Dziewczyna ze śniegiem we włosach

Okładka książki Dziewczyna ze śniegiem we włosach Ninni Schulman
Okładka książki Dziewczyna ze śniegiem we włosach
Ninni Schulman Wydawnictwo: Amber Cykl: Magdalena Hansson (tom 1) Seria: Bestsellery do kieszeni kryminał, sensacja, thriller
Magdalena Hansson (tom 1)
Bestsellery do kieszeni

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

ogolnie calkiem okej, natomiast nadal pozostają pewne pytania bez odpowiedzi

ogolnie calkiem okej, natomiast nadal pozostają pewne pytania bez odpowiedzi

zimna ,mroczna szwecja ,morderstwa w małym miasteczku gdzie każdy zna każdego.

zimna ,mroczna szwecja ,morderstwa w małym miasteczku gdzie każdy zna każdego.

Bardzo ciekawa propozycja dla tych co lubią kryminał. Na pewno sięgnę po kolejną część.

Niezła historia kryminalna, która wciągnęła mnie w mroczną i intrygującą akcję. Lubię, jak kryminał stwarza takie tło w moim umyśle, że nie chciało mi się myśleć o czymś innym, tylko bardzo weszłam w buty bohaterów. Udało się:) Czytało mi się przyjemnie i jak zwykle fantastycznie było znaleźć się wśród dość surowych, acz wyjątkowo pięknych krajobrazów klimatu szwedzkiej zimy. Dodawało to dość swoisty charakter. Było zagadkowo, kryminalnie, intrygująco i obyczajowo. Mi to bardzo pasuje.

Ohh ależ mnie to... wynudziło! Ponad 12h audiobooka kryminalnego, a ja mam wrażenie, że przez ten czas totalnie nic się nie wydarzyło! Historia zapowiadała się tak pięknie, opis gwarantował mi, że “Dziewczyna ze śniegiem we włosach” to książka idealna dla mnie. Zaginięcie nastolatki, mroźna, skandynawska zima i dziennikarka prowadząca własne śledztwo w sprawie. No czy nie brzmi to wszystko zachęcająco?

No niestety mnie dosłownie nic w tej powieści nie porwało. Ani wątek kryminalny, ani fabuła, ani bohaterowie. Bardzo w tym przypadku żałuję, że mam zasadę, że nie robię dnf’ów, bo zmarnowałam sporo czasu przy tym audiobooku. Na szczęście słuchałam na prędkości x2, więc nie zmarnowałam aż 12h tylko 6 ^^

Bardzo mi przykro, że nie poczułam “tego czegoś” do tej historii, bo bardzo bym chciała zatopić się bezpowrotnie w jakąś serię kryminalną na dobrym poziomie. Muszę teraz więc szukać dalej mojego ideału : )

Przyzwoity szwedzki krymiał z powolną akcją i ciekawymi opisami.

Przyzwoity szwedzki krymiał z powolną akcją i ciekawymi opisami.

1 tom serii kryminalnej, z której resztą na pewno chciałabym się zapoznać. Dlaczego? Ponieważ z biegiem czasu jak czytałam ten tom, zaczęłam lubić główną bohaterkę, dziennikarkę piszącą niekiedy o szczegółach śledztw w lokalnej gazecie.

Mamy tu do czynienia z pogmatwanym postępowaniem dotyczącym zamordowanej młodej dziewczyny i drugiej, zaginionej. Wszystko wskazuje na to, że mordercą jest kochanek tej pierwszej. Ale czy rzeczywiście tak jest? Musicie się o tym przekonać sami.

W tle poznajemy losy rozwiedzionej kobiety i Jej synka. Relacje z ojcem dziecka są dosyć chłodne, dla mnie dziwne. Z jednej strony tylko, ponieważ z drugiej strony wiem, jak działa instytucja rozwodów i jak to wpływa potem na życie zainteresowanych. Nie jest zbyt ciekawie zazwyczaj.

Nie jest to dla mnie arcydzieło, które pochłonęłam w jeden dzień, ale mimo to dobrze mi się czytało. Zwłaszcza drugą połowę książki, gdzie dużo się dzieje - napad na główną postać, motyw prostytucji i handlu ludźmi.

W swoim życiu wiele kryminałów zdarzyło mi się przeczytać. Zazwyczaj dziele je na dwie kategorie: "jeszcze jeden rozdział i idę spać" oraz "jeszcze jeden rozdział i może mnie zaciekawi", niestety ta książka należała do drugiej kategorii. Postacie były płytkie, niektóre, jak później się okazywało, ważne dla fabuły postacie przedstawiane były tylko na początku a potem śladu po nich nie było co niezwykle mnie denerwowało jako, że nie mogłem sobie przypomnieć kim była dana osoba. Jedyny plus to bazowanie na prawdziwych wydarzeniach i podjęty wątek zimowego klimatu Skandynawii ale to byłoby na tyle.

Nie jest to zapierająca dech w piersi powieść, ale czyta się znośnie. Nie ma tu zbyt wiele akcji, dzieje się mało i w dodatku powoli. Dużo postaci i wątków, które na początku trudno ze sobą połączyć.

Na początku dość trudno było mi zapamiętać postaci i połączyć wątki, było też bardzo sztampowo. Jednak im dalej, tym bardziej byłam zaciekawiona. Fabuła sama w sobie nie była szalenie porywająca, ale polubiłam wiele postaci, co być może skłoni mnie do sięgnięcia po następne części.

• Kryminały