Zagubiona miłość

Novae Res
2022-02-21
2022-02-21
9788382196801

Kiedy myślisz, że to już koniec, los zawsze daje ci szansę. Czy odważysz się ją wykorzystać?
Honey czuje się jak marionetka w rękach swojej matki. Przyszłość dziewczyny została dokładnie zaplanowana: małżeństwo z synem wpływowego bogacza ma jej zapewnić odpowiednią pozycję społeczną i finansową. Nie potrafiąc pogodzić się z losem, jaki ją czeka, postanawia się zbuntować. Honey opuszcza rodzinne miasto i zamierza zacząć życie na własny rachunek. Kiedy spotyka przystojnego Carsona, nie wie jeszcze, że to początek kolejnej historii, od której będzie chciała uciec. Mężczyzna zrobi natomiast wszystko, by ją odnaleźć… Po kilku latach ich drogi ponownie się skrzyżują. Oboje będą już zupełnie innymi ludźmi, ale namiętność, która połączyła ich za pierwszym razem, okaże się tak samo silna. Co wygra: pożądanie, jakie do siebie czują, czy niechęć? A może niezaleczone rany z przeszłości okażą się przeszkodą nie do pokonania?
Muszę przyznać, że miło spędziłam czas z bohaterami, tej książki. Honey i Carson na swój sposób przypadli mi do gustu. Fajnie było poznawać ich losy i obserwować zmiany jakie zachodziły w nich i ich życiu na przestrzeni lat. Honey to kobieta, której życie zdecydowanie nie oszczędzało i co chwila rzucało jej kłody pod nogi. Momentami jednak lekko mnie ona irytowała. Odnosiłam wrażenie, że w niektórych sytuacjach brakowało jej dojrzałości. Na plus za to zasługuje fakt, że dokładnie widzimy emocje, jakie towarzyszyły bohaterom na każdym kroku.
Autorka miała naprawdę fajny pomysł na fabułę, która wciąga i ciekawi czytelnika. Sama, strona za stroną, zastanawiałam się co będzie dalej. Jest dynamiczna akcja, która trzyma w napięciu. Są momenty strachu i zaskoczenia. Są naprawdę gorące sceny, które napisane zostały ze smakiem i wyczuciem. Jest to naprawdę ciekawy debiut Autorki.
"Zagubiona miłość" to romans pełen cierpienia, ale też namiętności. Przyjemny styl Autorki sprawia, że czyta się ją naprawdę szybko. Mnie ta historia zaciekawiła i z chęcią przekładałam kolejne strony. Myślę, że jeszcze kiedyś do niej wrócę. A Wam, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to polecam po nią sięgnąć i poznać historię Honey oraz Carsona. 🖤 🖤
Dziękuję Wydawnictwu za egzemplarz. ❤️

,,Zagubiona miłość" to wielowątkowa powieść. Życie Honey za niedługo się zmieni. Kobieta kończy szkołę i wkracza w dorosłość. Po śmierci ojca jej mama ma w stronę dziewczyny poważne plany. Chce, aby wyszła za mąż za Mike'a. Jest to syn wpływowego bogacza i dobry przyjaciel Honey. On również traktuje ją jako przyjaciółkę. Matka chce, aby jak najszybciej doszło do aranżowanego małżeństwa. Kolejna tragedia to śmierć matki Honey. Można pomyśleć, że wraz z jej śmiercią kobieta nie będzie musiała wychodzić za mąż za Mike'a. Jakże jest to mylne wyobrażenie. Ojciec chłopaka przykłada się do tego, aby ślub został zrealizowany.
Honey wyjeżdża do innego miasta. Poznaje tam Rebekę, która bardzo dużo jej pomaga. Nasza główna bohaterka próbuje swoich sił jako tancerka w klubie i właśnie tam poznaje Carsona.

❣️ Jak bardzo zmieni się życie Honey?
❣️ Co połączy kobietę i Carsona?

Powiem tak, miałam mieszane uczucia co do tej książki, ale wciągnęłam się bardzo szybko. Ta wielowątkowa powieść zaciekawi niejednego czytelnika. Pierwszy raz spotykam się z książką, w której to MATKA planuje aranżowane małżeństwo i tak bardzo jej na tym zależy... Coś nowego! Wielki plus 😁 Polubiłam Honey i Carsona, tak bardzo, jak styl autorki, która płynnie wkręciła mnie w akcję. Nie chciałam myśleć o odłożeniu tej książki na bok 😁 Jestem pewna, że przeczytam niejedną książkę tej autorki ❤️

„Miłość objawia się różnie.
U jednych potrzebuje lat, u innych kilku chwil”

Życie składa się w wielu wyborów, od których zależy, w jaki sposób potoczą się nasze losy. Czasami bywa tak, że w momencie podejmowania decyzji jesteśmy przekonani o ich słuszności, ale dopiero po jakimś czasie możemy ocenić, czy tak naprawdę było. Ich skutki potrafią skutecznie wpływać na naszą przyszłość i pozostawiać swoje trwałe piętno, mieszając w naszych planach. Bohaterka książki „Zagubiona miłość” przekonuje się, że od przeszłości nie da się uciec i może pojawić się w najmniej spodziewanym momencie.

Honey Harris jest osiemnastoletnią dziewczyną, która mieszka razem z matką w niewielkim mieście Glen Cove w stanie Nowy Jork. Po śmierci ojca, jej życie zamieniło się w koszmar, gdyż despotyczna matka na siłę swata ją z Mikem Meyerem mając na względzie stronę materialną tego związku. Nie liczy się w ogóle z uczuciami córki i wbrew jej woli aranżuje małżeństwo, co w dzisiejszych czasach wydaje się czymś archaicznym i nieprawdopodobnym.

Pewnego dnia na jednej z imprez Honey poznaje Chada Monday’a, kapitana drużyny futbolowej. Między nimi rodzi się uczucie, ale muszą ukrywać swój związek przed wszystkimi, zwłaszcza przed matką Honey i ojcem Mike’a. W tym momencie może się wydawać, że będzie to opowieść o walce o ich miłość, jednak autorka postanowiła skierować bieg wydarzeń w zupełnie innym kierunku, co było dla mnie zaskoczeniem.

Wskutek tragicznych wydarzeń, dziewczyna musi uciekać z rodzinnego miasta, zostawiając za sobą miłość, przyjaciółkę i dom, w którym się wychowała. Jej nowym miejscem zamieszkania staje się Chicago, gdzie ma nadzieję ułożyć swoje życie na nowo. Jednak nie jest to proste, chociażby z tego względu, że Honey nie może znaleźć pracy, a zasoby finansowe błyskawicznie się kurczą, więc decyduje się na podjęcie kroków, o których wcześniej by nie pomyślała. Ale nie ma wyjścia. W tym momencie jej życie skręca w nieoczekiwaną stronę, zwłaszcza gdy pojawia się przystojny, charyzmatyczny Carson Cravig,

Książka jest debiutem pani Sylwii Rapacz i od razu zaczyna swoją pisarską przygodę mocnym uderzeniem, kreując ciekawe postacie wplątane w skomplikowane relacje i wydarzenia. To debiut, który zrobił na mnie pozytywne wrażenie, gdyż autorka ma umiejętność plastycznego operowania słowem, więc nie miałam problemów ze zintegrowaniem się z bohaterami, by razem z nimi przeżywać ich rozterki i doświadczenia.

„Zagubiona miłość” to historia ze złożoną fabułą, w której dzieje się bardzo dużo, często w sposób niespodziewany i dynamiczny, co sprawia, że nie ma w niej miejsca na nudę. Obserwujemy wydarzenia w życiu głównej bohaterki z jej punktu widzenia przez większą część powieści. Z czasem dołącza do narracji Carson, dzięki czemu mamy pokazaną sytuację z drugiej strony. Nie brakuje w niej odważnych, bezpruderyjnych erotycznych scen opisanych bez zahamowania, ale jednocześnie nieprzekraczających dobrego smaku. Nie epatują one przy tym zbyt mocno wulgarnością, czy brutalnością, chociaż są epizody, które pozostają na tego rodzaju granicy.

Pani Rapacz Sylwia napisała historię pełną wielobarwnych emocji, wieloma wątkami i ciekawym pomysłem. Opisami potrafi wpływać na wyobraźnię, oddając napięcie, pożądanie, strach, poczucie niebezpieczeństwa i zagubienia. Sugestywnie pokazuje to, co dzieje się w umyśle bohaterów, ich frustrację, determinację, zagubienie, ale też radość, nadzieję czy namiętność. Wszystko toczy się w zgrabnej, przemyślanej formie, gdzie nic nie jest pozostawione przypadkowi i niejasności

Do sięgnięcia po tę książkę zachęcił mnie przede wszystkim opis, a także okładka, która sugeruje raczej romans erotyczny. Owszem, nie brakuje w niej tego typu opisów, ale za nimi kryje się fascynująca historia dziewczyny, która musi zawalczyć o samą siebie i swoje marzenia. Droga do nich okazuje się wyboista, pełna dziur, nieprzyjemnych zakrętów, by w efekcie doprowadzić do celu. Pokazuje jednocześnie, że błędne decyzje i wybory nie pozostają bez konsekwencji. Honey także tego nie uniknęła, gdy w desperacji podejmuje się pracy w ekskluzywnym klubie dla panów. Nawet wówczas, gdy po kilku latach zerwała z tego typu życiem, przeszłość potrafiła się odezwać ponownie, a wówczas przekonała się, że trudno jest zerwać z nią całkowicie więzy.

To opowieść o odwadze, szukaniu własnej drogi, stawianiu czoła przeciwnościom losu, ale też pokazująca, że czasami bieg życia zależny jest od szczęśliwego zbiegu okoliczności, ludzi, którzy pojawiają się na naszej drodze, a przede wszystkim od nas samych. Musimy tylko dostrzec pojawiającą się szansę zmiany na lepsze naszego życia i wykorzystać jak najlepiej.

Egzemplarz książki otrzymałam od portalu Sztukater

„Miłość objawia się różnie.
U jednych potrzebuje lat, u innych kilku chwil”

Autorka stworzyła bardzo ciekawą fabułę, która wciągnęła mnie na kilka dobrych godzin. Wszystkie wątki zostały wyjaśnione, a bohaterowie skradli moje serce.
To było pierwsze, ale na pewno nie ostatnie spotkanie z twórczością Pani Sylwii.
Gorąco polecam!

Gorąco polecam!

"Zagubiona miłość" to wielowątkowa powieść o poszukiwaniu własnych ścieżek.😃 Odwaga i miłość odgrywają w tej opowieści tak samo ważną rolę jak bezinteresowna pomoc i niespodziewane przyjacielskie więzi. Autorka splotła sieć wydarzeń i relacji, które pokazują, jak może zaskoczyć życie – przy najmniejszym ryzykownym kroku.😊 Honey to chodząca hybryda, z jednej strony uporządkowana i cicha, a z drugiej drzemie w niej materiał na zjawiskową #femmefatale.😈 Pogubiona w życiu decyduję się na ryzykowne kroki, w imię zdobycia upragnionej wolności. Kobieta dosłownie rozkwita na oczach czytelnika.🤩 Z kolei Carson to tajemniczy i powalający kobiety swoim spojrzeniem i temperamentem mężczyzna. W pracy wyważony i spokojny profesjonalista, a prywatnie zdeterminowany uwodziciel.🥰 Warto zauważyć, że na drodze Honey pojawia się wiele ciekawych osobistości – jedni z nich są przyjacielscy i pomocni, drudzy ambitnie wpływają na rozwój kobiety i zaszczepiają w niej chęć do spełniania marzeń. Z kolei inni są niczym „wampiry energetyczne” – tylko czekają na jej porażkę.🙊 Młodzieńcza miłość, impulsywne podejmowanie decyzji, tłamsząca obserwacja kontra konsekwencje płynące z dorosłego życia. 🤔 Z całą pewnością zalotników od chwili poznania, łączy zmysłowa nić pożądania. Wojownicze zaloty, stereotypowe myślenie, zazdrość i impulsywność, czyli stopniowe zacieranie się, by odnaleźć wspólny język.🔥

Bez dwóch zdań bohaterowie dobrze wiedzą, jak spektakularnie popełnić błąd, by następnie wyciągnąć z niego odpowiednie wnioski i udoskonalić tor życia. Niewątpliwie autorka zadbała o to, by jej herosi podejmowali szereg zaskakujących decyzji - od tych typowo buntowniczych i narowistych, po te naiwne czy wreszcie dojrzałe.😍 Atutem książki jest obszernie rozbudowana fabuła, jak i dbałość autorki o szczegóły. Z kolei bogate opisy ujawniają niejedne apetyczne„grzeszki” bohaterów.❤️

"Zagubiona miłość" to słodko – gorzka opowieść, w której wojowniczo nastawieni bohaterowie stawiają czoła nowym wyzwaniom. Ona wciąż walczy z piętnem z przeszłości, On pragnie ochronić ją przed wszelkim rozczarowaniem.🔥 Polecam dla wymagających czytelników.🖤

Honey Harris już nie ma najmniejszych nadziei na szczęśliwe życie. Po śmierci ojca dziewczynę wychowuje matka. W głowie matki dziewczyny pojawił się pomysł o zaaranżowaniu jej małżeństwa. Na drodze dziewczyny staje tajemniczy fotograf, ale Honey nie ma w głowie zakochiwania się. Pragnie się usamodzielnić oraz rozwijać. Los chciał, aby drogi Honey i Carsona się ponownie splotły.
Carson Cravinga to fotograf i z pozoru bardzo otwarty mężczyzna i wydaje się, że nie do końca przemyśla to co chce powiedzieć. Honey jest bardzo twarda na zewnątrz i bardzo delikatna oraz krucha w środku. Czy uczucie, które ich połączyło te kilka lat temu przetrwało? Co wygra w ich wypadku miłość czy niechęć? Ja wam tego nie zdradzę będziecie musieli się sami dowiedzieć sięgając po tą powieść.
Ta powieść jest debiutem Sylwii. Historia jest bardzo dobra. Bohaterowie są dobrze wykreowani. Z ogromną ciekawością przekładałam kolejne kartki książki, aby jak najszybciej się dowiedzieć co będzie się dalej działo. No cóż a działo się bardzo dużo.
Jak zacznie się powieść to nie ma mocy, aby ją się dołożyło w środku czytania. Jak się zacznie to trzeba ją zakończyć w bardzo szybkim tempie. Styl Sylwii jest bardzo przyjemny i lekki. Przez jej powieść się płynie i nawet nie odczuwa się tych ponad 350 stron. Jestem bardzo ciekawa co dla nas Sylwia jeszcze wymyśliła i mam nadzieje, że niebawem tego się dowiemy. Polecam.

Honey stoi u progu dorosłości. Za chwilę ma skończyć szkołę i wyjść za mąż za Mike'a, chłopaka, którego lubi jak przyjaciela. On sam czuje w jej kierunku dokładnie to samo. Niestety tych dwoje jest do tego ślubu zmuszanych przez rodziców. Dziewczyna wchodzi w bliższą relacje z drugim chłopakiem Chadem. Ich związek pozostaje w ukryciu do dnia, w którym matka Honey poznaje prawdę. Robi wszystko, by ślub jej córki i Mike'a odbył się jak najszybciej i ginie w wypadku. Niestety, pomimo śmierci matki, nic się nie zmienia, gdyż ojciec Mike'a sprawuje piecze nad przyszłym ożenkiem. Honey postanawia zostawić wszystko i uciec. W nowym miejscu nie jest jej jednak łatwo, lecz szczęśliwie poznaje Rebekę. Dzięki niej Honey dostaje pracę tancerki erotycznej i tam poznaje Carsona. To spotkanie zaważy na jej losach. Jak rozwinie się ta znajomość?

Ta książka zaciekawiła mnie z samego opisu i powiem szczerze, że jak na debiut, to była naprawdę ciekawie napisana. Fabuła przyciąga, a sam początek ten historii sprawia, że człowiek chłonie losy niespełna osiemnastoletniej dziewczyny, która zamiast cieszyć się dorastaniem, musi toczyć "walkę" z własną matką o swoje szczęście. Bardzo imponował fakt, jak potrafiła radzić sobie w obcym miejscu, bez większej ilości pieniędzy i wsparcia bliskiej osoby. Relacja z trzema mężczyznami była pokazana w trzech różnych płaszczyznach uczuciowych: z jednym łączyła ją przyjaźń, z drugim zauroczenie, a z trzecim namiętność, która przerodziła się w głębsze uczucie. Ta ostatnia relacja trwała najdłużej, ale była mocno skomplikowana. Carson od samego początku traktował Honey w kategorii panienki na jedną noc, a Honey dał się poznać od tej strony mniej przyjemniej. Oboje zostawili za sobą przeszłość, o której chcieli zapomnieć. Ich relacje łóżkowe wznosiły się na wyżyny, zaś dialog momentami kulał. Pojawiały się w nim niedopowiedzenia i domysły. Wielki plus dla autorki za to, że wszystkie wątki zostały poprowadzone do końca i wszystkie karty zostały odkryte. Koniec książki był zaskakujący i emocjonujący - mnie osobiście zaskoczył bardzo. "Zagubiona miłość" to historia o dziewczynie, która nie mając niczego, swoją pracowitością dąży do naprostowania swojego życia i grubą kreską odcina się od przeszłości. Poza tym to historia o miłości niełatwej, która ma trudny start, lecz z czasem zaczyna rozkwitać. To także historia o tym, że nie wszystko jest takie, jakim nam się wydaje na pierwszy rzut oka. Książka mi się podobała i szybko się czytała, choć momentami zachowanie bohaterów mnie irytowało. Polecam jednak, bo książka ani przez chwilę mnie nie nużyła.

W ostatnim czasie coraz więcej możemy spotkać debiutujących pisarzy. Do ich grona można zaliczyć także Sylwię Rapacz z bloga booksparadise.pl

Honey ma jasno ustaloną przyszłość przez matkę. Choć dziewczynie się to nie podoba to nie sprzeciwia się i przyjmuje to, co musi robić. Mike tak ma na imię jej narzeczony też nie jest zadowolony, lecz bojąc się ojca zgadza się na wszystko, co każe mu robić. Honey podkochuje się w Chadzie. Zaczynają ze sobą chodzić, lecz kiedy matka dziewczyny dowiaduje się prawdy postanawia przyspieszyć ślub. Kilka dni później umiera w wypadku samochodowym. Dziewczyna jest teraz pewna, iż po śmierci rodzicielki nie będzie musiała wiązać się z Mike, lecz ojciec przyjaciela daje jej jasno do zrozumienia, że plany nie uległy żadnym zmianom. Dziewczyna jeszcze tego samego dnia postanawia uciekać, aby żyć tak jak ona by chciała. Nie wiedziała jednak, że życie w obcym mieście może być aż tak trudne. Dzięki Rebece wszystko się zmienia, lecz nie na długo, kiedy poznaje rudowłosego przystojniaka, który zawładnie jej sercem.

Powieść jest napisana ze smakiem a każda scena jest dokładnie przemyślana i opisana tak abym zamykając oczy widziała wszystko, co chciała przekazać nam autorka. Podoba mi się język i styl, jakim jest napisana książka, co za tym idzie bardzo szybko się czyta a lektura jest tak wciągająca, że nie można od niej się oderwać i czyta się z zapartym tchem. Grzechem by było gdybym nie wspomniała o okładce książki, która wzbudziła moje zainteresowanie przyciąga wzrok i elektryzuje.

Jeśli szukasz książki, dzięki której będziesz mogła zapomnieć o tym, co dzieje się wokół ciebie to ta książka jest właśnie dla ciebie. Jest tak dobrze napisana, iż przeczytałam ją w jeden wieczór a po wszystkim ciągle rozmyślałam o historii Honey i Carsona, która trafiła prosto do mojego serca.

W ten pochmurny poranek przychodzę z debiutem @booksparadise.pl "Zagubiona miłość"

Historia opowiada o Honey, która los nie oszczędzał. Dopóki jej ojciec żył dopóty było wszytsko pięknie. Później okazało się, że nie może liczyć na własną matkę, którą ją poprostu sprzedała w ręce znanego bogacza. Ma wyjść za mąż za jego syna i być jego ozdobą, gdyż była piękną i mądra jeszcze wtedy nastolatką.

Stawia opory, stara się temu zaprotestować ale się nie udaje. Wymyka się z domu, próbuje normalnie żyć z rowniesnikami. I wtedy zakochuje się w szkolnym przystojniaku.

Nieszczęsny los sprawia, że matka miała wypadek w którym umiera. Honey myślała, że to koniec jej problemów ale grubo się myliła....
I wtedy postanawia uciec, zostawia wszytsko co ma, wyjeżdża do nieznajomego miasta w kilkoma dolarami...

Tam nie jest tak pięknie, nie.kkze znaleźć pracy, musi spać w parku na ławce, wtedy pojawia się jej anioł stróż w osobie Rebeki. Dziewczyna jej pomaga ułożyć życie. Wzięła ją ze sobą do baru w którym pracuje jako kelnerka. Honey zaś postanawia spróbować jako tancerka w tym klubie...

No i tak się wszytsko zaczyna, ale co dalej musisz się przekonać sama.

Powiem szczerze, że co do tej książki mam mieszane uczucia. Niby szybko się czytało, ale zachowanie bohaterki wyprowadzało mnie z równowagi, naprawdę. To jak za każdym razem uciekała, gdy pojawiały się problemy ,zamiast porozmawiać .. to jak po zrobieniu czegoś miała wiecznie jakieś ale. Nie potrafiła postawić czoła problemom. To chyba jej dziecinne zachowanie tak na mnie działało.
Było kilka akcji, które podniosły ciśnienie. Momenty zbliżeń bohaterów były gorące. Pomysł na fabułę był naprawdę dobry.
Moim zdaniem jedynie Rebeka w tej książce zasłużyła na brawa, była bardzo mądra kobietą, która pomagała zaginionej dziewczynie. Jej charakter i poczucie humoru jej genialne.

Bardzo dobrze się bawiłam. Było trochę niedociągnięć, ale w ogólnym rozrachunku mogę polecić tę pozycję :-)

• Dysk
  • Lektury 2022