Pragnienia Erosa

Okładka książki Pragnienia Erosa Marcelina Baranowska
Okładka książki Pragnienia Erosa
Marcelina Baranowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Feniks literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Feniks
2021-02-26
2021-02-26

Okładka książki Cienie Ostoi. Zazdrość Marcelina Baranowska, S. M. Hegmit
Cienie Ostoi. ... Marcelina Baranowsk...
Okładka książki Grzech w mundurze Marcelina Baranowska, Kinga Godurowska, Angelika Karaś, Kamila Mikołajczyk, A.B. Obarska, Riva Scott, Gabriela Smusz
Grzech w mundurze Marcelina Baranowsk...

. Książka typowo na odstresowanie się! Jest to drugi tom przygód Gai i Erosa. Nie ukrywam, że chciałam poznać dalsze losy tej pary, tym bardziej kiedy ich związek zaczął się z takim przytupem. Intensywny, ognisty i krótki romans którego owocem miłości jest ciąża bliźniacza. Ciekawość dalszych losów skusiła mnie na przeczytanie „Pragnienia Erosa”. Sielanka Państwa Ninis nie trwa długo. Zamiast cieszyć się okresem jakim jest ciąża muszą się zmierzyć z pewnymi osobami z przeszłości. Czuję tutaj klimat gangsterski chociaż gangsterów tutaj nie ma. Taka nie pewność co się wydarzy i z każdą stroną czytałam coraz szybciej by dojść do zakończenia. Jest jedna rzecz która mi bardzo przeszkadzała, a mianowicie sceny seksu. Wiadomo w romansie musi być seks, wiedziałam na co się pisze czytając to. Natomiast nie mogłam sobie wyobrazić tych scen- uprawiającej seks ciężarnej kobiety w zaawansowanej ciąży. By mnie zrozumieć trzeba by przeczytać i być w tej sytuacji co ciężarna. Jakoś tak te sceny były dla mnie nierealne, nierzeczywiste, że stało się to lekko odpychające. Historia sama w sobie bardzo fajna, książkę szybko się czyta  Zdecydowanie polecę tę książkę mojej mamie, która uwielbia romanse i wszystkim tym do których te romanse przemawiają. Na ten moment odpuszczę sobie romanse, ale kto wie czy kolejny raz nie zmienię zdania.

„Pragnienia Erosa” to kontynuacja losów Gai i Erosa, których mieliśmy okazję poznać w książce „Tajemnica Gai”. Ta dwójka ponownie musi się zmierzyć z traumatyczną przeszłością, która nie daje im spokoju.

Gaja to kobieta, która musi czuć się potrzebna jednak niekiedy zachowuje się dość lekkomyślnie choć robi wszystko by chronić swoją rodzinę. Najbardziej w tej części ciekawiła mnie postać Antonia, który bez wątpienia był tajemniczy, a momentami wręcz podejrzany i przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, że wątek z jego udziałem pójdzie w takim, a nie innym kierunku.

Początkowo miałam problem, żeby wczuć się w fabułę jednak później nie mogłam się oderwać i doczekać rozwiązania wszystkich tajemniczych wydarzeń. Mimo wszystko brakowało mi tu trochę spokoju. Lubię, kiedy w książkach dużo się dzieje, ale tutaj nie było chwili, kiedy bohaterowie mieli trochę normalnego życia.

Nie zabrakło tu również wątków, które sprawią, że uśmiech zagości na waszych twarzach, a to wszystko za sprawą Anki i jej wybuchowego charakteru. Zdecydowanie ta postać nadała tej historii ogrom humoru.
Zdecydowanie druga część tej książki podobała mi się bardziej, gdyż akcja tam nieco zwolniła. Jednak wydarzenia zawarte w końcówce ogromnie mnie zszokowały.

To lekka książka, w której dzieje się bardzo dużo jednak za sprawą autorki i jej pióra czyta się ja bardzo przyjemnie. Jeśli czytaliście pierwszy tom, to koniecznie musicie poznać dalsze losy tej dwójki, a tym którzy nie znają twórczości autorki polecam nadrobić jej pierwszą książkę! 🧡

ciepła Grecja i nasza rodaczka u boku milionera; trochę naciagnieta, aczkolwiek warto przeczytać

“Pragnienia Erosa” to kontynuacja losów głównych bohaterów. Ich życie nareszcie się uspokoiło. Zapanował względny spokój i porządek, a na świat mają przyjść ich dzieci. Wydawać by się mogło, że to one zburzą ich spokój i wprowadzą chaos. Jednak nic bardziej mylnego. Pojawi się chaos, który spowodowany będzie przeszłością Gai. Kobieta będzie musiała podjąć trudną decyzję, która być może przekreśli jej związek z Erosem. Mężczyzna tak łatwo nie odpuści, będzie walczył o swoją rodzinę. Pytanie brzmi, czy uda mu się ochronić to co jest dla niego najważniejsze?

“Wydaje się, że wszystko jest idealnie. Właśnie, wydaje się.”

Muszę przyznać, że byłam ogromnie ciekawa tego jak potoczą się losy bohaterów. Pierwsza część wywarła na mnie ogromne wrażenie i trzeba przyznać, że poprzeczka została postawiona naprawdę wysoko. Nie jestem do końca przekonana, czy “Pragnienia Erosa” sprostały moim wymaganiom. Oczywiście to nie tak, że książka była zła. Co to, to nie. Była ciekawa, interesująca i potrafiła trzymać w napięciu. Jednak nie do końca tym razem podobało mi się wykreowanie postaci.

Jeżeli chodzi o Erosa to trzeba śmiało przyznać, że mężczyzna przeszedł przemianę. Jest mniej zazdrosny, a jego troska o swoją rodzinę całkowicie mnie rozczulała. Sytuacja jest bardziej skomplikowana jeżeli chodzi o postać Gai. Momentami miałam wrażenie, że główna bohaterka zachowuje się dziecinnie. I tak jak lubiłam jej potyczki słowne z Erosem, tak z lekka czasami irytowało mnie jej zachowanie.

Tak jak bardzo lubię narrację prowadzoną z perspektywy dwóch osób, tak tutaj mam z nią problem. Autorka przeskakuje z osoby na osobę w obrębie trzech, czterech stron. Co z jednej strony jest ciekawym zabiegiem, gdyż poznajemy pełny obraz sytuacji, jednak z drugiej drażniła mnie ta ciągła zmiana, nie mogłam się wczuć w daną perspektywę, bo już była ona zmieniona. Fajne było również to, że autorka postawiła na opis normalnych rzeczy i codziennych sytuacji.

Z pewnością ponownie w środku wiele się dzieje. Mamy problemy, kłótnie, dylematy ale również dużo miłości i namiętności. Z pewnością ta książka przypadnie do gustu czytelnikom, które sięgają po obyczajówkę. Ja mimo wszystko bardzo polecam tą książkę. Nie ukrywam, że jestem fanką pierwszej części, ale miło ponownie spotkać się z bohaterami.

“Umierałem każdego dnia bez ciebie.”

Pióro Marceliny w drugiej części powieści staje się bardziej spójne i logiczne. Mocniej dopracowana akcja rozgrywa się powoli, lecz w napięciu, wciąga. Wątki powieści obyczajowej dodają smaczku lekturze, a większą ilość scen erotycznych doprawia pikanterią. Powiew tajemniczości i mroczny klimat, implikuje zwrotami sytuacji i wyczuwalnym graniem na emocjach.

Tym razem dostałam lekką powtórkę z rozrywki w postaci początkowo goniącej fabuły w strasznym tempie. Naprawdę szło się pogubić,ale na szczęście koniec był bardziej w moim odczuciu spokojniejszy.

Jak pamiętacie ( bądź nie😉),znajomość bohaterów była burzliwa i osobliwa. Gaja i Eros są małżeństwem, spodziewają się dzieci i wiodą swoje wspólne życie w Grecji.

Obrazek niczym z rodzinnego filmu,prawda? Niestety życie to nie ciągła bajka. Eros musi znosić humory żony, wszystko stara się tłumaczyć hormonami. Jej złe samopoczucie podsycane plotkami o pojawieniu się kogoś, kto w przeszłość i z całego serca chciał ją zniszczyć nie poprawia sytuacji. Biedny Ninis omal przez to nie osiwiał...

Liczyłam na coś mocnego,ale niestety dostałam irytującą bohaterkę,która naprawdę sporo rzeczy sprowadziła do rangi bezsensownego kruszenia kopii.
Postać Erosa miała tu ważne zadanie do wykonania,ale partnerka wyraźnie zgarnęła całe show🙄

Pisanie z kilku perspektyw to coś, co bardzo lubię i dzięki czemu łatwiej wczuć się w położenie bohaterów. Eros nawet wychodząc na przeciw oczekiwaniom nigdy nie mógł do końca poskromić swojej zlośnicy.
Jeżeli miałabym wybrać to zdecydowanie 1 część bardziej do mnie przemawia nawet dziś.

Obrazek niczym...

Kontynuacja losów Gai i Erosa. Jest sielankowo – oboje oczekują narodzin swoich bliźniąt, kochają się, mieszkają w Atenach. Wszystko zdaje się być idealne do momentu, gdy duchy przeszłości na nowo próbują ich rozdzielić. Od pierwszej strony wciągnęłam się w tę historię i czekałam w napięciu na rozwój wydarzeń. Podobała mi się nowa postać, która wprowadzała napięcie. Ciągle próbowałam przewidzieć jak to wszystko się rozwinie. Środek książki to dobre, romantyczne chwile, które powodowały pojawienie się ciepła w moim sercu. Uwielbiam Gaję i jej przekomarzania z Erosem. Ta silna kobieta nadal twardo stąpa po ziemi – to się nie zmieniło. Eros nie jest już tak uparty, aczkolwiek ciągle zazdrośnik. Emocjonująca końcówka to wisienka na torcie. Strony same się zmieniały, a ja czekałam na zakończenie.
Podsumowując polecam serdecznie wszystkim fanom „Tajemnicy Gai” oraz fanom romansów obyczajowych. Będziecie zachwyceni ;) Poprzeczka postawiona była wysoko, ale autorka sprostała zadaniu i napisała niesamowitą książkę.

Po przeczytaniu pierwszego tomu "Tajemnica Gai" spodziewałam się, że niektórzy bohaterowie już nie powrócą do życia tej historii. Jednak autorka bardzo mnie zaskoczyła. Powracają ludzie niebezpieczni i nieobliczalni a trzeba pamiętać, że główna bohaterka jest w końcówce bliźniaczej ciąży...

Tak naprawdę muszę przyznać, że cała ta książka mnie zaskoczyła. Pozytywnie, bo nie sądziłam, że powstanie coś tak mrocznego, tajemniczego. Zwrotów akcji i emocji nie zabrakło. Są jednak też momenty spokojne, ukazujące 'zwykłe' życie naszych bohaterów. Bohaterów, którzy dają nam się jeszcze dokładniej poznać. Odkrywają przed nami nieznane dotąd sfery.

"Pragnienia Erosa" to książka, którą można przeczytać w ekspresowym tempie, gdyż zawiera bardzo dużą ilość dialogów. Ale może nawet trochę ZA dużo. Myślę, że przydało by się więcej opisów miejsc, pomieszczeń, otoczenia.

Cieszę się, że autorka w tej części znacznie zmniejszyła liczbę wulgaryzmów. Dzięki temu historia Gai i Erosa stała się bardziej wiarygodna.

• Bbb
  • NIE czytam