Falling

Okładka książki Falling T. J. Newman
Okładka książki Falling
T. J. Newman Wydawnictwo: Simon & Schuster, Avid Reader Press kryminał, sensacja, thriller
Falling
Simon & Schuster, Avid Reader Press
2021-07-06
2021-07-06
9781982177881

5,5

Czuć, że debiut. Trochę się nie kleiła, ale koniec końców - dowiozła rozrywkę. Nawet się zestresowałam, jednak nie ma tu niczego czego nie widzielibyśmy w filmach o tej tematyce - a szkoda.
Jakoś szczególnie nie polecam, ale też nie odradzam (w szczególności tym, którzy szukają dosłownie - szybkiej rozrywki).

5,5

Miałem dreszczę na plecach. Świetny kryminał

Miałem dreszczę na plecach. Świetny kryminał

Ultimatum ✈️
Lecisz samolotem... i nie masz pojęcia, że za chwilę dowiesz się że został on porwany przez terrorystów. Tak! Właśnie z tym musieli zmierzyć się pasażerowie rejsu numer czterysta szesnaście. 143 osoby w samolocie, czy dusz które już nigdy nie postawią stopy na ziemii? Przerażające.

Wszystko zaczyna się od dnia gdzie kapitan samolotu, żegna się z żoną w kuchni, zostawiając ją i dwójkę dzieci z monterem, który przyjechał na wezwanie w sprawie nie działającego internetu. Jednak gdy kapitan samolotu wychodzi za drzwi, Carrie ma przystawioną lufę do głowy. Terrorysta każe jej i dzieciom usiąść, zakłada na kobietę kamizelkę z materiałami wybuchowymi, sam też na sobie taką ma. Po czym gdy rejs samolotu się rozpoczyna, wysyła do kapitana wiadomość, aby odpalił laptopa. Widok przeraża kapitana i w krótkiej chwili uświadamia on sobie że będzie musiał poświęcić rodzinę, albo wszystkich pasażerów lotu. Jak myślicie czy kapitan postawi samolot na ziemii?

Ultimatum ✈️

Chętnie bym wystawiła tutaj ocenę 7.5. Bardzo wciągająca. Prolog - a) dobrze że cała książka nie była taka b) szkoda, że zostało zdradzone zakończenie książki. Kłuło mnie kilka nieścisłości np. samowola a potem awans Theo; Zastanawiam się jakim sposobem Bill nie poczuł, że jego torba jest cięższa.

Zaciekawiła mnie okładka, tytuł oraz sama historia i tak jak na początku nie mogłam się skupić, tak później zaczęła mnie wciągać i przeczytałam jednym tchem. Polecam

"Ultimatum" to naprawdę dobry kawałek historii.

Wartka akcja, absorbująca fabuła. Nie sposób odłożyć tę książkę na dłużej niż pół godziny. Przez cały dzień wciąż mnie do niej ciągnęło. Nie było tu mowy o "dawkowaniu", przeczytałam na raz i ogromnie się z tego cieszę.

W ogóle nie czuć, że to debiut autorki. Przynajmniej ja kompletnie tego nie odczułam. Sposób pisania może i nie jest fenomenalny ani wyjątkowy, ale pasował do przedstawionej opowieści.

Czy warto przeczytać? Jasne, że tak! :)

"Ultimatum" to naprawdę dobry kawałek historii.

zestresowałam się 😟

zestresowałam się 😟

Książka nie jest może wysokich lotów, przeszkadzały mi patetyczne opisy niektórych sytuacji, ale czytało się ją dosyć szybko.

Bardzo słaba książka. Jeśli ktoś widział w swoim życiu choć jeden niewysokich lotów film o porwaniu samolotu - to właśnie to. Moje zaangażowanie w tą historię było zerowe i dziwię się sama sobie, że ją skonczyłam. Nie dość, że fabuła nie powala, to dodatkowo pełna jest patetycznych zdań oraz rzewnych i ckliwych dialogów, zakrawajacych wręcz o kicz. Audiobook to koszmar, głos i interpretacja lektora według mnie w ogóle nie pasuje do treści. Już dawno nic mnie tak nie zmęczyło. Nie spodziewałam się po tej książce cudów, ale nie myślałam, że będzie aż tak zła..

Doświadczony kapitan amerykańskich linii lotniczych Bill Hoffman i jego przyjaciel Ben, drugi pilot wyruszają w rejs z Los Angeles do Nowego Jorku ze 144 pasażerami na pokładzie. Wkrótce po starcie Bill dostaje wiadomość, że jego żona Carrie i dwójka dzieci zostali porwani, i jeśli nie rozbije samolotu we wskazanym przez terrorystów obiekcie w Waszyngtonie, jego rodzina zginie. Na pokładzie samolotu znajduje się drugi zamachowiec, kontrolujący załogę.
Miała być dramatyczna walka o przechytrzenie terrorystów, fascynująca rozgrywka, a wyszedł... mdły, nieprawdopodobny gniot w patetycznym sosie, z heroicznymi, nierealnymi postaciami.
Napisany przez znudzoną stewardesę linii Alaska i Virgin America, debiutantkę.
Nie szokuje, że autorce ponad 40 wydawnictw odmówiło współpracy.

Mam nadzieję, że hollywoodzki film na podstawie tej kulawej prozy będzie lepszy, wszak poprzeczka niewysoko zawieszona.

• Thriller
  • Przeczytane w 2022