Milcząc jak grób

Wyróżniona opinia i

Milcząc jak grób

przeczytanych książek 981 napisanych opinii 617

Bardzo lubię kryminały Pani Małgorzaty Rogali. Z ciekawością sięgnęłam po kolejną serię, nie zawiodłam się, Zaraz zaczynam następną część.

Jestem pod wrażeniem - pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka :) Nie jest to żaden chamski kryminał. Autorka odpowiednio stopniuje napięcie, nie przeciąga niepotrzebnie wątków, ale też nie gmatwa za bardzo spraw. Bardzo przyjemny kryminał!

Bardzo przyzwoity początek serii. Zobaczymy, jak będzie z kolejnymi częściami. Co prawda domyślałam się z dużym wyprzedzeniem, kto morderca, ale na końcu był też ciekawy twist. Fajnie byłoby pojechać do tej Pełni. Miejscowość nad jeziorem tylko z jednym pensjonatem to skarb :)

Dobrze spędzony czas, przyjemna lektura.

Dobrze spędzony czas, przyjemna lektura.

Fajnie się słuchało. Ciekawa fabuła i przyjemny głos Pauliny Holtz to dobre połączenie. Zapewne wrócę do powieści tej autorki

Mimo, że jestem mieszczuchem, to uwielbiam powieści, które rozgrywają się w małych miasteczkach. Pani Małgorzata Rogala tak fajnie opisała Pełnię, że aż chciałoby się porzucić warszawskie wygodne życie i zamieszkać pod Grudziądzem.

Podkomisarz Monika Gniewosz wraz z 15-letnią córką wyjechała z Warszawy, by rozpocząć nowe życie w Pełni, jedenasto tysięcznej miejscowości. Funkcjonariuszka jest w trakcie rozwodu z byłym już policjantem, który był jej koszmarem. Z kolei matka głównej bohaterki przebywa w więzieniu w pobliskim Grudziądzu.

Podkomisarz ma na głowie trzy sprawy - służbową, (zaginięcie żony gospodarza, u którego wynajmuje dom) oraz dwie prywatne (rozwód i sprawa matki),które wydaje się, że mogą być powiązane.

Książka wciąga od pierwszych stron, więc nic dziwnego, że czyta ją się w ekspresowym tempie. Już dzisiaj nie mogę doczekać się kolejnego spotkania z panią Gniewosz.

Bardzo udana pozycja...świetnie zarysowana główna bohaterka...Mała społeczność, w której zaczyna ona nowe życie skrywa wiele tajemnic...Czekam na dalszy ciąg cyklu.

Czyta się szybko i przyjemnie. Aczkolwiek, gdy pierwszy raz pojawia się w książce zabójca - no cóż… raczej od razu wiadomo, że nim jest 😉.

Pozytywne zaskoczenie.
Bardzo dobrze się czyta, wciągająca fabuła.
Polecam i liczę na to, że dostanę kolejne 2 tomy z tej serii :)

Pozytywne zaskoczenie.
Bardzo dobrze się czyta, wciągająca fabuła.
Polecam i liczę na to, że dostanę kolejne 2 tomy z tej serii :)

Bardzo fajna i przyjemna w czytaniu historia kryminalna. Niezbyt skomplikowana - w pewnym momencie dość łatwo zgadnąć kto jest czarnym charakterem. Ale nie ma przynudzania. Czytelnik szybko zaczyna odczuwać więź z bohaterami książki.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2022