Dom nad urwiskiem

Okładka książki Dom nad urwiskiem Mary Higgins Clark
Okładka książki Dom nad urwiskiem
Mary Higgins Clark Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Diament kryminał, sensacja, thriller
Diament
Prószyński i S-ka
2003-01-01
1995-01-01

Okładka książki Cząstka mojego serca Alafair Burke, Mary Higgins Clark
Cząstka mojego... Alafair Burke, Mary...
Okładka książki Nie jestem Twoją własnością Alafair Burke, Mary Higgins Clark
Nie jestem Two... Alafair Burke, Mary...

Jak zawsze moją uwagę przykuło nazwisko autorki. Jak widzę, że Mary Higgins Clark napisała powieść to biorę ją do czytania w ciemno. Lubię książki autorki, które zawsze czyta mi się lekko, miło i przyjemnie. Historia opowiedziana w tej pozycji nie jest nowa. Świat zna wiele podobnych historii gdzie miłość, zazdrość czy chciwość bywa motorem napędowym do popełniania zbrodni w celu osiągnięcia swoich celów. Cieszę się, że jeszcze w porę udało się zatrzymać szaleństwo a bohaterowie scalili swoją rodzinę. Udało mi się wytypować osobę odpowiedzialną za objawy paranoi Menley ale zakończenie mnie troszkę zaskoczyło. Fajna obyczajówka z rozbudowanym wątkiem kryminalnym.

Sięgając po książki Mary Higgins Clark z góry wiem,że nie będzie to arcydzieło literackie,ale mam również pewność że dobrze będzie się czytało.Ciekawa fabuła,wartka akcja od początku do końca,interesująco nakreślony rys psychologiczny postaci.Mnie się lektura podobała.

Co za nudna i słaba książka. Autorka skupiła się na relacjach nowych mieszkańców ich tajemnic i życiu. Nudziłam się ogromnie. Po 250 stronach, powiedziałam dość. Jestem zawiedziona. Uwielbiałam tą autorkę, lecz teraz troszkę inaczej na nią patrzę. Nie polecam akurat tejże książki.

Muszę przyznać, że "Dom nad urwiskiem" to pierwsza powieść Mary Higgins Clark, którą przeczytałam i jestem mile zaskoczona faktem, iż tak miło, łatwo i bez znużenia poznałam losy jej bohaterów. Ciekawie opisany wątek kryminalny, wiele niewiadomych, choć jak dla mnie może zbyt mało zaskakujące rozwiązanie to pierwsze wrażenia jakie mi się nasunęły po zakończonej lekturze. Choć nie jestem miłośniczką powieści kryminalnych, czy sensacyjnych, sposób przedstawienia intrygi, ciekawie nakreślone postaci w tej powieści sprawiają, że czyta się ją naprawdę z dużym zainteresowaniem. Jestem pewna, że niebawem sięgnę po kolejną powieść tej autorki. Polecam

To bardzo ciekawa i pełna emocji fabuła. Autor pokazuje jak możemy pomylić się w ocenie otaczającego świata. Jak pozornie bezpieczne miejsce, może okazać się dla nas pułapką.
Polecam

Polecam

Pisząca powieści dla młodzieży Menley, po rodzinnej tragedii odpoczywa w wynajętym ,starym domostwie położonym nad urwiskiem. Zaczyna poznawać jego ciekawą historię, chcąc ją wprowadzić do kolejnej książki. Wokół niej zaczynają się dziać dziwne rzeczy - sama już nie wie czy to halucynacje spowodowane jej złym stanem emocjonalnym?
Poznaje tez wielu nowych ludzi,mniej lub bardziej jej życzliwych. Jednym z nich jest podejrzany o zamordowanie żony Scott. Ponieważ mąż pisarki jest wziętym adwokatem,podejmuje się obrony sympatycznego człowieka.
A w tle pomiatani, zaślepieni miłością do kobiet mężczyźni,tracąca pamięć profesor historii i nie dający się wywieść w pole śledczy.

Poznaje tez wielu nowych ludzi,mniej lub...

Jedna z lepszych książek Mary Higgins Clark!

Jedna z lepszych książek Mary Higgins Clark!

Bardzo wciągająca książka, którą lekko się czyta, zaskakujące zakończenie.

Bardzo wciągająca książka, którą lekko się czyta, zaskakujące zakończenie.

Tragiczna, ale bardzo wciągająca historia Menley Nichols, to lektura na jeden wieczór. Ciekawy wątek kryminalny, sprawnie prowadzona intryga, jednak zakończenie przewidywalne i mało zaskakujące. To książka z serii przeczytać i zapomnieć.

• Mary Higgins Clark
  • Thriller/Kryminał/Sensacja
  • Kryminały
  • 2011
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Dom nad urwiskiem