rozwińzwiń

Przewlekłe stany zapalne - jak je rozpoznać i wyeliminować. Poznaj ukrytą przyczynę wielu chorób, w tym autoimmunologicznych, i odzyskaj zdrowie

Okładka książki Przewlekłe stany zapalne - jak je rozpoznać i wyeliminować. Poznaj ukrytą przyczynę wielu chorób, w tym autoimmunologicznych, i odzyskaj zdrowie Monica Aggarwal, Jyothi Rao
Okładka książki Przewlekłe stany zapalne - jak je rozpoznać i wyeliminować. Poznaj ukrytą przyczynę wielu chorób, w tym autoimmunologicznych, i odzyskaj zdrowie
Monica AggarwalJyothi Rao Wydawnictwo: Vital zdrowie, medycyna
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
zdrowie, medycyna
Wydawnictwo:
Vital
Data wydania:
2022-01-28
Data 1. wyd. pol.:
2022-01-28
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788382720860
Średnia ocen

8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
813
294

Na półkach:

04/52/2023 ig:@liber.tinea

Informacje zawarte w tej książce, według Autorek, stanowią połączenie wiedzy konwencjonalnej z istotą tego co jemy, ile śpimy, jak się ruszamy i relaksujemy. Odpowiednia równowaga tych wszystkich czynników ma pomagać w zwalczaniu stanów zapalnych, które z wiekiem powodują coraz więcej schorzeń w ludzkim organizmie. “Przewlekłe stany zapalne. Jak je rozpoznać i wyeliminować” to gotowa recepta, kompendium informacji jak powinno się postępować aby jak najdłużej zachować zdrowie lub przywrócić je pod kątem eliminacji stanów zapalnych. Ten poradnik tłumaczy krok po kroku jak ważne są nasze aktualne decyzje i czym mogą skutkować te błędne wybory.

Doktor Monica Aggarwal i doktor Jyothi Rao w swojej publikacji kładą duży nacisk na uświadomienie Czytelnika (czy może w tym wypadku bardziej Pacjenta),że ludzkie ciało nie jest niezniszczalne i działa jak naczynia połączone. Nawet jeśli przez wiele lat nie odczuwamy skutków swoich “grzeszków” takich jak duża ekspozycja na stres, zła dieta, mała aktywność fizyczna i niedobory snu, to w pewnym momencie dojdzie do zaburzeń homeostazy, które to z kolei prowadzą do przewlekłych stanów zapalnych, a układ immunologiczny zamiast nas chronić, zaczyna atakować. Aby przywrócić tę równowagę, warto skorzystać z rad zamieszczonych w książce.

Poradnik ma niecałe 300 stron, na których Autorki bardzo skrupulatnie przedstawiają i opisują problem, jakim są choroby autoimmunologiczne. Najważniejsze dla osoby sięgającej po tę publikację wydaje się być to, że dają jej one gotowe rozwiązania co zrobić, aby żyć w zdrowiu. Już przy samym wprowadzeniu znajduje się krótka ankieta, której wynik zweryfikuje, czy Pacjent kwalifikuje się do “programu naprawczego”. Trzeba odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań z dziedzin : “Energia”, “Styl życia”, “Jedzenie” i “Stan psychiczny”. Przypuszczam, że trudno o znalezienie osoby, która w pełni prowadzi nienaganny styl życia, ja z całkowitą pokorą przeszłam do kolejnych rozdziałów, których tutaj znajdziemy siedemnaście. Każdy z nich stopniowo pomaga zrozumieć czym są wspomniane wyżej kwestie. Możemy też w nich przeczytać historie obu lekarek, dzięki którym zainteresowały się one zgłębianiem wiedzy o zależnościach pomiędzy zaburzeniami równowagi, a przewlekłymi stanami zapalnymi.

Co dokładnie znajduje się w tym poradniku? Rozdziały 1, 2, 3, 4 i 5 skupiają się na przedstawieniu genezy powstawania stanów zapalnych i rozwoju chorób, uświadomieniu tego jak ogromną rolę ma tutaj chroniczny stres oraz na przedstawieniu przykładów jak wygląda przebieg i rozwój chorób w realnym życiu, poprzez przedstawienie wcześniej wspomnianych historii obu Autorek.
Kolejne rozdziały - 6, 7, 8, 9, 10 i 11 przechodzą już do kwestii związanych z żywieniem. Tutaj również znajdziemy przykładowe historie pacjentów, a także szczegółowe wyjaśnienia dlaczego dieta ma dla naszych jelit i metabolizmu tak duże znaczenie. Czy spotkałeś się, Czytelniku z frazą, że “jedzenie jest jak lekarstwo”, albo “jesteś tym co jesz”? Z “Przewlekłych stanów zapalnych (...)" dowiesz się o co w tych pojęciach chodzi i jakie mają przełożenie na codzienne życie. Dowiesz się również co i jak jeść, żeby być zdrowym.
Rozdziały 12 i 13 opisują jak ważna jest kwestia snu oraz uwolnienia mocy wyciszonego umysłu. W kilku słowach: w tej książce uzyskasz informacje o tym jak spać skutecznie i jakich metod używać, aby połączenie ciało - umysł było dla Ciebie jak najbardziej korzystne. Przeczytasz o pozytywnych skutkach uprawiania jogi i zbawiennym wpływie medytacji i technik relaksacyjnych. Stąd już tylko jeden krok do bardziej zaawansowanych aktywności fizycznych, o których mowa w rozdziale 14.
Końcowe części, czyli rozdziały 15, 16 i 17 traktują o korzyściach wypływających z postu oraz z optymistycznego nastawienia do świata. Po nich jest już tylko słowniczek terminów medycznych, którymi zwyczajny zjadacz chleba raczej nie posługuje się płynnie, więc pomaga w zrozumieniu tekstu.

Książka jest rzeczowa i spójna, napisana bardzo przystępnym słownictwem. Uważam, że po tej lekturze będziesz już uzbrojony w kompletną wiedzę jak dążyć do zdrowia. Nie pozostaje nic innego jak zakasać rękawy i podjąć rękawicę postanowienia zadbania o lepszą jakość życia. Przyda się na pewno solidna porcja determinacji. Powodzenia!

04/52/2023 ig:@liber.tinea

Informacje zawarte w tej książce, według Autorek, stanowią połączenie wiedzy konwencjonalnej z istotą tego co jemy, ile śpimy, jak się ruszamy i relaksujemy. Odpowiednia równowaga tych wszystkich czynników ma pomagać w zwalczaniu stanów zapalnych, które z wiekiem powodują coraz więcej schorzeń w ludzkim organizmie. “Przewlekłe stany zapalne. Jak...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1030
896

Na półkach: , , ,

„Kiedy zachorujemy, szybko uczymy się, że musimy zrezygnować z wielu rzeczy.”

Zachowanie dobrego zdrowia zależy od wielu czynników, ale najważniejsze jest, by zadbać o naszą wewnętrzną równowagę względem warunków zewnętrznych, w których żyjemy. Taka zależność określana jest, jako homeostaza, która zapewnia nam prawidłowe funkcjonowanie, dlatego ważne jest byśmy wiedzieli na ten temat jak najwięcej i potrafili odpowiednio zadbać o ten aspekt naszego zdrowia. Jest to możliwe, dzięki poradnikowi pt.: „Przewlekłe stany zapalne”.

Najpierw pojawia się niewielki ból, drobna dolegliwość, którą najczęściej ignorujemy, ale wkrótce nasila się on coraz bardziej i gdy nie zareagujemy w odpowiednim momencie, wówczas pojawia się poważny problem w postaci chronicznego schorzenia. Ogniska zapalne atakują nagle, utrudniając wykonywanie codziennych czynności. Mogą pojawiać się w różnych częściach naszego organizmu pod postacią takich chorób jak cukrzyca, problemy z sercem, nowotwory, choroby nerek, płuc czy wszelkie dolegliwości ze stawami.

Zdrowy organizm jest w stanie utrzymać właściwy stan homeostazy i doskonale radzi sobie z negatywnymi czynnikami nie dopuszczając do rozwoju choroby. Jednak osłabiony, na przykład stresem, przemęczeniem, bezsennością, paleniem papierosów, szkodliwym promieniowaniem, brakiem ruchu, czy złą dietą nie ma siły na zwalczenie pojawiających się dolegliwości. Autorki nie mają wątpliwości, że stany zapalne można wyleczyć w sposób naturalny, jednak do tego potrzebna jest wiedza o tym, co nam szkodzi, byśmy potrafili podejmować właściwe, mądre decyzje. Często oznacza to zmianę w dotychczasowym stylu życia i eliminację tego, co wywołuje w naszym organizmie nierównowagę.

Panie Aggarwal i Rao dokładnie wyjaśniają ten proces posługując się przykładami ze swojego życia oraz z praktyki lekarskiej. Są przekonane, że jeżeli chcemy wyzdrowieć, musimy o siebie zadbać, a pomoże nam w tym dieta oparta na pełnowartościowych produktach roślinnych, co oznacza wyeliminowanie z menu mięsa i nabiału oraz niezdrowych tłuszczów i rafinowanych węglowodanów.

Tak naprawdę nie dowiedziałam się niczego nowego z ich publikacji, gdyż w większości poradników o zdrowiu są tego rodzaju wskazówki. Jednak mimo to uważam, że to doskonała publikacja, gdyż została napisana bardzo przystępnie i przekazuje istotne, praktyczne i proste porady oraz informacje na temat przewlekłych stanów zapalnych w naszym organizmie. To z pewnością pozwoli na zrozumienie skąd się one biorą, jak powstają i jak uniknąć negatywnych wpływów.

Autorki ujęły swoją wiedzę w siedemnastu rozdziałach, w których przybliżają problem chronicznych chorób zaczynając od opowiedzenia własnych historii, a następnie omawiają czynniki wywołujące zaburzenie równowagi i podpowiadają, na co powinno nas zaniepokoić. Dużą uwagę poświęcają zdrowiu naszych jelit, gdyż odgrywają one ważną rolę dla naszego zdrowia. W osobnych rozdziałach opisują te elementy naszej diety, które powinniśmy wziąć pod uwagę i wprowadzić do naszego jadłospisu. Podkreślają, że zdrowa dieta, to tylko jeden z elementów, gdyż poza fizycznym aspektem należy też zadbać o sferę duchową, mentalną i emocjonalną, dlatego poświęcają też uwagę prawidłowemu snu, medytacjom, relaksowi, aktywności fizycznej i zachowaniu pozytywnego nastawienia do życia. Na końcu poszczególnych rozdziałów, zamieszczają w osobnych, szarych ramkach recepty na zdrowie, czyli szereg wskazówek, które warto zastosować każdego dnia, by mieć dobre samopoczucie i zachować homeostazę.

Książka została napisana przez dwie panie doktor, które doskonale znają opisywany w publikacji problem, zwłaszcza pani Monica Aggarwal, u której w pewnym momencie zdiagnozowano zaawansowane stadium reumatoidalnego zapalenia stawów. To oznaczało dla niej perspektywę długotrwałego cierpienia i niemożliwość wykonywania pracy kardiologa. Początkowo poddała się tradycyjnemu leczeniu polegającemu na przyjmowaniu zapisanych leków, jednak one przyniosły niewielkie korzyści, natomiast spowodowały różne skutki uboczne. Spotkanie, w pewnym momencie, panią doktor Jyothi Rao było przełomowym wydarzeniem, gdyż dzięki opracowanemu przez nią planowi odżywiania dziś stan zdrowia pani Aggarwal jest znacznie lepszy, a ona jest w stanie bardziej efektywnie pomagać ludziom. To, co przeżyła, uświadomiło jej, że to nie choroba określa, kim jesteśmy, lecz to w jaki sposób na nią reagujemy.

Egzemplarz książki otrzymałam od portalu Sztukater

„Kiedy zachorujemy, szybko uczymy się, że musimy zrezygnować z wielu rzeczy.”

Zachowanie dobrego zdrowia zależy od wielu czynników, ale najważniejsze jest, by zadbać o naszą wewnętrzną równowagę względem warunków zewnętrznych, w których żyjemy. Taka zależność określana jest, jako homeostaza, która zapewnia nam prawidłowe funkcjonowanie, dlatego ważne jest byśmy wiedzieli...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    6
  • Przeczytane
    3
  • Posiadam
    2
  • Pożyczone od Znajomych
    1
  • Ebook_Epub
    1
  • Health
    1
  • MBiblio
    1
  • Polecam
    1
  • Lektury 2022
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także