Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 38.61 zł

Ekstremista

Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Gerard Edling (tom 3) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
9788381954785
Filia
literatura polska manipulacja nastolatka niebezpieczeństwo obsesja psychopata szantaż śledztwo thriller wyścig z czasem
Gerard Edling (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
9788381954785
Mroczna strona

Remigiusz Mróz trzecim tomem o Gerardzie Elingu „Ekstremista” mnie nie ujął, nie rozdziawiłem gęby jak nie przymierzając przy powieści, która teraz zgłębiam. Nie znaczy, że powieść jest zła. To nie to. Przy innej powieści autora już pisałem, że jestem znudzony tymi tajemnicami, zagadkami, męczą mnie. Mam nadzieję, że innych czytelników nie. Lubię styl Mroza, dowcip, dystans...

Książka to takie dobre Mrozowe "czytadło" produkowane taśmowo, w sam raz na ciepłe wolne popołudnie, ani zbyt ambitne, ani zbyt słabe, wiadomo jak się skończy. Raczej po kolejne części nie sięgne bo seria nie ma już takiej "magii" jak na początku.

"Ekstremista" trzecia część serii z byłym prokuratorem Gerardem Edlingiem nazywanym Behawiorystą.

W Opolu zaginęła maturzystka. Rodzina bagatelizuje sprawę i nie zgłasza tego faktu policji. Dziewczyna nieraz mówiła o ucieczce z domu i były z nią problemy. Jedyne co pozostawia to karta tarota z symbolem sprawiedliwości. Jedyną osobą, która zainteresowała się sprawą...

Mimo, ze książka dobra, mi jakoś nie podchodzi ta seria Mroza. Tym razem nasz behawiorysta próbuje rozwiązać zagadkę powiązanych poprzez karty Tarota samobójstw młodych osób w poszukiwaniu Siewcy.
Czyta się dobrze, choć niektóre elementy dłużą się. Czy jest to thriller? Nie jestem do końca przekonany.
Jak dla mnie ta historia się już wyczerpała i Mróz powinien zakończyć...

Od dawna jestem fanką Remigiusza Mroza i chętnie czytam każdą jego powieść. Jedne są lepsze , inne gorsze. "Ekstremista" wydawał mi się trochę słabszy, a w pewnym momencie czułam się znużona, ale kiedy zbliżałam się do końca wiedziałam już, że za te fajerwerki ocena pójdzie o oczko w górę.

Kolejna rewelacyjna książka Pana Mroza.
Lubię serie z Opola, bo to jest stolica mojego województwa. Znam ulice i budynki, wyobrażam sobie jak bohaterowie krążą po Opolu.
Gerard i Gocha starają się rozwiązać problemy młodych ludzi, których łączą karty tarota. Powraca również temat ich wzajemnej relacji Gochy i Gerarda, której koniec jest zaskakujący.

Dziewięć "Czyli?", dziesięć "I?", dwadzieścia jeden (!) "To znaczy?". Jestem w stanie zrozumieć takie pytania zadawane przez dziecko (w cyklu z Zaorskim), ale no naprawdę - w rozmowach dorosłych robi się to mocno irytujące.
Historia naciągana, jak zwykle u Mroza.
Opis relacji pomiędzy głównymi bohaterami - oj, zdecydowanie autor ma z tym problem.
No i te końcowe "wywroty"...

Ciekawa, zaskakująca, bardzo szybko się czyta i wciąga od pierwszych stron. Brak zbędnych opisów, dobrze zarysowani główni bohaterowie. Mylne tropy i ciągłe zmiany kierunków powodują, że odkładając książkę, ciągle myślisz co będzie dalej, takiego Mroza lubię :) polecam.

2067

Remigiusz Mróz to nazwisko, które przewinęło się na pewno wielu czytelnikom przed oczami w księgarniach, w końcu czasami to całe półki jego książek, ale nie każdy czytał, nie każdy chciał czytać, choć i są osoby, które pochłaniają powieści tego autora szybciej niż on je pisze ;)

Ze mną było właśnie tak, że często sięgałam po książki Pana Mroza, jednak ostatnio coraz mniej...

Książka na światowym poziomie . Zaskakujący koniec. Już nie mogę się doczekać dalszych losów Gero i Gochy. Uwielbiam 🙂

• 2021
  • Audiobook