Zamknij oczy

Pascal
2021-07-14
2021-07-14
Literatura polska

Śmiało polecam! 😍 Cassie i Liam przyjaźnią się od wielu lat. Nagle mężczyzna znika a kobieta próbuje ułożyć sobie życie. Po powrocie Liama okazuje się, że jego miłość znalazła swoją drugą połówkę. Zakochany w przyjaciółce próbuje zdobyć się na odwagę i wyznać jej swoje uczucia. Jednak kilka sytuacji kompiluje tą decyzję, mimo że kobieta odczuwa to samo.

W końcu, prawdziwa miłość nie rdzewieje prawda? ✨

Przekonali się o tym bohaterzy. Rozterki, tajemnice, kryzysy i prawdziwe uczucia przeważają w tej książce. Bohaterzy są charakterni, a skrywane tajemnice i drugie oblicze Neila dopełnia w ciekawy sposób całą historię. Musze przyznać, że jak na początku go lubiłam tak wkurzał mnie w trakcie. Był lekkomyślny i egoistyczny. Chyba śmiało mogę przyznać, że jestem team Liam 🤪

Fabuła fantastycznie przemyślana! Nie mogłam oderwać się od książki dlatego śmiało mogę ją polecić i właściwie wszystkie historie spod pióra autorki bo jeszcze na żadnej do tej pory się nie zawiodłam 😍

W końcu, prawdziwa...

To...to jest boskie! :D Trochę wątku kryminalnego, trochę tajemnicy, nuta przyjaźni... Ale czy na pewno? Intryga, szereg kłamstw, które nawet mnie przerosły i sprawiły, że musiałam doczytać do końca. W jeden dzień przeczytałam ponad 260 stron a to jest u mnie nie lada wyczyn ostatnio.

Nie zaliczyłabym tej książki do listy arcydzieł, jest to lekki romans z motywem szaleństwa. Mimo to wychwyciłam to, co w tej historii, historii Cassie, Liama i ,,tego drugiego", jest najważniejsze. To nierozerwalna więź mimo przeciwności losu, ukrywania prawdy i upływającego na rozłące czasu.

Świecie, chcę więcej takich książek. Momentami aż kipi emocjami, napięciem i pożądaniem. Czasem wkrada się nienawiść i wrogość. Skąd? to już musicie odkryć sami.

Przez to, iż w lekturze pojawiają się momenty erotyczne, jest to książka raczej dla starszych niż młodszych. Niemniej, jest to wątek dość lekko przeprowadzony w porównaniu z innymi podobnymi. Mocny akcent stanowi coś, co przydarzyło się głównej bohaterce...

Miłość potrafi ukrywać się w najmniejszych detalach, czego czasami nie dostrzegamy i omijamy. Trafiamy w niezbyt pozytywne sidła, skazujemy się na cierpienie i ból. Nie tylko psychiczny. To, co prawdziwe, przetrwa wszystko. Tylko najczęściej bywa tak, że właśnie temu ostatniemu najbardziej się opieramy...

Pamiętajcie, że to, co najbardziej niespodziewane, smakuje najlepiej <3

Opis książki zachęcił mnie. Zapowiadał się lekki, zwyczajny romans, ALE... raczej nazwałabym go słabym romansem. Spodziewałam się czegoś znacznie lepszego...
Nazwałabym to nastoletni romans. Romans... przewidywalny, lekko banalny, chociaż potrafił zaskoczyć.

"Zamknij oczy" Nany Bekher to moim zdaniem kolejny znakomity romans. Tym razem z wątkiem rywalizacji dwóch mężczyzn o jedną kobietę.

Muszę przyznać, że jeśli chodzi o książki tej autorki, nigdy nie czytam opisu książki. Uwielbiam, to uczucie, gdy otwieram książkę i nie wiem co mnie czeka. A Nana naprawdę potrafi zaskoczyć z pozoru przewidywalną fabułą.

Dlaczego z pozoru ?

Bo jedna scena potrafi zmienić cały charakter powieści. Jeden zwrot akcji i od książek tej autorki ciężko się oderwać.

Tak właśnie było w tej historii.
Cassie dziewczyna, która zmaga się z uczuciami do dwóch mężczyzn. Z jednej strony serce bije szybciej obok przyjaciela Liama. Tylko, że mężczyzna traktuje ją od zawsze jak przyjaciółkę. Z drugiej jest Neil. Przy nim dziewczyna czuje się kobieca i pożądana.

Ale jeden z nich nie ma uczciwych intencji. Który? Tego nie zdradzę.

Jeden z nich zrobi coś, za co mam ochotę go skrzywdzić
Który? Tego nie zdradzę.

Jeden z nich okaże wsparcie i zrozumienie. Który? Tego również nie zdradzę.

Jeśli chcecie wiedzieć, bardzo zachęcam do sięgnięcia po tą historię.

Napisze po raz kolejny, że styl tej autorki jest lekki, pełny zwrotów akcji, dramatów i szczęśliwych chwil. I to również dostałam w powieści "Zamknij oczy". Bohaterowie jak zawsze różni, pełni tajemnic i zmagań. Ale nie da się ich nie lubić. Ja osobiście nie lubię, gdy muszę się, z którymś pożegnać, gdy już nastepuje koniec powieści. Nana tworzy ich tak realnie, że mam wrażenie jakby byli prawdziwi.

Kolejna książka, która stała się moją ulubioną. Kolejna, o której łatwo nie zapomnę. Kolejna, którą muszę mieć koniecznie na swojej półce.

Ogromnie polecam ❤️

Dlaczego z pozoru...

Książka, która po długiej przerwie od czytania i próbie powrotu do czytania książki za książką, wciągnęła mnie. Nie jest to literackie arcydzieło, ale chyba nikt tego nie oczekuje czytając opis czy widzą okładkę. Jednkaże książka bardzo przyjemna do oderwania się od codzienności. Jedyne co mnie mierziło to ciągłe podkreślanie, że Cassie i to przez samą Cassie również, nie jest typową dziewczyną tylko chłopczycą taka wyjątkowa, bo ona przecież lubi motoryzację. I takie spłycanie, że nie dogaduje się z dziewczynami, bo przecież ona chce gadać o samochodach a nie jest w stanie gadać tyle o sukienkach, makijażu czy facetach, jak dla mnie to ona bardzo często mimo wszystko opisywała szczegółowo co nosi dla swojego faceta i na facetach też skupiała się nieźle, wpadając z ramion jednego do drugiego, no i koniec końców to już jest przesadą kwitować dziewczyny w ten sposób, że te gadają tylko o facetach czy ciuchach. Ale starałam sie po prostu to ignorować albo z tego śmiać.

Totalne nieporozumienie. Ona między jakimiś dwoma napaleńcami. Jeden ją sprzedaje, drugi okłamuje. Brak iskry. Miejscami niesmaczne.

„Między miłością a przyjaźnią jest cienka granica zwana pożądaniem.”

Motyw miłości zrodzonej z przyjaźni to często wykorzystywany temat w romansach. Nie inaczej jest w powieści "Zamknij oczy", w której bohaterowie muszą przejść trudną drogę, zanim zaczną postrzegać siebie zupełnie inaczej.

Nana Bekher to pseudonim pisarki polskiej autork romansów, erotyków i powieści z gatunku fantasy. Zadebiutowała w 2019 roku książką "Nieznośny milioner", która stała się bestsellerem. Na swoim koncie ma jeszcze kilka wydanych tytułów: "Nie uciekniesz", "Zapach grzechu", "Smak pożądania", "Ginger" i "Odnajdę Cię". Jej opowiadanie ukazało się także w antologii "Niegrzeczna miłość". Jest mamą dwóch synów. Uwielbia twórczość Agathy Christie. Nie wyobraża sobie dnia bez kawy, czekolady i żelek.

Cassie od zawsze przebywała wśród mężczyzn, gdyż zawsze miała obok siebie ojca i dwóch braci. Bracia zarazili ją pasją do motoryzacji, więc zamiast bawić się lalkami, czy biegać z dziewczynami po sklepach, ona spędzała dużo czasu w garażu przy motorach. Jej marzeniem jest zostać dziennikarką, mimo że ojciec widziałaby ją raczej w rodzinnej firmie architektonicznej.

W momencie, gdy zaczynamy poznawać tę historię, Cassie obchodzi swoje 21 urodziny. Otrzymuje w prezencie czerwonego ścigacza, a od swojego chłopaka, Neila, skórzaną kurtkę, kask i łańcuszek z wisiorkiem w kształcie serca. Do szczęścia brakuje jej tylko Liama, przyjaciela, który pół roku temu wyjechał do Norwegii i od tamtej pory kontakt z nim się urwał. Gdy wkrótce powraca on w rodzinne strony, Cassie nagle zauważa, że zaczyna go postrzegać nie tylko, jako przyjaciela. Nie wie, że on już dawno nie traktuje jej tylko jak siostrę, lecz chciałby wznieść ich relacje na wyższy poziom, ale niestety na przeszkodzie stoją skrywane tajemnice oraz narzeczony Cassie.

Powieść „Zamknij oczy” to lekki romans z erotycznym wątkiem, który nie przytłacza, lecz wręcz przeciwnie, jest tylko wdzięcznym dodatkiem, gdyż sceny intymne są ładnie opisane, bez wulgaryzmów i nie ma ich zbyt dużo. Opisy działają na wyobraźnię i pokazują wzajemne przyciąganie, namiętność, która łączy dwoje zakochanych ludzi.

Książka ma niesamowite tempo akcji, która wije się pomiędzy kilkoma wątkami z doskonale przemyślanym planem, ukazując różne oblicza relacji damsko-męskich. Widać to na przykładach Liama i Neila, którzy kochają tę samą osobę, przynajmniej jeden z nich tak uważa. Z czasem odkrywamy jaka jest prawda i wyrabiamy sobie zdanie o każdym z nich.

Dosyć szybko autorka odsłania nam prawdziwe zamiary i charakter poszczególnych postaci, gdyż wszystko obserwujemy z trzech perspektyw z tym, że najczęściej do głosu dopuszczana jest Cassie. Narracja Liama i Neila jest przedstawiona sporadycznie, co było dla mnie trochę irytujące, gdyż chciałam poznać też wersję drugiej strony. Jednak z czasem okazało się, że tak poprowadzona fabuła ma swoje uzasadnienie, gdyż w ten sposób nasza ciekawość zostaje podsycana sukcesywnie, dostarczając nam dodatkowych emocji i napięcia.

Autorka bardzo wyraziście nakreśliła różne typy osobowości i charakter relacji damsko-męskich, ale też pokazała skutki budowania związku na kłamstwie i wyrachowaniu. W tę opowieść zgrabnie został wpleciony wątek gangsterski z tym, że nie jest on dominujący. Miał na celu pokazać następstwa złych decyzji i nadał całości dramatyzmu oraz poczucia zagrożenia. Wyłania się tutaj problem uzależnień i różnych sposobów radzenia sobie z nimi. Nana Bekher doskonale nakreśliła sposób myślenia i działania osoby uzależnionej, pokazując, że brak kontroli nad własnymi pokusami, może mieć opłakane i nieprzewidywane skutki, o ile w porę dana osoba się nie opamięta. Poza tym widać też, że nałóg bez względu, czego dotyczy, zawsze krzywdzi nie tylko osobę uzależnioną, ale też najbliższych.

To świetnie napisana historia, wypełniona wieloma emocjami, zwrotami akcji, dzięki czemu od razu jesteśmy wciągnięci w fabułę całkowicie. Bez problemu integrujemy się z bohaterami, odczuwamy ich stan umysłu, każdy nastrój czy odczucia. Jej zaletą jest styl, który nie obfituje w zbyt szczegółowe detale, lecz skupia się na tym, co ważne, nie odbiegając od głównej osi fabuły. Dzięki temu wszystko jest spójne, klarowne i dynamiczne.

Jest to historia z pewną dozą przewidywalności, gdyż zostały zachowane w niej pewne schematy, ale według mnie nie jest to wadą, gdyż była ona związana tylko z niektórymi sytuacjami i rozwiązaniami. Natomiast moja ciekawość i niepewność dotyczyła sposobu, w jaki potoczą się niektóre zdarzenia. Historia opowiada przede wszystkim o miłości, która wypływa z przyjaźni, ale też o szczerości, której tu zabrakło, by wszystko potoczyło się inaczej. Autorka bardzo ekspresyjnie oddała chemię, która przyciąga dwoje ludzi, którzy uświadamiają sobie swoje uczucia, ucząc się siebie na nowo. Polecam lekturę książki na długie wieczory, gdyż dostarcza ona mnóstwo ekscytujących przeżyć i pozostawia po sobie nutkę satysfakcji, a jednocześnie żalu, że już się powieść skończyła.

Egzemplarz książki otrzymałam od portalu Sztukater

„Między miłością a przyjaźnią jest cienka granica zwana pożądaniem.”

Bardzo lekka wciągająca historia. Każda książka autorki jest świetna. Polecam.

Bardzo lekka wciągająca historia. Każda książka autorki jest świetna. Polecam.

Cassie młoda studentka dziennikarstwa, trochę naiwna i niezdecydowana. (Na przestrzeni książki będziemy mogli oglądać jej przemianę i to jak dojrzewa) Jej hobby to motoryzacja, może się wydawać trochę dziwne jak na dziewczynę. Jej to nie przeszkadza, trzyma się z braćmi i przyjacielem Liamem. Niestety tą bliska jej osoba musi wyjechać i zostawia Cassie. Dziewczyna żyje dalej i poznaje Neila, z którym zaczyna się spotkać, później zostaje jego narzeczoną i z nim zamieszkuje. Wtedy wraca Liam i życie Cassie wywraca się do góry nogami. Jednak to on zawsze jest przy niej, niesie pomoc i wsparcie. Neil ten który miał być najważniejszy i ją chronić, sprowadza na nią kłopoty i nie tylko...
Jak potoczą się losy tej trójki?
Czy przyjaźń damsko-męska może istnieć?
Kogo wybierze Cassie?
Czy będzie potrafiła wybaczyć kłamstwa? Zarówno Neila jak i Liama. Musicie dowiedzieć się sami 😉

Piękna książka, dawno nie czytałam takiej historii. Erotyk, romans, momentami dramat i kryminał. Książka pełna emocji. Jestem oczarowana i nie nudziłam się ani przez minutę. Autorka wspaniale to wszystko wyważyła i wykreowała bohaterów. Jednych pokochamy od pierwszych stron, a drugich nie polubimy. W tej książce nawet bohaterowie negatywni odgrywają ważna rolę.

Nie potrafię zrozumieć zachowania Neila. Po prostu egoistyczny dupek! 😡 Nie spotkałam takiej osoby w życiu i mam nadzieję, że nie spotkam. Nie życzę nikomu takiej osoby w swoim życiu. Mam nadzieję, że taka osoba w ogóle nie istnieje i że jest to tylko fikcja literacka. Za to Liam 🥰 taki to mógłby istnieć i pojawić się w moim życiu 😉 kto czytał książkę ten rozumie 🙂 jest czuły, opiekuńczy, pomocny, przystojny. Mimo swoich małych wad i drobnego kłamstwa to nic w porównaniu z tym co zrobił Neil. Cassie ma prawdziwe szczęście, że ma w życiu taką osobę jak Liam, każdemu życzę takiego przyjaciela. ☺️

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki. Aczkolwiek na pewno nie ostatnie, bo mam w planach inne książki i inne BT z książkami Nany. 🙂 Bardzo przypadł mi do gustu jej styl pisania. Prosty, lekki i strony szybko mijają, nie wiemy kiedy to już koniec.
Jak już mam się do czegoś przyczepić to zastanawiam się skąd wziął się tytuł? 🤔 Jakoś mi nie do końca pasuje do tej historii. Może kiedyś poznam odpowiedź 🙂

Zachęcam do przeczytania i wydania własnej opinii na temat tej książki.
Książka trafiła na piedestał i do moich ulubionych, także ocena nie może być inna jak 10/10! ♥

Polecam z całego ♥

🏍 RECENZJA 🏍

„Między miłością a przyjaźnią jest cienka granica zwana pożądaniem.”

Cassie od najmłodszych lat przebywała wśród mężczyzn. Wychowywała się z braćmi, którzy zarazili ją pasją do motoryzacji. Cassie, zamiast spędzać czas z koleżankami i bawić się z nimi, wolała przesiadywać w garażu.

Zaprzyjaźniła się z Liamem, przy którym czułam się naprawdę dobrze. Oboje ukrywali przed sobą uczucia. Żadne z nich nie chciało się przyznać, co tak naprawdę czuję. Traktowali się jak rodzeństwo.

Niestety ich przyjaźń została wystawiona na próbę. Liam musiał wyjechać.

🏍Czy tych dwoje spotka się jeszcze?

Cassie poznaje Neila, chłopaka, który staje się częścią jej rodziny. Kobieta musi wybrać, czy dalej zostać z Neilem, czy może pozwolić, aby z przyjaźni z Liamem zrodziło się coś więcej.

Jedno jest pewne... kolorowo nie będzie, ponieważ każdy z mężczyzn ma swoje tajemnice.

🏍Czy powrót Liama coś zmieni?
🏍Kogo wybierze Cassie?
🏍Czy można wybaczyć kłamstwa?

Piękna książka. Wspaniała historia. I tyle emocji ! Jedna z najlepszych książek 😁
Bardzo podobało mi się wykreowanie bohaterów. Jednych polubimy od razu innych nie za bardzo. No, ale nikomu nie dogodzisz 😊 Neil zdecydowanie trafił do osób, których nie polubiłam... No ale Liam... Jestem nim oczarowana, jego czułością, delikatnością, pomocą. Oczywiście na plus napisane rozdziały z perspektywy kilku bohaterów. Dzięki temu możemy zapoznać się z ich odczuciami.

🏍 RECENZJA 🏍

„Między miłością a przyjaźnią jest cienka granica zwana pożądaniem.”

Zaprzyjaźniła się z Liamem, przy którym czułam się naprawdę dobrze. Oboje...

• Romans