Tylko złudzenie

Okładka książki Tylko złudzenie Joanna Chwistek
Okładka książki Tylko złudzenie
Joanna Chwistek Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Niezłomne (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Niezłomne (tom 2)
NieZwykłe
2022-04-13
2022-04-13
Ofiara Przemoc

Fajny romans mafijny, grający na emocjach. Mimo, że miał być nieprzewidywalny, to jednak bardzo szybko domyślałam się kolejnych wydarzeń. Myślę, że tego się spodziewałam i szukałam, a czytając pierwszy tom trylogii z góry można było zakładać, że będzie to książka w podobnym stylu.

📖OPINIA 📖

Ślub Alexis z Wiktorem miał sprawić połączenie dwóch największych rodzin mafijnych.Pomimo zaaranżowanego małżeństwa Alexis pokochała swojego męża.Jednak ten wrażliwy, opiekuńczy I czarujący mężczyzna pokazał swoją prawdziwą twarz.Koszmar ,który ją spotkał doprowadził dziewczynę do ostateczności.Z pomocą ochroniarza spowodowała wypadek, w którym zginął jej mąż, a ona upozorowała swoją śmierć.
Teraz Alexis wiedzie spokojne życie z dala od mafii.Choć zapłaciła za to zdrowiem i porusza się na wózku to każdego dnia dziękuję za życie,ciesząc się nim.

Quinton potężny boss I głowa mafijnej rodziny.Przystojny ,ale i niebezpieczny mężczyzna. Rządzący twardą ręką, nieokazujacy uczuć i żadnych słabości. To właśnie on zadecydował o ślubie Alexis I Wikotra. Choć od pierwszego momentu zfascynowany urodą i osobowością dziewczyny jest, że uczucia ktore w nim wzbudziła nigdy nie mogą się ujawnić.
Wieść o jej śmierci wstrząsnęła nim doszczętnie, pragnie za wszelką cenę dowiedzieć się szczegółów wypadku.Jednak pomimo wszelkich starań tkwi w tym samym miejscu,a wspomnienie Alexis nie daje mu spokoju.
Quenton ma przejąć władzę na Florydzie ,gdzie planuje zamieszać wraz z młodszym bratem Nolanem nad którym sprawuje opiekę prawną.Nolan zaprzyjaźnią się z kobietą mieszkająca w pobliżu ich rezydencji.Mężczyzna nie widzi w tym nic złego, bo cóż starsza pani mogła by zrobić jego bratu.
Niespodziewanie drogi Quentona i Alexis się przecinają....To właśnie ona jest tą starsza panią,z którą tak ochoczo spędza czas jego brat ....
Quenton będzie musiał podjąć najtrudniejsza decyzję w swoim życiu,gdyż za zdradę rodziny należy się tylko jedno ..... śmierć

"Tylko złudzenie,, jest drugim tomem serii #niezłomne.Historia w której znajdziemy aranżowane małżeństwo,posłuszeństwo, brutalność I niebezpieczeństwo.Historia o ogromnym bagażu życiowych doświadczeń. Zmaganiach się z traumami przeszłości. O poczuciu straty ,braku zaufania I strachu.O ogromnej sile, determinacji I dążeniu do obranego celu. O trudach życia i zmaganiach się z niepełnosprawnością. O podejmowaniu trudnych I niełatwych decyzji. O potrzebie zapewnienia bezpieczeństwa.O trosce, poświęceniu, bezinteresownej pomocy I wsparciu.O poznawaniu się ,budowaniu zaufania.O rodzącym się uczuciu I miłości .

Poprzedni tom tej seri totalnie mnie zauroczył więc nie mogło być inaczej niż sięgnąć i po tą historię. Autorka po raz kolejny zachwyciła mnie stworzoną przez siebie historią od której ciężko się oderwać. Z ciekawą , wciągająca fabułą i akcją toczącą się naturalnym tempem. Autorka lekkim piórem sprawiła, że książkę czyta się z zaciekawieniem I przyjemnością.
Świetnie wykreowani bohaterowie, których połączy uczucie.Ona zraniona,ale silna i zdeterminowana, On choć bezwzględny to potrafiący być troskliwym I czułym. Ich relacja rozwijała się w naturalny sposób i bez zbędnego pośpiechu .Zbudowana na poznawaniu się, zaufaniu, czułości I szacunku.
W tej części autorka również postawiła na przekazanie emocji,okazywanie uczuć i budowanie realacji, a mniej na otoczce mafijnej co sprawia, że książka jest zupełnie inna od wszystkich.

Tą książka zagwarantuje nam cała gamę uczuć, pragnień I fantazji. Wciągającą, intrygująca historia, którą warto poznać .

📖OPINIA 📖

Quinton Clarke, szef mafii, pierwszy raz zobaczył Alexis Davies na ślubie. Od razu zawróciła mu w głowie. Problem jednak polegał na tym, że ona była panną młodą, natomiast on tylko jednym z gości. Quinton pogodził się z myślą, że wiedzie ona szczęśliwe życie u boku męża, jednak po informacji, że oboje zginęli w wypadku samochodowym, długo nie mógł dojść do siebie. Jeszcze większym szokiem jest dla niego spotkanie z nową sąsiadką, którą okazuje się Alexis.

"Tylko złudzenie" to druga książka serii Niezłomne i śmiało można ją przeczytać bez zapoznawania się z poprzednią opowieścią, ponieważ jest to odrębna historia. W mojej ocenie jest ona odrobinę lepsza od poprzedniej części, jednak nadal jej dużo brakuje, żeby wywołała we mnie większe emocje. Autorka podąża podobnym schematem, na początku historia zapowiada się naprawdę interesująco, jednak im bardziej się ona rozwija, tym bardziej zaczyna przypominać romans rodem z Harlequina. Być może jest to spowodowane tym, ze książka jest krótka i wszystko zostało w niej bardzo szybko i w prosty sposób rozwiązane. Przykładem tego jest choroba głównej bohaterki i to jak szybko zaczynało się cudowne ozdrowienie. Podsumowując, książka do przeczytania, jednak nie zapada ona w pamięci na dłużej.

Naprawdę świetnie napisana książka. Zawarto w niej wiele trudnych tematów ale napisana w sposób bardzo przystępny sprawia że czyta się ją bardzo szybko i nie można się od niej oderwać bez poznania zakończenia. Polecam.

Rewelacyjna!
Cudowna opowieść o tym jak mimo przeciwności losu, nie poddawać się i walczyć bo nigdy nie wiadomo co nas w życiu spotka!

Przyjemnie czytało się losy Lexi i Quintona. Pięknie pokazane, że nie słowa ale czyny świadczą o sile uczucia jakim darzyć się może dwoje bliskich sobie ludzi 😍🥰
Jestem zakochana w tej powieści, która w tak optymistyczny nastrój wprawia i pozwala zrozumieć co w życiu jest na prawdę ważne!

Rewelacyjna!

Jestem zakochana w tej powieści, która w tak optymistyczny nastrój wprawia i...

Druga książka autorki i sie nie zawiodlam! Styl autorki jest lekki, fabuła spójna, przez co książkę czyta się lekko. Są niestety fragmenty trochę przewidujące kolejne zdarzenia, ale to - przynajmniej mi nie przeszkadzało.
Świetny opis rodzącego się uczucia między dwojgiem ludzi. Rewelacyjnie ukazane dbanie o drugiego człowieka.
Natomiast znowu mamy wątek mafijny w tle. Na pierwszym planie mamy budowanie uczucia oraz zaufania między bohaterami.
Polecam :)

Natomiast znowu mamy wątek mafijny w tle. Na...

Czytałam już na Wattpadzie. Po wydaniu musiałam po nią sięgnąć. Autorka tak piszę, że czytanie idzie tak łatwo. Ta historia jest zupełnie inna niż wszystkie. Ucieczka, zmiana tożsamości, wypadek. Pokazuję brutalność i że nie wszystko jest takie akie wydaje się na pierwszy rzut oka.

Piękna historia, która porusza sporo delikatnych i trudnych tematów.... Przemoc domowa, gwałt, który spotyka główną bohaterkę... Bezwarunkową miłość głównego bohatera, o której nikt nie wie. Opowieść tej dwójki jest wyjątkowa i bardzo dobrze się ją czyta 🙂 Polecam!

Fajna, ciepła historia. Widać boss mafii też może szanować kobiety i kochać całym sercem. Choć wszystko przebiega stereotypowo, to i tak będę polecać te książkę.

I zdecydowanie na taką historię czekałam. Mam wrażenie, że nic jej nie przebije. Były czyste porachunki z mafią, było zabijanie, była przemoc, pojawiła się miłość, kobieta, która była tutaj najważniejsza. Kolejny raz boss mafii pokazuje, że jego żona i najbliższa rodzina są dla niego najważniejsi. Oddałam się tej książce całkowicie.

• Mafia
  • Przeczytane 2022