Ekstremista

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Gerard Edling powraca tym razem aby rozwiązać zagadkę śmierci młodych ludzi, powiązanych z wyzwaniami nakładanymi przez media społecznościowe. Za każdym zniknięciem jakiejś osoby stoi inna karta Tarota. Dziennikarka redakcji "Głos" Małgorzata Rosa pamięta wspaniałe dni, jakie spędzała z Gerardem. Jednak ich współpraca zostaje przyćmiona twardymi faktami. Mimo wszystko były prokurator z Opola jak po sznurku idzie do celu. Każde spotkanie i każda rozmowa to doskonałe źródło wiedzy dla znanego z Behawiorysty psychologa. Wartka akcja, zmiany tropów w śledztwie, nieoczekiwane wydarzenia gmatwają fabułę, zachowując przy tym solidny prąd akcji. Trudno oderwać się od tego tytułu, a finał jak przystało na Mroza, nieobliczalny. Sprawdźcie sami co pisarz z Opola stworzył w 450 stron i sięgnijcie po Ekstremistę aby poznać kolejną pozycję z Gerardem Edlingiem i jego otoczeniem. Polecam!

Moim zdaniem bardzo dobry kryminał. Może minimalnie gorsza od "Behawiorysty" oraz "Iluzjonisty", jednak czyta się również bardzo przyjemnie. Szczerze polecam!

Jest to część trzecia z serii o Gerardzie i aktualnie najsłabsza na tle pozostałych. Choć sama historia jest ciekawa i nowa to wydaje się lekko monotonna. Mimo wszystko dalej jestem zdania, że jest dobrze napisana i serdecznie polecam całą serie o Edlingu.

Pierwszy raz przeczytałam książki dzięki filmowi, a nie odwrotnie. Obejrzałam serial Behawiorysta i wzięłam się za czytanie przygód Gerarda Edlinga. Tak jak Frosta nie dałam rady czytać, Chyłkę do pewnego momentu tak ta seria mnie pochłania. Chyba dlatego, że dotyczy psychologii. Są ofiary, ślady i trwa poszukiwanie sprawcy. Trzeba odpowiedzieć na pytanie dlaczego i jak i powoli wyłania się sprawca, a i tak koniec będzie zaskoczeniem
Generalnie ofiary to młode osoby, głównie nastolatki popełniające samobójstwo. Łączą je pozostawione kart tarota i aplikacja. Kto nimi kieruje tak, że same popełniają samobójstwo? Ktoś tak wszystkim steruje, że sam niby nie jest sprawcą, ale pociąga za sznurki.

Chyba co do książek Remigiusza robie się coraz bardziej wymagajaca, ksiazka ,,może byc"

Najsłabsza z tej serii. Niby wciąż wciągająca, ale też momentami irytująca. Wątek romantyczny - no na koniec książki aż westchnęłam z dezaprobatą nad tym w jakim kierunku to poszło…

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Średnio podobał mi się ten tom. Był dość przewidywalny, a te wątki z zaginięciami najbliższych głównego bohatera są już po prostu nudne. Plus za fajne wplecenie w fabułę ciekawostek językoznawczych.

Przesłuchałam głównie z rozpędu (i po następną część pewnie też sięgnę na tej samej zasadzie),ale mówiąc szczerze nie zachwyciła mnie ta część. Ot, kryminał do zapomnienia. Dodatkowy plus za wątki lingwistyczne, które dla mnie są bardzo ciekawe, aczkolwiek nie mam pojęcia czy realistyczne. Uśmiechnęłam się też na wzmiankę o LSie ;) Zakończenie, jak zwykle u Mroza, zaskakujące, co jest plusem. Poza tym, wątek romantyczny akurat w tej serii jakoś mnie wkurza i nie pasuje, przez co całość wydaje mi się zbyt patetyczna.

Dwa poprzednie tomy czytałam już dawno, a i ten leżał sporo czasu na półce i czekał na swoją kolej. W związku z premierą kolejnej części postanowiłam nadrobić zaległości i z pomocą przyszedł mi audiobook. Czy było warto?

'Każda jednostka ma prawo dowolnie decydować o sobie, swojej wolności, swoim ciele i swojej własności. Dopóki nie ingeruje w to prawo u innych, działa w zgodzie z naturą. Dopóki nie stara się wydrzeć go innym, kieruje się moralnością. Każdy, kto czyni inaczej, postępuje wbrew porządkowi świata.'

Małgorzata Rosa interesuje się zaginięciem nastolatki, po której została jedynie karta tarota. Rodzina nieszczególnie się tym interesuje, ponieważ dziewczyna niejednokrotnie oznajmiała, że ucieknie z domu. Dziennikarka śledzi jednak powtarzający się motyw kart tarota i jedyną osobą, która może jej pomóc jest Gerard Edling. Czy wydarzenia są ze sobą powiązane i zaginięcie dziewczyny to początek czegoś większego?

Gerarda i Małgorzatę znamy już z poprzednich części. Ich relacja jest niejednoznaczna, jeśli jednak w grę wchodzi śledztwo to potrafią odłożyć sprawy prywatne na bok. W tym przypadku jest podobnie, chociaż para ma między sobą wiele niewyjaśnionych sytuacji.

Motyw tarota okazał się być wyjątkowo interesujący i następujące po sobie zaginięcia i śmierci naprawdę mnie wciągnęły. Para prowadząca śledztwo musiała zmagać się z niełatwym zadaniem. Wiele zagadek pokrywało się ze sobą, a rozwiązanie jednej nie zawsze prowadziło prostą drogą do otrzymania odpowiedzi na kolejne pytania.

'Bo kiedy człowiek jest zmęczony, atakują go nawet te problemy, które dawno rozwiązał'

Zapomniałam już jak bardzo ta seria wciąga. A przecież po autorze można się tego spodziewać. Cieszę się, że mam ten tom już za sobą i mogę siadać do kolejnego. Zagadka naprawdę jest warta uwagi i nie jest oczywista. A to już połowa sukcesu, żeby książka była świetna. Tutaj nie mam za wiele do zarzucenia, polecam każdemu tę serię!

'Nikt nie jest z natury zły - to otocznie infekuje dusze ludzi'

Inne części były lepsze .

Inne części były lepsze .

4 996
    1 059