Psychologia moje hobby

Okładka książki Psychologia moje hobby Julia Berryman, David Hargreaves, Kevin Howells, Elizabeth M. Ockleford
Okładka książki Psychologia moje hobby
Julia BerrymanDavid Hargreaves Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Psychology & You.
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
2008-01-01
2001-01-01
978-83-7489-133-2
Piotr Bucki, Ewa Zaremba
psychologia poradnik

Książka ta przedstawia ogólne spojrzenie na wiele tematów, którymi zajmuje się psychologia. Są rozdziały ciekawsze i mniej interesujące. Plus za ćwiczenia po każdym rozdziale.

Idealna dla osób, którzy zaczynają swoją przygodę z psychologią. Zawiera różne zagadnienia - po trochu coś dla każdego. Można dowiedzieć się wielu fascynujących informacji. Podają także na koniec każdego rozdziału lektury uzupełniające, jeżeli kogoś dany temat wciągnąłby bardziej.

Zainteresowanie psychologią wzrasta z roku na rok. Przykładem są słynne statystyki rekrutacyjne na uczelnie wyższe - co roku chętnych na ten kierunek na poszczególnych uczelniach liczy się w setkach, a nawet tysiącach! Czy aby jednak na pewno zdajemy sobie sprawę z tego, czym jest psychologia?

Książka ta stara się poddać obiektywizacji wyobrażenie czytelnika na temat psychologii. I może okazać się bardzo dobrym narzędziem dystansującym zapalonych amatorów psychologii - żeby przeczytać, zrozumieć i przeanalizować treść CAŁEJ książki trzeba naprawdę być gorąco zainteresowanym psychologią, a raczej człowiekiem. W podróżny po teoriach i badaniach psychologicznych umoczymy palec w każdej dziedzinie psychologii, przez co siłą rzeczy jedne rozdziały będziemy czytać z wypiekami na twarzy, a inne - zanudzą nas na śmierć.

Mamy tu trochę informacji z dziedziny proksemiki (mowa ciała, gesty, mimikra),trochę o konstrukcji osobowości, o płciowości i seksualności, interakcjach społecznych, emocjach i dojrzewaniu. Są też tematy stricte związane z psychologia - problemy psychologiczne i psychiatryczne, zasady testów psychologicznych czy metodologia badań.

Zaskakującym rozdziałem jest ten, który skupia się na... zwierzętach i ICH psychice. Wszak człowiek należy do królestwa zwierząt. A jak się okazuje wcale nie jest nam tak bardzo od nich daleko. Mało kto wie, jaki potencjał kryje się w poszczególnych gatunkach - są już szczątkowe dane potwierdzające istnienie prawdziwego języka wśród delfinów! Jeśli człowiekowi uda się go przetłumaczyć może to być krok milowy w interakcji człowieka ze zwierzęciem.

W podsumowaniu zgodzę się z opinią wydawcy - książka ta jest dobra dla studentów kierunków humanistycznych i nauk o człowieku oraz dla osób chcących studiować psychologię bądź będących na pierwszym roku tych studiów. Inni, niestety, mogą być rozczarowani.

Książka ta stara się poddać obiektywizacji wyobrażenie czytelnika na temat...

Właściwie zapoznane się, a nie przeczytane . Przeczytałam tylko wybrane rozdziały. Książka napisana w sposób przystępny i może porządkować wiedzę dla osób początkujących.

Przeczytana dawno temu.
Podstawy psychologii,właściwie takie wprowadzenie.Omówionych jest wiele zagadnień, książka zawiera również ćwiczenia dla czytelnika.

Przeczytana dawno temu.

Napisane prostym językiem, zrozumiałym dla osób, które nie mają pojęcia o psychologii, a chętnie zaczęłyby przygodę z tą dziedziną nauki.

• Psychologia
  • Psychologia
  • Samodzielne - przeczytane
  • Biznes i poradniki
  • Własne

Dodaj cytat z książki Psychologia moje hobby