Gruzja. Jak się żyje Polce w kraju wina, gościnności i drogowych absurdów

Okładka książki Gruzja. Jak się żyje Polce w kraju wina, gościnności i drogowych absurdów
Martyna Kaczmarzyk Wydawnictwo: Pascal literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Pascal
2021-05-12
2021-05-12
podróże Gruzja reportaż

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Jest okej, napisana może troszkę chaotycznie i faktycznie, raczej subiektywna niż obiektywna, ale czytało się przyjemnie :)

Martyna w ciekawy sposób pokazuje Gruzję widzianą swoimi oczami, Gruzję którą się codziennie otacza i której doświadcza. Pokazuje jakie różnice kulturowe dostrzega w Gruzji, co tam lubi, czego jej brakuje, co by zmieniła.
Miło się czytało, szczególnie przed pierwszą podróżą Gruzji.

Miło się czytało, szczególnie przed pierwszą podróżą Gruzji.

"Gruzja. Jak się żyje Polce w kraju wina, gościnności i drogowych absurdów" nie jest typową książką-przewodnikiem. Nie znajdziemy w niej precyzyjnych opisów tras, propozycji noclegów, czy informacji praktycznych. "Gruzja" to przede wszystkim wspomnienia i doświadczenia autorki z jej dziesięcioletniej adaptacji do życia w tym kraju.

Martyna Kaczmarzyk pokazuje blaski i cienie życia na Kaukazie, portretuje Gruzinów i ich mentalność, opisuje życie codzienne i swoją drogę do realizacji marzeń i zawodowych ambicji. Całość okraszona jest wieloma zdjęciami, dzięki którym możemy zobaczyć kawałek tego niezwykłego zakątka świata.

Martyna Kaczmarzyk pokazuje blaski i...

Autorka jest Polką, która wyszła za Gruzina, mieszka w Gruzji, prowadzi wypożyczalnie samochodów i popularnego bloga.

Przedstawia Gruzję od takiej tradycyjnej, konserwatywnej strony. Opowiada o tym, jak się świętuje w gruzińskich wsiach, jak wyglądają związki i małżeństwa, dużo o dość skrajnym patriarchacie, ale autorka też sporo opowiada o sobie.

Raczej to taki niezbyt obiektywny zbiór ciekawostek niż książka, która by wyczerpywała jakiś temat.

Raczej to taki niezbyt...

Dzięki książce mam znacznie lepszy obraz Gruzji, guzińskich kobiet, rodzin i zasad funkcjonowania społeczności.
Nie byłam wcześniej czytelniczką bloga Pani Martyny, ale muszę przyznać, że książka spełniła moje oczekiwania.
Znalazłam w niej to, czego zawsze szukam w reportażach i książkach podróżniczych, czyli przede wszystkim autentyczność, miejscową kulturę i tradycje oraz garść historii zaczerpniętych z życia.
Ze względu na dość dużą czcionkę, książkę czyta się bardzo szybko. Jest ona również bogata w zdjęcia, co jest dla mnie zdecydowanym plusem.

Lekko o Gruzji, ale za to z wieloma przydatnymi informacjami. Autorka nie jest ani turystką, ani Gruzinką, ale znajduje się gdzieś pośrodku, stąd spojrzenie na Gruzję ma nieco głębsze, ale wciąż dość obiektywne. Warto przejrzeć przed wyjazdem do Gruzji.

Świetna książka z której dowiemy się dużo o tym jacy są gruzini i ich kultura. Dużo opowieści o życiu, roli kobiety w rodzinie i społeczeństwie. Super się czyta.

Ciekawe spojrzenie na kraj z punktu widzenia kobiety, bizneswoman i Polki w świecie, w którym to mężczyźni są istotni, a zmiany zachodzą bardzo wolno.

Niestety jak śledzisz Martynę na insta, to ta książka będzie nuda. 90procent książki to to co już się widziało w postach i relacjach. Książka taka nabalagamiona trochę, no ale też zbyt mocno jej wyczekiwalam, jak cudu, dlatego się zawiodlam

Ta książka jest całkowicie inna, niż wszystkie pozostałe, które przeczytałem o Gruzji. Martyna przedstawia ten przepiękny kraj z wyjątkową sobie lekkością, skupiając się nie na atrakcjach turystycznych, ale na tym, co dla podróżnika najważniejsze: historiach ludzi. Bardzo odważna publikacja, która skupia na blaskach i cieniach kraju w Kaukazie.
Czyta się bardzo przyjemnie. Byłem w Gruzji już kilka razy i lektura Martyny była uzupełnieniem braków, którego szukałem. Martyna - dobra robota!

Czyta się bardzo...

Dodaj cytat z książki Gruzja. Jak się żyje Polce w kraju wina, gościnności i drogowych absurdów