Skorpion złoty

"Skorpion złoty, zwany mandżurskim, jest groźnym drapieżnikiem". Zgadza się. To zdanie z ostatniej strony jest prawdziwe, gdyż dla swych ofiar jest bezwzględny, a kończący odwłok kolec jadowy stanowi jego główny oręż. Skorpiony stanowią motyw przewodni pierwszego tomu kolekcji "Owady, pajęczaki i inne robaki".
Pierwsza część "Z bliska..." ma dwa artykuły: "Niezwykłe skorpiony" oraz "Żądło w ogonie" i przedstawia ogólnie skorpiony oraz ich budowę. Druga część "Środowisko" to artykuł o tytule "Na całym świecie", który przedstawia wybrane gatunki skorpionów na świecie oraz mówi o środowisku ich życia. Trzecia część "Zwyczaje" to artykuł pt. "Śmierć przychodzi nocą". Opowiada on o pożywieniu, zalotach, hibernacji, narodzinach i dorastaniu skorpionów. Część "Obrona i atak" przynosi artykuł pt. "Ofiara i łowca" o ofiarach i wrogach skorpionów. Część "Niezwykła natura" to artykuł "Śmiercionośna broń". Ten artykuł mówi głównie o zwierzętach jadowitych. Część przedostatnia "Legendy i mity" to artykuł pt. "Bogowie, królowie i skorpiony". Ostatnia strona poświęcona jest skorpionowi złotemu, którego okaz dołączony jest do tegoż numeru.
Bardzo dobra lektura, która może zainteresować niejednego wielbiciela dzikich zwierząt bezkręgowych. Wiele interesujących informacji. Wiele ciekawostek.

Pierwsza część "Z bliska..." ma dwa artykuły: "Niezwykłe...

Bohaterem pierwszego numeru tej niepozornej książeczki z serii opisującej owady, pajęczaki i robaki świata jest skorpion złoty. Na piętnastu stronach broszurki czytelnik dowie się między innymi: jak wygląda budowa ciała skorpiona, pozna różne gatunki, ich charakterystykę, głównych wrogów, ofiary oraz umiejscowienie na mapie świata. Oprócz tego możemy przeczytać kilka ciekawostek, sposób rozmnażania, jak wygląda u nich okres godowy oraz jak były postrzegane w mitach przez starożytnych Egipcjan.

Książeczka podzielona jest na parę niedługich rozdziałów, które omawiają kolejne rzeczy.

• 🔚Ukończone w roku 2021 ◄
  • 🏡Posiadam $
  • Gatunek: literatura popularnonaukowa

Dodaj cytat z książki Skorpion złoty