Rozwód bez tajemnic. Jak się rozwieść z klasą?

Okładka książki Rozwód bez tajemnic. Jak się rozwieść z klasą? Ilona Grembowska-Dowgiałło
Okładka książki Rozwód bez tajemnic. Jak się rozwieść z klasą?
Ilona Grembowska-Dowgiałło Wydawnictwo: Wydawnictwo DEWROJ poradniki
poradniki
Wydawnictwo DEWROJ
2021-09-09
2021-09-09
rozwód mediacje rozstanie sąd adwokat terapeuta

Autorzy mówią, na co zwrócić uwagę w tak trudnym momencie i decyzji w życiu. Jak rozmawiać, kiedy poprosić o pomoc, jak zadbać o swoje interesy, jakie konsekwencje niesie ze sobą rozwód z czyjejś winy, a jakie bez orzekania o winie. Poradnik jest naprawdę obszerny i według mnie zawiera w sobie wiele ważnych informacji.
Każde dziecko chce mieć pełną i szczęśliwą rodzinę, jeśli spojrzy się na statystyki, nawet na swoją najbliższych i najbliższe otoczenie to widać, że rozwodów nie ubywa, wręcz jest ich coraz więcej. Dzieci w tym czasie naprawdę przeżywają swoje bolączki, nie tylko w okresie nastoletnim, myślę, że w każdym wieku dlatego według mnie nie powinny być one rzucane w ten cały bałagan, ciągłe kłótnie oraz być pośrednikami między rodzicami, bo to nie przyniesie nic dobrego.
„Dziec­ko wplą­ta­ne w takie sieci prze­sta­je nim być i wcho­dzi w rolę do­ro­słe­go – mar­twi się, dba o różne spra­wy, czę­sto zaj­mu­je się ro­dzeń­stwem albo jest zmu­sza­ne do bycia sę­dzią. To ko­niec jego dzie­ciń­stwa”.
Ponadto w momencie, kiedy się pali, najpierw trzeba ochłonąć, bo w złości i robieniu awantur, może nie wiele wyniknąć, zdaje sobie sprawę, że to w praktyce jest trudne, jednak czy krzyki coś dadzą....
Mam tylko problem wątkiem zdrady. Osobiście nie zgadzam się z tym, że zawsze oboje są winni, prawie w ogóle. Dla mnie to coś niemoralnego i nigdy bym nie wybaczyła, bo jeśli zrobi to raz, zrobi to drugi i ltd., jeśli się kogoś kocha to, się tego kogoś nie zdradza, chyba że taki układ im pasuje....
Jeśli chodzi o zdradę małżeńską, trzeba mieć niepodważalne dowody, żeby ją udowodnić. Niestety w momencie, kiedy partner/ka ma zainstalowany GPS w samochodzie, ten dowód jest nielegalny i może dojść do kary prawnej, ale ma się dużą pewność na wygranie rozprawy sądowej. Z kolei co jeśli nie ma się wystarczających dowodów albo nie posiada ich w ogóle? Można się pytać, gdzie był, ale według mnie najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie prywatnego detektywa, plus będzie się miało gotowe dowody w sądzie...
„Gdy po­dej­rze­wa­my, że mał­żo­nek nas zdra­dza albo wiemy, że tak jest, ale nie mamy do­wo­dów. Cza­sa­mi part­ner ma zu­peł­nie inny se­kret, nie­ko­niecz­nie musi to być nowa re­la­cja. De­tek­tyw wy­ko­nu­je ob­ser­wa­cję, która dla stro­ny jest dosyć kosz­tow­ną in­we­sty­cją. Kosz­ty można jed­nak nieco zre­du­ko­wać, np. po­przez wcze­śniej­sze usta­le­nie, gdzie dany mał­żo­nek prze­by­wa, będąc poza domem”.
Jest tu też mowa o wchodzeniu w nowe relacje, kiedy jest jeszcze się w trakcie rozprawy rozwodowej, a nawet jeszcze przed postępowaniem sądowym...
Dla­te­go za­wsze do­ra­dzam moim klien­tom, by wstrzy­ma­li się z za­wie­ra­niem ry­zy­kow­nych (w tym uję­ciu) zna­jo­mo­ści”.
Mogłabym jeszcze wymieniać argumenty, przez co recenzja mogłaby być zbyt długa, więc polecam wam ją bardzo, może ona wam pomóc w momencie rozwodu, oczywiście, ja nie na mawiam was do sięgnięcia po tę pozycję i do przeczytania jej...

Każde dziecko chce mieć pełną i...

Bardzo dobra i potrzebna! Dla tych, którzy się rozwiedli - żeby zrozumieć, dla tych, którzy się rozwodzą - żeby przejść przez to łatwiej, dla tych, którzy chcą się rozwieść - żeby zachować klasę i nie zwariować.
Naprawdę warto przeczytać!

Naprawdę warto przeczytać!

Bardzo ważna i przydatna książka. Pokazuje co tak naprawdę jest ważne przy rozstaniu, na co zwrócić uwagę, co jest istotne z różnych stron. Autor rozmawia z panią adwokat o kwestiach prawnych i z panią terapeutką o uczuciach.

• 52 książki 2022

Dodaj cytat z książki Rozwód bez tajemnic. Jak się rozwieść z klasą?