The Postman. Miłosna przesyłka

Okładka książki The Postman. Miłosna przesyłka Adriana Rak, Angelika Ślusarczyk
Okładka książki The Postman. Miłosna przesyłka
Adriana RakAngelika Ślusarczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2021-09-09
2021-09-09
romans listonosz emocje uczucia zagubieni miłość

Fabuła ciekawa i fajny podział rozdziałów na bohaterów, ale niezbyt podobał mi się styl. Miałam wrażenie jakby książkę napisało dziecko, pomimo licznych scen erotycznych. Przez to książka mnie trochę zmęczyła.

Całkiem przyjemna historia miłosna. Zabrakło mi karmy na Justynie i wiadomości o tym czy ludzie z wioski zaczęli Fankę traktować normalnie.

The Postman" autorstwa Adrianny Rak i Angeliki Ślusarczyk
Już od pierwszych stron tej powieści bije od niej erotyzmem. Bohaterów, mimo, iż oboje nie wiedzą o sobie absolutnie nic coś ewidentnie do siebie przyciąga.
Maciek, który ma za sobą nieudany związek, a także niebywale smutną rodzinną tragedię, stara się jak najlepiej sobie radzić i korzystać z życia. Zawód listonosza nie traktuje jak konieczność, a możliwość zapewnienia bytu. Gdy pewnego słonecznego dnia na jego drodze staje Danuta, cały jego poukładany świat wywraca się do góry nogami.  Zachwyt urodą, a z czasem też osobowością kobiety doprowadza do rozwinięcia się u niego głębszego uczucia.
Danuta mimo, że przystojny i szalenie miły listonosz nie jest jej absolutnie obojętny, boi się rozwinięcia relacji. Wakacje kiedyś się skończą, a wraz z nimi rozpoczną się studia dziewczyny. Oboje mogą na tym tylko ucierpieć, czy tak się stanie? Czy dziewczyna ma jeszcze jakieś tajemnice, które stoją na drodze tego rodzącego się uczucia?Osobowości Maćka bardzo mi się spodobała. Mężczyzna nie zawsze musi być bad boyem, niekiedy miły i uroczy mężczyzna też może skraść serce.
"The postman" to historia młodych ludzi, którzy próbują odnaleźć się w świecie, który nie zawsze jest uczciwy i szlachetny. Mimo bólu jakiego doświadczyli w przeszłości - walczą. Jeśli chcecie się przekonać z jakim skutkiem sięgnijcie po tę powieść.

The Postman" autorstwa Adrianny Rak i Angeliki Ślusarczyk

Danuta po pewnych wydarzeniach na uczelni postanawia wakacje spędzić z dala od wszystkiego i udaje się do dziadków. Chce odciąć się od głupich plotek i znajomych. Cieszy się, że może tak naprawdę odpocząć i pomóc trochę w codziennych obowiązkach swoim ukochanym staruszkom. Zupełnie nie spodziewa się, co przyjdzie jej tam spotkać. Otóż poznaje przystojnego listonosza Maćka, który z racji pracy przynosi przesyłki do jej dziadków. Na początku dziewczyna trochę nie chce się w to zagłębiać, bo przecież jest tu, aby odpocząć, i nie chce wdawać się w żadne relacje. Jednak gdy po paru spotkaniach zdaje sobie sprawę, że to może być coś więcej niż tylko wakacyjna ,,znajomość".

Maciek żyje spokojnie sobie w małej nadmorskiej wiosce i nie szuka wielkich przygód ani nie ciągnie go do wielkiego miasta. Gdy poznaje Dankę od pierwszych chwil, nie może o niej zapomnieć. Robi wszystko, by zaimponować dziewczynie, jednak co może taki zwykły chłopak pokazać dziewczynie z wielkiego miasta? Mimo niezdecydowania dziewczyny i tego, iż nie bardzo chce opowiedzieć o swojej przeszłości, Maciek walczy o miłość, którą czuje. Próbuje dowiedzieć się, co się stało w jej życiu, co powoduje jej zmienne nastroje. Zdecydowanie się nie poddaje.

Ta dwójka walczy nie tylko o swoją przyszłość, ale również ze swoją przeszłością. Czy uda im się zaufać sobie nawzajem i przezwyciężyć każdy strach?

Powiem szczerze, że książka nie do końca przypadła mi do gustu. Nie wiem do końca czy to kwestia samego pisania, czy jednak samej historii. Czytałam ją dość długo, bo ciężko się ją czytało. Było to wręcz dość nudne, nic specjalnego się nie działo. Jedynie jedna zagadka co się stało Danucie, że tak chciała uciec na czas wakacji i zastanawiała się właściwie jak wrócić na uczelnię. Mimo tego chciałam ją przeczytać, bo zaintrygował mnie opis. Okładka również mi się spodobała, może to kwestia faceta na okładce? Powieść jest podzielona na rozdziały z punktu widzenia Maćka, jak i Danki. Czcionka do czytania jest wręcz idealna, dzięki czemu udało się przyśpieszyć trochę czytanie. Wszystko jest napisane płynnie i w odpowiednich ramach czasowych. Jest parę scen 18+, jednak są opisane w dobrym stylu. Podsumowując, mimo że dla mnie książka niezbyt się spodobała, myślę, że zdążyła znaleźć już swoich wielbicieli.

Autor: Adriana Rak, Angelika Ślusarczyk
Tytuł: The Postman. Miłosna przesyłka
Wydawnictwo: WasPos
Danka już od pierwszych chwil znajomości z Maćkiem doskonale zdaje sobie sprawę z tego, w jak beznadziejnej sytuacji się znaleźli. Młoda kobieta, dręczona trudnymi wspomnieniami, których nie potrafi wyrzucić z pamięci, nie jest w stanie zaufać żadnemu mężczyźnie. Postanawia jednak dać szansę tej niecodziennej relacji, niepewna, czy jest w stanie stworzyć normalny związek. Maciej to listonosz z małej miejscowości, ceniący sobie spokojne życie z dala od miejskiego zgiełku. Kiedy poznaje Danutę, zakochuje się od pierwszego wejrzenia i pomimo przykrych doświadczeń jest gotowy na nową miłość. Jego pewność siebie i nadzieję na zbudowanie czegoś trwałego studzi zmienne zachowanie Danki, która nie może się zdecydować, czego oczekuje od tej znajomości. Mężczyzna jest na tyle zdeterminowany, że postanawia zawalczyć o miłość.

Książka od pierwszej strony wydała mi się być dobra. Nie wiedziałam czego mogę spodziewać się po autorkach. Od samego początku wcieliłam się w rolę bohaterów. Podobało mi się to, że mogłam tę historię poznać dwóch perspektyw. Nie spodziewałam się takich myśli, co było świetne. Historia zaczynała się dobrze, a już potem rozkręciła się tak bardzo, że musiałam na spokojnie sobie wyjaśnić. Nie mówię, że fabuła była prowadzona za szybko, po prosu ja chciałam dłużej żyć historią bohaterów. Bardzo się cieszyłam z tego jak Danka i Maciej się dogadują. Było mi przykro z powodu tego, co Danka przeżyła i współczułam jej tego co za tym szło. Z czasem pojawiła się pewna osoba, której nie polubiłam wcale, ponieważ była okropna. To co od tego momentu się działo sprawiało, że chciałam wszystkich ogarnąć. Danka w pewnym momencie zrobiła coś czegoś się nie spodziewałam. Jednak historia ta bardzo mi się podobała. W kilku momentach byłam szczęśliwa wraz z bohaterami. Minęło trochę czasu od przeczytania, a ja ciągle o niej myślę. Ocena 8/10

Autor: Adriana Rak, Angelika Ślusarczyk
Tytuł: The Postman. Miłosna przesyłka
Wydawnictwo: WasPos

Bardzo przyjemna, lekka historia. Warto przeczytać.

Bardzo przyjemna, lekka historia. Warto przeczytać.

🌨️♥️🌨️ RECENZJA 🌨️♥️🌨️

Autor: @rak.adriana
@angelika.slusarczyk.autorka
Wydawnictwo: @waspos

The Postman
Miłosna przesyłka

Danuta ma za sobą wspomnienia, które nie dają o sobie zapomnieć. Nie jest w stanie zaufać żadnemu mężczyźnie. Jednak wszystko się zmienia, kiedy poznaje Maćka. Mimo obaw, że dziewczyna nie będzie potrafiła stworzyć normalnego związku, daję szansę nowej znajomości? 🤔
Czy dziewczynie uda się zapomnieć, o przeszłości? 🤔
Czy da szansę Maćkowi? 🤔

Maciej wiedzie spokojne życie z dala, od zgiełku miasta. Ceni sobie ciszę i spokój. Mężczyzna pracuje jako listonosz. Kiedy poznaje Danusię, od razu się w niej zakochuje. Po przykrych doświadczeniach, które napotkał w przeszłości, jest gotowy na miłość. Tym razem, ma nadzieję, na zbudowanie trwałego związku. Ale czy Danka też jest gotowa? 🤔
Czy Maciej zawalczy o Danusię? 🤔
Czy stworzą szczęśliwy związek? 🤔
Na wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w książce 📖.

Świetna książka. Czytałam ja w tempie ekspresowym, bo nie mogłam się oderwać. Historia Danusi oraz Maćka jest bardzo ciekawa. Pierwszy raz czytałam książkę Adriany w duecie.
Czyta się ją szybką i dobrze. Autorki piszą prostym językiem. Fabuła jest ciekawa nawet bardzo. Szkoda mi było że już się skoczyła ta historia.

Polecam wam serdecznie tę pozycję.

Gratuluję autorką wydania świetnej 📚 .

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ♥️.

🌨️♥️🌨️ RECENZJA 🌨️♥️🌨️

Autor: @rak.adriana
@angelika.slusarczyk.autorka
Wydawnictwo: @waspos

The Postman
Miłosna przesyłka

Recenzja: 6/10. Tytuł: „The postman. Miłosna przesyłka”. Autorki: A. Rak, A. Slusarczyk. Trochę mnie dziwi, ze do tak błahej książki potrzebne były aż dwie autorki. Temat bardzo lekki. Luzna historia miłosna dwojga młodych ludzi. On-listonosz ze wsi, ona studentka z Krakowa. Danka zawikłana w problemy, traci przyjaciółkę i wyjeżdża na wakacje do dziadków. Stara się o wszystkim zapomnieć, poznając niespodziewanie przystojnego Maćka. Tak zaczyna się ich przygoda miłosna. Lekka fabuła, której akcja dzieje się nad morzem. Nie ma co się rozpisywać, bo w książce dużo się nie dzieje. Jak dla zabicia czasu, może być.

Jeśli jesteś zmęczony szarymi, deszczowymi dniami, tęsknisz za latem i czasem spędzonym z lekką powieścią to, to jest to idealna pozycja. „The Postman. Miłosna przesyłka” to opowieść o letnim czasie nad morzem, miłości, która musi przebyć długą drogę i dwójce zagubionych ludzi.

Danka po trudnych przejściach z „przyjaciółką” wyjeżdża do dziadków by nabrać dystansu do całej minionej sytuacji, nauczyć się z nią żyć i nabrać sił na kolejny rok wyzwań. Wie, że powrót do Krakowa nie będzie łatwy jednak wierzy, że pobyt u dziadków da jej siłę na przetrwanie tego co ją czeka.

Maciej jest listonoszem i mieszka w małej miejscowości nad morzem. Jego życie ostatnimi czasy też nie było łatwe i nie uniknął życiowych zawirowa, teraz trzeba nauczyć się żyć na nowo.

Jedno spotkanie, jedna rozmowa coś zaiskrzy ale czy po obu stronach? Czy dadzą sobie szansę i czy związek na odległość ma szansę przetrwać? Dwoje ludzi złaknionych bliskości i miłości, dwa różne światy potrzaskane przez los czy uda się je posklejać w jedną wielką całość?

„The Postman. Miłosna przesyłka” to historia pisana przez dwie autorki z dwóch różnych perspektyw, aby lepiej poznać i wczuć się w tę historię. Dla znających pióro dziewczyn można od pierwszych linijek się zorientować, który bohater jest ich dziełem. Tak jak wspomniałam wcześniej jest to książka idealna na te szare i deszczowe dni, znajdziemy tu bowiem ciepłe promienie słonka, szum morza i historię, która rozgrzewa serducho. Prosta, lekka historia, niewymagająca, acz wciągająca w swój świat. Danka momentami irytująca, taka która nie do końca wie czego chce, niby dorosła i studentka ale naiwna i dziecinna. Maciej nie lepszy bo określiłabym go mianem „ciepłe kluchy”. Pomimo, że bohaterowie byli dobrze wykreowani, to jednak nie mój typ zupełnie. Podobało mi się bardzo w tej książce ukazanie siły miłości i wsparcia, które można odnaleźć w rodzinie. Nie do końca jestem zwolennikiem duetów i pomimo że książkę odbieram bardzo pozytywnie to jednak wolę ich „solowe” powieści.

Aż nie wierzę, że ostatnio trafiają mi się coraz to lepsze książki do czytania. Oczywiście i tutaj nasza bohaterka jest mocno poszkodowana psychicznie. Najbliższe osoby pokazały jej, że zaufanie jest jedynie fikcją literacką, która występuje tylko w książkach. Przyjaciółki, to takie sroki, które widząc okazję wykorzystują ją do swoich celów, podbierając nawet nie należących do nich kawałek świecidełka. Oczywiście pozostawiają dla niej smutek, rozgoryczenie i złamane serce. W końcu chciała dla niej jak najlepiej...
Wspaniałym wyjściem dla młodej studentki okazuje się być ucieczka w rodzinne strony. Z reguły to co znane potrafi dać bezpieczeństwo, którego jej tak brakuje. I tutaj zostałam zaskoczona, bo wiele mężczyzn zazwyczaj staje na drodze takiej zagubionej duszyczce, jednak niekoniecznie są kimś zwykłym. Tutaj do akcji wkracza listonosz! Nie jakiś tam super nieziemski batman, ale zwykły chłopak z przeszłością, która ciągnie się za nim jak psi ogon. W momencie, kiedy ich spojrzenia się spotkają dochodzi do wybuchu wulkanu, pęknięcia balonu, przecięcia piniaty, czy też uderzenia błyskawicy. Takie wielkie bum, które zagościło w sercach obojga. Coś takiego, o czym marzy każda kobieta poszukująca szczęścia. To wszystko trwa zaledwie chwilę, ale wkracza w ich życie burząc wcześniejszy porządek przeznaczenia.
Później ponownie wkrada się przeszłość, która dosłownie jakby się na nich uwzięła. Wszystko jest teraz między ,,chcę, a nie mogę" i między ,,może, ale jest problem". Oj sporo tych pytań, a odpowiedź chyba zrobiła sobie urlop...
Lepiej bym nie pisała dalej, bo zdradzę całą fabułę, a sama bardzo chcę, byście ją przeczytali. Takie życiowe problemy, których niestety nie jesteśmy w stanie ominąć. Do tego pisana z perspektywy postaci, co daje nam obraz na sytuacje uczuciowe z każdej ze stron. Lekki styl, choć taki bardziej dosadny. Krępujące wydarzenia, ale prawdziwe myśli, które poznajemy i które dają nam dwojaki obraz sytuacji. Według mnie warta polecenia, bo można się w niej zatracić:-)

• Od wydawnictwa
  • Romans