Ashes

The Chain (tom 3)
BeYa
2022-11-09
2022-11-09

Przewidywalna i po prostu niepotrzebna, chyba w ten sposób można określić ostatnia część trylogii the chain... The chain bo co... Bo kilka razy główni bohaterowie tam się spotkali, klub który miałam wrażenie był wplątany na siłę. Zakończenie było przewidywalne, kłamstwa kłamstw... Zapowiadało się dobrze, niestety na końcu zostało rozczarowanie.

Uważam, że ta część była najlepsza ze wszytskich trzech. Zakończenie całej historii bardzo rozczulające i wywołujące nie małe emocje.

Możesz uciec przed ludźmi, nawet przed uczuciami... ale demony przeszłości zawsze cię dogonią!

Wsiadłszy na pokład samolotu, Elizabeth Parker zostawiła za sobą nie tylko deszczową Anglię. Nie zabrała także bagażu kłamstw, cierpienia i łez. Mroku, który spowijał jej życie podczas pobytu w domu rodziny Shaw. Teraz, twardsza niż kiedykolwiek, gotowa jest stawić czoło nowej rzeczywistości. Bez raniących serce i duszę sekretów, bez bólu i bez... Chase'a. Tak w każdym razie sądzi Lizzy. I przez pewien czas nawet jej się to udaje. Tylko że z popiołów, jakie pozostały w Crosby po wznieconym przez Lizzy ogniu, odradzają się demony... A dla nich Atlantyk nie stanowi żadnej przeszkody.

Pozwoliła sobie na to, aby mnie złamał. Pięćdziesiąt siedem miesięcy budowałam siebie na nowo tylko po to, aby w sekundę zdmuchnął mój domek z kart. Myślałam, że mam to już za sobą, że jest dla mnie przeszłością. Ale teraz, gdy o tym myślę… Jak miałam zamknąć coś co przez cały czas było jedynie przymknięte?

Poznając pewne historie, myślimy, że nic nas już nie zaskoczy, że autorka wyłożyła wszystkie karty na stół, a nam pozostało jedynie w spokoju czekać na zakończenie, bo przecież co może jeszcze pójść nie tak? Z takim myśleniem podchodziłam do trzeciej części trylogii The Chain i mimo tego, że łudziłam się na spokojne zakończenie, takowe nie było. Również moje podejście, że po “Flame” kolejny tom nie wywoła aż tylu łez, kolejne błędne myślenie. Aż sama jest w szoku, jak bardzo przywiązałam się do bohaterów, co skutkowało tym, że nawet przy mniej ważnych kwestiach, nie mogłam powstrzymać łez.

Znaczącą różnicą pomiędzy “Flame” a “Ashes” jest to, że fabuła jest tutaj dużo spokojniejsza, choć dalej sporo się dzieje, nie jesteśmy aż tak zasypywanie co rusz nowymi ważnymi informacjami. Nie ma też momentów, gdy są one skumulowane, dzięki czemu mimo spokojnej treści, nie staje się ona nudna, a po prostu równomiernie wyważona.

Ps. Na końcu recenzji mała niespodzianka dla naszych czytelników ❤

Całosć recenzji

Były momowmty w tej książce że czytałam tylko jeden rozdział dziennie a były takie że pochłaniania mnie, a najbardziej wpisy z pamiętnika i oczywiście płakałam przy niej

Trzeci tom serii The Chain trochę skojarzył mi się z trylogią Hell, gdzie bohaterowie również po kilku latach się spotykają, a ich uczucia wcale nie gasną.

Elizabeth układa sobie życia w Ameryce. Przejęła firmę swojego ojca, gdzie rozwija swoją karierę. Jej najbliżsi pomagają jej uporać się z codziennymi problemami, jak i tymi, które powstały po wyjechaniu z Crosby. Manipulacje i kłamstwa, odcisnęły piętno na dziewczynie, którą w nocy męczą koszmary.
Po śmierci Jo, Lizzy musi wrócić do Crosby, gdzie pierwszy raz po 5 latach spotyka Chase'a. Dziewczyna stara się go unikać, ale emocje, które towarzyszą dziewczynie w jego obecności, jej na to nie pozwalają.

W książce poruszone są problemy alkoholizmy, narkotyków, a także chorób psychicznych. Nie brakuję też uczuć między dwójką bohaterów, ale również jeszcze więcej kłamstw.
Jest jednak coś, co trochę przeszkadza mi w tej książce. Mam wrażenie, że książka jest przekombinowana. Autorka chciała zawrzeć tam wiele rzeczy, które były trochę niepotrzebne.
Mimo to, książkę, a raczej serię, czyta się naprawdę dobrze.

Ledwo co skończyłam czytać tę trylogię, a już tęsknię za Elizabeth i Chese'em. Kocham ich, jak i całą trylogię ,,The Chain'' całym sercem i będę do niej wracać choćby nie wiem co. Autorka cudownie opisała historię bohaterów, za co należą jej się wielkie gratulacje. Ból, miłość, zazdrość, zdrada... Te motywy cały czas przewijały się w powieści, przez co książka coraz to bardziej mnie nakręcała i zachęcała do czytania. Mocna polecajka <3

20/52
🍑 Recenzja 🍑

Tytuł: Ashes
Trylogia: The Chain
Autor: Monika Rutka
Wydawnictwo: Editiored, Beya

["]Kiedyś tata mi powiedział, że dom to miejsce, w którym czujemy się bezpieczni i kochani. Nie zgodzę się z tym. Dom nie jest miejscem. Dom jest tym, dzięki czemu czujemy się bezpieczni i kochani. To przy Tobie tak się czuję. To Ty jesteś moim domem.

Trzeci a za razem ostatni tom trylogii The chain i to w nim rozstrzyga się wszystko. Od wyjazdu Lizi mija równe pięć lat. Mamy obraz kobiety silnej i dobrze zorganizowanej, która świetnie prowadzi rodzinny biznes, zajmuje się swoją rodziną i kimś jeszcze. Wszystko to jednak pozory, maska którą zakłada codziennie po wyjściu z pokoju. Zaczyna się to wszystko kruszyć kiedy umiera Jo, całą rodziną udaje się do Crosby by przegnać kobietę i już wie że ten wyjazd zburzy wszystko co do tej pory wypracowała.

Lizi oraz Chase nie widzieli się 5 lat. Nie utrzymywali kontaktu, nie rozmawiali ze sobą. Zawsze znaleźli sposób na to aby minąć się w rodzinnym domu kobiety, kiedy to mężczyzna dowiedział swoją matkę która była pod opieką Lizi. Jednak śmierć Jo zmusiła ich aby pojawili się w tym samym miejscu oraz czasie. Widać że dla jednego jak i drugiego nie jest to łatwe, kobieta stara się być obojętna wobec NIEGO, jednak serce mówi co innego.

Emocje już opadły, książki zostały już umieszczone na półce, jednak ta historia zostanie ze mną na bardzo długo. I nie ukrywam że pewnie nie raz wrócę do tych strony, bo tak pokochałam tą dwójkę. Mówi się że miłość przezwycięża wszystko, pięć lat, wiele tajemnic z przeszłości które nie były wyjaśnione, wiele kłótni, płaczu, stresu oraz załamań nerwowych i ta dwójka stała się jednością, bo ich miłość była tak silna że zwyciężyła wszystko.

#ashes #mobikarutka #editiored # beya #czytamzdziewczynami #światrecenzentów #książkoweimpresje

20/52
🍑 Recenzja 🍑

Tytuł: Ashes
Trylogia: The Chain
Autor: Monika Rutka
Wydawnictwo: Editiored, Beya

Trzeci a za razem...

Początek książki, a ja już miałam zastój.
Powiem tak: gdyby Flame było końcem wcale bym nie płakała. W sensie, wszystko fajnie, ale sam początek lektury a ja już umierałam. Miałam wrażenie, jakby autorka chciała na siłę napisać trylogię, bo trzecia część była tak bardzo wymuszona, że chciało mi się płakać. Gdy czytałam spicy momenty nie czułam już tej... chemii? która była między nimi. Poważnie. No i w sumie nic innego się nie zmieniło. Dalej mam problem do bohaterów, którzy gadali jak poeci, te tajemnice kolejne były zajebiście no po prostu słabe, a sam wątek jej i Chase'a po tylu latach był żenujący. BO NO KURDE JAK JA BYM SIĘ DOWIEDZIAŁA, ŻE CHŁOPAK Z KTÓRYM DOSŁOWNIE ROBIĘ PRAKTYCZNIE WSZYSTKO, POWIEDZIAŁ MI, ŻE ZNOWU KŁAMAŁ TO PO PROSTU BYM MU NIE WYBACZYŁA. Ale nie, bo oczywiście miłość, motylki i brokat. Oczywiście mu wybaczyła, bo czemu nie?
Książce daję trzy gwiazdki bo nie była mega lepsza od drugiej. Jedyne co było lepsze to te pistolety i Marcus, czy jak on tam miał.
Ogólnie słaby finał. Nie polecam

Początek książki, a ja już miałam zastój.

Kolejna seria, którą w tym miesiącu udało mi się skończyć. Z jednej strony cieszę się, że tyle mi zajęło jej przeczytanie, bo mogłam się dłużej cieszyć, poznając tę historię. Z drugiej, natomiast jest mi trochę przykro, gdyż zżyłam się z bohaterami i będzie mi ich na pewno brakować.

Tę część, jak i całą serię pochłonęłam migiem! Opisywane wydarzenia nie dały mi odłożyć jej, choćby na chwilę. Jestem pewna podziwu za stworzenie tak złożonej fabuły całej serii, która nieokazała się niewypałem związanym z przekombinowaniem — tutaj wszystko ma swoje miejsce.

W tej części poznajemy bohaterów z innej perspektywy, która ukazuje ich już dorosłe życie i przeżycia z mienionych 5 lat, z którymi musieli się zmierzyć, jak i ich na trwałe naznaczyć. W tym momencie muszę jednak powiedzieć o elemencie, który lekko mnie irytował w trakcie czytania, a mianowicie chodzi o skoki czasowe. Kilkukrotnie, zaczynając rozdział, byłam zdezorientowana, gdyż dokonywane były przeskoki w czasie i wówczas omówienie tego, co działo się od wydarzeń z poprzedniego rozdziału.

Wprowadzało to dla mnie zamieszanie podczas czytania, jednakże w momencie zakończenia historii, stwierdziłam, że dzięki temu budowane było napięcie, którego w tej pozycji jest bardzo dużo.

Jak już wiecie, ja uwielbiam naszpikowane emocjami historie, które powodują wręcz kołatanie serducha podczas czytania i tutaj też tak było! Miłość, zazdrość, zdrada i ból, wylewają się z każdej czytanej strony, i to właśnie dla mnie charakteryzuje twórczość Autorki, po której inne pozycje z pewnością sięgnę, a Wam polecam poznanie całej trylogii The Chain.

Warte uwagi:

🔵 Po ciągnących się przez trzy tomy emocjach i zawirowaniach liczyłam na bardziej emocjonujące zakończenie głównego wątku i tajemnicy. Dziwne było dla mnie to, jak płynnie zakończyła się ta historia, która spowodowała tak wiele zamieszania w życiu bohaterów.
🔵Czytając epilog, w pewnym momencie zamarłam. Byłam przygotowana na iście niebiańską idyllę opisaną na końcowych stronach serii, ale Autorka na tych stronach tupnęła nogą. Czy po to, aby z impetem zakończyć serię? Czy tylko przestraszyć? Musicie przekonać się sami. 😉

,,Dlaczego najłatwiej rani się tych, których kochamy najbardziej?”
Zakończenie trylogii ,,The Chain”
Co ja mogę tutaj powiedzieć. Jeśli ktoś czytał pierwsze dwie części to na pewno wie, że to co dzieje się w historii Lizzy i Chase’a to jest totalny rollercoaster. Wszystkie trzy części są bardzo emocjonalne, dużo się w nich dzieje. Na jednej stronie wszystko się dobrze układa, a na kolejnych już się coś się dzieje. Bardzo polubiłam się z bohaterami, jak nigdy dotąd, szczególnie z tymi głównymi. To co autorka zafundowała nam w tych trzech książkach to nawet nie umiem tego ubrać w słowa. Dużo spraw zostało rozwiązanych, niektóre jeszcze z dawnych czasów. Lizzy dowiaduje się o nowych sprawach, przez które po raz kolejny zawiedzie się na bliskich. Wiele spraw zostało zatajonych, ale czy to wyjdzie im na dobre? Lizzy nie wie czy może komuś zaufać, a jeśli może to komu. Wiele cytatów, stwierdzeń i rozmyślań, które są ciekawe i niektórzy mogą się z nimi utożsamiać. Autorka ma świetny styl pisania, wszystko jest dokładnie zaplanowane, są dokładne daty, wszystko się ze sobą składa. Wiele razy musiałam na chwilę przestać czytać i pomyśleć co tak naprawdę się wydarzyło i dlaczego. To jest zdecydowanie książka, przy której trzeba momentami myśleć. Uważam, że ta trylogia nadaje się dla każdego, oczywiście z ograniczeniem wiekowym. I dla tych, co cały czas uczą się pływać.

,,Dlaczego najłatwiej rani się tych, których kochamy najbardziej?”
Zakończenie trylogii ,,The Chain”

• Romans