Błękitny Krzyk

Okładka książki Błękitny Krzyk Thomas Blaidd
Okładka książki Błękitny Krzyk
Thomas Blaidd Wydawnictwo: Publisher Tomasz Mikolajczyk London Cykl: Trylogia Krzyk (tom 1) Seria: Błękitny Krzyk 3 fantasy, science fiction
Trylogia Krzyk (tom 1)
Błękitny Krzyk 3
Publisher Tomasz Mikolajczyk London
2021-08-12
2021-08-12
Fantastyka Fantazy przygoda miłość Religia

W „Błękitnym Krzyku” Tomasza Blaidda zanurzamy się w mistycznym oceanie nieprzewidywalności, gdzie każda strona jest jak magiczna brama do intrygującego świata.

Pytania o dobro, zło i więzi krwi stają się mistycznymi zagadkami, których odpowiedzi ukrywają się w głębinach opisanych postaci i ich skomplikowanych losów. To nie tylko opowieść, lecz filozoficzny labirynt, w którym czytelnik odkrywa zakamarki tajemniczego świata, zastanawiając się nad naturą ludzkich wyborów i ich konsekwencjami.

W tej opowieści słowa stają się jak magiczne kamienie, układające się w szeptane przez wiatr historie. Autor splata nici etycznych rozważań z emocjonalnymi zakrętami, tworząc niezwykły, literacki fresk, który przemyślanie ukazuje skomplikowaną mozaikę ludzkiego istnienia.

Powieść zgrabnie łączy w sobie elementy fantastyki, kryminału i sensacji, wiodąc czytelnika przez intrygujący labirynt niepewności. Każdy rozdział to jak zakręt w tej literackiej zagadce, gdzie tajemnice splatają się z zawiłościami, a czytelnik staje się uczestnikiem pełnej zwrotów akcji historii.

Uniwersum, które tu stworzono, emanuje nie tylko spójnością, ale także niezwykłą oryginalnością. To jak mistyczny krajobraz, gdzie każdy szczegół jest jak malowidło na płótnie, skrupulatnie ukazujące nieznaną wcześniej wizję świata. Ideologie toczą niekończącą się grę, przynosząc czytelnikowi wrażenie, że obserwuje ruchy nieuchwytnych sił, których wpływ sięga głęboko w zakamarki ludzkiej duszy.

Autor stawia przed nami śmiałe i uniwersalne pytania, poruszając temat ingerencji człowieka w odwieczny porządek świata. To nie tylko literackie wyzwanie, lecz także filozoficzna refleksja nad granicami ludzkiego wpływu na otaczającą nas rzeczywistość.

To jest podróż przez opowieść, która ukazuje wewnętrzny krzyk każdego z nas, rozbrzmiewający w sercach bohaterów. To nie tylko konfrontacja z nieznanym, ale także podróż do własnych zakamarków duszy, gdzie pytania o tożsamość, miłość i moralność stają się kamieniami milowymi na tej drodze.

„Błękitny Krzyk,, to pierwsza część trylogii fantasy. Lekka, przyjemna, ale i nie pozbawioną dramatycznych wydarzeń opowieść o mocy przyjaźni i miłości. To one dają nam siłę mogącą rozbić mur obojętności, ubezwłasnowolnienia i zła, który tworzą wokół nas ideologie będące równocześnie źródłem strachu, śmierci i bezwolnego podporządkowania się władzy. Keiko i Ayen, to dwoje młodych przyjaciół, którzy by ratować swe życie, stają do walki z pozbawionymi skrupułów strażnikami Energii. Podążając swoją drogą, odkrywają świat pełen zła i ludzkiego cierpienia ubrany, w piękne opakowanie idealnego społeczeństwa, ale równocześnie poznają potęgę przyjaźni i miłości jako mocy prawdziwej natury wszechrzeczy.

• Serie

Dodaj cytat z książki Błękitny Krzyk