Blind Fate

Okładka książki Blind Fate Regine Abel
Okładka książki Blind Fate
Regine Abel Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Veredian Chronicles (tom 2) fantasy, science fiction
Veredian Chronicles (tom 2)
Blind Fate
Kindle Edition
2017-08-25
2017-08-25
kosmici romans niewolnictwo

2056

„Blind Fate” to druga książka z serii Veredian Chronicles autorstwa Regine Abel. Chociaż ta historia skupia się głównie na innej parze, to fabuła jest kontynuacją pierwszej historii. Pani Abel wykonuje świetną robotę, rozpoczynając książkę od podsumowania dla tych, którzy potrzebują odświeżenia. Chociaż, aby uzyskać jak najlepsze zrozumienie, naprawdę musisz najpierw przeczytać „Escaping Fate”.
Jestem zakochana w tej serii. Budowanie świata jest na najwyższym poziomie, romans jest zarówno słodki, jak i seksowny. Poza tym zobaczyliśmy więcej Amalii i jej partnerów Lhora i Khela oraz ich cudowne bliźnięta, Ghala oraz tajemniczych Tuurenian, admirała Lee i Kamalę. Te postacie odgrywają ważną rolę w fabule. Jednak głównymi bohaterami tej książki są Veredianka Valena Rounis i radny Zhul Derhven, którego podejrzewają o współpracę z Domami Krwi oraz oskarżają go o śmierć rodziców generała Khela Praghana.
Poznaliśmy Valenę w „Escaping Fate”, pracującej w dwóch z czterech jeszcze nie odkrytych Domów Krwi. Jej praca polega na stymulowaniu oksytocyny u kobiet, które są wykorzystywane i nadużywane przez Skażonych. Valena marzy by uwolnić się z niewoli. Podobnie jak Amalia, Valena posiada również zdolności psi, które czynią ją niezwykle cenną dla tych, którzy chcą ją kontrolować ,a konkretnie dla V. Jest jego ulubionym „zwierzaczkiem”. W końcu mając okazję, na którą czekała 22 lata, Valena wyrusza w podróż, by uwolnić nie tylko siebie, ale także resztę przetrzymywanych kobiet w Domach Krwi na planecie Xelix Prime. To, jak poznaje Zuhla i ich zmagania o bycie razem i wolność, są pełne akcji i pasji. W wielu przypadkach rzeczy nie są tym, czym się wydają i konieczne są przebaczenie i druga szansa. W końcu poznajemy kim jest V i jak wielką rolę w wyleczeniu Skażonych mają Vederianki oraz bliźnięta GEM, nazywani Klejnotami. Ciekawi mnie kim są Tuureanie i dlaczego tak ciężko pracują, aby uratować Veredian (mam swoje podejrzenia).
Domy Krwi, niebezpieczeństwo, rodzinna rywalizacja, zdrada, wszechobecna nadzieja, że Skażenie Xelixian można w jakiś sposób powstrzymać, i dymiący gorący romans (nawet w niewoli). ). Dzięki tej książce lepiej zrozumiesz Prime i korupcję, która ma miejsce w klasie Prime. Każda książka pogłębia naszą wiedzę o postaciach i świecie, w którym żyją. Nie mogę się doczekać historii Ghana i Kamali. Ta seria jest niesamowicie wciągająca.

• EBOOK

Dodaj cytat z książki Blind Fate