Obrazy z przeszłości

Okładka książki Obrazy z przeszłości Remigiusz Mróz
Okładka książki Obrazy z przeszłości
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Seweryn Zaorski (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Seweryn Zaorski (tom 4)
Filia
2022-05-18
2022-01-01
9788381959865
literatura polska śledztwo tajemnica przeszłość niewyjaśniona historia zbrodnia

Rewelacyjna seria i tyle! Ale końcówka..... Nie spodziewałam się, że ona..... Ale mnie wkurzyła! A kto i dlaczego to zachęcam do przeczytania!

Książkę czytało się lekko. Kolejna dobra książką Mroza. Sam motyw obrazów nie był jakoś mocno emocjonujący. Ale myślę, że relacja Seweryna i Burzy tutaj wybijają się na pierwszy plan i daje to smak całości. Polecam

Pojawiają się obrazy z miejscem zbrodni, w dniu zabójstwa. Obrazy namalowane przez Kreczkę. Ginie kilka dziewczyn na przestrzeni wielu lat. Łączy ich kółko teatralne. Znajduje się obraz na którym jest stara chata i Kaja Burzyńska. Seweryn poszukuje jej bo została porwana. Trwa walka z czasem.
Kreczka zostaje zabity. Okazuje się że Lidka która rzekomo została zabita żyje i to ona porwała Burzę. Pomaga jej dawny adorator Lidki kuzyn Zaorskiego.
Burza jest w ciąży ale jest to dziecko Michała.

To moja pierwsza tak niska ocena dla RM. Coraz trudniej mi brnąć przez tomy o Sewerynie. Z jednej strony lektor mało przekonujacy, z drugiej wątpliwy moralnie i niemiłosiernie rozbudowany wątek romansu głównych bohaterów. Książkę uratowało zakończenie z arcywaznym pytaniem - jak bardzo możemy ingerować w cudze życie nawet jeśli robimy to w dobrej wierze i w głębokim przekonaniu o własnej racji? Mimo wszystko nie zachęcam i z wahaniem sięgam po ostatni tom serii.

Książkę szybko się czyta, akcja wciąga. Ale... No właśnie jest jedno ale, nie wiem czy tylko ja mam takie odczucia ale z każdą kolejną częścią tej serii, coraz bardziej zaczyna mnie irytować relacja między głównymi bohaterami. A szczególnie zachowanie Burzy. Zachowuje się tak jakby była jakaś męczennicą, która musi męczyć się z mężem. Jakby to ona była w tej sytuacji najbardziej poszkodowana. Aż jestem ciekawa kolejnej części.

bardzo ciekawa jest to na obecna chwile najlepsza seria tego autora jaka do dzis przeczytlam

Tym razem cały motyw średnio mi się podobał. Był już trochę naciągany. Jedyny powód, dla którego nadal czytam tą serię to Kaja i Seweryn.

Mam słabość do tej serii. Jest dla mnie ogromnym oderwaniem od rzeczywistości. Dość szybko zaprzyjaźniłam się z charakterami Kai i Seweryna - tym samym końcówka doprowadziła mnie do tego, że wyszłam z domu do biblioteki w celu wypożyczenia kolejnego tomu....

Mam słabość do tej serii książek Mroza. Opowieść o miłości Kai i Seweryna nabiera tempa. Nic jednak nie jest proste w tej całej sytuacji, w której się znaleźli.
Ta seria mnie wsysa. Opowieść jest mało wymagająca (romans kryminalny),traktuję jako ciekawy "przerywnik". Może to zabrzmi dziwnie, ale ta seria mnie relaksuje :).
Dla tych, którzy szukają intelektualnej przygody: nie tu jej nie ma ;).

Dla tych, którzy szukają intelektualnej przygody:...

Tę oraz inne recenzje przeczytasz na https://swiat-ksiazkowych-recenzji.blogspot.com

"Nigdy nie trak­tuj prio­ry­te­to­wo kogoś, kto cie­bie uzna­je za ewen­tu­al­ność."

"Obrazy z przeszłości" Remigiusza Mroza to literacka podróż w mroczne zakamarki ludzkiej psychiki i zbrodni, które pozostają nieodkryte przez lata. Fabuła skupia się na zaginięciu jednej z mieszkanek Żeromic sprzed dwudziestu lat i na tropach, które doprowadzają do odkrycia przerażających faktów.

Akcja rozgrywa się w małym miasteczku, gdzie tajemnicze zniknięcie dziewczyny pozostaje niewyjaśnione przez długie lata. Policja nie zdobywa żadnych sensownych wskazówek, a śledczy prowadzący sprawę z trudem utrzymują chociażby namiastkę nadziei. Dopiero dwie dekady później pojawiają się pierwsze ślady, kiedy to w pobliskich lasach zostają odkryte przedmioty sugerujące związek z zaginioną.

Seweryn Zaorski i Kaja Burzyńska przypadkowo natrafiają na jedną z tych istotnych wskazówek. Nie zdając sobie sprawy z związku z nierozwiązana sprawą z przeszłości, rozpoczynają własne śledztwo, a fakty, jakie zaczynają wyłaniać, malują zaskakujący i przerażający obraz zbrodni, która przez lata ukrywała się w mrokach historii.

Remigiusz Mróz buduje atmosferę tajemnicy i napięcia, ukazując złożoność ludzkich relacji oraz zakamarki ludzkiej duszy. Autor błyskotliwie konstruuje intrygę, stopniowo odkrywając kolejne warstwy zagadki. Narracja prowadzi czytelnika przez labirynt zawiłych ścieżek, a zaskakujące zwroty akcji trzymają w napięciu do samego końca.

Język użyty w powieści jest płynny, a styl autora pozwala na swobodne zanurzenie się w historii. Postacie są dobrze wykreowane, a ich psychologia buduje dodatkową warstwę zagadki. "Obrazy z przeszłości" to fascynująca podróż w świat niewyjaśnionych tajemnic, która skłania do refleksji nad naturą ludzkich działań i ich konsekwencjami. Remigiusz Mróz po raz kolejny udowadnia, dlaczego jest cenionym autorem kryminałów, zdolnym wciągnąć czytelnika w mroczny świat zbrodni i tajemnicy.

• Przeczytane 2022
  • Remigiusz Mróz