Nagie serca

Wyróżniona opinia i

Nagie serca

przeczytanych książek 114 napisanych opinii 111

2082 ocen

Bardzo przyjemna w książka opowiadająca o trudach życia głównych bohaterów i o tym co musieli zrobić żeby sobie z nimi poradzić.
Gdyby nie to, że miałam w głowie budzik nastawiony na 6 rano, pewnie bym ją skończyła na jednym tchu, bo czyta się ją bardzo szybko :)
I tak się zaczytałam, że spałam tylko niecałe 5 godzin 😂
Książka jak zwykle napisana prostym ale i ładnym językiem.
Bohaterów polubiłam i wraz z nimi przeżywałam tę letnią miłość.
Książka mnie wzruszyła i upewniła w przekonaniu by nigdy nie oceniać nikogo zbyt pochopnie.
Każdy z nas ma w końcu swoje tajemnice...

Nieskomplikowany romans, do przeczytania jako przerywnik między cięższą literaturą :)

I tak się zaczytałam, że spałam tylko niecałe 5 godzin 😂
Książka jak zwykle napisana prostym ale i ładnym...

"Nagie serca" to po prostu dobra 'młodzieżówka', oczywiście dużo lepsza od typowych nastoletnich romansów, niemniej nie powaliła mnie na kolana. Może, gdybym znów miała 20 lat... przemyślania na jej temat byłyby inne 😉Generalnie polecam, zwłaszcza na letni wakacyjny wieczór.

Colleen Hoover z impetem weszła na podium w moim osobistym rankingu autorów.
Dzieła które tworzy rozrywają czytelnika na cząsteczki, po to by na końcu go posklejać.
Przecudowna opowieść, którą pochłaniałam w każdym wolnym momencie.
Nie mogłam się od niej uwolnić, bardzo chciałam dowiedzieć się jakie zakończenie skrywają ostatnie strony jednej z moich ulubionych książek.

Colleen Hoover z impetem weszła na podium w moim osobistym rankingu autorów.
Przecudowna opowieść, którą pochłaniałam w każdym wolnym momencie.

Co najbardziej urzekło mnie w powieści "Nagie serca"?
Główna bohaterka nie jest typową szarą myszką, która spotyka bogatego chłopaka (i co gorsza!) próbuję go ratować. Jest to naprawdę urocza i momentami bardzo smutna opowieść o Beyah, która w życiu doświadcza samych okrucieństw. Mieszka z mamą uzależnioną od używek, dziewczyna sama musi ciężko pracować, by mieć co włożyć do garnka i zapewnić sobie lepszą przyszłość.
Historia zaczyna się w chwili, gdy główna bohaterka znajduje martwą mamę ze strzykawką. Dziewczyna postanawia wyrwać się z małego miasta i wyrusza do ojca, którego prawie w ogóle nie zna.

Jest to naprawdę piękna i nietypowa powieść o akceptacji, radzeniu sobie z problemami, miłości i wielkim bólu.

Z czystym sumieniem mogę polecić ten tytuł każdemu, kto jeszcze nie miał okazji przeczytać albo nie zna w ogóle twórczości Hoover ❤️

Co najbardziej urzekło mnie w powieści "Nagie serca"?

Rewelka

Rewelka

"Ojciec powiedział mi raz, że miłość bardzo przypomina wodę.
Może być spokojna. Wzburzona. Groźna. Uspokajająca.
Woda ma wiele postaci,ale w każdej z nich zawsze pozostaje wodą.
Ty jesteś moją wodą.
Możliwe też, że ja jestem Twoją.
Jeśli czytasz te słowa,to znaczy, że wylądowałem.Nie oznacza to jednak, że ty też powinnaś.
Idź i zalej cały cholerny świat,Beyah."

Colleen Hoover jest jedną z moich ulubionych autorek.
" Nagie serca" to kolejny raz pokaz niezwykłego kunsztu,pasji do pisania i przekazania emocji.
Jej książki zawsze pokazują to,co prawdziwe,ale bez kolorowania. Pełno w nich ukrytych znaczeń,nie każda historia ma oczekiwany przez wszystkich happy end.

Beyah i Samson to dwoje pozostawionych sobie dzieciaków, którzy zmagając się z samotnością tak naprawdę walczyli o przetrwanie. Nie tylko duchowe,ale i fizyczne.
Jedno lato,jedno spojrzenie wystarczyło, by obce osoby poczuły do siebie tak wiele.

" I kto by przypuszczał. Dwoje zignorowanych przez system samotnych dzieciaków, które wspięły się na dach świata."

Smutne rzeczy potrafią zbliżyć obcych sobie ludzi. Biedny,rozczarowany życiem człowiek natychmiast odnajduje w tłumie sobie podobnego.

Przecież serca nie da się złamać. To nie jest kość,prawda? A może okrutna rzeczywistość z czasem właśnie zakorzenia w nas tą symboliczną kość?
Ile czasu potrzeba,by się zrosła? Czy jest to w możliwe?

Piękna, wzruszająca i tajemnicza opowieść o młodych ludziach, którzy przeszli więcej niż niejeden starszy człowiek.
Jeżeli nie boicie się wzruszyć,to z pewnością Beyah i Samson przypadną wam do gustu.

"Ojciec powiedział mi raz, że miłość bardzo przypomina wodę.
Może być spokojna. Wzburzona. Groźna. Uspokajająca.
Woda ma wiele postaci,ale w każdej z nich zawsze pozostaje wodą.
Ty jesteś moją wodą.
Możliwe też, że ja jestem Twoją.
Idź i zalej cały cholerny świat,Beyah."

Colleen...

Jest to druga książka autorki, którą miałam możliwość przeczytać, aby móc stwierdzić, że twórczość Hoover nie jest czymś stworzonym dla mnie. Wątek Samsona i jego tajemnica były dla mnie w znacznej mierze przewidywalne. Na plus mogę jednak ocenić, że czytało mi się ją znacznie szybciej niż poprzednią książkę tej autorki, łatwiej było mi polubić głównych bohaterów, co jest dla mnie ważnym czynnikiem.

Książka leżała na mojej półce już jakiś czas, aż w końcu przyszła pora, aby ją przeczytać. Jeszcze nigdy nie zawiodłam się na twórczości Colleen Hoover i tym razem też tak było.

Główna bohaterką ksiazki jest dziewietnostoletnia Beyah, która nie miła w życiu łatwo. Wszytko do czego udało jej się dojść osiągnęła sama. Przez całe życie musiała liczyć tylko na siebie. Gdy spotyka Samsona czuje, jakby spotkała swoją bratnią duszę. Tak samo poranioną jak ona sama. Zaczynają się do siebie zbliżać, ale czy życie nie będzie miło dla nich innych planów.

Każda książka Colleen Hoover ma w sobie coś co przyciąga do siebie czytelnika. Tym razem też tak było. Po książki autorki można sięgać w ciemno.

Banał dla nastolatków

Banał dla nastolatków

Beyah ciężko pracowała, aby dostać się na studia i uciec z ponurego miasta. Niestety - dwa miesiące przed wyjazdem umiera jej matka, a dziewczyna traci dach nad głową. Resztę lata jest więc zmuszona zamieszkać z ojcem, którego praktycznie nie zna. Zamierza się nie wychylać i bezproblemowo przeczekać czas do studiów. Jednak już pierwszego dnia poznaje Samsona i chociaż obiecuje sobie, że nie pozwoli mu się do siebie zbliżyć, coś ją do niego przyciąga. Czuje, że tak jak ją, tajemniczego chłopaka wypełnia smutek i ból.

Z jednej strony historia „Nagich serc” jest pełna letniego klimatu - ocean, plaża, ogniska, letnie rezydencje, wschody i zachody słońca. Z drugiej strony podczas jej czytania przepełnia nas ogromny ból i poczucie niesprawiedliwości. I to od pierwszych stron, kiedy Byeah znajduje martwą matkę i… czuje ulgę. Uzależniona od narkotyków kobieta tak naprawdę nigdy nie wykazała obowiązków matki, a jedynie zapewniła dziewczynie trudne dzieciństwo w biedzie i traumę. Jednak autorka wspaniale ukazała również to, w jaki sposób wydarzenia z przeszłości wpłynęły na charakter Byeah, jej wybory i walkę o lepszą przyszłość. Dziewczyna posiada twardą skorupę za którą nikogo nie wpuszcza, ale kiedy poznaje Samsona, od razu wie, że łączy ich coś tajemniczego i trudnego. Oboje obiecują sobie, że połączy ich jedynie wakacyjny romans, który skończy się wraz z wyjazdem Byeah na studia. No i wiecie… chociaż fabuła jest nieco przewidywalna, to książkę i tak czyta się na jednym wdechu.