Okładka książki Jak zmieniać. Jak stąd, gdzie jesteś, dostać się tam, gdzie chcesz się znaleźć, czyli co nauka mówi o zmianach Katy Milkman
Katy Milkman Wydawnictwo: Insignis poradniki
poradniki
How To Change. The Science of Getting from Where Tou Are to Where You Want to Be
Insignis
2021-10-29
2021-10-29
Alka Konieczka
psychologia behawiorystyka zmiana zapominalstwo lenistwo prokrastynacja impulsywność

Napisana przystepnym jezykiem wiec bardzo szybko sie czyta, przyjemnie podana wiedza naukowa na plus masa przypisow do badan/arykułów i podsumowania po kazdym z rozdziałów. Polecam :)

Czy można w przyjemny i prosty sposób wyjaśnić zagadnienia ze świata nauki? Można, a ta książka jest tego dowodem. Przykłady z życia codziennego, które zrozumie każdy, poparte dowodami naukowych badań pokazują jak wprowadzać zmiany skutecznie i co najważniejsze - trwale. Postanowiłam większość z nich wypróbować na własnej skórze budując plan zmiany kilku nawyków. Potwierdzam, że sposoby prezentowane w książce okazały się w moim przypadku strzałem w 10. Dodaję do listy książek, które realnie wpłynęły na moje życie. :)

Czegoś więcej spodziewałam się po tej książce. Przytoczone badania bywają interesujące, jednocześnie w zastosowaniu dla zwykłego człowieka mogą być bardzo trudne do wprowadzenia. Mam wrażenie, że więcej dowiedziałabym się na temat zmiany z książek dotyczących stosowanej analizy zachowania. Poza tym czytając książkę na czytniku strasznie się rozczarowałam, w momencie gdy do końca książki pozostało 20%,a tu same przypisy.

Książka bardzo średnia, wiele odwołań do profesorów akademickich w USA i ich jakże świetnej wiedzy - nuda i jeszcze raz nuda.

Skondensowana porcja wiedzy, która powinna przypaść do gustu tak laikom, jak i praktykom. Na plus, znośna/ akceptowalna ilość wycieczek osobistych autorki. Jeśli można się do czegoś przyczepić, to do tego, że brakuje jakiegoś sensownego podsumowania, w który wyznaczałaby ona kierunek swoich kolejnych badań; wskazałaby kwestie warte poszerzenia czy pogłębienia. Zamiast tego otrzymujemy... obszerną biografię.

Książka zawiera w sobie bardzo dużą ilość badań na temat tego jak zmiany wpływają na nas, na nasze zachowania czy emocje. Niestety w mojej ocenie jest tego za duzo i wiedza ta dla zwykłego śmiertelnika jest zbyt ciężka. Dla osób, które studiują tematy rozwojowe i chcą czegoś więcej niż couchingu nie opartego na żadnych badaniach książka ta jest idealna.

Bardzo dobra i pełna wiedzy, a jednocześnie napisana przystępnym językiem :)

Bardzo dobra i pełna wiedzy, a jednocześnie napisana przystępnym językiem :)

Bazując na wynikach wieloletnich badań behawioralnych, autorka podpowiada sposoby na wprowadzenie i - co ważne - utrzymanie nowych nawyków, prowadzących do zmian w życiu. Poradnik jest naprawdę praktyczny i momentami zaskakujący.

Poradnik z konkretnymi działaniami, które zostały potwierdzone badaniami

Poradnik z konkretnymi działaniami, które zostały potwierdzone badaniami