Niepewność

Okładka książki Niepewność Lisa Gardner
Okładka książki Niepewność
Lisa Gardner Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Tessa Leoni (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Tessa Leoni (tom 2)
Touch and Go
Sonia Draga
2021-10-27
2015-01-14
2013-01-01
Zbigniew Kościuk
porwanie więzienie rodzina śledztwo literatura amerykańska literatura xxi wieku tessa leoni małżeństwo powieści powieść amerykańska policjantka

Totalnie przewidywalny kryminał. Rzemiosło autorki na wysokim poziomie.

Totalnie przewidywalny kryminał. Rzemiosło autorki na wysokim poziomie.

Książkę przeczytałam z dużym zainteresowaniem. Mino, iż dosyć szybko domyśliłam się rozwiązania była ciekawa. Jedynie przeszkadzała mi dość duża ilość powtarzanych wciąż opisów uczuć Libby. Wspomnień tego jak bardzo kochała męża i jak bardzo cierpi z powodu jego zdrady i tak w kółko. Może autorka chciała tym samym troszkę zamydlić czytelnikowi oczy by ten miał przed oczami obraz męża który żałuje bo popełnił jeden błąd ale wcześniej był nieskazitelny i koniec końców na pewno się poprawi. I tym samym czytelnik nie domyśli się ze to on był pomysłodawcą planu porwania. No mnie jedynie te opisy zmęczyły ale nie odwiodły od wywnioskowania rozwiązania. Ale jest to drobny minus książki. Resztę czytało się płynnie i miło.

Bardzo mi sie spodobalo pierwsze spotkanie z autorka.
Swoja droga lubie kryminaly i dreszczowce.
Fabula tej powiesci wciaga, akcja jest szybka, a postaci nie takie oczywiste.
Zakonczenie nie jest w zadnym wypadku banalem, a kilka watkow pobocznych dziwia, ale nie mecza.
Zdecydowanie polecam, a ja na pewno siegne po inne ksiazki Gardner.

Bardzo mi sie spodobalo pierwsze spotkanie z autorka.
Swoja droga lubie kryminaly i dreszczowce.
Fabula tej powiesci wciaga, akcja jest szybka, a postaci nie takie oczywiste.
Zdecydowanie polecam, a ja na pewno siegne po inne ksiazki Gardner.

Nikt tak skutecznie nie rani jak najbliżsi. Kolejna fantastyczna powieść, pełna napięcia i emocjonujących zwrotów akcji. Trudno się oderwać, s kończy się zbyt szybko.

Byłam pewna, że ta książka nie jest w żadnej serii, a jak się okazuje jest ona częściowo połączona z kolekcją książek tej autorki z detektyw D.D. Warren, więc się naprawdę cieszę, bo jestem w trakcie czytania właśnie tej serii.

Nie mam pojęcia czemu ta książka tak strasznie mi się dłużyła, dosłownie jej pierwszą połowę czytałam przez parę dni, chociaż zajmowało mi to naprawdę wiele godzin, za to drugą połowę przeczytałam w jeden dzień.

Największą ironią podczas tego wszystkiego było to, że jak zobaczyłam opis tej książki, to od razu przyszła mi do głowy pewna myśl, która bardzo szybko mi z niej wyleciała, gdy zaczęłam czytać tę książkę, bo stwierdziłam, że się pomyliłam, ale myśl ta powróciła kilkadziesiąt stron przed końcem, bo jednak to wszystko do siebie pasowało i jak się okazało - było prawdą. Ale mimo tego, że przewidziałam, kto za tym wszystkim stoi, to tak czy siak bawiłam się naprawdę dobrze i lecę po kolejne książki tej autorki.

Nie mogłam się oderwać. Powieść wciągnęła mnie niesamowicie.
Historia rodziny, która zostaje porwana i wywieziona nie wiadomo dokąd. Policja i FBI podejrzewają, że powodem porwania jest okup. Jednak czas mija, a porywacze nie żądają pieniędzy, choć jest o co walczyć. Justin prowadzi wielką firmę budowlaną. Buduje obiekty typu szpital czy więzienie. Obraca naprawdę dużymi kwotami. jego żona Libby projektuje biżuterię. Mają piętnastoletnią córkę.
Małżonkowie wracają z kolacji i okazuje się, że w domu ktoś jest. Zostają obezwładnieni i uprowadzeni.
Fabuła prowadzona jest dwutorowo: z perspektywy Libby oraz z punktu widzenia szeryfa poszukującego zaginionych.
Czy uda się znaleźć, a potem uwolnić zakładników? Obstawiałam różne postacie, ale do końca nie wiedziałam, kto jest sprawcą. Nie trafiłam z typowaniem. Serdecznie polecam!

Nie mogłam się oderwać. Powieść wciągnęła mnie niesamowicie.

Fantastyczna dosłownie ją połknęłam. Polecam dla tych co lubią wartką akcję.

Fantastyczna dosłownie ją połknęłam. Polecam dla tych co lubią wartką akcję.

To moja pierwsza książka Lisy Gardner, która nie należy do cyklu o D.D. Warren, choć co ciekawe pojawia się ona jako postać poboczna. Mamy tutaj za to Tessę Leoni, którą też dane mi było poznać już wcześniej w jednej z książek. Tak więc zaczynając czytać poczułam się niemalże swojsko. ;-)
Co do tematu, wiedziałam że będzie dla mnie trudny, bo mamy tutaj porwanie. Tym razem dotyczy ono trzyosobowej niezwykle bogatej rodziny. Brzmi jakby nie dało się z tego zrobić niczego nadzwyczajnego, a jednak... Nic tutaj nie jest takie, jakie się wydaje, a im dalej w książkę tym więcej tajemnic odkrywamy. Relacje między bohaterami są świetnie przedstawione. Akcja wciąga i nie pozwala oderwać się na zbyt długo od czytania.
Do tego kiedy już myślałam, że dążymy do w miarę standardowego zakończenia, zadziało się mnóstwo zaskakujących rzeczy. No baardzo mi się to wszystko podobało.

Właściwie nie przeczytana, lecz przesłuchana. Ciekawa, chociaż miejscami trochę przydługawe opisy, ale o ,, palpitacje serca,, nie przyprawia ...:))

Przeczytałam już mnóstwo książek Lisy Gardner, ale ta część póki co spodobała mi się najmniej. Nie chodzi o samą w sobie historię, ale głównie o to jak pokręcona była. Szło się domyślić zakończenia, jednak książkowi detektywi co rusz byli pewni kto jest winowajcą a później okazywało się, że to jednak nie ta osoba, wymyślali kolejną teorię, byli jej pewni i nagle znów okazywała się nietrafiona. Nie żałuje czasu poświęconego na tą książkę, ale pod koniec byłam tym już trochę zmęczona. Mogłaby być zdecydowania krótsza, a bardziej konkretna.

• Audiobooki
  • Lisa Gardner