Tęczowy świat BL vs ostatni hetero #2

Okładka książki Tęczowy świat BL vs ostatni hetero #2 Konkichi
Okładka książki Tęczowy świat BL vs ostatni hetero #2
Konkichi Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Tęczowy świat BL vs ostatni hetero (tom 2) komiksy
komiksy
Tęczowy świat BL vs ostatni hetero (tom 2)
Zettai BL ni Naru Sekai VS Zettai BL ni Naritakunai Otoko
Studio JG
2021-12-06
2021-12-06
Justyna Harasimiuk-Latoś
boys love shounen-ai komedia manga

Podobne do pierwszego tomu, ale rzeczywiście wydaje mi się, że jest tu troszkę więcej fabuły.
W pierwszym tomie główny bohater musiał przedewszystkim unikać sytuacji, które mogłyby doprowadzić do potencjalnego romansu, a tutaj musi już trochę bardziej kombinować, żeby wybrnąć z paru zagrożeń.

W drugim tomie główny bohater nadal zmaga się ze światem boys' love i próbuje za wszelką cenę unikać jakiegokolwiek potencjalnego romansu z mężczyzną. Nie jest to jednak łatwe - w końcu w mandze BL wszystkie postaci to potencjalny love interest.

Myślałam, że drugi tom wniesie do historii coś nowego, jednak z rozczarowaniem muszę przyznać, że był prawie identyczny jak część pierwsza. Nie pojawiło się nic nowego, a sytuacja bohatera się nie zmieniła.

Ponadto czasem ciężko było zorientować się o co chodzi. Akcja dziwnie skakała, postaci niby się zmieniały, ale wyglądały prawie identycznie, więc nie raz niewiadomo było o co do końca chodzi. Fakt, że nie znamy imienia głównego bohatera tylko pogarszał sprawę.

Pojawiło się tu parę zabawnych elementów, jednak były to krótkie wstawki. Akcja przeskakwiwała w czasie, a kolejne rozdziały miały ze sobą mało wspólnego. Mam wrażenie, że ten tom był nawet gorszy od poprzedniego.

Jest to raczej słaba manga, do tego nic niewnosząca. Do bohaterów nie da się przywiązać, a ten główny wręcz trochę od siebie odpycha. Niestety poprzestanę na tym tomie, bo coś czuję, że następne dużo nie zmienią.

Manga miała potencjał, bo pomysł na fabułę wydaje mi się oryginalny. Niestety ów potencjał nie został wykorzystany. A szkoda.

Drugi tom i dawka kolejnych zmagań głównego bohatera z potencjalnymi sytuacjami boys love. Pojawiają się nowe motywy z tego gatunku, które chłopak próbuje za wszelką uniknąć, co często prowadzi do wyjątkowo śmiesznych sytuacji. Nie wiem czemu, ale świetnie się bawię a sama historia jest dla mnie bardzo zabawna. A ironiczne komentarze głównego bohatera dalej mnie rozbrajają.

Jedyne, co może trochę przeszkadzać, to wyjątkowo sporo postaci, które stanowią zaledwie epizody. Wszystkiego jest dużo, więc trzeba nieco się skupić, żeby wyłapać wszystkie informacje.

• Manga
  • Mangi