ROZWIŃ ZWIŃ

Listy do A. Mieszka z nami Alzheimer

Okładka książki Listy do A. Mieszka z nami Alzheimer Ewa Beniak-Haremska, Anna Sakowicz Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
2019-09-18
Inne

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Kiedy gaśnie któryś z nas

Link do recenzji

268 0 108

I cried my eyes out! Nie wypłakałam tyle nawet przy "Pamiętniku" Sparksa! Wybitna!

Cudowna. Momentami śmieszna, ale to jednak poważna sprawa. Przypomniała mi się moja Babcia, którą zabrał Alzheimer. Polecam bardzo gorąco.
Troszeczkę łamie serducho.

Piękne wydanie, poruszające ilustracje, ważny temat, potrzebna książka, odrobina wzruszeń i … Zbyt często zastanawiałem się w trakcie lektury Listów do A. Anny Sakowicz, jak by tego rodzaju książkę napisała Sarah Crossan, która też próbuje o trudnych sprawach tego świata opowiadać młodemu czytelnikowi. Robi to w sposób fantastyczny, zaś w przypadku książki Anny Sakowicz,...

Anielka stara się znaleźć sposób jak wygonić złego Pana A. z ich domu, żeby jej babcia mogła być taka jak wcześniej. Porusza ważny temat, dlatego dobrze przeczytać ją niezależnie od wieku.
Przez całą książkę miałam łzy w oczach.

Bardzo ładne wydanie książki i ilustracje Pani Ewy Beniak-Haremskiej!

Niektóre momenty były zbędne i takie meh, ale akurat starałam się...

Anna Sakowicz "Listy do A." Mieszka z nami Alzheimer,

"Będę do Pana pisać tak długo, aż zostawi Pan moją babcię w spokoju i się wyprowadzi. Bardzo Pana o to proszę. To nie ma sensu."

Kim jest tytułowy A.? Gdyby nie obecny na okładce podtytuł książki, być może dużo trudniej byłoby się tego domyśleć spoglądając jedynie na jej przód. Pan A. nawiedza babcię kilkuletniej...

Wyjątkowa książka. Każdy powinien ją przeczytać. Mnie i mojej córce bardzo się podobała. Może dlatego, że borykamy się z podobnym problemem w naszej rodzinie. Dzieci często widzą świat inaczej - piękniej i lepiej. Może warto czasem popatrzeć na świat ich oczami - nam dorosłym. Polecam z całego serca.

Bardzo mi się podobała ta książka. U mnie w rodzinie też taka choroba, może z tego powodu tak emocjonalnie do niej podeszłam. Polecam każdemu.

Na półkach: , , , ,

Najpierw treść, która jest pisana w formie epistolarnej wnuczki do Pana A... Kto to jest A... dziewczynka nie potrafi zapamiętać choroby babci. Jest nią choroba Alzheimera. Poprzez listy pisane przez małą dziewczynkę, która chodzi to szkoły dowiadujemy się wszystkich perypetii związanych z tym kim staje się babcia. Mamy również oswojenie się ze śmiercią. Polecam !!!...

szczerze to spodziewałam się czegoś lepszego i rozumiem, że sens był taki, żeby zobaczyć tę chorobę z perspektywy dziecka no ale jakoś nie przemówiło to do mnie

Jejku przepięknaa! Przedstawia chorobę babci, z punktu widzenia wnuczki. Niektóre pomysły Anielki potrafiły rozbawić, co jest zdecydowanie plusem. Myślę, że zasługuje na większy rozgłos. Na pewno spodoba się wielbicielom "Ukochanego równania profesora". POLECAM!!

• 2019
  • 2021