Kameleon

Okładka książki Kameleon
Peter Robinson Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Inspektor Banks (tom 12) Seria: Kryminał kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2001-01-01
Adam Olesiejuk

więcej Więcej

Mocna książka.

Nie napisze chyba nic nowego. Wszystko już w opiniach jest.
Akcja płynie powoli do przodu dzięki czemu jest chwila oddechu między jednym okrucieństwem a drugim. Bo tego tu nie brakuje. Tragedie, brutalne morderstwa, trauma z dzieciństwa, okropna trauma. I on, morderca. A może ona? Hmmm mogą być też oni... No właśnie, kto za to odpowiada?

Śledztwo brnie do...

Całkowicie przypadkowo dostałem tę książkę do przeczytania i nie miałem kompletnie żadnych oczekiwań.Nigdy nie obiło mi o uszy nazwisko autora,nie miałem też pojęcia,że to dwunasta część kryminalnego cyklu.I od razu muszę napisać na wstępie,że powieść okazała się zaskakująco dobra i ciekawa.Bestialskie mordy na kobietach,porwania,traumy z dzieciństwa,to wszystko...

Jak zwykle u Autora, akcja rozwija się niespiesznie, powoli acz konsekwentnie nabierając barw. Mrocznych barw, bardzo mrocznych. Wielokrotnie podejmowane tematy przemocy wobec dzieci, pedofilii czy przemocy wobec życiowego partnera tu nabierają nowego znaczenia i wagi. W końcu uświadamiamy sobie, że zło zawsze będzie skutkowało kolejnym złem, a ofiarami stają się Ci, którzy...

1985

Świetny thriller, który od pierwszej do ostatniej strony trzyma w napięciu. Brutalny, śmiały i bezwzględny. Perfekcyjnie poprowadzone śledztwo, sprawa aż kipi od emocji. Jest mroczno i nieprzyjemnie. Ale nie można się oderwać. Książka dla tych, co lubią się bać i rozwiązywać skomplikowane tajemnice, którą kryją się w domowym zaciszu!

A czy Ty wiesz kto mieszka obok Ciebie? Czy wiesz co dzieje się za drzwiami u sąsiadów?
Genialna książka, którą czyta się jednym tchem..

Niezłe czytadło, które nie odmienia życia czytelnika, ale pozwala nie stracić czasu. Realistyczna fabuła, z trudnymi do rozwiązania problemami, dylematami moralnymi. Z bohaterami z krwi i kości. Zostawia coś do przemyślenia, pewien swędzący problem, dla większości z nas czysto teoretyczny, na szczęście: czy skrzywdzony zbrodniarz zasluguje na współczucie?

To naprawdę dobra książka- to była moja pierwsza myśl po przeczytaniu ostatniego zdania Kameleona.
Cała historia mimo, iż makabryczna i nie pozbawiona przykrych szczegółów jest tak wciągająca, że czyta się z zainteresowaniem i chęcią.
Ciekawostką jest też poruszenie tematu nadmiernego użycia siły przy aresztowaniu, np. tego jak ciężko jest ocenić zasadność oraz...

To co mnie w tej książce urzekło to jej warstwa psychologiczna . Tak, jest morderstwo, nawet nie jedno . Jest morderca, lecz czy to na pewno on ? Jest i śledztwo powolne i żmudne i jest znajomy z poprzednich części, inspektor Alan Banks . Ponieważ sprawa jest niesamowicie zagmatwana i trudna, Banks tym razem ma za zadanie stworzyć specjalną grupę operacyjną tylko dla tej...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lubie książki Robinsona, lubie postać Alana Banksa. Nie można się nudzić. Historia opowiedziana z napięciem, wielowątkowa.

Kolejna sprawa inspektora Alana Banksa, który tym razem jest totalnie wyczerpany, zarówno życiem prywatnym jak i zawodowym... a do tego teoretycznie pojawia się rozwiązanie sprawy nad którą detektywi pracują już jakiś czas -
rutynowa policyjna interwencja dotycząca awantury rodzinnej, doprowadza do bardzo krwawych konsekwencji..., jednocześnie na jaw wychodzi miejsce...

• 2014
  • Audiobooki