Chłopiec, kret, lis i koń

Okładka książki Chłopiec, kret, lis i koń Charlie Mackesy
Okładka książki Chłopiec, kret, lis i koń
Charlie Mackesy Wydawnictwo: Albatros interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
The Boy, The Mole, The Fox and The Horse
Albatros
2021-10-27
2021-10-27
Magdalena Słysz
Inne

Piękna, a jakże prosta historia - skierowana zarówno do młodszych, jak i starszych. Jest tu tyle uniwersalnych treści, że każdy znajdzie coś dla siebie - nieważne w jakim nastroju jest i czego potrzebuje, ta historia przyniesie mu/jej ukojenie. Ja odebrałam ją jako połączenie Małego Księcia i Kubusia Puchatka. Wydaje mi się, że potrzeba więcej tego typu treści w dzisiejszych czasach, by pamiętać o wartościach ponadczasowych takich jak dobro, spokój i życzliwość. Nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dla siebie, bo o tym często zapominamy.

Najpierw czytając spłakałam się jak bóbr. Potem zamówiłam własny egzemplarz i na wszelki wypadek przepisałam połowę książki do notesu, by zawsze móc do niej zajrzeć.
A to coś znaczy...

A to coś znaczy...

Myślę, że większość ludzi, ktróra jest zainteresowana rozwojem emocjonalnym doceni tą książke. Piękne ilustracje opatrzone słowami, które potrzebuje usłyszeć każde wewnętrzne dziecko.

Przepiękny przekaz nie tylko dla najmłodszych.

Przepiękny przekaz nie tylko dla najmłodszych.

książka inna niż wszystkie, i o wszystkim i o niczym. To bardziej czyjeś dzieło rzecz personalna, niż zwykła lektura. A że miło popatrzeć na czyjąś twórczość, to czemuż by nie w formie papierowej książki.

Krótka, ciepła i piękna bajka. Ilustracje są proste, a jednak naprawdę urzekające, a historia nietypowej przyjaźni poruszająca.

Ta książka jest tak przepiękna, wzruszająca i poruszająca...
Płakałam na niej jak bóbr.
Jest dla każdego i myślę, że każdy z niej wyniesie coś dla siebie <3

Ta książka jest tak przepiękna, wzruszająca i poruszająca...
Płakałam na niej jak bóbr.
Jest dla każdego i myślę, że każdy z niej wyniesie coś dla siebie <3

Lektura zajęła mi nawet nie dwadzieścia minut. Sama w sobie nie ma fabuły, którą można śledzić, jedynie postacie, z którymi można się utożsamiać. Wypełniona jest za to pięknymi rysunkami oraz mądrościami, które trafią do każdej osoby.
Z pewnością jest to pozycja, z którą warto się zapoznać.

Z pewnością jest to pozycja, z którą warto się zapoznać.

Książka ma w sobie tyle dobroci co Kubuś Puchatek i przemyśleń co Mały Książę.

Książka ma w sobie tyle dobroci co Kubuś Puchatek i przemyśleń co Mały Książę.

Książka "Chłopiec, kret, lis i koń" jak sam autor wspomina, jest przeznaczona dla małych i dużych. Młodsi czytelnicy poznają, że trzeba być dla wszystkich dobrym i tolerancyjnym bez względu na okoliczności i to jak jesteśmy od siebie różni. Starsi czytelnicy mogą się zainspirować bądź wesprzeć dobrym słowem. Mimo że każdy z nas jest inny, to każdy potrzebuje wsparcia, zrozumienia, empatii. Warto też zatrzymać się w tym szalenie pędzącym świecie i pomyśleć, zadbać i być dobrym również dla siebie, bo o tym się czasem zapomina oraz nie brać do siebie tego co mówią inni. Inni za nas życia nie przeżyją.😉
Na okładce jest napisane, że książka ta jest jak uścisk przyjaciela, który przyszedł wesprzeć w najgorszym momencie.❤️ Zgadzam się w pełni z tymi słowami. Historia jest krótka, bogata w rysunki i tekst, który powinien trafić do każdego, niezależnie w jakim momencie swojego życia się znajduje.

"Czasami najwięcej odwagi i hartu ducha wymaga wstanie i robienie dalej tego, co się robiło".

➡️ instagram.com/szyszka_czyta