśnie, ale czy to wyszło na dobre?
Momentami miałam uparte wrażenie, że akcja pędzi za szybko, zbyt... chaotycznie. Czasem się gubiłam w wydarzeniach. Zabrakło mi takiego skupienia się na poszczególnych wątkach, nadania im głębi.
Bohaterowie... Hmm, bohaterowie jak bohaterowie - nie byli źli, ale też nie poczułam specjalnej sympatii. Ot, po prostu byli.
Nie była to jednak zła książka, autorka poruszyła ciekawy, acz trudny i wymagający wątek, tutaj nie mam się czego przyczepić. Połączyła wszystko w jedną, w miarę spójną całość. Czy polecam? Zależy. Jeśli oczekujecie porywającej książki, która na długo zapadnie wam w pamięć, to raczej nie tedy droga. Ale jeśli chcecie lekkiej historii, w sam raz na jeden wieczór to myślę, że możecie spróbować. Tym bardziej, że jest na Legimi, co może niektórych zachęcić.

Sue musiała w drastyczny sposób pożegnać się ze swoją młodością. Wiedziała, że nie jest w stanie wychować Alexa i musi zniknąć. Trafiła do domu publicznego, gdzie odnalazła pracę i nowy początek. Tylko czy przeszłość na pewno jest zamknięta?
Po 19 latach wszystko się zmienia. W życiu Sue kolejny raz pojawiają się osoby, które kiedyś znaczyły dla niej wiele. Kobieta ponownie stanie przed ciężkimi wyborami.
Czy podejmie słuszną decyzję?

Bardzo zaskoczył mnie ten romans i żałuję, że nie czytałam poprzednich części, ale nawet nie wiedziałam, że to kontynuacja. Nie odczuwałam tego jednak w żadnym stopniu. Ani przez chwilę nie pogubiłam się w akcji i to jest zdecydowanie na plus. Chociaż ta książka była tak dobra, że po prostu żałuję, że nie czytałam poprzednich tomów, bo na pewno jeszcze bardziej zżyłabym się z bohaterami. Od początku wyczuwałam, że Sue nie bez powodu zachowuje się w taki sposób, że w środku skrywa zupełnie inne uczucia. To postać bardzo złożona i do końca nie wiedziałam jak zachowa się w danym momencie. Bardzo ciężko jest rozdrapać stare rany, szczególnie kiedy nasze życie w końcu zaczyna się układać i nigdy tak naprawdę nie wiadomo co będzie dla nas lepsze. Myślę, że nikt z nas tego nie wie, a w życiu zawsze mamy dylematy czym się kierować. To, w którą stronę pójdziemy, zależy często od nas samych, ale nie zawsze. Jak będzie w przypadku Sue? Przekonajcie się sami. Książkę czyta się błyskawicznie i nie ma przesadzonej ilości scen erotycznych, co tutaj na pewno jest atutem. Ja pochłonęłam w jedno popołudnie i jestem na tak. Lekki romans, który po prostu zachwyca.

Sue i Seweryna mieliśmy możliwość okazjonalnie spotkać w poprzednich częściach. Już od samego początku było wiadomo, że za tą historią kryje się coś więcej. Gdy poznajemy rodziców Borysa w pierwszej części, mamy wgląd w sielankowe życie rodzinne, kochający się ludzie, którzy wiodą pełne miłości i bezproblemowe życie. Nic jednak bardziej mylnego i właśnie w tej części ujawnione są wszelkie tajemnice rodzinne.
Sue jako 20-latka poznaje Georga w pracy. Z czasem ich relacja przestaje być platoniczna, a od rozmów i pocałunków zaczyna przechodzić do coraz śmielszych poczynań. Jednak gdy Sue przedstawia mężczyźnie swoją młodszą siostrę Lize, ich relacja zaczyna rozpadać się jak domek z kart. Z czasem między Liza i Geogre ogłaszają ślub, a Sue postanawia zniknąć. Mijają lata a relacja sióstr, która niegdyś była bardzo silna, teraz jest rozerwana na strzępy. Sue kocha mężczyznę, który jest z jej siostrą, na to wszystko nie ma dobrego lekarstwa. Dziewczyna żyje z dnia na dzień, aż na jej drodze ponownie pojawia się ukochany, w przypływie chwili i z przy udziale narkotyków między tą dwójką dochodzi do czegoś więcej niż przelotne spojrzenie w konsekwencji czego Sue musi borykać się z niechcianą ciążą. Mijają kolejne lata, dziewczyna ma syna z mężem swojej siostry i za wszelką cenę chce się trzymać z daleka od swojej rodziny. Jednak problemy dnia codziennego zdają się ją przytłaczać, aż nie ma już innej rady jak odwyk. A w jej życie ponownie wkracza Georg tym razem, aby dowiedzieć się o konsekwencjach ich poczynań. Przed Sue lata umartwiania się i wyrzutów sumienia. Gdy znajduje równowagę w Rezydencji, spotyka Seweryna.
Seweryn to marzenie każdej kobiety. Dobry, troskliwy, a przy okazji namiętny i przystojny. Architekt, który bez pamięci zakochuje się w Sue i przez lata jest jej przyjacielem mimo, że chce być kimś więcej. Mężczyzna nie gra w nic. Od pierwszych chwil wiadomo jakie ma zamiary i nie oszukuje dziewczyny, jednak trudno jest zaskarbić sobie miłość kogoś, kto kocha już kogoś innego.
Tak mijają lata, a przed bohaterami bardzo trudne chwile nie tylko jeśli chodzi o miłość, ale również nawarstwiające się sekrety, które mogą zniszczyć życie więcej niż jednej osoby.
Muszę przyznać, że bardzo wciągnęła mnie ta część. Czytałam ją i odczuwałam gorycz. Nie da się jednoznacznie ocenić bohaterów i ich poczynań. Z jednej strony czujemy żal i smutek na podjęte decyzje i zdrady, a z drugiej podziwiamy umiejętności wybaczania, życia wbrew wszystkiemu i tego jak można pogodzić się z losem.

Sue od lat dba o potrzeby ekskluzywnego domu publicznego, zwanego Rezydencją. Zanim jednak kobieta zasłużyła na zaufanie, musiała pokonać wiele przeciwności, aby znaleźć się w tym miejscu. Sue skrywa wiele tajemnic, które odznaczyły trwałe ślady w jej życiu, aby uniknąć kolejnego zawodu. Kobieta trzyma wszystkich mężczyzn na dystans, ale oprócz jednego-Seweryna, który pewnego dnia niepostrzeżenie wkradł się do jej świata.

"Miłość na własność", to fantastyczne zwieńczenie trylogii, ale spostrzeżemy to dopiero wtedy, kiedy przeczytamy wszystkie trzy tomy po kolei. Wszystko, co do tej pory działo w pierwszym i w drugim tomie, będzie miało kulminację w trzecim. Oczywiście występujące sytuację będą w bardziej okrojonej wersji, bo zostaną przedstawione z perspektywy Sue. Jednak między innymi dowiemy się, jak to się stało, że Sarah trafiła do Rezydencji. Jednak najlepsze jest to, że niektóre sytuacje i rozmowy, które pozostawiły niedosyt informacji w poprzednich tomach, zostaną rozwleczone w trzecim tom! I powiem Wam z ręką na sercu, że warto było czekać!

Sue już w pierwszym tomie mnie zaintrygowała, a to za sprawą autorki. Która rozbudziła we mnie ciekawość, z każdym kolejnym strzępkiem informacji na temat tej postaci. Wiele razy snułam teorię po to, by odgadnąć, dlaczego Sue prowadzi Rezydencję pod nieobecność właściciela. Jednak żadna z moich teorii nie okazała się trafiona, bo już Sandra Robins się o to postarała. Dlatego najlepiej poddać się woli autorki, bo co to dla nas przygotowała. Pozostanie na długo w naszej pamięci.

Ogromnym plusem trzeciego tomu jest brak dużej ilości scen erotycznych. Przyznam Wam szczerze, że dzięki temu książka w ogóle mi się nie dłużyła. Wydaję mi się, że przeczytałam ją zdecydowanie szybciej niż wcześniejsze tomy.

Wisienką na torcie jest również wątek od przyjaźni do kochanków. Wieloletnia przyjaźń między Sue a Sewerynem jest bardziej skomplikowana, niż mogło nam się wydawać na początku. Jednak Seweryn, za każdy razem wykazuje się dojrzałością i niewyobrażalnymi pokładami cierpliwością względem Sue. Dlatego mimo tego, że ma już swoje lata, ja nadal widzę w nim kandydata na książkowego męża. Oczywiście cierpliwość Seweryna ma swoje granice, a po tylu latach. Niejedno z nas chciałoby wiedzieć, co tak naprawdę znaczy dla tej drugiej osoby.

Jeżeli chodzi o Sue, to pokochałam ją z jej wadami, zaletami i wszystkimi demonami z przeszłości, które za wszelką cenę chciała ukryć przed światem. Sue nie jest może aniołem, ale nie jest też diabłem, jest po prostu człowiekiem, który musi dokonać trudnych wyborów i stawić czoła teraźniejszości.

Moja ocena 10/10 daję tak wysoką ocenę "Miłości na własność", bo autorka bez dwóch zdań na nią zasługuje. Sandra Robins bezpowrotnie zdobyła moje czytelnicze serce ❤️. Dlatego cierpliwie, będę wypatrywać kolejnych cudów wychodzących spod jej pióra.

Hej. Dziś przychodzę z kolejną częścią serii Miłość na sprzedaż od @sandrarobins_author i jest to „Miłość na własność”.
Dwie poprzednie bardzo mi się podobały, na tą bardzo czekałam, byłam bardzo ciekawa historii Sue.
Sue to kobieta stanowcza, odważna i pewna siebie. Ale nosi w sobie tajemnicę, którą przez całe życie trzymała w sobie i pozbawiała ją normalnego życia. Stała się pracoholiczką, myśląca że nie czeka ją nic lepszego. Uważała, że nie potrafi kochać i nie zasługuje na miłość. Ale czy tak było? Sprawdź, przekonaj się.
Jak wiecie, tam gdzie występują dzieci, strasznie się wzruszam. Tak było i w tym przypadku. Nie ważne czy malutkie czy starsze a nawet dorosłe ból jest podobny.
Ta część jest idealnym uzupełnieniem poprzednich części. Na początku podczas czytania musiałam sobie przypomnieć kto jest kim itp bo minęło trochę czasu, ale bez problemu mi się to udało.

Polecam tą książkę, lekki styl autorki sprawia że książkę czyta się szybko o przyjemnie. Wciągająca od pierwszych stron. Bohaterowie idealnie wykreowani. Tam gdzie trzeba było gorąco, tam gdzie było trzeba odczuwać można było ból, cierpienie.

Polecam ❤️

• Polscy autorzy