Wiele hałasu o ciebie

Okładka książki Wiele hałasu o ciebie Samantha Young Patronat LC
Okładka książki Wiele hałasu o ciebie
Samantha Young Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Much Ado About You
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-07-14

bestsellery TaniaKsiazka.pl

Wyróżniona opinia i

Wiele hałasu o ciebie

przeczytanych książek 581 napisanych opinii 514

Zabawna, lekka i przyjemna historia miłosna z urokliwym, angielskim miasteczkiem w tle :)

Moja ulubiona autorka, którą spokojnie mogę umieścić w TOP5 autorów.

Eve dziewczyna może lepiej zabrzmi kobieta jest na życiowym zakręcie, aby coś zmienić swoim życiu "ucieka" do Anglii, gdzie poznaje przystojnego farmera z którym się zaprzyjaźnia, a jak wiemy od przyjaźni do miłości nie jest daleka droga.

Książka jest na jedno posiedzenie, przyjemnie spędziłam przy niej czas po długim i trudnym tygodniu pracy. Za to chyba najbardziej kocham książki S. Young, że pozwalają mi zapomnieć o otaczającym mnie świecie na kilka godzin.

Moja ulubiona autorka, którą spokojnie mogę umieścić w TOP5 autorów.

Książka jest na jedno posiedzenie, przyjemnie spędziłam przy niej...

Może być ale szału nie ma.

Może być ale szału nie ma.

Na Samanthę Young zawsze można liczyć. Bardzo lekka, przyjemna i pozytywna lektura. Zawsze lubiłam klimat jej książek.

"...masz prawo być pewna siebie, świadoma swojej inteligencji i urody, a także przekonana, że zasługujesz na wszystko, co najlepsze. Niestety, w naszym społeczeństwie wychowuje się dzieci na śmiałych, odnoszących sukcesy ludzi, a kiedy się nimi stają, każemy im trzymać buzię na kłódkę i zachowywać się skromnie. [...] Jeśli odniesiesz sukces, świętuj go. Jeśli zdajesz sobie sprawę ze swojej inteligencji, nie zgadzaj się, by inni traktowali cię jak głupią. Jeśli podoba ci się to, co widzisz w lustrze, brawo ty, do cholery! ... Nigdy nie przepraszaj za to, że lubisz siebie. To wspaniałe nastawienie. "

Jest to prawdziwa powieść ku pokrzepieniu serc. O odnajdywaniu samego siebie (znowu pojawia się ta tematyka u mnie - czyżby nieświadoma sugestia do samej siebie?), o podróży w głąb siebie i szukaniu własnego szczęścia nie zważając w końcu na inne osoby czy presję społeczeństwa/ naszego otoczenia.

W "W wiele hałasu o Ciebie" poznajemy nie tylko historię, jaką się przydarza Evie i Rooneyowi, ale także mamy szansę zapoznać się z Caro, Violą i Lucasem, których ciężko nie polubić.

W żadnym wypadku nie można też zapomnieć o jakże ważnej personie, jaką jest Shadow! Przecudowny dog niemiecki 🙂
To wszystko w otoczce delikatnych nawiązań do Szekspira i jego dzieł oraz sielskich opisach krajobrazów nadmorskiego angielskiego miasteczka.

"Wiele hałasu o ciebie" to historia Eve, która jest po trzydziestce i chciała by wreszcie znaleźć miłość swojego życia. Kobieta teoretycznie spełnia wszystkie warunki do tego, aby zaznać szczęścia w dzisiejszych czasach, ma wykształcenie, poukładane w głowie, pracę, przyjaciółkę i rodzinę, która mimo wielu problemów nadal jest rodziną, a także ponętny wygląd, który powinien zaskarbić jej adoratorów, mimo tego Eve nie może znaleźć interesującego mężczyzny. Gdy po kolejnym zawodzie miłosnym i odejściu sprawy dopada ją kryzys, kobieta postanawia spełnić swoje marzenie o wyjeździe do Anglii. Jak się okazuje ta spontaniczna decyzja może wiązać się z przygodą, która wywróci jej życie do góry nogami.
Bardzo lekka i dobrze napisana historia, zresztą jak wszystkie autorstwa Samanthy Young. Jestem jej wielką fanką i kolejny raz nie zawiodłam się. Ta historia jest zdecydowanie lżejsza od pozostałych, ale nie zabraknie w niej emocji.

"Wiele hałasu o ciebie" to powieść, która mnie pozytywnie zaskoczyła. Okazała się ciepłą, klimatyczną historią o miłości, przyjaźni i odkrywaniu siebie. Ale zaskoczyła mnie przede wszystkim dojrzałością, szczególnie w relacji głównych bohaterów, ukazuje także ludzkie dramaty i problemy, odnajdziemy tu także trafne refleksje nad zwykłym, prozaicznym życiem. Nie tylko jest to przyjemniaczek do pochłonięcia w dwa wieczory, można też z tej książki nieco wynieść.
Mam tylko dwa problemy z tą historią. Jeden duży, drugi mniejszy. Duży jest taki, że bohaterowie są idealni, pod względem fizycznym (fałdek na brzuchu bohaterki nie mam zamiaru nazywać mankamentem) i są także idealni pod względem charakteru. Bo o ile naiwna fabuła mi nie przeszkadza, tak już brak skazy na głównych bohaterach wiele im odbiera, czekałam tylko na moment, aż któreś te wady odkryje przed drugą stroną i mną jako czytelnikiem. Nie chodzi tu o jakieś wielkie skazy na ich charakterze, chodzi o zwyczajne, prozaiczne wady, które posiada każdy z nas.
Mniejszym, acz irytującym problemem jest wielki dramat tu przed końcem, bo o ile emocje i motywy głównej bohaterki rozumiem, to robienie aż takiego dramatu nie jest dla mnie ani trochę wiarygodne.
Nie mniej bawiłam się bardzo dobrze, spędziłam przyjemnie czas i jeśli miałabym komuś polecić lekki, przyjemny romans to właśnie ten.

Świetna książka, klimatyczna, zawiera wspaniałą i ciekawą historię można się pośmiać, popłakać i odczuć wiele innych emocji.
Nie patrzcie na okładkę, która może zachęcić do czytania, ale jak to mówią nie można oceniać książki po okładce.

Świetna książka , czytałam z wielką przyjemnością.

Świetna książka , czytałam z wielką przyjemnością.

Fajna, przyjemna książka do przeczytania w dwa dni, chociaż moment "dramatu" w 3/4 historii jak to zwykle bywa mnie lekko rozbawił, bo był lekko mówiąc trochę naciągany, to historia mnie całkiem wciągnęła - ale cieszę się po innych opiniach, że nie tylko ja zauważyłam powtarzający się zwrot "ano" i mnie irytował :D