Gruzja. Jak się żyje Polce w kraju wina, gościnności i drogowych absurdów

Okładka książki Gruzja. Jak się żyje Polce w kraju wina, gościnności i drogowych absurdów
Martyna Kaczmarzyk Wydawnictwo: Pascal literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Pascal
2021-05-12
2021-05-12
podróże Gruzja reportaż

więcej Więcej

Kolejna podroż z cyklu palcem po mapie za mną. Tym razem wraz z autorką Martyną pofrunęłam na wschód do Gruzji.
Początek książki spowodował, że zachwyciłam się tym krajem, jego gościnnością, szacunkiem do turystów i w ogóle ach i ech, ale im dalej tym zachwyt mój był ciut mniejszy. I nie chodzi tu wcale o to, w jaki sposób autorka opisuje swój pobyt tam, absolutnie tu nie...

Piękna i fascynująca Gruzja przedstawiona oczami dziewczyny która kocha ten kraj i żyje w nim. Napisana dobrze lekko z humorem. Pokazuje jak przeplata się nowoczesność z konserwatyzmem...polecam tym którzy chcą wybrać się na Kaukaz ale nie tylko:)

"Martynę z Gruzji" od kilka lat obserwuje na Instagramie, więc mogę napisać, że część opisywanych historii już kojarzyłem.
Mimo, że wydał książkę "Pascal", to NIE JEST to typowy przewodnik turystyczny.
Martyna opisuje swoją Gruzję, a nie tą z folderu biura turystycznego. Przedstawia blaski i cienie życia na Kaukazie. Nie bała się poruszać tematów, które w konserwatywnej...

Obowiązkowa lektura dla tych, którzy planują wizytę w Gruzji, dużo lepsza niż inne.

Zakochałam się w Gruzji i w jej mieszkańcach. Niesamowita energia, klimat, jedzenie, po prostu wszystko. Autorkę kojarzę z bloga Martyna z Gruzji. Książka spełniła moje oczekiwania. Nie jest to typowy przewodnik z suchymi faktami. Autorka stara się pokazać obyczaje. mentalność Gruzinów, życie codzienne, jego blaski i cienie, a także swoją historię. Zdjęcia ubogacają treść....

Genialna pozycja zarówno dla miłośników Gruzji jak i tych, którzy niewiele o niej wiedzą 👍Autorka świetnie opisuje swoje codzienne zmagania w tym kraju, styl pisania bardzo przystępny, a zdjęcia zachęcają do odbycia gruzińskiej wyprawy 👏👏👏

• 2021
  • Gruzja
  • Podróżnicze
  • Podróże
  • Legimi
  • Przeczytane w 2021

Dodaj cytat z książki Gruzja. Jak się żyje Polce w kraju wina, gościnności i drogowych absurdów