Pokojówka

Okładka książki Pokojówka Nita Prose
Okładka książki Pokojówka
Nita Prose Wydawnictwo: Pascal Cykl: Molly the Maid (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Molly the Maid (tom 1)
The Maid
Pascal
2022-01-26
2022-01-26
2022-01-04

mam mieszane uczucia.
chciałam pokochać tę książkę, naprawdę, ale coś było nie tak. fabuła wydawała się w porządku, jednak ciężko było mi się nią cieszyć.

mam mieszane uczucia.

No się trochę zawiodłam….
cozy kryminał, ale z drugiej strony dosyć nudny i finał też jakoś bez szału
Było ok, bez fajerwerków

No się trochę zawiodłam….
cozy kryminał, ale z drugiej strony dosyć nudny i finał też jakoś bez szału
Było ok, bez fajerwerków

Bardzo się zawiodłam na tej książce – była bardzo schematyczna i dość nudna. Czułam też, że cechy, które wskazywały na to, że Molly jest w spektrum autyzmu, były rozdmuchane do ogromnych rozmiarów i były przedstawione bardzo stereotypowo. Ostatecznie domyśliłam się też części zakończenia. Jestem trochę zaskoczona tak dużą popularnością tej książki, ale jednocześnie widzę jej plusy, które przyciągają czytelników – takie jak np. umieszczenie akcji w hotelu oraz perspektywa pokojówki.

Książka banalna.
Postać Molly zapowiadała ciekawą lekturę i perypetie. Po pierwszych wciągających rozdziałach czytelnik dostaje historię jakich wiele. Wszystkie problemy rozwiązują się jednego dnia a główna bohaterka ma żyć długo i szczęśliwie. Zakończenie w którym podane są prawdziwe personalia mordercy zapewne miało zaskoczyć, w moim odczuciu jest na siłę.

Książka banalna.

Pracuję z dziećmi i młodzieżą w spektrum autyzmu i rozpoznaję je w Molly. Ciekawie napisana postać.
Styl mi się podobał, rozwijanie akcji również; lekko mnie tylko zniechęciło zakończenie. Toporne? Chyba tak bym je nazwała.
Podobały mi się też porady babci (z wyjątkiem tej, że cel uświęca środki, acz wyrażonej innymi słowami) oraz to, jak Molly odwoływała się do nich w wielu sytuacjach, żeby wiedzieć, co robić i jak się zachować.

Ciekawa powieść, ukazująca dokładnie pracę pokojówki hotelowej. Bohaterka wykonuje swój zawód perfekcyjnie. Ma to we krwi. Autorka sugestywnie opisuje wygląd hotelu. Treść tajemnicza i wciągająca. Motyw kryminalny również.

Może warto? Mię jakoś specjalnie "nie urzekła", ale skończyłem. Czytam pozostałe opinie....i sie z nimi zgadzam. Poniekąd .
Dlatego, ze przeczytałem, to i gwiazdki dałem, solidne.
No. Raczej.

Dlatego, ze przeczytałem, to i gwiazdki dałem, solidne.
No. Raczej.

zaskakująco dobrze opisane zachowanie osób autystycznych, bez nadęcia i dydaktyki. Zabawne, ciekawe

Początkowo zaintrygowała mnie treść na okładce, ale kiedy zaczynałam czytać tą książkę miałam mieszane uczucia... głupiutka Molly, która raz za razem znajdowała się w niej odpowiednim miejscu i czasie... naszła mnie myśl, że może to nie jest lektura dla mnie, ale czytałam dalej... I to była dobra decyzja! Książka z każdą stroną wciągała mnie bardziej i głębiej, zwroty akcji zaskakujące praktycznie do samego końca, więc jak ktoś ma podobne odczucia jak ja na początku tej ksiązki- moja rada, nie odkładajcie jej, a przeczytajcie do końca 🙂

Oooooch!
Urocza, zabawna, prosta, wielkoduszna, bezpretensjonalna, zagadkowa, chwytająca za serce jest ta książka. Dokładnie taka jak jej Bohaterka.

Oooooch!

• E-booki