Kuśnierz

Naprawdę dobry, rasowy thriller kryminalny wciągający od pierwszych stron będący zarazem świetną kontynuacją. Wyraziste postacie, złożona fabuła ze szczyptą tajemnic i politycznych zagrywek przyciągają.
Owszem, pewne elementy fabuły związane typowo z Mikunem i tym...co robi wydają się być mocno naciągane i to może przeszkadzać.

Koniecznie jednak trzeba sięgnąć po tom pierwszy, bo można sobie bardzo mocno zaspoilerować w zasadzie najważniejsze wydarzenia z niego.

Polecam!

Koniecznie jednak trzeba sięgnąć po tom...

Potencjał był, ale wparował chaos. Dużo nazwisk, co wybija z rytmu. Szkoda.

Potencjał był, ale wparował chaos. Dużo nazwisk, co wybija z rytmu. Szkoda.

Jak dla mnie za mocno przeciągnięta, zbyt wielowątkowa, ale dobra, choć pierwszą część oceniam wyżej. Niezmiennie polecam :-)

tak jak napisaliście PORYWAJĄCA, chyba lepsza od I części co rzadko się zdarza, jedno porównanie o "tik takach" zapamiętam na b.długo. Piotr Kościelny - PAN PISARZ !!!

Nieco za dużo wątków, książka nie jest tak spójna jak jej pierwsza część. Za to pomysł na Mikuna jest na tyle oryginalny, że z chęcią będę śledził dalej.

Kościelny trzyma poziom. Zwierz był pierwszą książką, jaką przeczytałem jego autorstwa. Pamiętam, jakie wrażenie na mnie zrobiła. Po drodze były kolejne kryminały, aż w końcu wziąłem się za Kuśnierza. Ciągle bardzo dobrze, mimo, że forma już znajoma to nadal czyta się świetnie. W ciemno będę sięgał po każdą książkę autora. Polecam wszystkim.

Zło czai się wokół nas i szuka okazji, by się ujawnić. My jesteśmy po to, aby to zło z ulic sprzątać. Brzmi to patetycznie, ale tak uważam...
Lata dziewięćdziesiąte, pojawia się psychol który brutalnie obdziera ofiary ze skóry. Policja nadaje mu pseudonim Kuśnierz, szukają tropów, znajdują kolejne ciała, kolejne morderstwa, niewyjaśnione zbrodnie które rosną jak grzyby po deszczu, policja wpierw jest bezradna, szuka po omacku, lecz pomimo ustroju jaki przekształca się w kraju utrudnia wszelkie śledztwa. Kiedy dochodzi do obławy giną policjanci, morderca zostaje zatrzymany, osadzony. Zostaje umieszczony w ośrodku dla bestii, lecz podczas transportu na badania psychiatryczne zbiega, jak, dlaczego, w co wierzy, na cóż mu syn i wielka wiara w Boga, zwariował?

Po raz kolejny autor Piotr Kościelny zabiera mnie na wyprawę po ludzkiej psychice, kiedy sięgam głębin dna wszelkich brutalnych zachowań ludzkich, kiedy uważam że już nic mnie zdziwi to mnie zadziwia, fabuła która ma tyle wątków że można się pogubić, niby lekko skrojona fabuła a jednak podlega ułudzie rozsypanych klocków puzzle które podczas kolejnych rozdziałów odkrywają naturę mordercy, pokazują rzemiosło autora i jego zamysł, preferencje do przeświadczenia o niepoczytalności, bezradności służb policyjnych, dwu torowa fabuła która odnosi się do życia mordercy i jego fascynacji, przeszłości która przeradza się w fobię, jednocześnie zahaczając o standardy policyjne i wszelkie łamania i naciągania prawa, samosąd który rozlicza a jednocześnie rujnuje życie. Książka trudna, kolejna tego autora który pokazuje obraz psychopaty na tle wydarzeń z przeszłości które upośledzają tok rozumowania świata napastnika, odziaływanie na aspekt społeczny, znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem który roi w głowie obrazy pojednania, celu, obrony. Brutalna, okrutna, okrojona w szczegóły powieść która nie skrywa tajemnic, podaje na tacy wątki które są gwałtem na psychice ale wciąga, kieruje, ukierunkowuje i pokazuje obraz nędzy i rozpaczy, działań policji, obrony, pojednania. Książka z mocnym przekazem, przytupem, chronologiczna z wątkami Zwierza, przeszłość która goni przyszłość, czy dobro wygra w walce ze złem?

Tylko dlatego, że nie ma 11. Po Sikorze, ciężko wymyślić bardziej pokręcone losy bohatera. A jednak się udało! Szacun! Czekam teraz na pościg za Kacprem!!!

W każdym z nas siedzą mordercze instynkty.
Czasem pewne rzeczy muszą pozostać tajemnicą.
Zło czai się wokół nas i szuka okazji, by się ujawnić.
Każdy odczuwa różne lęki. Strach nie jest czymś obcym.

W każdym z nas siedzą mordercze instynkty.
Czasem pewne rzeczy muszą pozostać tajemnicą.
Zło czai się wokół nas i szuka okazji, by się ujawnić.
Każdy odczuwa różne lęki. Strach nie jest czymś obcym.

Fajnie ze autor wspomniał o Zielonej Górze bo to okolice gdzie mieszkam. Sporo skakania po różnych miastach i wiele imion policjantów trzeba się mocno skupić by wiedzieć gdzie akurat się jest. Polecam książkę i mam nadzieje że pojawi się kolejna część. 😎