Ekstremista

Uwielbiam Remigiusza Mroza, nauczył mnie czytać kryminały, a jego pióro zawsze przynosi nową wiedzę. Świetna część serii, dużo mniej drastyczna, dzięki czemu czytało mi się ją znacznie przyjemniej niż pierwszą część. Polecam!

Jak to w przypadku książek Mroza - słucham audiobooka. I za każdym razem, gdy wybrzmiewało imię "Gocha" (paskudna forma) byłam skłonna porzucić lekturę. Szczególnie, że fabuła mocno średnia, emocji prawie żadnych. Ale dotrwałam chociaż z mierną satysfakcją.

Całkiem dobra, choć jak dla mnie słabsza od poprzedniej historia o Edlingu. Jak zawsze jest zbrodnia, którą tylko Gerard potrafi rozwiązać, oczywiście przy pomocy przyjaciół, ale z czasem to się powoli staje wtórne.

Trzeci tom o "Geraldzie Edlingu" i na pewno nie ostatni, sądząc po finale i zapowiedzi autora w posłowiu.

Gerald spotyka się z Gośką, pomimo iż obiecał sobie, że tego więcej nie zrobi. Ona mówi mu o śledztwie, które prowadzi w sprawie kart tarota. Wszystko to przybiera na sile, kiedy w ich obecności chłopak kładzie kartę tarota na stół i podpala się w ich obecności.

Owo wydarzenie sprawiło, że Rosa i Edling, znów muszą połączyć siły, żeby rozwiązać kolejną zagadkę. Podążając pozostawionymi śladami, starają się zlokalizować sprawcę, który używa gwary spiskiej i czyta Dmowskiego.

Kiedy Gośka zostaje porwana, Gerald uświadamia sobie jak bardzo mu na niej zależy. Jej na nim też, chociaż ona nie ma pojęcia, czemu Gerald znikł przed laty i czemu odsunął się od niej po ostatniej sprawie.

Aplikacja Refugium, gwara spiska i dwóch pionków wykorzystanych przez głównego sprawcę sprawią, że będziecie zaskoczeni kto tak naprawdę jest głównym sprawcą...

Brakowało mi wyjaśnienia czemu sprawca wykorzystywał nastolatków do takich rzeczy. Niby tam było wspomniane, ale tylko tak mimochodem.

Im bliżej zakończenia, wątki zostają rozwiązane, choć nie do końca i pozostaje nam czekać na kolejną część.

Owo...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka trzyma w napięciu, podoba mi się rozwinięcie historii i powrót do ulubionych bohaterów. Mam wrażenie, że jest tu nieco mniej lokowania produktu niż zwykle. Jednak najbardziej urzekło mnie lokowanie Lekko Stronniczych. Znając relację autora z prowadzącym program było to miłym akcentem. Dla mnie opisy dialektu, gwary i ciekawostki językowe były czymś niezwykle ciekawym, do tego stopnia, że chcę pogłębić temat. Trochę nie rozumiem przeskoku technologicznego u Gerarda. I niestety wątek romantyczny nieco mnie znudził. Mam nadzieję, że nie pójdzie to w melodramat. Największy plus za to, że nie zabrakło elementu zaskoczenia. Czekam niecierpliwie na dalsze części serii no i rozwinięcie serialu.

trochę drastyczna ale ok

trochę drastyczna ale ok

Bardzo przyjemna, kolejna cześć historii Edlinga, przez zakończenie, z nadzieją czekam na następne <3

Strasznie meczaca, te gwary ciagle gadanie o tym jak kto co pisze, fabula i pomysl ok ale samo czytanie ciezkie.

Z całej serii (jak na razie 3 części) ta najmniej mi się podobała lecz mimo to nadal dobra. W porównaniu do dwóch poprzednich ta wydała mi się trochę przekombinowana. Wcześniej odbierałem Gerarda jako osobę chodzącą własnymi ścieżkami a w tej nagle zaczyna współpracować z nastolatkami. Ciężko było mi się przestawić i nie do końca to do mnie trafiało. Z pewnością sytuacja zmusiła go do takiego działania ale przecież zawsze można było to inaczej rozwiązać. No i mocno zaskoczony byłem nagłym skokiem technologicznym u Edlinga. Wcześniej mówił "wiadomość tekstowa" zamiast SMS i za dużo o nowinkach technologicznych pojęcia nie miał a w tej części nagle ściąga aplikacje i dodatkowo mówi innym co mają robić na komputerze. Mocno nagła ta zmiana i dziwna. Niemniej poza tymi rzeczami książka mi się podobała. Sporo elementów zaskoczenia co oczywiście na plus.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to